Veritas & Aequitas: Војна организација у новом модулу 2. део

Day 877, 05:32 Published in Serbia Serbia by Srecko Ilic
http://i489.photobucket.com/albums/rr256/Nerzulon/MyBannerMaker_Banner-1.png" width="680" height="90 hspace=" />


http://i489.photobucket.com/albums/rr256/Nerzulon/klklk.jpg" width="80" height="80 hspace=" /> http://i489.photobucket.com/albums/rr256/Nerzulon/lkkl.jpg" width="127" height="73 hspace=" />

Реч аутора: Ову серију текстова пишем да би се у новом модулу нашли макар у минималној предности над било којим непријатељем, и да би евентуално у некој ратној ситуацији могли да искористимо његово непознавање новог модула и да га због те слабости прегазимо. Чињеница је да смо довољно јаки да се супротставимо било коме, али Scientia potentia est Knowledge is power 🙂 Претходни део можете прочитати овде.

Садржај

1. Утицај нових болница
2. Масовни или концентрисани напад?
Напомена: Величину слова можете повећати на ЦТРЛ и +

Veritas & Aequitas™

😣/a>
http://i489.photobucket.com/albums/rr256/Nerzulon/jh.jpg
" width="30" height="30 hspace=" /> Утицај нових болница

Болнице у верзији 2 ће бити апсолутно другачије. као што су сами админи рекли, али све то провлачи проблем на који ретко ко обраћа пажњу. Непријатељ може заузети болнице, исто као што може заузети одбрамбене системе. Осим тога потпуно другачија функција болница представља додатни проблем, болнице повећавају здравље бораца само у току битке тј. између потеза. Додатне комликације су ''customisation points'' болница јер су и оне продукт новог економског модула.



За обичног војника ово представља проблем, јер му више није загарантовано да ће добити здравље које је изгубио у борби назад, преко болнице. Нисам још увек све детаље похватао, али претпостављам да ће војник преко ''Time management modula'' одвојити неко време да би се излечио у болници. Ово представља битну разлику између војника и обичног грађанина, јер обичан грађанин сигурно неће провести већину свог времена покушавајући да поврати изгубљено здравље, јер то одузима време за које би могао да учи или ради, тј. зарађује новац.

Са друге стране постоји могућност да ће се војници наћи у ситуацији да један дан могу да се боре добро, док би се одмарали наредна два (уколико је овако било би паметно увести активну резерву али више о томе неки други пут), током овог времена вероватно неће проводити време радећи или учећи.

Најбитнији проблем који би постојао у новом модулу је, ратни умор. Јер из разлога поменутих изнад, државе не би могле учествовати у дугим офанзивама, јер немају болнице које би могли да користе,стога паметна стратегија ће бити кључна ствар за успешне победе, борба у приоритетним биткама и избегавање борби у небитним и непотребним нападима. Болнице и дефанзивни системи ће поред ''регионалног центра'' бити најбитније тачке које ће непријатељ циљати да заузме, и на тај начин умањи способност браниоца да се брани.

😣/a>
http://i489.photobucket.com/albums/rr256/Nerzulon/jh.jpg
" width="30" height="30 hspace=" /> Масовни или концентрисани напад


Ко се разуме у војну терминологију, ово се може окарактерисати и као ратне доктрине, но небитно. Питање је, шта је боље масован напад са великим бројем грађана-војника-паравојника, или мањи концентрисани напади војних јединица задужених за одређене делове мапе тј. битке.

Да поједноставим, нови војни модул је мало компликованија верзија друштвене игре ''Стратего'', знате и сами како иде пешадија растура артиљерију, тенкови пешадију, хеликоптери тенкове итд. Најбитнија разлика са садашњим модулом је одсуство зида, и биће крајње битно доносити одлуке где, када, како и са коликим снагама поставити јединице. Такође, да ли сте пешадинац, тенкиста, пилот или артиљерац НЕЋЕ зависити од вашег скила, већ од оружја које носите (возила које возите), али наравно логично је да ће људи са високим скилом за артиљерију бирати артиљерију итд.

Са друге стране оружја ће такође долазити у различитим облицима, и чак ће се исте врсте оружја битно разликовати због горе поменутих ''customization points''. Нека оружја ће бити добра за одбрану а нека за нападе.


По мени најбитнији фактори

Да се вратим на тему, масовни напад или мањи концентрисан.

По мени сваки грађанин и сваки војник на бојном пољу је једно тело које спречава пробој и губитак одређеног хексагона. Чак и ненаоружан он је битан чинилац битке јер смањује шансу непријатељским војницима да добију јачег противника у свој избору од 5 непријатеља. Фазон је што се овде увек одузима одређен ниво здравља противнику чак и ако је он ниво 24 а ви ниво 15. У теорији масован напад слабијих војника на тог ''тенка'' би га могао врло лако избацити из борбе. И увек могу служити као ''топовско месо'' или диверзанти, још уколико су организовани тим боље. Размислите, уколико су организовани играчи малог нивоа и има их велики број, они би могли у теорији држати велики фронт, док би регуларне јединице освајале хексагоне до регионалног центра противника.



Наравно ово је све превише компликовано и има превише ''АКО'' у себи, нпр. шта ако изразито јак борац може прегазити слабе борце? Онда би ово био практично бескорисан начин борбе, ти масовни напади, такође иако би масован напад евентуално оставио непријатеља у шоку, шта би спречило регуларне трупе противника да се једноставно пребаце на тај део, и просто поврате те хексагоне.

Са друге стране, ови масовни напади би били изузетна подршка јачим јединицама и њиховим концентрисаним нападима, на неки начин би (опет у теорији) представљали штит, сопственим тенковима и регуларним војницима.

Такође постоји проблем команде, масовним нападима је у пракси изузетно тешко командовати чак и најспособнијим командантима, јер једноставно има превише људи.

Ово је битно јер постоји добра могућност да непријатељ види, све војнике који су распоређени на мапи, али не види оне који још увек нису распоређени. Заседа, другари? 🙂

У следећем чланку, бавићу се темом ратова и евентуалним проблемима који би настали у држави захваћеној ратом.

Толико за данас, и пратите наређења Министарства Одбране 🙂

http://i489.photobucket.com/albums/rr256/Nerzulon/4d842fdc943ad33be40565f091ae8c12.jpg" width="157" height="157 hspace=" />

ПС: еСрбија је јуче добила сопствени форум на еРепублику, и ту је клик од вас.