Zmiany 4,602: Analiza i Tłumaczenie

Day 4,602, 10:10 Published in Poland Poland by DonaldMcKwacz

Dziś podczas klikania work and train zauważyłem straszny płacz wygrywającej części eRepublik, który wyglądał na związany z jakimiś radykalnymi zmianami. Okazało się, że zmiany są, choć ostatnie epitety jakich bym użył by je opisać to ‘radykalne’ bądź też chociaż ‘przydatne’. Poniżej znajdziecie polskie tłumaczenie, w razie gdyby komuś wywaliło Google Translate [to już zapewnił Vogel, więc można przeskrolować do moich komentarzy jeśli ktoś widział ;P], oraz parę objaśnień i uwag, w razie gdyby ktoś takowych potrzebował.

NAJNOWSZE ZMIANY – Dzień 4,602

Wspieranie Powstań i Koszty Podróży

Drodzy obywatele,
Wprowadzamy kilka zmian do eRepublik z zamiarem zmiany mechanik, które stały się przestarzałe, i lepszej symulacji świata rzeczywistego.
Dowiedziałem się przy okazji ze erep symuluje świat rzeczywisty XD

Koszty Podróży

Począwszy od Dnia 4,605 [00:00] koszt podróżowania nie będzie uzależniony od stref podróżny, ale od realnego dystansu [w km] pomiędzy miastami.

Podstawowy koszt podróży wynosić będzie 10 jednostek waluty na 100 kilometrów. Gdy będziemy używać waluty do przemieszczania się, co najmniej 20 jednostek zostanie odjęte, nawet jeśli dystans będzie krótszy niż 200 km.

Bilety podróżnicze pozwolą na pokonanie dystansu zależnie od jakości biletu, każdy stopień jakości pozwoli na dodatkowe 1000 km. Jeśli zajdzie taka potrzeba, do podróży zużyte zostanie kilka biletów.

Aby pozwolić obywatelom przystosować się do tej zmiany, wszystkie oferty biletów zostały zdjęte z rynku i zwrócone do magazynów właścicieli.

Zasięg biletów:
Q1: 1000 km.
Q2: 2000 km.
Q3: 3000 km.
Q4: 4000 km.
Q5: 5000 km.

Weźmy na przykład podróż z Lombardii do Kirde-Eesti: 2,001 km.
Zużyte zostaną:
2xQ1
LUB 1xQ2
Tu mam wrażenie że się pomylili, co nie byłoby wcale zaskoczeniem, i chodzi o 1xQ2 i 1xQ1 LUB 1xQ3
LUB 1xQ4
LUB 1xQ5
LUB 200 jednostek waluty.

Pozostałe mechaniki dotyczące podróżowania pozostają bez zmian.

KOMENTARZ
Zgaduję, że ta część zmian ma na celu lepsze symulowanie świata rzeczywistego XD. Oznacza jedynie tyle, że od teraz podróżowanie będzie droższe, bo poprzednio było maks 100 ziko za bilet, a teraz za jeden przejazd na Australię trzeba będzie płacić jak za prezydenta, to znaczy zwykle zapłacimy z 10x tyle co poprzednio podróżując bez biletów. Dodatkowo jeśli macie jakieś bilety zachomikowane w magazynach możecie rozważać ich sprzedaż, warte są teraz mniej więcej 100/200/300/400/500 ziko zależnie od poziomu jakości [jeśli ktoś wystawia drożej to nie warto kupować, taniej wyjdzie bez]. Ja jednak swoje nadal będę chomikował, może im kiedyś przyjdzie do głowy jeszcze inna symulacja rzeczywistego podróżowania i wartość znów podskoczy ;P.

Powstania

Począwszy od dnia 4,606 [00:00], Powstania będą dodawane do kolejki bitew w regionie gdy zostanie zebrana odpowiednia ilość wspierających osób i rozpoczną się o ile region nie wróci do rdzennego państwa.

Obywatele będą teraz mogli wspierać Powstanie w jakimkolwiek regionie jeśli minęły przynajmniej 24 godziny odkąd rdzenne państwo utraciło kontrolę nad regionem.

Przykład :
Region Północnej Dalmacji rdzennie należący do Chorwacji jest pod okupacją Rumunii.
Zbiera się 10 osób w tymże regionie.
Powstanie jest dodane do kolejki bitew.

