Ambient on/off

Join the new world

 

Se bashku ja arrijm

Day 1,984, 04:34 Published in USA Albania by LiLo1

Sic e dini edhe kete muj kemi mbet pa kongres dhe nuk ja vlen me u marr si pse sepse koa kalu ajo pune.Keto dite i kam ba disa analiza dhe kam arrit ne konkluzionin se duhet me ba dicka per te arrit me marr kongresin dhe un po hedh hapin e pare mbas bisedes qe kam pas me 2 kandidatet kryesor nga te cilet kam gjet edhe mbeshtetejen.Kam vendos me kriju 1 fond me 10k arme nga secila nga Q1-Q6.
Kam fillu me pjestaret e MU-s dhe deri tani ne gjendje jena mire
Pra nisja ka qen e mire.A mund te bejme me shum normal llogaritni 400 vete duke nis cdo lloj armet ja arrijm shum shpejt.
Kto arme nuk i perkasin as mua as MU-s qe un jam komandant por luftes qe ne do bajm un do ja kaloj komplet armet ne ditet e luftes ministrise se mbrojtes apo personit qe do mirret me rocket.
Ne kete menyre do kemi edhe nje reduktim te kostos se luftes sepse do kemi me shume damage e me pak shpenzim.Sma merr menja qe si ka dikush disa all apo Tanke per me ja dhan shtetit.
Un e nisa i pari tash ju takon juve me e vazhdu sepse gjithmon ka nevoj per 1 shtys dhe shtysa u dha te ecim te gjith me kete gje perpara e te qojme perpara dicka te mir sepse po punuam qe tani rrezultati do shihet shum shpejt
Ju flm
Linku per ti nis per momentin eshte ky
http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/5971767
Dexter100 has transferred 100 Q1 Weapons to your storage.
baroti has transferred 10 Q4 Weapons to your storage.
IMIGRAlboz has transferred 30 Q6 Weapons to your storage.
IMIGRAlboz has transferred 68 Q1 Weapons to your storage.
Fuego195 has transferred 100 Q1 Weapons to your storage.
Eljon Dedej has transferred 160 Q6 Weapons to your storage.
IMIGRAlboz has transferred 200 Q1 Weapons to your storage.

endro2012 has transferred 45 Q2 Weapons to your storage.
Endritt Zekka has transferred 1 Q5 Weapons to your storage.
endro2012 has transferred 10 Q3 Weapons to your storage. TroyannForc has transferred 100 Q1 Weapons to your storage.
Tankisti has transferred 1500 Q1 Weapons to your storage.

Cmdr K has transferred 300 Q1 Weapons to your storage
Molosi has transferred 6 Q3 Weapons to your storage.
Nderim Ujkaj has transferred 64 Q4 Weapons to your storage.
Nderim Ujkaj has transferred 5 Q6 Weapons to your storage.
Blendix has transferred 14 Q2 Weapons to your storage.
Blendix has transferred 100 Q1 Weapons to your storage.
Ghostmaster12 has transferred 100 Q1 Weapons to your storage.
Elsa Elsa Gucati has transferred 100 Q1 Weapons to your storage.
ArlinDx has transferred 100 Q1 Weapons to your storage.

Krenarr has transferred 100 Q1 Weapons to your storage.
Besfort Mehmeti has transferred 50 Q3 Weapons to your storage.
Rorschach C has transferred 100 Q1 Weapons to your storage.
Besfort Mehmeti has transferred 100 Q1 Weapons to your storage.
Besfort Mehmeti has transferred 80 Q2 Weapons to your storage.
SilentSurfer has transferred 100 Q1 Weapons to your storage.
raamce has transferred 108 Q1 Weapons to your storage.
Kolissi has transferred 20 Q1 Weapons to your storage.
Kolissi has transferred 14 Q6 Weapons to your storage.
AlbanianBlooD has transferred 40 Q3 Weapons to your storage.
DonCurtis has transferred 100 Q2 Weapons to your storage.
DonCurtis has transferred 92 Q4 Weapons to your storage.
Carpe Diem 1 has transferred 20 Q6 Weapons to your storage.
Albteflondon has transferred 15 Q3 Weapons to your storage.
Cerciz.Topulli has transferred 100 Q1 Weapons to your storage.
Cerciz.Topulli has transferred 40 Q4 Weapons to your storage
Legendary Force eManuela has transferred 90 Q1 Weapons to your storage.
Legendary Force eManuela has transferred 20 Q7 Weapons to your storage.
You have accepted 5.00 Gold from GladiatoriKS.
You have accepted 1000.00 USD from Torpedo007.
You have accepted 5.00 Gold from GladiatoriKS.
vizioni has transferred 1 Q2 Weapons to your storage
vizioni has transferred 10 Q1 Weapons to your storage
eggzoni has transferred 100 Q3 Weapons to your storage.
3.a.g.l.e has transferred 80 Q1 Weapons to your storage.
You have accepted 1000.00 USD from Torpedo007
The Gunnerss has transferred 20 Q6 Weapons to your storage
E R M A L has transferred 36 Q2 Weapons to your storage.
The Gunnerss has transferred 20 Q1 Weapons to your storage.
The Gunnerss has transferred 30 Q2 Weapons to your storage
The Gunnerss has transferred 20 Q3 Weapons to your storage
The Gunnerss has transferred 40 Q5 Weapons to your storage.
The Gunnerss has transferred 20 Q4 Weapons to your storage.
Ariona has transferred 39 Q5 Weapons to your storage
You have accepted 100.00 USD from Spartacus ALB.
ervin bajraktari007 has transferred 30 Q1 Weapons to your storage.
You have accepted 100.00 USD from Berat Gashi.
PlumbiArt has transferred 200 Q5 Weapons to your storage.
Kleantjo The Legend has transferred 100 Q2 Weapons to your storage.
Lucifer aka Biuy has transferred 114 Q1 Weapons to your storage.
KD22 has transferred 28 Q3 Weapons to your storage.
I L L Y R I C U M has transferred 60 Q1 Weapons to your storage.
briano87 has transferred 40 Q1 Weapons to your storage.

