Ambient on/off

Join the new world

 

SO#3: Portugalia i Filipiny

Day 1,865, 14:52 Published in Poland Poland by James.Emancipator


Dzisiaj wypływam na nieznane mi wody analiz wojennych. W przeciągu ostatniego tygodnia niepodległość odzyskały dwa państwa, okupowane wcześniej przez eHiszpanię - ePortugalia oraz eFilipiny. Myślę, że warto przedstawić obecną sytuację w telegraficznym skrócie.
.


Na pierwszy ogień idzie ePortugalia, która wywalczyła wolność w powstaniu na Azorach (1). W wyniku długich negocjacji eHiszpania ma oddać ePortugalii regiony Centro, Lisboa oraz Alagarve w zamian za 90 tysięcy czynszu. Wygląda na to, że w najbliższym czasie na półwyspie iberyjskim będą koegzystowały dwa państwa. Zmiana! Obecnie ePortugalia kontynuuje ofensywę, próbując wrócić na kontynent w Alentejo (2). Na chwilę obecną (9:41) utrzymuje tam niewielką przewagę (30:25). Zdaje się, że poprzednie informacje były żartem ze strony Hiszpanów.Do dzisiaj Portugalczycy mieli możliwość wzięcia udziału w referendum, które ma zadecydować o dalszej przynależności do EDENu. Wyniki powinniśmy poznać jeszcze w tym roku.

Nieco dłużej może potrwać konflikt na azjatyckich wyspach. Filipińczycy po wyzwoleniu regionu Luzon (1) zdołali również wygrać powstanie na wyspie Palawan (2) i wywołać insurekcję w Visayas (3). Hiszpanie wykazują niezadowolenie z takiego obrotu spraw i ustanowili eFilipiny naturalnym wrogiem. Utrata wyspy Palawan postawiła pod znakiem zapytania dostęp eHiszpanii do ropy, który jednak został zabezpieczony sojuszem z eWenezuelą.Mimo wyswobodzenia się dwóch państw, będących wcześniej pod kontrolą eHiszpanii trudno mówić o zagrożeniu dla naszego sojusznika. eFilipiny mają jedynie 330 aktywnych obywateli i na dłuższą metę nie są w stanie rywalizować z okupantem. Portugalczycy zdając sobie sprawę z tej nierównowagi sił, postanowili wykupić sobie miejsce na kontynencie i uważam, że na podobne kroki powinni przygotować się Francuzi czy Holendrzy...


Tyle na dzisiaj. Zapraszam do komentowania i ewentualnych sprostowań.
 

Comments

vejderr
vejderr Day 1,866, 00:50

Takie sprostowanie: Filipiny wyswobodził Rumun rozdając cały dzień supple i nasza brać z FYROMu - DSW 😛 Z kolei Hiszpanie do Azji nie wybrali się po surowce.

BKCitizen
BKCitizen Day 1,866, 03:15

Gazetka fajna, tylko imo za malo panstw i konfliktow rozpisales. Btw. albo piszesz z "e" albo w ogole. Przyklad to np. eFilipiny i Wenezuela. Btw popraw na Portugalczycy;).

James.Emancipator
James.Emancipator Day 1,866, 03:33

eWenezuela poprawiona, Portugalczycy też. Mój błąd. Następnym razem postaram się ująć więcej państw. Przygotowałem sobie wcześniej przegląd całej mapy, ale w ciągu 24 godzin wszystko się zmieniło lub zdezaktualizowało.😉

Miru TM
Miru TM Day 1,866, 04:23

Pisz dalej 🙂
Coś z tego będzie o/

Marek5
Marek5 Day 1,866, 17:18

vote&sub

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.