Ambient on/off

Join the new world

 

Rumunia = Turcja? Nie sądzę...+ O Hiszpanii i Polsce

Day 1,987, 07:23 Published in Poland Israel by SyrkiusAFK

Artykuł poniekąd na prośbę Norbertusa Orlikusa.

Kocham płacze ludzi, którzy chcą być traktowani poważnie, ale stosują się do zasady “Nie znam się to się wypowiem”.
Dzisiaj będzie o porównaniu Rumunii z Turcją, a także trochę o historii stosunków polsko-hiszpańskich.

Najpierw należy dowiedzieć się dlaczego eTurcja jest nienawidzona.
Jednym z powodów są zbanowani prezydenci. Mieli ich ponad 20. Martinoz zapewne zna dokładną liczbę.
Kolejnym powodem jest bycie...kurtyzaną. Nie wiem czy któryś kraj tyle razy zmieniał sojusz. Może jedynie Ukraina. Ale nie tylko zmieniali sojusze jak rękawiczki. Chodzi również o sposób. Na przykład, gdy PL była w ONE i Turcja była blisko dołączenia to Turasy knuły za plecami ePolski.
Chodzi również o ich butthurta nt. Ataturka. Spinają się podobnie do Fy...Sami-Wiecie-Kogo. Azareuskowi grozili nawet śmiercią. Chociaż wiadome, że ograniczało się to tylko do gróźb. W komentarzu dam zdjęcie do obrazka...zmodyfikowanego przez Turków.
Czy coś pominąłem...Cóż, niektórzy ich nie lubią za 2in1. Pewnie dlatego, że część “elit” ePL została ośmieszona przez to (cześć aVie, cześć ManiekM, cześć Khere).
Aha. Pewnie część ich nie lubi za oszustwa, bo robili multi, klonowali gold i broń. I pewnie coś tam jeszcze robili.
Teraz przejdźmy do stosunków hiszpańsko-polskich, a na końcu połączymy fakty.

Dawno, dawno temu, gdy prezydentem ePolski był niejaki Cerber aka Zostawiam-następcom-fajne-prezenty (patrz: adios i słoweński set MPP, smrtan i NoB). Mieliśmy wtedy potężny babyboom. Chyba nadal nikt go nie przebił. W ePolsce było ~60k kont, chociaż szacuje się, że ~10k to byli Niemcy i Francuzi. Po kilkunastu dniach/tygodniach zostało ~10k aktywnych Polaków. Mam na myśli również dwukliki.
Ten babyboom był chyba w grudniu 2009. Jakoś tak. Natomiast pare miesięcy wcześniej, jakoś w sierpniu/wrześniu/październiku admini wprowadzili obywatelstwa do gry. Dwie grupy bojowe, należące wtedy do top4 najsilniejszych GB, GROM i PMTF (GROM był 1/2 - kwestia sporna, a PMTF był...cóż, chyba 3 albo 4, może ciut niżej) postanowiły przeprowadzić prawdopodobnie swoje ostatnie pTO, czyli przejęcie władzy politycznej w jakimś kraju. Cóż, wtedy mogło to być ostatnie pTO, ale zrobiliśmy później jeszcze 3.
Grupy te postanowiły przejąć Peru, gdyż były tam chyba 3 regiony z surowcami “typu” “high” - wood, iron i oil.

