Ambient on/off

Join the new world

 

Rzecznik Rządu #2: Działania wojenne / Informacje z MSZ / Orgi

Day 1,848, 11:28 Published in Poland Poland by Rzecznik Rzadu


W dniu dzisiejszym chcielibyśmy przekazać Wam informacje o wydarzeniach, które przyniosły kilka istotnych zmian w eŚwiecie. Przede wszystkim o wojnie z Turcją, współpracy z innymi członkami TWO, a także kilka informacji z krajowego podwórka. Nie zabraknie też odpowiedzi na pytanie, które kierowaliście do rządu. Zapraszamy do czytania.Wojna polsko - turecka i wydarzenia z nią związane

W dniu wczorajszym zakończyła się pierwsza bitwa w wojnie z Turcją o region Black Sea Coast of Turkey. Walka była bardzo wyrównana i do ostatnich minut ważyły się jej losy. Jednak ostatecznie to do Nas należało zwycięstwo, mimo olbrzymiego zaangażowania państw należących do Edenu. W trakcie trwania walki wywołali kilka powstań, żeby zdobyć istotne dla naszej gospodarki regiony, zmuszając nas do walki na kilku frontach. Szczególnie ważne było dla nas powstanie w Poitu Charentes, nasz jedyny region z gumą. Inny istotny region to Bawaria, strata której wprawdzie nie odbierała nam żadnego istotnego surowca, jednak zwężała nasz korytarz z zachodnia częścią Europy grożąc odcięciem w kolejnym powstaniu. Jak widać poniżej oba powstanie udało się obronić. Dzisiaj natomiast wygraliśmy powstanie w Zachodniej Holandii, który to region posiada złoża ropy.Także w Turcji wybuchły powstania, podczas których stracili oni aż cztery należące do nich regiony.W tym samym czasie oddawaliśmy włoskie regiony, pozbywając się zbędnych drainów.Oddane regiony: Sardynia i Sycylia.

Aktualnych informacji odnośnie prowadzonych walk udziela MON w swojej gazetce (link pod artykułem) a także na kanale #obrona.narodowa w sieci Quakenet. Podsumowanie walk dokonane przez Ministerstwo Obrony Narodowej można znaleźć w tym artykule.Bądź na bieżąco

Wszystkich którzy jeszcze nie mieli okazji zachęcamy do zapoznania się z ostatnim artykułem MSZ, dotyczącym stosunków polsko-macedońskich. Artykuł ten znajdziecie tutaj.

Wieści z MSZ

”Kampania w Turcji trwa w najlepsze, jednak w świecie polityki międzynarodowej słychać nie tylko odgłosy klikania w myszkę i wbijania miliardów influence, ale też intensywnych rozmów politycznych - od tych pokojowych, przez negocjacje wewnętrzne państw, a kończąc na pogróżkach. Interesujący wydaje się fakt podpisania przez Rumunie i Węgry paktu, na mocy którego Rumunia wynajmuje od Węgier... Ukraiński region. To się dzieje naprawdę i w grę wchodzą spore pieniądze - aż 70 000 jednostek waluty miesięcznie. Ciekawe zestawienie.

Wycinek z oryginalnego traktatu przedstawiony został poniżej.


O ile traktat wywołał spore kontrowersje w EDENie, to nie doszło do żadnej reakcji ze strony ich zarządu, lub po prostu zostały one zignorowane. Warto tutaj dodać, że tematem który skupia na sobie uwagę EDENu, a także przyćmił ten faux pas jest kampania antyturecka, organizowana właśnie przez nasze państwo.


Wybory HQ w TWO

Członkowie niedawno powstałego i ratyfikowanego przez kongres ePolski oraz innych krajów członkowskich sojuszu TWO, wybierali swój zarząd. Pragniemy pogratulować zwycięzcom - Mininuns’owi, który pochodzi z Hiszpanii i został wybrany na Sekretarza Generalnego sojuszu, Hunnia91’i, która została mianowana na dowódcę sojuszu oraz Talonowi Karrde, który będzie reprezentował interesy sojuszu poza jego granicami. Cały skład Ministerstwa Spraw Zagraniczych jest pewien, że został wybrany najlepszy zarząd jaki tylko można było. Od siebie tylko dodam, że jestem pewien, że Talon Karrde, osoba z wielkim doświadczeniem oraz świetny polityk. Nie tylko da z siebie wszystko, ale także będzie doskonałym negocjatorem, co nie raz udowodnił w przeszłości będąc dwukrotnie prezydentem Wielkiej Brytanii.”Licytacje Organizacji