 

Comments

IMIGRAlboz
IMIGRAlboz Day 1,984, 04:38

Successfully transferred 30 item(s) to LiLo1.

LiLo1
LiLo1 Day 1,984, 04:38

Une e bera detyren time
Po ti??????
http://www.erepublik.com/en/article/se-bashku-ja-arrijm-2251508/1/20
Vote and share

baroti
baroti Day 1,984, 04:47

Successfully transferred 10 item(s) to LiLo1.

Dexter100
Dexter100 Day 1,984, 04:49

Successfully transferred 100 item(s) to LiLo1

dhe vlla eshte e rendesishme fute linkun ne artikull dhe futi donatoret si prove 😉

LiLo1
LiLo1 Day 1,984, 05:15

asht ba edhe ne shqiperi

Zzo0mlesS
Zzo0mlesS Day 1,984, 04:52

Une e bera detyren time
Po ti??????
http://www.erepublik.com/en/article/se-bashku-ja-arrijm-2251508/1/20
Vote and share

IMIGRAlboz
IMIGRAlboz Day 1,984, 04:55

bleva edhe ca q1 prap Successfully transferred 200 item(s) to LiLo1.

LiLo1
LiLo1 Day 1,984, 05:15

nuk ka ransi sa ke nis ransi ka me ken prezent ne kete nisme

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 1,984, 05:26

V
Shume nisme e mire.

A e vrejtet ne krejt erepubliken jane rritur qmimet e armeve.
Kur eshte puna te q7 jane shume me te shtrenjta se dje per shkak te misioneve te reja,Shqiperia ka armet q7 me te lira ne gjithe erepubliken.

Berat Gashi
Berat Gashi Day 1,984, 07:03

V
Bravo per nismen .
Kish me qen mir qe edhe bazookat me fillu me i rujt prej tash deri ne luften per kongres se perndryshe gjasat e vogla i kem .

LiLo1
LiLo1 Day 1,984, 07:09

ne mund te bajme kete gje per sa i perket kontributit vullnetar ajo ce thu per bazooka asht nisme e secilit qe duhet te bej per vedin e tij(flitet per ato qe jan me pak se 12k strength)

Berat Gashi
Berat Gashi Day 1,984, 07:14

Po normale , sa i rujn bazookat m'varet prej secilit , une e bana si apel per lojtart .

Cmdr K
Cmdr K Day 1,984, 07:16

Successfully transferred 34 item(s) to LiLo1.

LiLo1
LiLo1 Day 1,984, 07:23

vlla ti nisa Q7 mrapa ne mujsh vetem lloje tjera armesh jo Q7 por gjithsesi flm

AUTOCHTHONOUS ILLYRICUM
AUTOCHTHONOUS ILLYRICUM Day 1,984, 07:41

Kjo esht nisme shum e mir,te lumt...duhen disa persona te percaktuar,njeri per te ndihmu ne rocket,e tjeret vetem me q7,keshtu edhe me shum njerez ne perfshihen qe te kordinojn lojtaret e tjera neper luftra. o7

LiLo1
LiLo1 Day 1,984, 07:57

me zgjidhjen e CP te ri do flas me te te caktojn ai njeriun qe me mbledh Q7 sepse po i sigurmu qe tashi jemi ne pune te mbare pastaj me tjera gjana duhet me fillu me rregullu sa te formoj qeverin e re (pra me u kordinu me aletat se sipas eksperiences time qe kena kalu ne kena fol 20 dite perpara dhe ju kena ba thirrje lojtareve mos me shpenzu ma shum se DO e me rujt bazooka

AUTOCHTHONOUS ILLYRICUM
AUTOCHTHONOUS ILLYRICUM Day 1,984, 08:41

duket nisem mjaft e mir dhe premtuese,suksese te uroj,por normal,dhe un me aq ndihm do mundem,dua ti sherbej vendit tim,prandja mos hezitoni te me shkruani ne ju duhet dicka o7

Molosi
Molosi Day 1,984, 07:47

Successfully transferred 6 item(s) to LiLo1. ne kete kohe krize me arme te shtrejta eshte pak zor me i mledh, ndoshta duhet me prit kur te zbresin cmimet e armeve ne treg.

