Seimo kadencijos apžvalga, komentarai, kandidato programa

Day 1,556, 12:52 Published in Lithuania Lithuania by iPSiArt
Žemiau yra baisiai daug teksto. Apsispręskite ar norite tiek skaityti


Kadangi bent dalį piliečių domina ką veikia Lietuvos Seimas, galų gale atskirais klausimais, pvz. balsavimu dėl Lietuvos Kariuomenės finansavimo Seimas susilaukia dėmesio, norėčiau pristatyti kas iš tikrųjų vyko per pastarąją kadenciją Seime.

Antitroling‘o savaitė Seime



Seimo darbas prasidėjo karštai reaguojant į plačiai nuskambėjusius įvykius dėl Seimo nario Viruzas vykdyto balsų pirkimo. Buvo surinkta 1/5 reikalingų apkaltai parašų, tačiau organizavus balsavimą, 15 Seimo narių balsavo „už“, 11 – „prieš“. Tam kad apkalta Seimo nariui pavyktų, reikia 2/3 balsų daugumos. Kadangi reikalinga dauguma nebuvo surinkta, kaip įtariama, LLS frakcijai drausmingai subalsavus „prieš“, Seimo narys Viruzas liko savo pareigose. Pasibaigus balsavimui, 2 Seimo nariai iš LLS paliko Seimą – gliookas gavo Baltarusijos pilietybę ir netrukus tapo šios šalies užsienio reikalų ministru, pantera7 emigravo į Švediją ir tapo šios šalies piliete.

Tuo nesusipratimai nesibaigė, nes ilgai netrukus dar vienas Seimo narys iš LLS PetrasVykintas be VRM žinios, sąmoningai pažeisdamas VRM statutą, kurį pats kažkada parengė, išdavė Lietuvos pilietybes užsieniečiams, tarp kurių 1 buvo mums priešiškos valstybės pilietis. Kadangi minėtas Seimo narys nepateikė logiško paaiškinimo dėl savo veiksmų, buvo surinkti parašai ir įvykdyta apkalta. Balsų dauguma (18 -už, 5 – prieš) PetrasVykintas buvo pašalintas iš Seimo.



Reaguojant į pastaruosius įvykius Seime buvo nutarta artimiausiu metu peržiūrėti ir papildyti Seimo statutą labiau reglamentuojant Seimo narių pareigas ir apibrėžiant veiklą, kurią būtų galima laikyti kenkimu valstybei. Tuo pačiu peržiūrėti ir papildyti kitas Seimo statuto dalis.

Nestabdant Seimo darbo trolizmais, darbai eina kaip iš pypkės

Sutapimas ar ne, bet Seime nelikus aukščiau paminėtų veikėjų, darbas pajudėjo daug konstruktyviau. Mes priėmėme nemažai svarbių sprendimų, iš kurių svarbiausiais paminėčiau:
1. Skyrėme 100.000 Lt paramą Lietuvos Karo Akademijos Plėtrai (16-už, 1 – prieš);
2. Vienbalsiai priėmėme valstybės įstaigų veiklos planavimo ir valstybės įstaigų darbuotojų atlyginimų, premijų ir kitų paskatinimų įstatymą (15 –už, 0 - prieš);
3. Iš principo pritarėme Lietuvos kariuomenės finansavimui (8 – už; 6 – prieš)

N.B. Nors spaudoje ir LK chatuose pastarasis Seimo balsavimas susilaukė stiprios reakcijos ir didelio, bet nebūtinai labai teisingo vertinimo, noriu pastebėti porą svarbių dalykų. Visų pirma, prieš taškantis vertinimais esą nukvakęs Seimas nepriima reikalingų sprendimų derėtų visiems paskaityti Seimo statutą ir Erep Official Wiki ir įsitikinti, kad ne visiems sprendimams reikalinga 2/3 balsų dauguma, todėl sprendimas dėl finansavimo buvo priimtas paprasta balsų dauguma. Antra, atsižvelgiant, kad įstatymo projektas su LK modeliu tiek Seime, tiek kaip matome – spaudoje sulaukė įvairių minčių dėl pasiūlyto konkretaus modelio, todėl tiek prezidentas, tiek ir Seimas padarė protingą sprendimą – iš principo pritardamas finansavimui ir preliminariai sumai pasiūlė dar patobulinti LK struktūrą susitariant dėl detalių – kokiems būriams skirti daugiau palaikymo ir etc. Ir todėl, manau, sveika tai aptarti ramiai o ne savo nuomonę argumentuoti neatremiamu teiginiu „eik nx“.

Atrodo, kad LK finansavimo autoriai atsižvelgė į daugelį minčių ir pasiūlymų, nes pakartotinai paleidus finansavimo įstatymo projektą su detalizuotomis išlaidomis būriams ir jų apšymu, šį įstatymo projektą palaiko 12, nepalaiko – 3 Seimo nariai. Nors balsavimas baigsis tik vasario 25 d., atsižvelgiant į Seimo narių aktyvumą Erepublik.lt balsavimuose, jau dabar galima drąsiai teigti, jog šį kartą įstatymas bus priimtas turint žymiai didesnį palaikymą.

Seimas praeitą savaitę įvedė 99 proc. muito mokestį maisto ir ginklų žaliavoms (raw). Vietinių gamintojų ir Lietuvos gyventojų šis mokestis niekaip neįtakos.