W ostatnią sobotę odbyła się kolejna licytacja organizacji do wynajęcia. Tym razem na ten cel zostały przeznaczone cztery orgi. Licytacja każdego z nich cieszyła się sporym zainteresowaniem, dzięki czemu udało się uzyskać dochód w postaci 175g. Nabywcami zostali:

1. JackieB, żyranci: brak - wpłata kaucji przez osobę najmującą.

2. Coehoorn, żyranci: Grzigrzi, Panterion, Apacer194, Beatk84pl, Gerald666

3. eLGraVito, żyranci: CitizenPawel, ewuniasiek, melga, Russ3l, Wiedzma Ple-Ple

4. StrozeR, żyranci: scyzoryckPytania do rządu

Gorąco zachęcamy do zadawania pytań członkom rządu za pomocą tego formularza. Odpowiedź na każde pytanie będzie udzielana najszybciej jak to tylko możliwe. Równocześnie uprzejmie prosimy o zadawanie przemyślanych pytań.

Odpowiedzi na dotychczas zadane pytania znajdziecie poniżej.

mpakosh:
Czy po przejęciu MGiF od Kherego scyzoryck i Takelbery będą rządzili tak długo jak poprzedni MGiF? Gdzie kształcenie kadr? Dziękuję.

Obecnie MGiFem zajmuje się jedynie scyzoryck oraz dwóch nowo wybranych stażystów. Podobnie jak stażyści z poprzedniego miesiąca-zostaną oni zapoznani ze wszystkimi szczegółami pracy MGiF, począwszy od opieki nad organizacjami narodowymi oraz możliwymi drogami zysków z nich,- skończywszy na rozliczaniu dofinansowania dla PGB. Nauka w formie kilku wykładów, podczas których stażyści mają możliwość "pobawienia się" dostępnymi nam arkuszami, wydaje się wystarczająca, aby w przyszłości mogli podjąć pracę w tym ministerstwie.

Dryblas:
Nikt nie odpowiedział na mój komentarz pod artykułem RR. Chodzi o spotkania z rządem. Argumentacja podana w artykule jest skrajnie nielogiczna. Z jednej strony jesteście oburzeni na to, jakie pytania są zadawane (witamy w internecie...), z drugiej strony sami zaakceptowaliście (tak, czas teraźniejszy, MEN się nie zmienił) te pytania i zdecydowaliście się je zadać. Powtórzę, żeby była jasność. Dostajecie pytanie -> akceptujecie je i zadajecie -> jesteście oburzeni zaakceptowanym przez siebie i zadanym pytaniem. Chędożyć logikę, co nie?

Nie. Spotkania z rządem były już dawno. MEN tylko podtrzymywał tą formę komunikacji, bo była najprostsza. W tej kadencji Pani Prezydent postanowiła zmienić formę komunikacji, co tylko wyszło na dobre.

vejderr
Mówi się o tym, że wywołanie BB jest niemożliwe, mnie bardziej interesuje czy MEN jest przygotowany na ewentualny BB. W jaki sposób będziecie się starali zatrzymać graczy w grze oraz wspomagać w rozwoju postaci?

Trwają pracę nad nową wiadomością powitalną, lecz zmiany te wymagają pozwolenia Pani Prezydent, Kongresu. Prace powinny zakończyć się w połowie grudnia. PS. Uzupełniany jest cały czas Podręcznik, wiki. Jesteśmy gotowi w 80%

basowy
Witam, chciałbym dowiedzieć się dokładnie, ile dokładnie PLN kosztowała nasz budżet pierwsza wygrana bitwa z Turcją + utrzymanie równoległych RW ( pgb plus supple na kanale).
Dziekuję.


Całkowity koszt jaki ePolska poniosła kształtuje się nastepująco:
Black Sea Cost of Turkey (drain +supple): 189079.21 PLN
Western Neth. (RW) supple: 36537 PLN
Powyższe kwoty nie zawierają codziennej puli dofinansowań dla PGB i WP oraz dzisiejszych suppli.
Wielki nabór stażystów

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracą w strukturach rządowych do składania wniosków o podjęcie stażu. W tym miesiącu poszukujemy stażystów do wszystkich działających resortów. Praca na stażu może być wstępem do dalszej kariery politycznej w naszym kraju, tak jak było to w przypadkach wielu byłych ministrów czy prezydentów.
Aby zgłosić się na staż należy wypełnić ten formularz. Praca stażystów będzie bacznie obserwowana i poddawana systematycznej ocenie. Ci, którzy nie podołają na stanowisku będą zastępowani przez nowych chętnych. W ten sposób każdy zainteresowany będzie miał szansę sprawdzić się w nowej roli.