Była to quasi-kolonia ePL. Byli tam Polacy, głównie z GROMu i PMTFu. Później dołączył POW. Chociaż były też inne narody, np. Chińczycy. Przez jakiś czas chyba byli też Rosjanie, ale tego nie jestem pewien.
No i EDEN chciał przeciągnąć Argentynę na swoją stronę. Argentyna wtedy była największym bratem Hiszpanii. Mimo że byli w innych sojuszach (Hiszpania - EDEN, Argentyna - PEACE GC). No i Argentyna zaatakowała Peru. Wtedy nastąpił pierwszy bunt PGB. De facto, nie był to bunt w 100%, ale chyba większość GB pomagała GROMowi i PMTFowi obronić Peru. Nawet POG, co było wtedy, przynajmniej dla mnie, trochę dziwne, bo...stosunki GROM-POG były dość wrogie. Po stronie PGB biły rumuńskie i chorwackie grupy bojowe. Z Chorwacji był ZDRUG, HOS i możliwe, że coś jeszcze. Tutaj macie filmik z bicia GROMu i ZDRUGu (ZDRUG zrobił nam wtedy taki prezent i ubrał nasze avatary - wtedy eRep jeszcze budził emocje) - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ne4U-0MnLp0
Chyba nawet mnie tam znajdziecie i np. Jackieboya.
Natomiast po stronie Argentyny bili Hiszpanie. Dlatego można mówić o buncie PGB, bo sojusznik Polski był przeciwko interesom polskich bojówek. Na przykład, POG z Sadixem na czele i carbon (tylko jego pamiętam) bili w jednej bitwie dla Francuzów, którzy mieli wtedy wojnę z Hiszpanami. Niektórzy GROMowcy również chcieli bić dla Francji, ale dowództwo zabroniło - w końcu to sojusznik.
Czy to oznacza, że macie znienawidzić Hiszpanów? Oczywiście, że nie. To był nie atak skierowany w Polskę. Ciekawostka: ze strony Hiszpanów odpowiedzialnym za sprzedanie Peru Argentynie był..Siddy. Potwierdzone info od polskiego oldfaga.
Później nastąpiło odbicie Peru, jego odbudowa itp., i wtedy Peru stało się oficjalną kolonią Polski. Atak na Peru był atakiem na Polskę. To był chyba listopad.

W grudniu (o ile mnie pamięc nie myli) prezydentem w Polsce był Cerber, a w Hiszpanii był Durruti. Polska miała wtedy ten ogromny babyboom, Hiszpania również miała. Polska zaatakowała Niemcy, Hiszpania Francję. Powymienialiśmy się potem regionami i nastąpiła wspólna okupacja Niemiec i Francji.


To fotoszop. Tajny pakt Durruti-Cerber.

Wtedy Polska i Hiszpania trzymały razem zachodnią Europę za mordę, i powstał SPOLAND. Chorwacja została wypchnięta przez Polskę na drugi plan, a jej miejsce zajęła Hiszpania.


Jakoś tak to wyglądało.

Później jakoś tam sobie żyliśmy. Hiszpania wyszła z EDENu z powodu Polski...Założyliśmy ONE. No i wtedy wszystko trafił szlag. Po założeniu ONE większość starej gwardii się wycofała z polityki. Do władzy dorwały się newfagi. Wtedy jednym z najsilniejszych państw była Turcja. No i jakieś mądre głowy (cześć ManiekM, cześć aVie, cześć Khere) wymyśliły sobie, że Turcja będzie spoko sojusznikiem ePL. Powstał po jakimś czasie niesławny traktat 2in1, który mówił o przyjaźni polsko-tureckiej i miały byc wymiany żołnierzy między bojówkami. Chociaż wpisany był tylko GROM, który miał duużo Turasów, a także Lazokraci aka Cheaterokraci (bo klonowali golda, broń itd.) - grupa bojowa z Turcji.

Doszło nawet do takiej sytuacji, że ONE (5% szansy, że to nie była Polska a konkretniej to Polska i Węgry) chciało wyrzucić z ONE Hiszpanów, którzy bili przeciwko Turcji. Natomiast Serbia "uratowała" dupę Hiszpanii, bo Serbowie nienawidzili Turków jeszcze z czasów PEACE GC. Jakoś po stworzeniu ONE powstała grupa bojowa w Hiszpanii, dowodzona przez Durrutiego, która skupiała oldfagów z Hiszpanii (sporo tanków tam było) i garstkę oldfagów z Polski (vingaer, Martinoz, Raves, ja, zbychoo + pare osób, których nie pamiętam). Równocześnie ekipa z #ePL @ Rizon trollowała i obrażała Turków (a propos, w 2in1 była informacja o #ePL, bo Turasy płakały, że ich obrażamy i robimy tzw. “wjazdy”, czyli massslapy. Mówili również, że to my zaczęliśmy, ale to nieprawda. Po prostu po którymś ich wbiciu na nasz kanał ktoś rzucił pomysł, żeby im oddać.).
Innymi słowy, ePolska była blisko ponownej zmiany największego przyjaciela - z Hiszpanii na Turcję. Na szczęście, Turcja w końcu przeszła do EDENu. Nie wiem czy to przez nas, czy to kwestia natury tureckich graczy.

