Ambient on/off

Join the new world

 

Svarbi žinia! LMS tėtis sugrįžo !

Day 1,901, 13:58 Published in Lithuania Lithuania by EmuSV
*Iš serijos Interviu su LMS'iukais

Sveiki draugai !
Sveika eLietuva!


Šiandien dieną mane pasiekė džiugi žinutė:

"Labas, esu LMS įkūrėjas, seniau gan ilgą laiką aktyviai žaidžiau šį žaidimą, norėčiau, kad pridėtum prie LMS chato, jei toks yra 🙂."

Skubu išnaudoti šią akimirką ir kalbinu 12 kartų seimo narį, 2 kartus eLietuvos prezidentą (!) ir LMS įkūrėją Igną Grinevicių ^^

Turbūt geriausia pradėti nuo pradžių - kaip atsidūrei eRepublik?

eRepublik pradėjau žaisti, jei atmintis neapgauna, 2009-ųjų vasarą. Kokį mėnesiuką ar mažiau buvau gan neaktyvus - dirbau ir treniravausi, tačiau labai greitai atsirado noras pasiekti kažko daugiau. Kažkokiu būdu pamatęs, kad artėja rinkimai į kongresą (Seimą), pagalvojau, kad tai baisiai ypatinga vieta, nusprendžiau išbandyti laimę rinkimuose, ir taip prasidėjo mano ilga ir įdomi kelionė per ePasaulį.

Taigi labiausiai žaidime sudomino politika?

Taip, begalę mėnesių krapščiau nosį Seime, taip pat teko dirbti įvairiose ministerijose, porą mėnesių - ir prezidento poste. Kadangi, taip sakant, "nuo mažens" traukė politika, buvo visai įdomu išbandyti karjerą toje srityje, nors ir virtualiame pasaulyje.
Politikoje buvau labai ilgai - praktiškai visą laiką, kol aktyviai žaidžiau šį žaidimą. Tai būtų daugiau mažiau 2 metai


Galėtum gal nupasakoti kokia politinė situacija vyravo per tuos metus? Kokios partijos ir politikai dominavo?

Mano politinės karjeros pradžioje dominuojanti politinė jėga buvo Sąjūdis - tuomet jam priklausė didžioji dalis iškiliausių politikos veikėjų, tačiau vėliau, jei atmintis neapgauna, didžiausia partija trumpam laikui buvo tapusi Gerovės sąjunga, kuriai priklausiau iki pirmos prezidento kadencijos pabaigos. Buvo joje visokių intrigų, nelabai gražių dalykų, tad pasitraukiau iš ten, bet dabar ne apie tai. Taigi, po kurio laiko Sąjūdis vėl iškilo, į jį dėl patrauklaus pavadinimo stodavo daug naujokų. Kadangi didžiąją narių dalį sudarė two-clickeriai, Sąjūdis ėmė merdėti, po Lietuvos okupacijos nebuvo atkurtas, ir pirmojoje vietoje įsitvirtino Solidarumas. Vienintelė partija, išlikusi nuo Lietuvos susikūrimo iki dabar, yra Lietuvos laisvės sąjunga.

Iš "aukštosios" eRep politikos asmenybių įsiminė keletas žmonių - pirmasis eLietuvos prezidentas cawx, taip pat prezidentavę Rokas ir manteliuks, vėliau nusikaltęs mūsų valstybei. Dar buvo ilgametis Lietuvos taupomojo banko valdytojas Dionizas ir Akello (pirmasis nickas), kurį prisimenu kaip vieną geriausių, jei ne patį geriausią prezidentą. A! Dar buvo labai neblogus straipsnius rašęs daniochas, su kuriuo kadaise lenktyniavau dėl Media mogul ir užtikrintai pralaimėjau.

Ar "tavo laikais" vyravo didelė konkurencija tarp partijų?

Nemaža, būdavo laikų, kai vykdavo 4,5 ir 6 pagal dydį partijų kova dėl vietos penketuke, būdavo ir nemažų konfliktų tarp LNP ir Solidarumo, o per Seimo rinkimus pasėdėti tekdavo ir naktimis, kad balsuojama būtų ten, kur reikia, ir už ką reikia - čia kai dar sąrašų nebuvo, o visi kandidatavo vienmandatėse. Būdavo ir įvairių problemų, jautrių klausimų, dėl kurių partijos ne juokais susikibdavo.

Dėl šito žinok niekas nepasikeitė tik tiek kad LNP su SOL geriausi draugai, o LMS ir LLS yra jiems opozicija 😉

Hm, įdomu, kai radikalūs kairieji ir radikalūs dešinieji flirtuoja vieni su kitais. Na o LLS ir LMS/LLD/LLP visada palaikė normalius santykius

Turbūt labai ankstyvas klausimas bet kokius pasikeitimus matai grįžęs į žaidimą? Kiek laiko jau čia esi po savo pasitraukimo?