Pozdrawiamy!
Rzecznicy Rządu:
Ajek, Samar


Czytaj i subskrybuj:


 

Comments

Magic
Magic Day 1,848, 11:29

o7

Dryblas
Dryblas Day 1,848, 11:33

/O\

El Hasky
El Hasky Day 1,848, 11:33

G

PPWojtek
PPWojtek Day 1,848, 11:33

WP o/ xD

OtoOn
OtoOn Day 1,848, 11:34

o/

Samuel Colt Smith
Samuel Colt Smith Day 1,848, 11:34

ave GWARDIA o7

mpakosh
mpakosh Day 1,848, 11:34

szósty!

Dryblas
Dryblas Day 1,848, 11:36

Jeżeli chodzi o moje pytanie to dostałem na nie odpowiedź pod innym artem, już po wysłaniu formularza, więc można je uznać za nieważne.

Basowy
Basowy Day 1,848, 11:45

To ja pozwolilem sobie zadać moje pytanie 🙂 liczę na odpowiedz. Z góry dziękuje

SWIESZEWO
SWIESZEWO Day 1,848, 11:48

zyranci to mialy byc osoby znane :>

tomas004PGU
tomas004PGU Day 1,848, 11:51

Cze

Korwinista
Korwinista Day 1,848, 11:57

o7

Dryblas
Dryblas Day 1,848, 12:21

"Pragniemy pogratulować zwycięzcą"

Przy ostatnich kwiatkach Khere to nic wielkiego, ale no... nie godzi się, poprawcie.

staruszek
staruszek Day 1,848, 12:22

SWIESZEWO sam teraz doczytalem ... no coz do 5 stycznia modly czas zaczac : P

Coehoorn
Coehoorn Day 1,848, 12:31

fajnych żyrantów akceptujecie
o ile wiadomo, że StrozeR numeru nie wywinie, to ani jeden z żyrantów eLGraVito nie spełnia wymagań na "osobę znaną"

staruszek
staruszek Day 1,848, 12:54

Coe bylo manka zlodzieja na zyranta brac : P albo tego "unarodowiacza" czudzego golda : P obaj imo by przeszli P

Widze ze odpowiedzieliscie na pytanie basowego - no coz takie koszta albo mamy wielu mastercardow albo sie orze jak moze .., kolejna kamnpania za rok ? czy dluzej ?

szqlny v2
szqlny v2 Day 1,848, 13:16

jest Ajek jest impeza

tmsn
tmsn Day 1,848, 13:39

rozwiązać WP!

Arek9
Arek9 Day 1,848, 14:12

W jaki sposób oddanie włoskich regionów przyczyniło się do umożliwienia Serbii przejścia do gumy? 😐

Panterion
Panterion Day 1,848, 14:26

Coe podziel się kasą z orga skoro już "żerujesz" na mojej osobie ;P

Coehoorn
Coehoorn Day 1,848, 16:43

W jaki sposób oddanie włoskich regionów przyczyniło się do umożliwienia Serbii przejścia do gumy? x2

hubertuses
hubertuses Day 1,849, 23:23

Lepiej sprowadzac orgi do kraju niz je z niego wyprowadzac.

Yook
Yook Day 1,849, 03:02

W jaki sposób oddanie włoskich regionów przyczyniło się do umożliwienia Serbii przejścia do gumy? x3

Kherehabath
Kherehabath Day 1,849, 05:53

Rzecznik najwyraźniej coś pomylił. Regiony włoskie oddaliśmy bo nie były nam do niczego potrzebne. Oddaliśmy regiony francuskie (sztuk 2) aby utorować drogę Serbii.

Sewek151
Sewek151 Day 1,849, 07:30

Jeszcze się mi to nie zdarzyło ale zgadzam się z Dryblasem co do spotkań.

Mr QRCZEBLADE
Mr QRCZEBLADE Day 1,849, 10:56

cztery orgi i 175 gold? elegancko DDDD

ChaoSS
ChaoSS Day 1,849, 11:45

Nabrali orgów bo myślą, że będzie CC po 0.004. Nie będzie 😉

mioodo
mioodo Day 1,849, 12:50

ja sie pytam gde je Staruszek, zaspał że nie komentuje?

Aniol Zaglady
Aniol Zaglady Day 1,850, 23:34

staruszekDay 1,848, 12:22 SWIESZEWO sam teraz doczytalem ... no coz do 5 stycznia modly czas zaczac : P

Vlad Palownik
Vlad Palownik Day 1,850, 12:44

O nie. Nie walczymy z naszymi e-towarzyszami. Nie dajcie się zwieść! Niech żyje Polska
Chłopsko-Robotnicza!

Cała włądza w ręce Rad!

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.