Ambient on/off

Join the new world

 

SIMPSONS PARTI POLITIKE

Day 1,855, 10:29 Published in Albania Albania by KOSOVA PEYONI

........................ ......................

Në partinë tonë, ne bëjmë atë që premtojmë,

vetëm budallenjët mund të besojnë se

ne nuk luftojmë kundër korrupsionit.

Padyshim,dershmëria dhe transparenca janë pjese themelore për arritjen e idealeve tona.

Ne kemi treguar se është shumë qesharake të besoni se

mafia do të vazhdojë të jetë pjesë e qeverisë, si në të kaluarën.

Ne ju sigurojmë, pa asnjë dyshim se

drejtësisa është qëllimi kryesor i mandatit tonë.

Përkundër kësaj, ka ende njerëz budallenjë që mendojnë se

ne vazhdojmë të qeverisim me dredhitë e politikës së vjetër.

Kur ne ta marrim pushtetin, ne do të sigurohemi që

partit tjera politike të jenë te previligjuara në qeveri

Ne nuk do të lejojmë në asnjë mënyrë që

lojtarët e rinjë të jenë pa ndihma ditore.

Ne do të përmbushim qëllimin tonë edhe nëse

Rezervat ekonomike të zbrazen tërësisht.

Ne do të jemi ne pushtet deri sa

ju ta kuptoni se tani

ne jemi pjesë e EDEN-it.

LEXO TASH PREJ FUNDIT NE FILLIM


.
.
.
.

ANTARSOHU EDHE TI NE KETE PARTI POLITIKE
.
.
.
.

Kanali IRC : #TheSimpsons
Forumi : http://thesimpsons.perso.ws/
Partia : http://minu.me/7sdq
PROGRAMI : http://minu.me/7sau

 

Comments

iPanchO
iPanchO Day 1,855, 10:34

hahahahaha V

A E N E A S
A E N E A S Day 1,855, 10:39

loooooooool xD

CPIRRAZ
CPIRRAZ Day 1,855, 10:39

Thats my boy 😛

Catatumbo
Catatumbo Day 1,855, 10:44

voted 😃

Dardan N81
Dardan N81 Day 1,855, 10:48

Voted
Suksese !!!!!

Dardann81

Mr.Tosi
Mr.Tosi Day 1,855, 10:48

V

Boom3ranG
Boom3ranG Day 1,855, 10:52

! Legend

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat Day 1,855, 10:58

/\

LiL Serxhio
LiL Serxhio Day 1,855, 10:58

looooooooool 😛

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat Day 1,855, 11:06

Rilindas-at , arius-as , COME ANG GO ..... PEYONI stays eternal!

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,855, 11:16

Kanali IRC : #TheSimpsons
Forumi : http://thesimpsons.perso.ws/
Partia : http://minu.me/7sdq
PROGRAMI : http://minu.me/7sau

AL KiLLER
AL KiLLER Day 1,855, 12:02

hehehe Bigg V.

AqifPasha
AqifPasha Day 1,855, 12:05

E paske bere poezi ...
bravo
respekte

Arlind
Arlind Day 1,855, 12:28

Respekt per pejonin
VVVVVVVV!

SIMPSON FOR LIFE

DArtagnann
DArtagnann Day 1,855, 12:30

v
shume e bukur

Arius argiri
Arius argiri Day 1,855, 12:45

simpsonsa tani mund te beme ndonje aleance politike!!!!!
vetem nje gje dua te korigjoj (ndryshe çkuptim do kishte qe po bej komentin!)
Ne artikull permendet "dredhite e politikes se vjeter" !
Ja fusni kot se politika e vjeter pra e atyre qe kane qeverisur shqiperine ne vazhdimesi deri ne ditet e soteme ka qene e paster si uji i kristalte i bjeshkeve dhe ne te seshte gjetur gjurme korrupsioni dhe dredhie siç nenkuptohet nga ky artikull!
Rrofshin simpsonsat e rinje dhe te vjeterit qe jane po ata te rijnte qe kane qene te vjeter ...
Beje shaka vellezer Simpsonsa ! ju e dini qe une kame qene dhe jam adhururesi juaj me i flakte!!!!!

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,855, 12:51

^ who is this guy ?

