Ambient on/off

Join the new world

 

Teraz Polska?

Day 2,248, 13:56 Published in Poland Poland by Pierre Dzoncy
Strzeż się swych pierwszych odruchów – zwykle są szlachetne. Talleyrand

Widziałem w trakcie mojej gry upadek kilku sojuszy. Niektórzy oczywiście więcej, gdyż po prostu zaczęli grać w to coś znacznie wcześniej. W każdym bądź razie wszystkie sojusze mają do siebie to, że zawsze w pewnym momencie ich formuła się wyczerpuje lub nie może być zrealizowana. W wypadku TWO występuje punkt pierwszy. Gdybym miał porównywać ten upadek, najpewniej najbliższą analogię odnalazłbym w PEACE. Tj. pierwszym tworze, który posiadał znacznie większą siłę niż obóz przeciwny. W pewnym momencie w obu sojuszach występowały konflikty interesów, tj. zbyt duża rola słabszych państw, które bardziej zmotywowane potrafiły w sprytny sposób przejmować kluczowe role w sztabach sojuszy lub też zwyczajną niechęć. Niechęć podsycaną przez "wrogów", którzy jeszcze kilka miesięcy wcześniej lub więcej byli przyjaciółmi oficjalnymi.
Dalej jednak pomimo wylądowania w różnych obozach po cichu występowało obustronne wspieranie się, czasami w wypadku pewności nie stracenia kasy podpisywanie MPP.

Do czego więc dążę?

W skrócie: Hiszpania i Wielka Brytania już wybrały wyjście z TWO. Z tego co widzę Magicowi póki co bolą paluszki, ale jednak mam nadzieję, że Polska szybko pójdzie wyznaczoną przez te państwa drogą.

Dlaczego?

Po pierwsze, od wielu miesięcy wiedziałem, że to musi w końcu nastąpić. Zbyt duże roszczenia Serbii, nie wspominając już o Słowenii - z tym, że ci drudzy po prostu nie mają rączek i nóżek i muszą nadrabiać to krzykiem. Wiem, że pewnie część ludzi to zaboli, ale erep to nie RL. I tak jak w RL Węgrzy niespecjalnie lubią się z Serbami, a z nami się LofffFffffciają, tak tu jest raczej na odwrót. Pewnie pójdą z Serbią na nas. Ale kurde... skoro mają taką ochotę... to po co nam klapki na oczach. Trochę szczerości w kontaktach dyplomatycznych jeszcze nikomu nie zaszkodziło, to tylko gra: tu nikt nie ginie.

Tak więc drogie TWO, było mi miło, ale czmychaj już do historii tak jak kiedyś, CTRL, ONE i EDEN, obecność w których miałem zaszczyt widzieć.

Pozdrawiam, Pierre

EDIT: Tak, teraz Polska... oraz Grecja.
 

Comments

Szekspir
Szekspir Day 2,248, 14:01

o7

konrado333
konrado333 Day 2,248, 14:02

Tera my, tak sondze

Minino.
Minino. Day 2,248, 14:05

Miau 😃

leporis
leporis Day 2,248, 14:04

Ale wstyd. Opuścić sojusz jak nie dawno się uzyskało w nim najważniejsze stanowisko. Zawsze coś lepiej wygląda (chyba, pod względem dyplomatycznym) jak jest jakaś bezpośrednia przyczyna, jedno zdarzenie, które przechyliło tą szalkę. A tu jakoś tego nie widać.

Thortom
Thortom Day 2,248, 14:11

bo u nas narod informowany jest ostatni ot taka...swiecka tradycja (teraz wyjscie z TWO poprzednio sojusz z romulusami)

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Day 2,248, 14:14

A widzisz, sam mam wiedzę taką jak i naród - w końcu od dawna nie pełnię żadnej funkcji. Tylko jakoś dziwnym trafem od dawna wiedziałem, że to nastąpi. Nie rozumiem więc trochę logiki którą prezentujecie.

leporis
leporis Day 2,248, 14:27

To że się rozpadnie to było wiadomo jak już powstawał (czekamy na THREE). Bardziej mi się chodzi o to, że Polska uzyskuje "przewodnictwo" w sojuszu i nie długo później się rozpada sojusz. To raczej nie doda Polsce dobrej opinii, zapewne usłyszymy dużo głosów że to nasza wina.
Wiadomo też że upadek sojuszy nastąpił w skutek wielu czynników. Jednak najczęściej (tak jak w historii) dopiero pojedyncze wydarzenie powoduje "coś" (np. zamach i 1 wojna światowa). I mnie bardziej ciekawi czy też takie wydarzenie będzie opisane.

