Ambient on/off

MM akcija

82 Day 1,317, 06:14 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Пред два дена организирав ММ акција која беше насловена Имаш Весник а сакаш да добиеш ММ медал. Па да не должам многу за оваа акција се пријавија точно 96 весници, и ке ги објавам во 9 групи во секоја група по десет весници. А останатите 6 весници ке

read more »

Виц: Zенски гради

8 Day 1,311, 23:00 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Му ги објаснува дедото на внукот кои се разликите кај женските гради. „Знаеш сине, мали, големи... сите имаат нешто заедничко! Од дваесеттите до...


...триесеттите тие се како јаболки – мазни, цврсти, да ти е мерак да ги гледаш.

Од триесеттата

read more »

Novi pravila vo erepulik

10 Day 1,307, 03:46 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Dragi eMAKEDONCI ovaa statia ja pisuvam zaradi promenite koi nastanaa vo igrava potocno za Mavanjeto.Mavanjeto sega se vrsi na sekoi 6 4asa.
Vremeto pocnuva da se meri odkoga ke meavneme a ne ke se 4uvame pa posle ke mavneme koga ke pominat 6 4asa.

read more »

Humor Makedonec i Grk

8 Day 1,304, 23:28 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Кој го чул, кој не го чул до сега, ние овој виц го одбравме за виц на денот! Се надеваме ќе успееме да ве насмееме. Си седел македонец во некој локал во Битола......и си појадувал тост со маргарин и мармалад кога до него седнал грк кој џвака

read more »

Nemozam nikako da sfatam

3 Day 1,304, 12:17 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Неможам да сфатам зошто секој еМакедонски весник неможе да добие 5 голд за својот весник.

Прво кликањето на претплата ништо не ве кошта освен 0.76 секунди од вашето скапоцено време.

Еве една статистика:
1.Во еМакедонија живеат околу 12000 жите

read more »