Fessti
Fessti Day 1,855, 14:27

ahhaha

Grushti
Grushti Day 1,855, 14:33

hahahahha GameOverzz 😛

OLDStrategy
OLDStrategy Day 1,855, 14:54

hahahhahahaha best VOTE

DiegoIceAge
DiegoIceAge Day 1,855, 15:02

hahahahaha

KRIMIKO
KRIMIKO Day 1,855, 16:50

VOTEEEE 😃

enzq
enzq Day 1,855, 17:31

Nga lart posht apo nga poshte lart kjo eshte ceshtja 😛

VTLK

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat Day 1,855, 18:31

@arius , kujdes po na e djegë artikullin nga adhurimi i tepert...

erodial
erodial Day 1,855, 21:12

Nga posht lart apo nga fundi ne fillim apo fillim poshte...u beme lemsh loool

VTLK Peyonniiii

albMANIAC
albMANIAC Day 1,856, 01:04

hahahaaahhaah voted...

Toverlani
Toverlani Day 1,856, 02:17

VOTED Hard.

AM14
AM14 Day 1,856, 02:31

PEYONI for CP

RajuB
RajuB Day 1,856, 03:31

AHHAHAHAHAH PEYON seq e paske rexh 😛 ahhaha V!

ganjamanbz
ganjamanbz Day 1,856, 05:32

voted 🙂

iPanchO
iPanchO Day 1,856, 06:39

We are the best on the west
Unreachable from the rest

Boss is our nickname
We already have a Fame

For Albania we fight
being sure everything goes right

As "The Simpsons" we are known
As true Albanian warriors we are shown

Disobey is our destiny
pride to the infinity

If a Serb/Fyromian dares to insult our nation
They will face the consequences without an invitation

So now my dear friends you know
that The Simpsons are here to glow

With The Simpsons Albania will be powerful
because toward our people we are rightful

Deqan 007
Deqan 007 Day 1,856, 11:01

2pac shakur 😛

H.R.M
H.R.M Day 1,856, 12:40

Vini Re o shipe....
edhe i here..
VINI RE...
Nese nuk e keni ditur, i madhi GJILANI 1233, pas nje procesi te mundimshem per ta bindur me ne fund ka pranu mu fut ne politike.
Kjo shenon nje kthese te hatashme dhe sublime per eShqipnine. Tash e mas kerkush nuk guxon me na nguc, se pos qe i kem dajt n'Amerike edhe gjenialiteti i gjilani 1233 do tju shpije drejt te fitoret e pareshtura.
Pra partia e Simpsonsave bashkohuni me Gjebadaja Simpson i gjithequajturi "gjilani 1233" edhe krejt ka me ec mire.

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,856, 12:48

HRM ma ke lodh K me kto mesazhe cdo postim

illegal name002
illegal name002 Day 1,856, 12:55

bravo hrm , peyoni gilani i gilangjive.

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,856, 13:53

Shqiperia Kosova Lugina çameria e SHQIPTARVE

H.R.M
H.R.M Day 1,856, 14:12

pe yoni, neve perhapim vlera te ashtuquajtura etnike, edhe k jote sa te merr vesh realitetin e paskrupullt do te zgjohet sa malet e sharrit e deri te nemurat.
Pra siqishim duke thane, nese e din kush asht Gjebedaja Springfildi; gjilani 1233 eshte ekuivalenti i tij ne eShqipni (veq ka met mi cky do arusha, po nejse).
Pra perkrahe edhe ti, e ti qon 5 ojro mbushje ne d3, apo z mobile.

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,856, 14:15

kjo osht loje mos me fillozofo ktu lexo artikullin e komento n to e mos dil prej teme
te faleminderoj
tung tash

Sabri Hakuli
Sabri Hakuli Day 1,880, 14:21

v100

JUNIORALB
JUNIORALB Day 1,885, 06:27

Kuu kuuuu pse bre po folni palidhje njerz, masi ne fillim keni pas qef me kon ne simpsons po sju kan pranu tash krejt jeni qu ARAZ (pesh , ju kan hi xekrrat ne both) veq po hani TUM,
juve qe ju ka met pik me hi ne simpsons hajdeni ,
ju tjert folni per partin edhe MU e juve ma mir

illegal name002
illegal name002 Day 1,887, 08:17

kurr sum ka shku mendja qe peyoni osht djali i cpirres.

King from Venezuela
King from Venezuela Day 1,887, 08:50

hahahahahahaahahah VOTEEE 😃

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.