Ambient on/off

Join the new world

 

Viešosios paskaitos: žurnalistika | Pirmoji paskaita

Day 1,083, 11:37 Published in Lithuania Lithuania by Nexrow

Labas vakaras, brangūs skaitytojai.Pagaliau, pasibaigus mano kadencijai, galiu šiek tiek atsipūsti ir pailsėti. Tikiuosi, kad dabar piktos akys nuo manęs pamažu nusisuks ir aš galėsiu ramiau tęsti savo darbą Lietuvai, išvengdamas badymo pirštais ir įvairių intrigų. Ta proga norėčiau pradėti naują straipsnių ciklą apie mane labai dominantį ir nelabai susijusį su politika dalyką – žurnalistiką. Tiesa, laikraščio pavadinimo kol kas nekeisiu, nes vis dėlto prisirišau prie Skydinės ir kol kas dar niekas manęs iš ten neišvijo.

eLietuvos Universitetas

Deja, dėl įvairių trikdžių (okupacijos, aktyvumo trūkumo ir t.t.), šis projektas nebuvo įvykdytas. Pasak buvusio universiteto rektoriaus, visi pinigai už studijas buvo grąžinti studentams. Tikiuosi niekas neliko nuskriaustas.

Pats planavau dėstyti universitete žurnalistiką ir jau buvau paruošęs visą programą bei parašęs pusę savo paskaitų. Kadangi aš nenoriu nuskriausti žmonių, kurie tikėjosi kažko išmokti mano paskaitose, ir nenoriu savo darbo paleisti šuniui ant uodegos, nusprendžiau visa tai įgyvendinti kiek kitaip.

Idėja

Ji yra labai paprasta – padaryti viešas paskaitas. Tai reiškia, kad vietoje privačių, Skype pokalbiuose ar kitose terpėse vykstančių paskaitų su keliais studentais, aš savo medžiagą, šiek tiek paredagavęs ir pritaikęs platesnei audiencijai, spausdinsiu šiame laikraštyje, kur ją galėsite pasiekti visi.

Neprašau už tai jokio atlygio, tai visiškai nemokama. Deja, išklausę šį kursą Jūs negausite jokio diplomo ar atestato, tačiau tikiuosi, kad tai bent jau padės Jums šiek tiek geriau suprasti žurnalistiką, patobulinti savo rašymo sugebėjimus, o gal net ir pasirinkti profesiją.

Programa

Esu sukūręs programą, sudarytą iš penkiolikos paskaitų. Tad visas ciklas turėtų tęstis maždaug vieną, o gal du mėnesius. Tai priklausys nuo to, kiek laiko turėsiu, kada spausdinsiu paskaitas, kada prisiversiu parašyti tas, kurios dar nebaigtos ir t.t. Be to, visad gali atsirasti naujų idėjų ar pasiūlymų iš Jūsų tarpo, dėl kurių ciklas gali prasitęsti ar sutrumpėti.

Kai kurioms šių paskaitų esu paruošęs ir namų darbus. Juos įdėsiu straipsnių gale ir leisiu patiems pasirinkti, ar norite juos daryti, ar ne. Jokios prievartos nebus, nes nebus ir jokių vertinimų. Tačiau jei to norite, jei norite išbandyti save bei atlikti šiek tiek praktikos, tai siūlau bent jau pamėginti.

Be to, kai kurioms temoms iliustruoti, esu pasirinkęs straipsnių pavyzdžius. Tai gali būti tokie pavyzdžiai, iš kurių reikėtų mokytis, kurie atrodo tikrai gražiai ir yra verti dėmesio, tačiau gali būti ir tokių, iš kurių išmoksite, ko nereikėtų daryti. Tokių straipsnių autorių prašyčiau nepykti, nieko asmeniško prieš Jus neturiu, tiesiog, mano nuomone, tai yra geriausias būdas mokytis.

Pirmoji paskaita: pradžia

Pirmoji paskaita bus trumputė, kadangi didelė jos dalis buvo techninis pasiruošimas naudotis universiteto forumu bei įvairiomis bendravimo terpėmis. Visa tai iškirpus, liko tik keli žodžiai. Kitos paskaitos bus kur kas platesnės.

