Ambient on/off

Join the new world

 

Väike mõttetera

Day 1,897, 10:03 Published in Estonia Serbia by N2SS

Tere kallid kaaskannatajad.

Mõtlesin ja vaatasin siin neid meie lahinguid Soomega ja leitsin ühe huvitava ühise joone selles sõjas. Ja see ei ole ilmselt kellelegi nüüd mingi vana uudis muidugi aga see ühine joon on liitlased või siis pigem nende vähesus. Ma siis hakkasin uurima, kes meie põhilised liitlased siis on. Kui ma nüüd õigesti aru olen saanud siis püsi liitlased on Läti, Leedu, Poola ja Serbia. Mõnda ma ehk veel ei tea aga kommentaarides saata mind kindlasti harida. Ühesõnaga ma, siis uurisin veidi meie põhi liitlasi nagu Poola ja Serbia. Ja leitsin, et Poolal 21 liitlast ja Serbial 26 liitlast. Aga meil vaid (hetkel kui kirjutan seda artiklit) 10 liitlast. Ega ma nüüd tagamaid suurt ei tea aga kui need suured sõbrad nagu Poola ja Serbia on nii paljudega liidus siis oleks ju kena mõelda, et meilgi oleks mõned liitlased ikka rohkem. Sest sõdasi vaadates kui liitlastel on kiire-kiire siis meil jälle Sommidega kuri karjas ja kui natukenegi keegi teine ei sõdi, siis kohe meil ka paremini läheb. Nüüd , et hajutada seda riski võiks meil olla piisaval hulgal liitlasi. Et kui mõnel liitlasel on oma aladega või vallutamisega tegemist siis kindlasi ei ole seda nüüd kõigil korraga samal päeval( arvestades, et me Soomega iga päev sõdime). Tegin siis veidi statistikat ja toon välja mõned riigid kes ehk meile võiks sobida. Aluseks on siis võetud Poola ja Serbia liitlased. Eestil on kõik 10 liitlast samad nagu Poolal ja Serbial. Nüüd kui vaatasin ühiseid jooni Poolal ja Serbial siis sealt saaks vähemalt 7 liitlast juurde. Ja kui vaadata Poolat ja Serbiat eraldi siis saaks veel umbes 8 liitlast juurde. Kõige positiivsemate võimaluste korral oleks meil kokku 25 liitlast + Poola ja Serbia. Kokku siis 27 🙂.....


Et asi oleks siis puust ja punaselt tehtud toon ära riigid kes meile võiks sobida kuna nad sobivad meie liitlastele.

Serbia liitlased: Poola liitlased:

Lithuania * Indonesi*
Slovenia * Peru*
Pakistan Thailand*
Chile * India
Hungary * Latvia*
Poland * Serbia*
South Korea Moldova*
New Zealand Hungary*
Spain * Venezuela*
Venezuela * Slovenia*
Estonia * Mexico*
Montenegro UK *
Mexico * Macedonia*
Republic of Moldova * Slovenia*
Thailand * Brazil
Latvia * Chile*
Austria Bulgaria*
Bulgaria * Paraguay*
Slovakia * Estonia*
Republic of Macedonia (FYROM)* Lithuania*
United Arab Emirates Spain*
Paraguay *
United Kingdom *
Peru *
Japan
Indonesia *

Tärniga riigid on mõlemal riigil ühised liitlased.

Sebia ja Poola ühised liitlased mida meil pole 🙁...

Peru; Thailand; Venezuela; Slovenia; Mexico; Slovakia; Paraguay.


...ja sellised riigid kes on Poolal ja Serbial veel eraldi liidus aga võiks ka meil olla -

Japan; Pakistan; New Zealand; Austria; Unaited Arab Emirates-- Serbilat

ja Poolalt veel :India ja Brazil


Seega terve hunnik liitlasi. Muidugi pole ma noormängijana kursis ajalooliste probleemitega miks võib-olla mõni minu nimekirjas olevatest ei saagi kunagi liitlane olla. Aga mõned neist ikka sobivad. Ma samas ei tea kui keeruline on tulevastele liitlastele liitumis pakkumise tegemine (ehk kas see maksab ka midagi või on mingid teised takistused). Ma olen aru saanud, et selles mängus on umbes 20 liitlast kriitiline piir, et hoida oma maad ja kui oleks omal rohkem aktiivseid mängijaid siis miks mitte hoida ka vallutatud maid.