Seimas labai produktyviai (beveik maksimaliai įmanomai efektyviai) padirbėjo pervesdamas pinigus iš Valstybės sąskaitos į LTB, kaip ir buvo sutarta iki rinkimų. Per 28 dienas buvo paleisti 27 „Donate“ įstatymai, iš jų 26 – į LTB. Kadangi balsavimas dėl „Donate“ įstatymo vyksta 24 val. ir jų galima vienu metu inicijuoti tik 1, galima teigti, jog Seimas šiuo klausimu dirbo labai produktyviai, o į LTB iš viso pervesta beveik 2,6 mln.Lt . Beje, per visą tą laiką nuolat pervedant pinigus, valstybės sąskaitoje lėšos sumažėjo nuo 2,3 mln. Lt iki 1,94 mln.Lt (šiandien) net ir nepaisant 3 d. trukusios krizės, kurios metu botas nebesupirkinėjo produktų, bei įvertinant faktą, kad per tą laiką pasirašyta dar 20 MPP, kurių kiekviena kainavo po 10 tūkst.Lt Taigi, galima pasidžiaugti, kad valstybė turi stabilias pajamas, o LTB lėšos praktiškai atstatytos į situaciją, buvusią iki karo su rumunais – dabar ten yra daugiau kaip 3 mln. Lt ir 1652 gold.

Tuo pačiu Seimas nubalsavo dėl 20 MPP pratęsimų su tradicinėmis šalimis sąjungininkėmis.

Apibendrinant darbą Seime – jis buvo turbūt produktyviausias ir konstruktyviausias bent jau nuo 2011 m. vasaros. Praktiškai išnyko anksčiau buvusi trintis tarp Seimo ir Vyriausybės, visos valdžios struktūros dirbo darniai, Seimas atsižvelgė į visus Prezidento ir Vyriausybės siūlymus.

Jei reikėtų įvertinti Seimo darbą pažymiu, įvertinčiau jį stipriu 8-ku.

Pabaigai – tiems, kurie mano, kad ataskaitos galėtų būti rašomos dažniau – pritariu, bet dažniau rašyti nuoširdžiai neturiu laiko. Yra Audito komitetas, yra kiti reikalai, yra nemažai naujokų, darbuotojų, prašančių mano dėmesio užduodamais klausimais, prašymais, etc. Pasiūlymas – kas norite dažnesnės info, imkite interviu. Jei tai vyks kartą per savaitę, tikrai rasiu tam laiko, atsakysiu į klausimus. Galų gale aš ten tik 1 iš 40, tikiu kad yra daugiau galinčių parašyt apie Seimo darbą 

Mano veikla Seime

Iš pradžių banaliai pasakysiu, kad sudalyvavau visuose skelbtuose balsavimuose ir pats išnaudojau abudu sau priklausančius įstatymo projektus, kurie buvo panaudoti „Donate“ įstatymui.

Tačiau svarbiausia, šiandien galiu su pasitenkinimu ir pasididžiavimu pasakyti, kad pagaliau pavyko padaryti tai ką suplanavau:

1. Suorganizuoti Audito komiteto darbą. Darbas aktyviai prasidėjo vasario pradžioje, siekiant įvertinti Prezidento Migass laikais dirbusių pareigūnų veiklą. Visų pirmiausia, pavyko gauti Audito komitetui valstybinę organizaciją, jos laikinas pavadinimas – KAM logistika #7 , o netrukus – ir įsteigti laikraštį „Audito naujienos. Po beveik savaitę trukusio gan intensyvaus darbo, pagaliau visų pareigūnų darbas buvo įvertintas, bendrai premijoms ir atlyginimui buvo paskirstyta 147680 Lt , visuomenei buvo pateiktas Audito komiteto pranešimas apie audito rezultatus ir premijuotus/paskatintus pareigūnus , o Seimui buvo pateikta detali Audito komiteto finansinė ataskaita.

2. Buvo patobulintas, aptartas Seime, o balsavimo metu – vienbalsiai patvirtintas valstybės įstaigų veiklos planavimo ir valstybės įstaigų darbuotojų atlyginimų, premijų ir kitų paskatinimų įstatymas. Kodėl jį svarstėme? Ogi todėl, kad baigėsi anksčiau patvirtinto įstatymo galiojimas, be to per šiuos keletą mėnesių pastebėjome ir tam tikrų trūkumų ir netikslumų, kuriuos nutarėme pašalinti, tuo pačiu – labiau paskatinti žmones, ypač – eilinius darbuotojus, naujokus norinčius padaryti ką nors gero Lietuvai.

Ką ketinu nuveikti, jei būsiu išrinktas?

Labai trumpai: matau 2 svarbius uždavinius: Seimo statuto taisymą ir Lietuvos Konstitucijos kūrimą. Jei pirmas darbas nėra labai sudėtingas, antrasis, manau, užtruks iki Velykų, jei ne ilgiau. Kita vertus, šio dokumento sukūrimas, o vėliau – svarstymas tautoje ir priėmimas referendumu, padėtų atsakyti į daugelį aktualių klausimų ir išspręstų nemažai anksčiau kilusių ginčų tarp Seimo Vyriausybės ir Prezidento dėl jų tarpusavio santykių ir teisės spręsti tam tikrus klausimus. Tuo pačiu tai leistų aiškiai sudėlioti ir apibrėžti valdžios įstaigų statutus, veiklos kryptis ir teises.
Žinoma, prisijungsiu ir dalyvausiu visur kitur, kur tik būsiu reikalingas. Kaip ir anksčiau.
Vėl keičiu rinkimų apygardą ir šį kartą kandidatuosiu Aukštaitijoje.
Iki susitikimo rinkimuose!