Taigi, žinau, kad tikrai ne visi iš Jūsų esate visiškai nauji žurnalistikoje. Tikiu, jog tarp Jūsų pasitaikys ir ganėtinai patyrusių rašytojų ne tik eRepublik terpėje, bet ir kitur. Galbūt esate rašę internetinių dienoraščių (blog’ų), o gal net ir kokį nors straipsnį kokiame nors naujienų portale esate sukurpę. Jei taip, tai šaunu, labai tikiuosi, kad pasidalinsite savo patirtimi bei žiniomis su kitais skaitytojais, o gal net ir mane kažko pamokysite 🙂

Na, o dabar po truputį judėkime prie reikalo. Pirmiausia norėčiau įspėti - jei dar neturite laikraščio, tai neskubėkite jo kurti. Galbūt straipsnių rašymas Jums nepatiks, o gal tiesiog nesugalvosite, apie ką rašyti. Tad neskubėkite švaistyti savo aukso. Pirmuosius straipsnius (Jūsų būsimuosius namų darbus, jei panorėsite juos daryti) bus galima išspausdinti draugų ar net ir mano laikraštyje.

Paskaitų tvarka bus ganėtinai paprasta. Aš parašysiu Jums straipsnį, Jūs jį perskaitysite, pakomentuosite, užduosite klausimų (nesidrovėkite klausti, nes tik taip ir galima siekti tobulėjimo). Žinoma, su manimi padiskutuoti galite bet kada privačiomis žinutėmis, Skype, ar IRC. Pasistengsiu padėti Jums kuo galėsiu.

Prašau, komentuojant mano straipsnius bei rašant savus, laikytis elementarių etikos taisyklių, apsieiti be vulgarumo - žurnalistams jis tikrai nėra draugas. Taip pat propaguoju lietuvišką kalbą su lietuviškais rašmenimis. Kuo anksčiau pradėsite pratintis prie to, tuo lengviau bus rašyti gražius ir taisyklingus straipsnius.

Manau, mano taisyklės nėra per daug griežtos ir nebus labai sunku jų laikytis. Tikiuosi, kad Jums patiks šios paskaitos, smagiai praleisime laiką ir, pasibaigus šiam kursui, visi galėsime pasigirti išmokę kažko naujo.

Namų darbai

O dabar prie liūdnesnių žinių. Jums tikriausiai nepatiks tai, kad jau pirmąją dieną užduodu namų darbų, tačiau šis nebus sunkus. Be to, kaip jau minėjau, nesate verčiami jų daryti. Tačiau aš norėčiau, kad trumpai aprašytumėte savo turimą patirtį rašant straipsnius, dienoraščius ar dar ką nors bei įvardytumėte savo mėgstamiausius eRepublik (galite ir realius) laikraščius. Neprašau ilgo rašinio - tai turėtų būti tik 3-5 sakinių ilgumo tekstukas, kurį galite atsiųsti man privačiai per Skype, jei turite mane kontaktuose, arba žinute žaidime.

Na, tai šiam kartui viskas. Sėkmės ir iki kito karto.
Pagarbiai,
Nexrow

 

Comments

linksmas
linksmas Day 1,083, 13:11

klausimas: kiek mokyklos autobuse telpa golfo kamuoliukų?

Krov
Krov Day 1,083, 13:25

Atsakymas: daugiau nei proto tavo galvoje

The Unit Helius
The Unit Helius Day 1,083, 14:09

Nenorek taip langvai "nusiplauti rankas". Dabar taves laukia Banerio "Gedimino 11". :DDD

PinkisLTU
PinkisLTU Day 1,083, 15:15

awsome

SscorpionN
SscorpionN Day 1,083, 15:16

Ko nepadarė visas eLU, tą padarė vienas Nexrow. \o/

daniochas
daniochas Day 1,083, 21:23

Linksmas, i google nori isidarbinti? 😃

Viesos paskaitos yra geriau negu uzdaros skype

Suinas
Suinas Day 1,083, 21:41

Kas daugiau imsis iniciatyvos jeigu ne Nexrow : )

linksmas
linksmas Day 1,084, 00:31

daniochas pasakė teisimgą atsakymą

afor
afor Day 1,084, 11:36

ir man patiko google pokalbiai i darba

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.