Ambient on/off

Join the new world

 

Sa jemi të gatshëm për AirStrike?

Day 1,975, 04:47 Published in Albania Serbia by Carpe Diem 1Po e shkruaj një artikull të shkurtë dhe me disa pyetje shumë të thjeshta.

Unë si një qytetar i thjeshtë, nuk do të kisha dëshirë që të më tregonit se ku do të bëhet airstrike dhe kur. Por më shumë do të më interesonin këto në vazhdim:
- A do të ketë ndihma speciale në ato ditë?
- A do të na duhet ndihma e EDEN dhe aleatëve të tjerë?
- Pasi që është hera e parë për ne Shqipëtarët, na jepni disa informacione
se si duhet të organizohemi.
- A ka ndonjë dallim në mënyrën e luftimit


Nëse ke edhe ti ndonjë pyetje, shkruaje më poshtë, sepse më vonë do ta bëj edit këtë artikull dhe do t'i shtoj pyetjet e juaja.

Mos harroni subscribe dhe voteDashnia, çorapat e leshta edhe rakia e shpisë flakën ta qesin!
 

Comments

Stealth Fighter
Stealth Fighter Day 1,975, 05:11

1-Duhet te kemi 1 territor
2-Te miratojme ligjin e airstrike
3-Te sulmojme nje shtet
4-Beteja eshte si gjithe te tjerat
5-Si gjithmone tek ajo beteje te ruhet muri mbi 50% per ne 😛

Mendoj se EDEN me siguri do ndihmoje

Arvanitas
Arvanitas Day 1,975, 11:53

Beteja e pare eshte ndryshe, duhet medoemos me fitu perndryshe humb e gjithe kampanja, nese fitohet beteja e pare, atehere betejat tjera zhvillohen me rregullat e njejta. te dhenat jane ne wikipedia per erepublik rules.

Stealth Fighter
Stealth Fighter Day 1,976, 03:39

Rregullat e luftimit jane normale 😛

Kleantjo The Legend
Kleantjo The Legend Day 1,976, 05:50

e ke keqkuptu vllai se nqs fiton luften e pare dmth me 83 pike ath vazhdo si lufta nrm nqs nuk e fito ath nuk vazhdon me lufta

namelesstrikeagain Day 1,975, 10:10

Comment deleted

namelesstrikeagain
namelesstrikeagain Day 1,975, 10:10

kena shum pune perpara se me ik te airstrike

ndicky
ndicky Day 1,975, 11:15

mos eshte ma mir me ju jap kurajo lojtarve duke shprendar tanqe qe te kryejn me shum DO,per te mbledhur sa me shum bazooka per te qen te pergatitur per pushtim.

Rugovasi
Rugovasi Day 1,975, 11:38

Nese nuk e ben DO dhe vetem ushtrohesh pas nje kohe do te kesh shume ma shume fuqi se sa bazookat keshtuqe nuk do te nevojiten me ato

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 1,975, 14:59

Mjafto qe kemi plotesu sasine e ushqimit dhe pareve se Airstrike-un e bojm ene muajin tjt...

Andiroid
Andiroid Day 1,975, 15:48

Besoj qe ne shqiptaret e treguam veten ne mbledhjen e foodit brenda 3 ditesh (nga 40% ne 100%) dhe nuk eshte pak te mbledhesh rreth 600 Gold food... Tani AS mund ta bejme kur ta kemi me per mbare, pas nje jave, nje muaji, dy muajsh etj etj...

Eshte mire qe te kemi 2 teritore te lira para se te bejme AS pasi mund te ndodh qe ne momentin qe ne te propozojme ligjin e AS, Serbia mund te na propozoje per NE. Te 2 ligjet duan 24 ore te aprovohen.
Keshtu qe nqs kemi vetem nje teritor dhe Lufta kunder Serbise perfundon para luftes se AS ne humbim te drejten per AS dhe te gjitha rezervat e ushqimit dhe CC do na iknin kot.
Duhet te kemi durim dhe te presim momentin me te pershtatshem, psh kur Serbia te jet e zene ne ndonje lufte serjoze me ndonje shtet tjeter.

Ne lidhje me pyetjet:
1-Ndihma normalisht qe do kete dhe do shperndahen ne divizionet ku ka nevoje.
2-EDEN normalisht qe do na ndihmoje se perndryshe nuk ka me kuptim te qendrojme aty nqs nuk e ben. Gjithsesi eshte dhe USA qe asnjehere nuk na ka lene vetem.
3-Fillimisht ruani bazookat & barsat. Organizimi behet ne chat dhe pjesmarrja duhet te jete e madhe qe te koordinohemi sa me mire e mos te bejme overkill.
4-Menyra e luftimit eshte e njejte me luftrat me NE (dmth +10% ne dmg)

o7

vegimi
vegimi Day 1,976, 05:12

a bon ne dit edhe cilin vend e kemi ne shinjester per airstrike

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.