Srbija na pragu izbrisa

Day 1,381, 11:20 Published in Slovenia Slovenia by Ice Killa

Nekoč na vrhu svetovnih velesil, seveda iz pogleda eRepublika, danes na robu propada, da, govora je o Srbiji in politiki, ki jih je privedla do tega. Konstanten občutek, da so glavni v regiji, jih je načeloma pripeljalo v položaj, v katerem so trenutno, kjer jim preostaja le še nekaj regij. Sovražniki na vseh straneh, ampak imajo kar se tiče tega imajo srečo, saj se lahko zanesejo na svoje zaveznike in morebitno intervencijo Poljske na Apeninskem polotoku, ki (bi) lahko reši precejšnje težave Srbov. Mogoče je trenutno malce preuranjeno trditi, da bodo Poljaki naredili tisto ključno razliko, potebno se je zavedati, da imajo naši južni sosedi to možnost, da prepustijo regije v Italiji, medtem ko bo Poljska, če bo hotela do originalnih hrvaških ozemelj, prebroditi tudi Italijo in njihove številčne originalne regije. To je ob predpostavki, da Hrvati zaprejo pot svojim nekdanjim zaveznikom iz časa starega EDENa, ki ga je krojila tudi prisotnost Španije. Tukaj se vprašamo, kaj pa Slovenija, kako bi lahko mi pomagali. Odgovor je, da žal ne moremo nič, brez da bi pri tem le škodovali načrtu ONE-a. Ob napadu na Hrvaško bi lahko zasedli le Istro, ostale regije bi bile izven našega dosega, če pri tem ne bi želeli škodovati Srbom in Madžarom pri njihovih poskusih po dokončem izbrisu svojih glavnih rivalov. Porajajo se tudi ideje o naše intervenciji v Italiji, ponovno je odgovor negativen. Zakaj, zato, ker ima Poljska namen preiti preko italijansko okupiranih regij s strani Hrvatov vse do njihovih originalnih ozemelj in pri tem mi zopet ostanemo v ozadju. Torej, naša opcija je, da počasi čakamo na tisto "odprtino", ki bi nam omogočila pot proti jugu Italije, kjer bi zasedli večinski del te nacije. To je naš dolgoročni plan, kratkoročni pa je seveda pomagati prijateljem v težavah. Sliši se lažje, kot to je v resnici, nedvomno.


Skorajšen izbris Srbije in postopen prodor Madžarske napram Hrvatom, ki izgubljajo regijo za regijo. Celotna zadeva se lahko še eskalira s prihodom Poljakov na Apeninski polotok.

Ob zahtevi Slovenije, da bi se udeležila napada na Hrvaško, je bil odgovor vodilnih v ONE-u precej negativno nastrojen, češ da hočemo biti izbrisani in podobno. Razlogi za našo nezmožnost napada na naše sosede pa sem sicer že predstavil zgoraj. Ne razumite me napak, tudi sam sem za to, da gremo v akcijo, da se znebimo stagnacije, ki nas pesti zadnjih nekaj mesecev, ampak žal to ni mogoče, pa četudi bi si toliko želeli. Potrebno je delati premetene poteze in čakati na trenutek, ko bomo imeli možnost za nadaljnji prodor.


Trenutna prioriteta Srbov je obramba Moldove v Romuniji, Besarabije v Ukrajini.

Vrnimo se k našemu okolišu. Verjetno je precej zanimivo dejstvo, da je bila Švica precej časa svobodna prav zaradi medsebojnega dogovora in našega spoštovanja njihove suverenosti, vendar so prav Švicarji to našo zaupanje izdali in se spoprijateljili z Italijo, ki pa je seveda na našem seznamu sovražnikov, posledice so torej več kot jasne - nadaljnja okupacija vseh švicarskih regij in preprečitev njihove osvoboditve v prihodnosti. Krivda leži izključno na njih in ne na nas, zavedajte se tega. Govora je bilo o Italiji, vendar to ni zaključek celotne zgodbe. Predstavili so nam dogovor, ki je iz njihovega pogleda dober za obe strani - ko bi le bil, kjer pa si naši (originalno) zahodni sosedi želijo, da bi vrnili Emilio-Romagno ter dve švicarski regiji pod pretvezo, da teh ne potrebujemo. Pa sem mislil, da zgodovino pišejo zmagovalci, Italijani pač niso tega mnenja.

Srbija, Bolgarija, Hrvaška, Romunija, kaj si te države delijo skupnega. Seveda to, da so v najbolj vojaško aktivni geopolitični regiji eRepublika, na Balkanu, kjer je pravi majceni čudež, če ni prisotne kakšne vojne. Žalostno, a resnično. Akcija EDENa je bila dobro skoordinirana in je srbske sile presenetila, saj so bili mnenja, da Hrvaška po podpisu mirovnega sporazuma ne bo posegla po napadu na Srbe. Motili so se in zgodilo se je ravno nasprotno. Iz vzhoda Romunija, iz juga Bolgarija ter iz severa Hrvaška. Srbski položaj le ni tako rožen, kot je videti na papirju, kjer so zasedli številne romunske regije ter nato posegli še po Ukrajini, te regije so bile seveda izgubljene zaradi mogočnega pritiska na najštevilnejšo državo eRepublika populacijsko gledano. Razlogi za napad na Srbijo so verjetno jasni. Nenehni napadi na Romunijo in prihajajoča invazija Poljske preko Apeninskega polotoka zavezništvu ni dala druge opcije, kot da pred tem oslabijo svoje glavne rivale, kar bi jim nato načeloma omogočilo lažje kosanje s preostalimi. To je umetnost vojskovanja, znebiti se najmočnejšega ter nato opraviti s preostalimi, izjemno zvita in modra strategija, ki je za zdaj obrodila sadove.


Švica do nadaljnjega ne bo več uživala avtonomije, kot je bilo to v navadi v preteklih mesecih, pomemben podatek pa je tudi predlog naravnega sovražnika s strani Poljske na Hrvaško, ki bo nedvomno sprejet. Obetajo se nam še kako epski dvoboiji med nekdanjima zaveznikoma. Napad po sprožen v smeri Korzika - Toskana, sicer pa bo potrebno nenehno paziti na poskuse Hrvatov, da bi prekinili svojo verigo regij, kar bi za precej časa zavleklo poljske upe po prodoru proti hrvaškim originalnim regijam.

Saga o zavezništvu

Naša preopevana pridružitev zavezništvu Titans se je končala z zavrnitvijo naše včlanitve v le-tega. Po nejasni usodi Turčije, ali se tega sploh želi ter Indonezije in Irana, ki sta bolj ali manj to vzela z levo roko, nam ni preostalo drugega kot zavrnitev. Sicer pa je potrebno omeniti, da je bila naša država kontaktirana s strani ABC-ja, ki želi postopoma graditi odnose z nami in Veliko Britanijo. Prihodnost je nejasna, sedanjost je jasna, kar pa pomeni, da do nadaljnjega ostajamo nevtralni s pridihom ONE-a za nami.

Želja je še vedno prisotna po napadu na Hrvaško, obstaja tudi možnost posameznega napada na Istro, ki so ga predlagali srbski vladni predstavniki. Opcije so torej še vedno odprte, vendar je naša prihodnost najverjetneje odprta v Italiji in pri ponovni pridobitvi izgubljenih surovinskih regij na začetku tega meseca. Dokonča odločitev torej še ni bila sprejeta, tehtamo pa med opcijama Italije ali Hrvaške.

Lepo vas pozdravljam,
Predsednik eSlovenije, Ice Killa aka Howly