Žaidimo puslapis atrodo panašiai, apžiūrėjau politinį modulį. Visai įdomu, kad dabar į Seimą žmonės renkami pagal sąrašus, ir džiugu, jog pagaliau yra galimybė žmogui priskirti oficialias pareigas. Apie karą ir darbą tikrai negaliu nieko papasakoti, o visa kita - panašu į senus laikus.
Tai - pirma diena, kai prisijungiau prie šio žaidimo po ilgos pertraukos.


Kas paskatino sugrįžti? 🙂

Tiesiog kažkokiu būdu į mano galvą šovė adresas eRepublik.com

Ir kokia tolimesnė žaidimo strategija?

Pasėdėti partijos chate, paskaitinėti spaudą, gal kada, jei bus laiko, išmėginti laimę Seimo rinkimuose.

Sugrįžkime prie partijų, kaip kilo mintis įkurti savo partiją (nepaslaptis LMS)? papasakok mums truputėlį istorijos.

Taip vadinamų "savo" partijų turėjau ne vieną. Iš pradžių buvo Gerovės sąjunga, kurią iš esmės įkūriau kitos partijos - charazay.com - pavadinimu, vėliau ją praktiškai PTOino tokia grupėlė pavadinimu "Banga". Kažkas panašaus į Paleckio kompaniją, žodžiu, tokia paranojiška šiek tiek. Nebuvo labai malonu sėdėti vienoje valtyje su šiais žmonėmis, nors už vieną galimybę kandidatuoti į prezidentus aš jiems iš dalies ir esu dėkingas. Vėliau, išstojęs iš šios partijos, būdamas prezidentu vietoje merdinčios Lietuvos demokratų partijos įkūriau Lietuvos liberaldemokratus. Iš pradžių nieko ypatingo su šia partija nuveikti nepavyko, tačiau vėliau tapome savotiškais novatoriais - buvome pradėję partijos sąrašų tradiciją, buvome sukūrę vidinę partijos struktūrą, pareigybes ir panašius dalykus. Tiesa, vėliau ėmiau žaisti eRepublik neypatingai aktyviai, o partija, kadaise buvusi didžiausia Seime, po truputį nyko. Nuolat konkuravome dėl vietos penketuke su Gerovės sąjunga. Dėl tokių aplinkybių su ja susijungėme ir po Lietuvos okupacijos įkūrėmė Lietuvos liberalų partiją, kurį laiką buvusią antrą pagal dydį partiją ir, pamenu, turėjusią ambicijų aplenkti Solidarumą. Deja, vėliau prasidėjo šiokie tokie vidiniai konfliktai, partija neteko turėto gero įvaizdžio, tapo ne itin aktyvi, nors geriausiais laikais jos viduje nuolat virė darbas, nuolat kildavo naujų ir įdomių idėjų. Geri laikai buvo. Kai Lietuvos liberalų partija prarado daugiau mažiau 150 narių ir visuomenės pasitikėjimą, su keliais bendraminčiais įkūriau nuosaikesnę, į stabilumą labiau orientuotą Lietuvos moderatų sąjungą, kuri, kaip matau, yra, ko gero, ilgiausiai išsilaikiusi mano įkurta partija.

Kokią viziją turėjai kurdamas moderatus?

Kad tai bus protingų žmonių susirinkimo vieta, kad ši partija ilgam įsitvirtins tarp didesnių ir įtakingesnių eLietuvos partijų, kad partijoje nebus jokių nesąžiningų ir erzinančių tipų, nes kiek su tokiais susidūriau, vis užknisdavo. O formalios pažiūros pagal idėją turėjo būti centro dešiniosios, kažkas panašaus į liberalkonservatorius.

Jei matysi kad LMS per daug transformavosi ir nebepatinka ar kursi naują partiją?

Ne, nebeturiu tam laiko. O kol kas bent jau chate man visai patinka - ir senų pažįstamų sutikau, ir naujų įdomių pašnekovų/-ių yra 🙂

Kaip savo laiku kviesdavote naujus žaidėjus? Kaip palaikydavot senus?

Seni kažkaip patys užsilikdavo arba ne, o naujus žaidėjus verbuodavome jiems per PM kviesdami į partiją, siūlydami pagalbą žengiant pirmus žingsnius žaidime.

Šiuo metu labai įdomūs dalykai vyksta su acc ir pavogtais milijonais, turbūt spaudoj jau pastebėjai, o kaip su tavo acc? Niekas nedingo? ar sau jį palikai ar davei kam nors pasinaudoti?

Niekam niekada nesu davęs savo acc, buvau palikęs jį likimo valiai visą neaktyvumo laikotarpį. Likimas buvo gailestingas, ir viską radau vietoje.

Ar tartum keletą žodžių apie savo RL?

