SitRep про новий Регламент [upd]

Day 1,062, 09:58 Published in Ukraine Ukraine by Olesxander


Дорогі українські громадяни і конгресмени!

Конгрес пару годин тому прийняв нову версію Регламенту, яка складається із 7 слів. Можливо це принесе вдачу 🙂 Ось він:

Голосування на Форумі проходять за правилами eRepublik.

Але пам'ятаючи що конгресмени теж люди, і їм часто властиве незнання механіки, вирішив написати гайд. Публікую у власній газеті, пам'ятаючи, що пара статей у день із газети Конгресу призводила її до бану.



Отже, наступна стіна тексту пояснить значення цих 7 слів в умовах перенесенням ігрової механіки у умови форуму:

* Право голосу мають громадяни, що на час голосування є Президентом та/або конгресменами у eRepublik.

* Кворуму не існує. Якщо хтось не з'явився на голосування чи не перевірив форум на наявність голосувань - це його особисті проблеми та його політичної сили.

* Рішення приймається будь-якою більшістю, крім імпічменту Президенту, для ухвалення якого необхідно не менше 66% голосів (якщо подібне буде виноситися на форум). Більшість рахується від кількості висловлених голосів. Дивись також пункт щодо кворуму - якщо лише один конгресмен проголосував і прийняв рішення із результатом 1 за, 0 проти, які генії віддавали голоси за інших туклікерів?

* Голосувати можна лише "за" або "проти". "Утримався" на практиці впливає на результат так само, як і проти, не корчте із себе незайманих, прийміть рішення.

* Голосування триває 24 години. Не більше, і не менше. Не запізнюйтесь та вчасно виставляйте.

* Висувати законопроекти можуть лише конгресмени та Президент. З іншого боку не заборонено доступ будь-кому без права голосу, але здоровий глузд підсказує, що у Залу засідань не потрібно допускати нікого крім осіб із правом голосу та урядовців.

* Конгресмени можуть висунути лише 2 законопроекти за мандат. Не буде більше безкінечних переголосувань одного питання із різними формулюваннями від одного конгресмена. Дуже хочеться - проси іншого. За Президентів голосує більше людей, більше шансів на адекватність, тому кількість законів у них необмежена.

* Дозволяється попереднє обговорення і посилання на нього при виставлені законопроекту на голосування. Але не є обов'язковим.

* Заборонено одночасно голосувати питання одного типу. Що поробиш, рудміни не завжди праві.

* Конгресмени не мають права ініціювати законопроекти із привітального повідомлення, купівлі конструкцій у регіони, та будь-які зовнішньополітичні.

* Президент не має права ініціювати законопроекти із зміни національної чат-кімнати та будь-які економічні.

* У текстах законопроектів та взагалі на форумі заборонено порушувати правила eRepublik.

[upd]

* Існування Регламенту, як надігрового механізму, означає що Конгрес може приймати надігрові рішення. Тільки не забувайте, що він повинен мати змогу когось примусити виконати їх.

* Посада Спікера може існувати, а може не існувати. На то він і Конгрес щоб прийняти таке тяжке рішення. Або не приймати. А можна засунути Спікера у ящик із радіоактивним ізотопом та ємністю із газом і таким чином розрубити гордіїв вузол із питання існуванням цієї посади.



На останньому пункті зупинимося докладніше. Ось їх приблизна редакція в умовах форуму:

2. Жоден громадянин не має права принижувати іншого.
2.1 Расизм, екстремізм, тролінг, флейм і порнографія - заборонені.
2.2 Будь-які образи, публічні звинувачення без доказів або непрямі утиски
громадян - заборонені.

3. Свобода слова абсолютна (без порушення
положень 2, 2.1, 2.2, 3.1 та 3.2)
3.1 Будь-яка вульгарність, образа, спам або реклама внеігрового продукту або
послуги - заборонені.
3.2 Публікація приватного обговорення без згоди залучених сторін - заборонена.
Якщо громадянин повідомляє про публікацію приватної бесіди, саме собою зрозуміло,
що це не було схвалено цим громадянином.

7. Каналом для зв'язку з модератором/адмінстратором є
приватні повідомлення на форумі та кнопка "Поскаржитися" форуму.
7.1 Будь-які звинувачення або скарги направлені модератору будь-яким
іншим способом, не розглядатимуться.
7.2 Обговорення та/або скарги щодо дій модератора/адміністратора по відношенню до окремого громадянина або групи жителів не будуть дозволені. Тільки модератор/адміністратор має право і можливість визначати чи зробив громадянин (група громадян) порушення, публічна дискусія створена тільки для того, щоб оскаржити рішення модератора/адміністратора не буде дозволена.

8. Всі попередні закони в рівній мірі торкаються самого форуму, а також чату або будь-яких інших позаігрових засобів спілкування громадян.
8.1 За порушення законів буде накладений тимчасовий або вічний бан, як для форуму, так і для інших позаігрових засобів спілкування громадян.

9. За кожне порушення будуть нараховуватися
forfeit points (FP).
9.1 За кожне порушення закону порушник одержить: попередження (0,5 FP),
тимчасовий бан (FP рівне кількості днів бана) або постійний бан, на ступінь
покарання впливає тяжкість і частота скоюваних злочинів.
9.2 Так само вічний бан буде застосований, якщо кількість FP досягне 5 і більш.
9.3 Кожен FP зникає через два місяці після нарахування.

Слід зауважити, що на форумі модератор не має прав банити користувачів, тому рішення буде приймати адміністратор і політизація виключена наскільки це можливо. Правила форуму в принципі мають більшу силу ніж Регламент, тому можливо замінити 5 ФП на 5 днів тимчасового бану, чи місяць. Хоча невідомо випадків коли таке відбувалося та чи треба нам такі користувачі взагалі. У будь-якому випадку рішення за адміністратором.



Трохи гумору:

* За кожне голосування власник права голосу отримує 5 пунктів досвіду 🙂 Необов'язково втілювати на форумі, але я створю гуглдок, що спростить підрахунок голосів і дасть змогу підрахувати активність кожного наприкінці строку. Думаю виборцям буде цікаво, і можливо це стане доброю традицією.

Якщо щось пропустив - прошу доповнювати.