Sod smodnika - zgodovina eBalkana

Day 1,194, 12:34 Published in Slovenia Slovenia by Howly

Balkan je že v dolgi zgodovini eRepublika vedno bil poln vojn, ki so povzročile napotesti ter posledično so prav ti medsebojni konflikti najbolj izrazito med Srbi in Hrvati izoblikovali trenutna zavezništva, Srbi so se na pomoč sprva obračali proti Madžarom, ki so ob hrvaški okupaciji večjega dela Srbije omogočili Srbiji ponovno, da je ta država zaživela celovito ter ji v prihodnosti skupaj s svojim osvajanjem pripomogoli k osvojitvi znamenite regije Liaoning ali Hello Kitty, medtem ko so sosedi iz Madžarske zavzeli regijo Hello Kitty, katero so držali več kot leto dni.


eRepublik, day 406


Začetki Slovenije segajo v čase Avstrije, kjer je bila zbrana večina članov slovenske skupnost, šele tekom dodajanja novih držav je bila dokončno dodana Slovenija, kateri je sledila Hrvaška. Sprva smo bili za tedanje standarde Slovenci izjemno številčni, s kasnejšim upadom zanimanja za igro zaradi pomanjkanja vojaških akcij, je upadlo tudi število aktivnih Slovencev in ostalo na številu 100 vse do časa velika baby booma.

Slovenija je šele po prvem napadu na Hrvaško dokončno postala usmerjena proti trenutnim najtesnejšim zaveznikom, ki bodo to najverjetneje ostali tudi v bodoče. Glavni odraz slovenskega napada in posledičen izbris naše države je bil masiven baby boom, ki je viden še danes, saj nam brez akcij s strani medijev števila prebivalcev nikoli ne bi uspelo doseči sedanjega števila prebivalcev. Prav aktivna skupnost Sloveniji omogoča krojenje mednarodnih odnosov ter vpliv na sosedne regije, primer Italije, katero smo napadli samoiniciativno brez z razlogom maščevanja ter zabave.

Na južnem delu balkana je imela v zgodovini sprva poglavitno vlogo Turčija, ki je dolgo časa okupirala Grčijo in šele po kasnejšem posredovanju ATLANTISa, današnjega EDENa na čelu z ZDA, je uspelo Grkom ponovno pridobiti neodvisnost, kjer so se kasneje vrstile številne medsebojne vojne med omenjenima državama. Tehtnica se je prevesila na stran Grkov po številčnemu kupovanju golda s strani Grkov, kar je kasneje povzročilo celotno okupacijo turškega ozemlja in povzročilo nenehen odpor Turkov, ki jim je neposled osvoboditev izpod okupoatorske Grčije le uspela.



Madžarska in Romunija sta bili prvi zares omembe vredni supersili v tej igri, saj je njuna medsebojna zgodovina povzročala nenehne boje med državama. Madžari so pravzaprav glavni krivci za popoln razpad romunskega imperija poleg Indonezije, ki se je raztezal po dobršnem delu Azije. Prvi romunski napad na madžarsko ozemlje je povzročil okupacijo polovice Madžarske ter posledičen upor s strani madžarskih borcev, ki so tedaj okupirali dele Slovaške.

Za čase medsebojnih konfliktov med Madžari in Romuni je Slovenija imela dobre odnose s Hrvati po zaslugi Robyja Petrica, ki je pozival k strpnosti, k svojemu so dodali tudi slovenski mentorji, ki so temeljito obvestili vse novince o trenutnih dogajanjih v Sloveniji.

Hrvaška je v tej igri za večino Slovencev veljala že iz začetka kot za sovražno nastrojeno državo, ki nima interesa sodelovanja z nami, v preteklosti je bilo temu nasprotno, s Hrvati smo imeli po zaslugi takratnih politikov NAP, ki je bil podpisan za obdobje 6 mesecev ter nam je omogočal zaščito pred našimi južnimi sosedi.

Najnovejše dodana država Makedonija je že s svojim imenovanjem v Grčiji sprožila masovne proteste, kjer so številni vplivni Grki objavili svoje namene, da želijo izbris računa v primeru, da se doda Republika Makedonija. Prvi meseci so za Makedonce stekli mirno in uspešno, saj je uspelo makedonski skupnosti objaviti prispevek o igri na nacionalni televiziji. Kasneje je sledil grški napad na turške regije ter posledična makedonska napved vojne Bolgariji, ki je bila sprva uspešna ter je povzročila prodor Makedonije vse do Varne ter Sofije, nakar je bilo po posredovanju nasprotnega zavezništva napredovanje ustavljeno ter posledično je po bolgarski ofenzivi Makedonce pričakal izbris iz karte eRepublika. Lokacijo Makedonije lahko primerjamo s hrvaško, saj sta obe državi neprepustno zaprti med svoje sovražnike in zaveznike, Hrvaška ima v igri načeloma najslabšo možno lego, saj leži med dvema državama, ki spadata v sam vrh po moči, Madžarsko ter Srbijo in posledično je vsak poskus Hrvaške nesmiselne oz. brezupen, saj je ta hitro zatrt.

Makedonci imajo možnost prodora le proti Srbiji z morebitno menjavo regij, čas bo pokazal, če je sledeča stvar izvedljiva in morebiti se nam bodo čez čas pridružili ob ponovnem napadu na Italijane, če bo to možno.

Severneje za nekdanjo velesilo velja Romunija, ki je v preteklosti imela v lasti dobršen del pomembnih regij v Aziji, posledično so romunske ambicije zaustavile združene sile Madžarske ter Indonezije, kar je omogočilo pot madžarskemu razcvetu v tej igri ter izgubi blišča s strani Romunije. Kasnejše akcije Romunov niso bile nikoli tako odmevne oz. uspešne kot tedanji poseg po Aziji, ki je to državo uvrstil v večne imperije eRepublika.

Romunski imperij

--

Stanje kateremu smo priča trenutno lahko nakazuje, da bo poskus Hrvaške, kjer so napadli slovenska ozemlja in jih tudi zavzeli, uspešno zaustavljen ter bo naše sosede vrnil na prvotno stanje. Glavni problem Hrvaške še vedno ostaja izjemna premoč Srbije ter Madžarske v vojaški moči ter premajhna pomoč s strani zaveznikov ko je to najbolj pomembno.

Ob morebitnemu prodoru Hrvaške proti srednji Evropi je kot edina opcija obstajal prodor proti Italiji, kar je skoraj nesmiselno oz. neizvedljiva zadeva zaradi istih zavezništev. Morebitni prodor Hrvatov bi njihovo državo ključno oslabil ter omogočil Srbiji popoln zavzem njihovih regij.

Lepo vas pozdravljam,
Predsednik eSlovenije, Howly