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Day 2,248, 14:41

To był szereg wydarzeń, począwszy od powstania sojuszu. Najpierw starcia oldfagów z dominującym w serbii obozem Hannibala i Stridera. Obie strony próbowały przekabacić nas na swoją stronę. Do tego Hiszpania, której po prostu nie leżało układanie się z Argentyną i naparzanie Wenezueli czy Meksyku. Pretensje wiecznie podbitych krajów jak Australia o brak pomocy. Zbyt duża reprezentacja ACT, nawet przez swoją liczbę. Zbyt ugodowe podejście kolejnych rządów i stosowanie zwyczajnych środków socjotechniki przeciwko oponentom. Do tego Ukraina, Rumunia, Turcja ciągle przewijające się w ramach cichutkich propozycji niektórych twardogłowych w sojuszu. Mogę wymienić jeszcze ze 100 jak nie 200 takich pomniejszych "przyczyn". Tylko jaki to ma cel?

Thortom
Thortom Day 2,248, 14:57

@Pierre i co ? czy nasz rzad "przygotowywał" ludzi jakimis informacjami? po co ...ci co maja "frendow" zdawali sobie sprawe, ale duzo ludzi jest zaskoczonym tym "partyzantem", gdzie w gazetce MSZ dowiadujemy sie "ze po zmianie rzadow stosunki ze serbia sie poprawiaja" wiec to swiadczy tylko gdzie rzad ma narod

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Day 2,248, 15:05

Hmmm, ale Thortom, to nie tylko Polska zadecydowała o tym, by TWO się zwijało. Twoje pretensje są słuszne i ja naszych "elyt" wcale nie bronię. Z tym, że wiem jak ciężko jest informować ogół o sprawach trudnych, a przecież właśnie przez to kiedyś wyrwałem impicza.

Rapaport
Rapaport Day 2,249, 15:54

A od kiedy to politykę na wysokim szczeblu (a za taką uważam podpisywanie sojuszy) odbywa się w świetle reflektorów? 😃

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Day 2,250, 00:07

Wbrew pozorom od zawsze, nawet ze względu na powstające leaki i inne niedomówienia, zazwyczaj gra się w takich wypadkach w miarę w otwarte karty.

coren4
coren4 Day 2,249, 09:34

Ja tam od roku powtarzalem NE na Serbie \o/

El Reto
El Reto Day 2,248, 14:11

Dziadek Syrkius mówił, że tak będzie...

Granat MW
Granat MW Day 2,248, 14:17

i umar

El Reto
El Reto Day 2,248, 14:20

Wpisujcie miasta [*]

KapiRadom
KapiRadom Day 2,248, 15:06

Radom?

Kijek93
Kijek93 Day 2,249, 04:20

Radom to miasto? 😮

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 2,249, 06:58

Potwierdzam. Umar

Arbooz
Arbooz Day 2,248, 14:11

Czekamy na THREE
o/

Prophet009
Prophet009 Day 2,248, 15:20

Howly i spółka już w lipcu dali "popis" swoich umiejętności, a teraz się dziwicie ze Pierre wtedy mial na nich wk...wa. Kto by nie miał, trochę dosyć tej samowolki i tak wytrzymalismy bodaj ponad pol roku.

Kuzynn
Kuzynn Day 2,248, 15:58

Pierdzacy jak tam? Startujesz na cp z list nd? 😁)))))))

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Day 2,248, 16:44

Dla ślimaków twojego pokroju ta wiedza jest zbyteczna.

Kuzynn
Kuzynn Day 2,248, 16:58

Oj startuj no, moze sie uda pobic rekord i dostaniesz impicza dzien pozniej?

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Day 2,248, 17:01

Ja bym chciał zobaczyć jak szczekacze jak ty poradziliby sobie. Także piłeczka w twoją stronę, specjalnie nawet oddam na ciebie (specjalnie z małej litery pajacu) głos.

Evermind
Evermind Day 2,249, 03:28

ATLANTIS!

SmykuToronto
SmykuToronto Day 2,249, 04:08

Czy to oznacza że teraz zostanę HUNakiem, będę mógł smarować twarz kupą i pod każdym artem RR głosić swoje zwycięstwo moralne nad polaczkami?