ONE miało jedną wadę. Skupiało się na Bałkanach. Polska to miała w...wiadomo gdzie, bo nic jej nie groziło. Ba, musiała skupiać się na Bałkanach, bo tylko Rumunia, Chorwacja i Bułgaria mogły skasować Polskę (i tak to zrobiły). Natomiast Hiszpania, która była cieniem swojej dawnej potęgi, musiała walczyć z Brazylią i USA. Nie było w okolicy żadnego sojusznika. Dlatego powstała idea CTRL. Hiszpanie chcieli przestać być wiecznie skasowanym krajem. Chcieli mieć kongres itd.

Po powstaniu ONE Polska skupiła się na swoim nowym frindzie - Węgrzech. Chociaż to rozumiem, wszak Polak i Węgier to dwa bratanki...Później było lekkie smyranie się z Serbami. Mówię skrótowo, bo nie ma było wtedy niczego ciekawego z naszego punktu widzenia. Hiszpania została zepchnięta na dalszy tor, tak jak kiedyś Chorwacja. Obecnie można powiedzieć, że Polska jest samotna. Nie wiem czy to wina gry, czy ludzi. Jednak zauważyłem coś - Polacy mają w...wiadomo gdzie kraje, które ich lubią. Polska pcha się do jakiejś Bułgarii, CoT czy Rumunii zamiast przystopować i popatrzeć, który kraj ją lubi.

A kto lubi Polskę? Hiszpania. Jak można było zobaczyć w moim poprzednim arcie - Hiszpanie nadal kochają Polskę, chociaż jest to zaniedbana miłość przez Polskę i...dziwię się Hiszpanom, że nadal o tym pamiętają. Wydaje mi się, że Wenezuela również pamięta o Polakach. Myślę, że Meksyk też mógłby polubić Polaków, gdyby Polacy się postarali. Jest jeszcze jeden kraj. Węgrzy kochają Polskę w prawdziwym świecie, ale Polacy (mówię o rl i grze) zapominają o tym. Pamiętają o tym chyba głównie nacjonaliści i/lub patrioci. I mimo, że ich nie lubię (nacjonalistów) i są podobni do komunistów to dla nich za pamięc high five. Tak jak dla POGu za pomoc w Peru.
Zamiast patrzeć na Serbię, na Rumunię czy na Bułgarię należy spojrzeć na kraje, które naprawdę lubią (e)Polskę, a potem na resztę członków sojuszu. Nie mówię o bezmyślnym podążaniu jak owca, bo czasem trzeba strzelić nawet najlepszego przyjaciela w ryj, gdy robi głupoty. Sercem i mózgiem - to powinna być dewiza ePolski. Chociaż można to napisać bardziej...poetycko.

Teraz główne danie. Co Rumunia ma wspólnego z Turcją? Chyba...nic. Jedyne co ich może łączyć to taka sama nienawiść wobec Rumunów ze strony Polaków (której nie rozumiem, bo to ma taki sam sens jak hejtowanie Niemców za 2 wojnę światową albo Rosjan za Katyń - no chyba że mówimy o konkretnych osobach: weteranach wojennych albo o ofiarach, ew. o takich “sławach” jak Mengele, Stalin itd.).
A co ma wspólnego Polska z Turcją?
-multikonciarze (np. ja, a takich osób było...no trochę ich było)
-klonowanie (np. Sadix i jego klonowane domki Q5)
-częsta zmiana flagi (chociaż Polska bardziej jest “winna” zmienianiu przyjaciół, a nie wspomniałem o Szwecji)

Na szczęście Polacy nie mają masowego butthurta. Można mówić o Hitlerze, Katyniu, Lolandzie i oburzą się jednostki.

