Ambient on/off

Join the new world

 

Sulm i ri per clirimin e Kosoves

Day 2,107, 09:43 Published in Albania Serbia by Ber Hajdini

Shba eshte duke bêre nje Sulme masiv kunder Serbis, cfar do te ishte
Metoda me e mir per clirimin e Kosoves?
Déri sa Shba sulmon ne duhet te pregaditemi per nje sulm precis ndaj Serbis dhe ta clirojme Kosoven po ashtu Franca dhe Italia do ta sulmojne keto dite.

 

Comments

Dardan2
Dardan2 Day 2,107, 10:09

Bosnja dhe croacia e kan sulmuar serrbin dje (croacia edhe ma hëret) qithashtu croat e kann qliruar zagrebin dhe jugun e croacis po ate te fundit e humben dje offensiva bosnjes ka met e pa suksesshme jam per nje plan qe Do te perfshihen edhe keto shtete te ballkanit e te ligshtojm serrbin shum ne ballkan.

Ber Hajdini
Ber Hajdini Day 2,107, 14:20

Po per kete Serbin duhet ta lodhim ne fronte te reja sikur ne France Itali po ashtu dhe ne Kroaci dhe Bosnje po si sulm super te fuqishem ta merr ne Kosove nje problem eshte se ka aleat te forte, po ne duhet gjithesesi ta dobesojme déri ne piken e fundit, ajo me humbjen e Kosoves do te shkatrohet tersisht, ne duhet qe nje dite te gjithe se bashku Shqipataret, Kroatet, Boshnjaket, Frangjezet dhe Italianet ta krijojme nje Aleance per ti dhêne fund Serbis.
Cfar mendoni nese arrime ta krijojme nje fond vetem per clirimin e Kosoves?

Scientist AL
Scientist AL Day 2,108, 07:59

serbia eshte gjarper

Ber Hajdini
Ber Hajdini Day 2,108, 09:18

Ne duhet me kone Cobra:) per ta ka metoda per ta rezu tersisht shtetin e Serbis.

Da White Death
Da White Death Day 2,108, 11:04

Kosoven hiqeni nga mendja...nese ne e sulmojm Kosoven dhe e pushtojm do na hapen shum probleme mbi koke..me nje NE te serbise neve na merr te gjitha territoret ne Ballkan (jo qe kemi dobi por te gjithe e dime se sa e veshtire eshte te clirohesh nga serbi nese do duam) ...edhe mua me djeg shpirti per Kosoven por thjesht smundet ...thjesht smundemi me Serbin ..mundet edhe per shume kohe sdo mund te bejme gje..me mire te rime urte dhe tu ndihmojm aleateve si USA kunder Serbise qe ti rikthej territoret ..Ska cfare te na duhet Kosova kur e dijme se do e humbim ....

o7

Ber Hajdini
Ber Hajdini Day 2,111, 02:16

Kroacia fitoje, po ashtu dhe dhe Bosnja, ne te njejten kohe SHBA eshte duke i fituar te gjitha betejat kunder Serbis, Serbia eshte duke bere rezerva per ta mbrojtur Kosoven.
Ne duhet te presim kur Bosnja kroacia dhe Italia kan marr territoret e okupuara ta sulmojme Serbin ne Kosove.

Ber Hajdini
Ber Hajdini Day 2,111, 16:42

Kur ke Aleat dhe force ne njerz dhe intelegjence e mund dhe gjarprin, po shumica nga ju ketu jeni pesimista dhe nuk keni metoda per te mundur Serbin shiko ne Serbin per tri dit se si do te perfundojme ne fund te bires se minjeve.
Shpresoj se nuk keni bo ndoj marveshje paqeje me ta?

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.