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Day 2,249, 04:20

Będziesz!!! 😛 Ale tak na poważnie tu masz sytuację inną. POW zrobił wtedy to co zrobił, gdyż miał podpisane kontrakty najpierw o ile mnie pamięć nie myli z kanadyjskim MON, a następnie z chorwackim. W wypadku Legionu jest to inicjatywa oddolna w obu krajach i jeśli już to szkoda, że wasze istnienie nie dało do myślenia zwłaszcza kolejnym rządom Węgierskim (a raczej ich oldfagom). Dalej idąc tym torem z EDEN Polska, Hiszpania, a później Szwecja po prostu wyszły, dalej jednak EDENix istniał, TWO zostało rozwiązane przez jego władze. Dlatego też trochę jest mi smutno zwłaszcza dlatego, że trochę czasu na rozwój przyjaźni polsko-węgierskiej poświęciłem. Szkoda, że jak widać bezowocnie.

ZDEN3K
ZDEN3K Day 2,250, 08:45

pow w kanadzie nie byo bili dla cro jeno

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Day 2,250, 08:56

To już raczej pytanie do Ariakisa, ale pamiętam, że to był kontrakt z jakimś innym krajem niż Chorwacja. I o ile się nie mylę to była właśnie Kanada.

Sztandar
Sztandar Day 2,249, 04:40

Powtórzę raz jeszcze, Pierre - gdybyś w lipcu opanował emocje i postąpił z nieco większą finezją, dzisiaj byłbyś bohaterem(tyle, że nie magicznym). A tak, lipa.

Ciekawostka historyczna: pamiętam z zimowo-wiosennych kadencji MSZ w 2013, jak masa osób ogłaszała koniec TWO i nowe sojusze. Od tego czasu minął rok, pół roku. Szmat erepowego czasu. Oczywiście te same osoby gardłują w obecnej chwili "ja mówiłem/wiedziałem, że tak będzie".

A prawda jest taka, że nikt nie wiedział, iż można utrzymać sojusz w stanie klinicznym przez tak długi czas. Choć w ramach gdybania trzeba przyznać - być może wcześniejsze zejście ze sceny odbyłoby się w nieco lepszym stylu.

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Day 2,249, 04:46

Widzisz, tylko nie mogę zrozumieć jednej rzeczy. Owszem wtedy popełniłem błąd, jednak nie sądzę, że powinienem być oceniany tylko przez pryzmat tej jednej kwestii. A to niestety cały czas robicie.

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Day 2,249, 07:13

BTW, jeżeli TWO było utrzymywane w stanie klinicznym, to EDEN był chyba Frankensteinem przez znacznie dłuższy czas.

Lordek Spasokukocki
Lordek Spasokukocki Day 2,249, 10:25

Całuję sygnet, panie prezydencie.
Ciekawe, kto to jeszcze pamięta... 😃

kacper5422
kacper5422 Day 2,249, 10:46

Lol, niestety każdy wiedział że tak będzie :F

Mógłbym podziwiać gdybyś date przewidział, a tak to można równie dobrze powiedzieć, że jutro wstanie słońce 😉

Mixliarder
Mixliarder Day 2,249, 10:59

nie bardzo wiem czemu ma służyć ten artykuł, jest kompletnie bez celu xd

Ajek
Ajek Day 2,249, 22:14

W każdym bądź razie wszystkie sojusze mają do siebie to, że zawsze w pewnym momencie ich formuła się wyczerpuje lub nie może być zrealizowana.

"W każdym bądź razie" to błąd językowy zwany kontaminacją, powstały z połączenia w jedno powiedzenie zwrotów „w każdym razie” i „bądź co bądź”.

hesar
hesar Day 2,250, 23:23

Też irytuje mnie ten błąd. Nagminnie powtarzany w wielu miejscach 🙁

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Day 2,250, 00:08

OK, na przyszłość będę pamiętał.

Prowokator
Prowokator Day 2,250, 23:01

Może Baltic

hesar
hesar Day 2,250, 23:25

Ja bym powiedział, że jednak głównym powodem rozsypania się TWO wcale nie jest polityka i paru trolli próbujących obrócić przeciw sobie Serbów i Spoland.
To raczej nuda i wciąż te same bitwy. Po prostu ludzie liczą na jakąś zmianę.
I to w zasadzie w tej grze stanowi clou - nuda 😕

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Day 2,250, 00:30

Sedno sprawy. Jeżeli nawet Serbowie byli już blisko MPP z Chorwatami właśnie z powodu nudy, to wiedz, że coś się dzieje.

Sewek151
Sewek151 Day 2,250, 00:35

Ten artykuł to takie wielkie "A nie mówiłem" ma być?

Skorpion 35
Skorpion 35 Day 2,250, 01:29

TWO is DEAD!!! So what??? Get a life man. o7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.