 

Comments

Mustafa Kemal Atajerk
Mustafa Kemal Atajerk Day 1,987, 07:32

Azareusek = Bill Cosby??

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,987, 07:33

Azar to czarnuch! : OOO

Azareusek
Azareusek Day 1,987, 11:28

Dostałem ten obrazek po stwierdzeniu "prawo szariatu nie ma zastosowania w erepie i według prawa erepowego będę działał. TO jest gra i Ani Biblia ani Koran nie mają tu prawa zmuszać graczy do czegokolwiek"

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,987, 11:29

Ale nadal nie wiem czy jestes Billem, czy nie.

Krzysztof Ibisz
Krzysztof Ibisz Day 1,987, 13:14

co tam czarnuchy? 😃

Grzechooo
Grzechooo Day 1,988, 10:20

Azar, ty żyjesz? ;o

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,987, 07:29

Aha. Rozumiem, ze ktos woli Bulgarie, Turcje, Rumunie, Wegry, Danie, Niemcy czy Indie, ale nie mieszajcie tego z Polska, bo wasze sympatie 😕= interes Polski.

lee-oon
lee-oon Day 1,987, 09:12

Ciekawy jestem czy to zdanie dotyczy też Ciebie? Czy twoje sympatie równają się interesowi ePl? Bo jesteś taki mądry, zajebisty, grałeś w tą grę od zawsze ( i to nawet na kilku kontach! ) więc pewnie możesz bezbłędnie zupełnie nie kierując się sympatiami a co ważniejsze ATYpatiami ocenić dobro ePl? Nie troluje po prostu chciałbym żebyś odpowiedział sobie na to pytanie.

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,987, 09:27

Ciesze sie, ze zauwazyles moja zajebistosc. Milo mi.

Bezblednie - raczej nie. Musialbym nolife'owac i caly czas poswiecac na eRep.
No ale, zalezy co dokladnie masz na mysli mowiac "ocenic dobro ePL". Mozesz wyjasnic?

lee-oon
lee-oon Day 1,987, 09:39

Mam nadzieje ze to samo co ty przez interes ePl.

lee-oon
lee-oon Day 1,987, 09:41

Nie odpowiedziałeś jednoznacznie. Czy to twoje zdani, dotyczy też Ciebie czy nie? Twoje sympatie i antypatie = interes epl?

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,987, 10:02

Moje sympatie i antypatie 😕= interes ePL. Moga sie pokrywac. Tylko nalezy zauwazyc, ze moja jedyna sympatia jest Hiszpania i Wenezuela (chyba, ze cos sie pozmienialo i poza Siddym, i jego ekipa).

lee-oon
lee-oon Day 1,987, 10:19

Mistrzostwo. Twoje zadufanie jest większe niż przypuszczałem.

O Syrkiusie Wspinały,
O Wyrocznio jedyna,
Ty którego sympatie i antypatie wyznaczają interes narodu!
Powiedz nam kogo nie nawiedzić (teraz) mamy?

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,987, 10:35

ZARAZ!
eRep mi skasowal! : |
Napisalem "Moje sympatie i antypatie = / = interes ePL".

lee-oon
lee-oon Day 1,987, 10:45

HAHNA dobre! Naprawdę dobre. Może nie zrobił tego bez powodu co? 😉

lee-oon
lee-oon Day 1,987, 10:48

😕= = / =

lee-oon Day 1,987, 10:48

Comment deleted

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,987, 10:50

Taa...Tak mi pojechales, ze nagle postanowilem stwierdzic, ze mi erep skasowal "= / =". Napisz to razem i zobacz czy skasuje.