Scenariusz 1:
Rumunia obecnie ma rozpoczętą bitwę z Bułgarią w Północnej Dalmacji.
Gdy wojna pomiędzy Rumunami i Bułgarami się skończy, natychmiast rozpocznie się powstanie chorwackie przeciwko państwu które wygrało.

Scenariusz 2:
Rumunia obecnie ma rozpoczętą bitwę z Chorwacją w Północnej Dalmacji.
Jeśli Rumunia wygra, natychmiast rozpocznie się powstanie chorwackie przeciwko Rumunii.
Jeśli wygra Chorwacja, 10 osób przestanie wspierać powstanie które zostanie zdjęte z kolejki.
Niestety nie napisali czy dostaną hajs który zużyli by dołączyć do wspierających.

Wszystkie inne mechaniki związane z Powstaniami pozostają bez zmian.

KOMENTARZ
Dla osób łowiących medaliki RH w zwykłych TW gdzie państwo silniejsze podbija region w bitwie i oddaje w powstaniu nie zmieni się kompletnie nic – nadal będą musieli polować na moment w którym 24 godziny miną od momentu podbicia regionu. Zmiana zadziała jedynie na złośliwą okupację państw, która ostatnimi czasy stała się bardzo powszechną praktyką, zapoczątkowaną zresztą przez Chorwację & co. Kilka dogadanych państw podbija regiony państwa okupowanego na zmianę poprzez TW między sobą i w ten sposób rdzenny posiadacz nie jest w stanie wzniecić powstania [wedle starej mechaniki trzeba czekać 24h od momentu zakończenia ostatniej bitwy].

Dla przykładu:
Chorwacja siada na Mazurach, Turcja na Mazowszu, Grecja na Małopolsce, Chile na Śląsku, Argentyna na Wielkopolsce, Tajlandia na Pomorzu. Następnie atakują każdy w kółeczku: na początku Chorwacją Turcję, która atakuje Grecję, która atakuje Chile, które atakuje Argentynę, która atakuje Tajlandie, która atakuje Chorwację. Bitwy przebiegają gładko, kończą się w jednym momencie, i znów zostają wszczęte w kółeczku. W ten sposób rdzenne państwo nie ma nawet [wedle starej mechaniki] możliwości rozpocząć powstania i może być okupowane do usranej śmierci, o ile nie pomoże kilka państw z zewnątrz.

W nowej mechanice będzie można po prostu zakolejkować powstanie gdy minie 24h od momentu utracenia regionu przez rdzenne państwo, a więc agresorzy tracą możliwość wiecznego zapobiegania zrywom wyzwoleńczym. To jest więc część zmian, które dotyczą przestarzałych mechanik, zarazem budząca tak ogromny płacz graczy Asterii, którzy przez długi czas byli torturowani w ten sposób. Teraz gdy zaczęli wygrywać zabierają im możliwość bezproblemowej receptury na permwipe CODE, w gruncie rzeczy jednak myślę, że ta akurat zmiana jest jednak dosyć zdrowa ;P.

PRAWDZIWY POWÓD ARTYKUŁU


Za oknem burza a w Twojej bojówce smród zgniłych ciał dawno zmarłych obywateli nadal zagłusza powiew świeżego powietrza? Chciałbym serdecznie zaprosić do bojówki, która zaprzecza wszelkim prawom rozkładu i pozostaje żywa dzięki niezmiernym pokładom energii Dowództwa, a w szczególności głównego Comma 😉.

Znajdziesz u nas:
> Częste eventy bojówkowe stanowiące alternatywę dla braku rozrywek dostarczanych przez adminów!
Jeden event właśnie jest w trakcie i mam nadzieję, że ten artykuł zapewni mi punkty, które wymienię na chwałę i $$$$.
> Serwer Discord na którym znajdziesz żywych ludzi skłonnych do rozmowy!
> Serwer Discord na którym znajdziesz nieżywe boty skłonne do rozdawania ciastek!
> Aktywny feed!
> Forum bojówkowe!
> Piniundz na chleb!
> Możliwość zdobycia odznaczeń w akademii TGS!

Zapraszamy jeśli jesteś zainteresowany czymś co pozostaje żywe i świeże bez 2000 martwych członków 😉.


Taktyczna Grupa Szturmowa
> MU: https://www.erepublik.com/en/military/military-unit/177
> Discord : https://discord.gg/NYp7w6r
> Forum: https://taktyczna.tk