LiLo1
LiLo1 Day 1,984, 07:55

ransi ka me fillu qe tashi ska rendesi se jep edhe 1 cope po tan bashke i bajm jan ba dikund te 2.5 k arme te ndryshme qe ne mjes e nuk jan pak

Molosi
Molosi Day 1,984, 07:56

une prodhoj arme q3, pom doket qisi paske mas pakti, te dergova

LiLo1
LiLo1 Day 1,984, 08:05

po vlla deri tashi jemi mir ne Q1 e Q6 per tjerat kam fol edhe me disa djem qe me mi nis cdo dit nga ato qe prodhojn shpresojm qe jo vetem ju qe jeni lojtare me nivle ne loj me te dobet po edhe lojtaret cekan nivele me te larta te kontribojn sepse deri tani vetem ju keni qen shtysa me e madhe plus bani share qe ta shohin te gjith

B13 Zone
B13 Zone Day 1,984, 08:35

Donate 100 Q1 Weapons 😃

Tacaj Ballin
Tacaj Ballin Day 1,984, 08:54

Sa te mbarojne keto misionet edhe do ti dergojme urgjent!

Nderim Ujkaj
Nderim Ujkaj Day 1,984, 10:21

a ka kush ktu mem dhan 640 rw qe te prodhoj 16 arme q4 dhe tja dergoj lilos per grumbullimin

Rorschach C
Rorschach C Day 1,984, 10:36

Successfully transferred 100 item(s) to LiLo1.

Rorschach C
Rorschach C Day 1,984, 10:36

nderim nuk dergohet raw material

Lazim Latifi
Lazim Latifi Day 1,984, 10:37

Jam si gjitmon me keto iniciativa Lilo1. Sa per Q1 kam dhe prodhoj 10 ne dite do ti dergoj cdo dit.

DonCurtis
DonCurtis Day 1,984, 13:02

me mire mos prodho q1 se del ne humbje... shite fabriken per 9 gold se me shume fitim ke po i shite raw materialet se sa armet qe prodhohen prej tyre

Lazim Latifi
Lazim Latifi Day 1,984, 13:31

Une i prodhoj vet edhe materialet e para dhe nuk mbaj puntore. Keshtu dal i fitum.

Rrapo
Rrapo Day 1,984, 17:05

Ka dhe 1 gjo tjeter, kur ke kundershtar me Q1 dhe Q2, ben vrasje pa problem me arme Q1, ne kte menyre kursen Q7, dhe ja ku del fitimi 🙂

LEKSENDER
LEKSENDER Day 1,984, 13:18

Ty te lumt per iniciativen mor trim por problemi nuk qendron tek armet esht se ne jemi pak lostar dhe serbet shum her me teper. Me mir mblidhni all ose gold qe te paguash mercenar qe te kemi sa me shum luftetar ne anen ton

LiLo1
LiLo1 Day 1,984, 15:32

tubua un bera 1 hap tjerat i takojn Cp te ri se ktij qe eshte perveq medaljes gje tjeter nuk po i shihet kam shum shpresa se cili te vij ne pushtet me qe i njoh do bejne disa ndryshime per mire,ransi ka te fillojm punen qe tani pastaj avash avash me hapa nje pas nje ti rregullojm punet te gjitha te pakten te kemi kongresin

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,984, 15:36

Ju lumte per iniciativen , Kjo eshte fryma qe une edhe plisat duam te sjellim ne muajn e ardhshem .. .

BASHKPUNIMI, ORGANIZIM, KORDINIM,

C E M I C A L
C E M I C A L Day 1,984, 15:56

Qo more naj njo mos shit kopalla ktu.

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,984, 16:06

Successfully transferred 100 item(s) to LiLo1.
Successfully transferred 40 item(s) to LiLo1

C E M I C A L
C E M I C A L Day 1,984, 15:56

Successfully transferred 15 item(s) to LiLo1.

o7

vizioni
vizioni Day 1,985, 01:05

Successfully transferred 11 item(s) to LiLo1.

LiLo1
LiLo1 Day 1,985, 02:16

Dua te falenderoj sidomos lojtaret e thjeshte te gjith edhe gladiatoriks i cili nisi 10 gold dhe torpedo007 i cili nisi 1k all te cilat per momentin nuk do shpenzohen por do pres deri sa te bijn cmimet pas 4-5 diteve edhe i her ju flm te gjithe lojtareve te thjeshte ketu po shoh me te vertet kush po ja don te miren eShqiperis
Jo per te ba noi rreplike por turp per qeverin Shqiptare duke fillu nga Cp e me rradh (perveq DonCurtis) as me marr mundimin me ba i koment jo per noi gja tjeter... kto tanke jane per eShqiperin jo per mua personalisht po tregoni rrealisht sa vleni

Spartacus ALB
Spartacus ALB Day 1,985, 02:18

You have successfully donated 100 ALL. If the user accepts, the amount will appear shortly in the citizen account.

KOSOVA PlumbiArt
KOSOVA PlumbiArt Day 1,985, 03:34

Successfully transferred 200 item(s) to LiLo1.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.