Loodan, et siit said mõtteid riigikogu ja Presitenid (neid viimasel ajal jõle palju old ehk rahunesite nüüd maha saate päris tööga ka tegeleda..🙂..)

Ootan siis sisu tihetat arutelu kommentarides ja ootan ka asjalikkke õpetust kui olen faktidega puusse pannud aga kummiülikonna tõmban igaks juhuks selga ( ei tea kas hapukurgi hooaeg on ikka möödas), siis saate mind kenasti sittaga üle valada kui mu artikel kellelegi vastukarva on.

Seega meeleolukat lugemist soovib WUZAWAZA kapten Ahto Kopli ( ikka pole veel nime NÄSS-iks muutnud , no ei ole head lahendust kuidas Ä tähte teha)

 

Comments

N2SS
N2SS Day 1,897, 10:06

vabandan ette Serbia ja Poola kehva tabeli osas kuna algselt paistis ta algul veits parem aga pärast avaldamist viskas kõik kokku. Teen teinekord paremine ausõna 🙂

sodur
sodur Day 1,897, 10:18

iga liit maksab, me oleme väike ja vaene riik ehk peame valima kellega tasub liitu teha

Joonas Uss
Joonas Uss Day 1,897, 10:25

Kui me igakuiselt kõik eEestile mingi 1k annetaks siis ehk saaks niipalju MPPsid.

s xD
s xD Day 1,897, 10:32

Ahto,
Ilmselt ei ole teadlik, et kuulume ka TWO liitu (hetkel siis katseajal) ning liitlaslepingute valimisel peame ka sellega arvestama.

http://wiki.erepublik.com/index.php/TWO
http://wiki.erepublik.com/index.php/Alliances

s xD
s xD Day 1,897, 10:34

Siiski kiidan tehtud analüüsi ning initsiatiivi näitamist.

N2SS
N2SS Day 1,897, 10:34

kas see maksmine on mänguloojate välja mõeldis või peab seda andma nagu teisel riigile ? Kas teised küsivad sisi liitumise maksu et muidu ei ole liidus kui raha ei anna või on see mängu eripära

damiendk
damiendk Day 1,897, 10:44

Liite võiks loomulikult rohkem olla. Hetkel on siiski kõige piiravamaks asjaoluks raha. Iga liit maksab 10k eeku kuus. eEestil lihtsalt ei ole nii palju raha, et rohkem MPP'sid teha, vaevu suudame neidki kinni maksta mis olemas. Raha läheb põhimõtteliselt tuulde, st, mõlemad riigid peavad maksma seda, kuid keegi seda omale ei saa.

Erksos
Erksos Day 1,897, 11:00

Enne kui presidendiks sain siis tegin selle sama analüüsi ära. Muidugi ma vaatasin egovist ka riikide päeva ja kuu kahju mis iga riik teeb ja selle järgi oleks paar liitlast saanud juurde aga puudus raha või soov meiega MPP sõlmida.

N2SS
N2SS Day 1,897, 11:33

seega asi siis suuresti raha taga kinni ...kahju.....nu jah oleks ma majandus spetsialist pakuks kohe lahenduse aga olen vaid loll liht inime pean paar nädalat jälle mõtlema 🙂

s xD
s xD Day 1,897, 11:37

Aktiivseid kodanike on juurde vaja.

Gta4pk
Gta4pk Day 1,897, 11:42

Õigekirja tuleks sul kõvasti parandada!
Ja selleks, ei pea majandusspetsialist olema, et aru saada, et ainuke viis Eestil Soome võitmiseks on korraldada grandioossne beebibuum. Umbes miljon uut kasutajat ei teeks paha.

L7.QualifiedWarrior
L7.QualifiedWarrior Day 1,897, 11:59

Kui tanke jagad, siis on kõik liitlased.

N2SS
N2SS Day 1,897, 12:04

Gta4pk- õigekiri on 4 ja poole kuuse kodaniku kohta suhteliselt rahuldav 🙂

Enrii Lindebaum
Enrii Lindebaum Day 1,897, 13:07

Anna raha ja teeme ära, lõpuni ei viitsi isegi lugeda.

Pealik
Pealik Day 1,897, 15:39

Tubli, Ahto! Mulle meeldib Sinu artikkel väga.

von baer
von baer Day 1,899, 03:23

Nässi tekstid kipuvad jah veidi eripärase keelekasutusega olema. Siiski sisukas artikkel, anna tuld ka edaspidi.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.