Šiuo metu esu abiturientas, realiame gyvenime užsiimu įvairia visuomenine veikla, esu Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkas, nevyriausybinės organizacijos "Išvien" narys, ir baisiai nelaukiu jau po poros savaičių užklupsiančio bandomųjų egzaminų + olimpiadų + visokių konkursų meto. Nors gal ir savotiškai laukiu. Planuoju studijuoti politikos mokslus.

Na ir pabaigai turbūt palinkėjimą LMS ir visai eLietuvai.

Linkiu tiek LMS, tiek eLietuvai ilgai ir sėkmingai gyvuoti!

Dėkoju Ignui už puikų interviu ir linkiu sėkmės egzaminuose, manau, kad dar susitiksime su juo gvildenant smulkesnius LMS istorijos vingius.
O jūs vaikučiai pabiručiai, perskaitykite dešimt kartų šį interviu, kad per kontrolinį atsakytumėte iš kur atsirado LMS.
P.s. Nori sudalyvauti interviu? Nori, ką nors pasakyti eLietuvai? Nori būti išgirstas? Nori su kuo nors pasikalbėti?
Esi LMS narys? Rašyk
man žinutę.

Neesi partijoje? Tapk LMS nariu!
Norėtum duoti interviu, bet esi ne LMS? Partiją pakeisti niekada nevėlu 😉*

 

Comments

TheUnit MoGoM
TheUnit MoGoM Day 1,901, 14:07

sveikas sugrizes ; )

Josef Terboven
Josef Terboven Day 1,901, 14:12

Senimas parsiranda atgal į erep 🙂 įdomi tendencija, kaži kuo tai ciskas baigsis? 😒

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,901, 14:12

sveiks seniuk:)

LS HQ
LS HQ Day 1,901, 14:12

o dinozauras bebras sugrizo:) laukiu manteliuko ir cawxo

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,901, 15:30

Šaunus interviu. Graži buvo tavo vizija ir ištikro gana ilgai jin išliko;) Bet dėja... yra kaip yra:/ Linkiu po egzaminų eiti į partijos valdžia ir ta vizija atkurti;) Sekmės!

DrMonte
DrMonte Day 1,901, 15:34

\o/

TheUnit Yack
TheUnit Yack Day 1,901, 15:36

Sveikas sugrizes 😉

Sharass
Sharass Day 1,901, 15:52

o7

pantera7
pantera7 Day 1,901, 16:11

Sveikęs sugrįžęs 🙂

Nacionalistas
Nacionalistas Day 1,901, 16:47

Sveikas sugrįžęs, Ignai. Apie Igną, nors turbūt nei karto nebuvome toje pačioje partijoje, galiu pasakyti tik gerus žodžius. Jis yra senosios kartos politikas, vienas iš tokių, kuriems šį tą reiškė žodžiai morali politika.

Ignas Grinevicius
Ignas Grinevicius Day 1,901, 16:52

Sveikas, Nacionaliste, tave irgi malonu matyti 🙂.

TcTarget
TcTarget Day 1,902, 23:33

Sveikas sugrįžęs Ignai.

iPSiArt
iPSiArt Day 1,902, 23:59

o7

Migasss
Migasss Day 1,902, 04:15

Sveikas sugrįžęs, Ignai. Ilgai laukiau šios dienos. 🙂

gliookas II
gliookas II Day 1,902, 05:08

oooo, nacionalistas prasneko apie morale politikoje : D ziuriu ir migas taves lauke ahahahahah : D

Nacionalistas
Nacionalistas Day 1,902, 06:52

?

Pakalniskis
Pakalniskis Day 1,902, 07:17

Sveikas sugrįžęs Ignai : )

Bravo_Man
Bravo_Man Day 1,902, 07:43

Sveikas sugrizes dinozaurai.

MrEdo123
MrEdo123 Day 1,902, 07:52

labas, bebre.
Pamenu kai rinkausi i kuria partija stoti... ar ta kuri nieko nedave, ar ta kuri dave keleta batonu... nu va ir as jau keleta metu llp/lms. Visgi keleta batonu turi didele verte 😁

Eksas
Eksas Day 1,902, 08:17

Sveikinu sugrįžus, Ignai. Manau, tu mūsų bendruomenei suteiksi daug patirties, išprūsimo ir sąžiningumo.

Mykolas O
Mykolas O Day 1,902, 09:07

Perskaičiau pavadinimą ir pagalvojau, kad grįžo prezidento posto užkariautojas ir paprastas filosofas Baneris, deja, tik Ignas.

neriustLT
neriustLT Day 1,902, 10:51

Sveikinu sugrįžus Ignai. 🙂

Vaicius
Vaicius Day 1,902, 11:54

o7

grazuolisx
grazuolisx Day 1,902, 14:37

sweiki visi as es najokas ar kas galetumete duoti patarimu

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.