Teraz udowadniasz, ze powinienes sie leczyc.

lee-oon
lee-oon Day 1,987, 10:57

nie udowadniam sprawdzam tylko 😉 😕=

lee-oon
lee-oon Day 1,987, 10:59

faktycznie kasuje ale niezłe to wyszło, może powinieneś to jednak przemyśleć. wiesz sam Plato interweniuje 😉

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,987, 11:18

PRZYPADEK? NIE SADZE

LK777
LK777 Day 1,988, 12:25

No to sobie pojechaliście 🙂

Kotanos7
Kotanos7 Day 1,987, 07:32

przez wspomnienie o wrzuceniu czegoś do komentarzy - nie czytalem artu

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,987, 07:33

Smuteczek.

Kotanos7
Kotanos7 Day 1,987, 22:50

rotfl.. biedny starzec ... ; d

Szym3k o7
Szym3k o7 Day 1,987, 07:34

®┠ daj tanka ┨©

DrizztDrow
DrizztDrow Day 1,987, 07:40

dobry art! o/

expession
expession Day 1,987, 08:03

niech zyje grudzien 2009

Dobro powraca
Dobro powraca Day 1,987, 08:52

Niech żyje!

cfaniak_pl
cfaniak_pl Day 1,987, 23:15

I styczeń 2010
o/

Beatka Rowein
Beatka Rowein Day 1,987, 08:17

Bardzo dobry art i w typowym dla autora stylu - totalnym chaosie...

Beatka Rowein
Beatka Rowein Day 1,987, 08:18

no i oczywiście zapomniałam o vote 🙂

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,987, 10:07

To chyba kwestia tego, ze nie czytam artow po napisaniu. Pewnie wtedy wywalilbym polowe albo dopisal 2x tyle...

Beatka Rowein
Beatka Rowein Day 1,987, 10:10

a co byś zrobił to nie wiem 😛 Ciągle pamiętam ten brudnopis, który nie opublikowałeś do dzisiaj 😐

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,987, 10:35

A ja go nie pamietam : D Chociaz wiem, ze gdzies lezy.

brejniak
brejniak Day 1,987, 09:00

Teraz wiem trochę więcej 🙂
vote o/

III Pocetnik Krivobarac III
III Pocetnik Krivobarac III Day 1,987, 09:00

i still remmeber time when u had hugeee bb : P im proud on that... back then i dissolved q4 company and gave all food to your babies '.' Great time !!
Zdrug and Grom were like brothers, whole peace would cry if they see them hitting
back then erep was a game, now its pure sh** and full of backstabbers... : /

HAIL POW : )

lee-oon
lee-oon Day 1,987, 09:36

Taka lekcja historii i zupełnie ZERO informacji o pto Białorusi i powodach do nienawiści Rumunów, to mi trochę przypomina nimiecki pomysł na wspólna naukę historii europy. Graty Syrek, super udało Ci się streścić drażliwe kwestie. No ale zawsze można to zrzucić na wrodzony chaotyczny styl autora.

No ale doceniam że po latach wmawiania ludziom ze Rumunie należy nienawidzić teraz zaczynacie im tłumaczyć że to bezsensowne. Co do turków. to co mam ich nienawidzić bo jeden troll groził drugiemu w internecie śmiercią? LOL. Kogo to obchodzi? Nie mam nic do Azy ale ten płacz któryś raz z kolei jest komiczny Naprawdę jebie mnie to. Poważnie, aż tak się przestraszaliście?

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,987, 10:07

Eee...Przeceniasz wage pTO Bialorusi. I wpieprzasz te kwestie w zly artykul.

Nie wiem jacy "wy".

Czy ja powiedzialem, ze masz nienawidzic Turasow, bo ktorys grozil mu smiercia? Nie. Mnie grozby Turasow i Sam-Wiesz-Kogo kolo uja lataja. Co nie zmienia faktu, ze jak robi to kilka osob to cos jest nie tak ze spolecznoscia. Bo to nie byla jedna osoba czy dwie.

Nie wiem gdzie tu widzisz jakis placz. Jak powiem, ze Niemcy mordowali Polakow w Oswiecimiu to tez bedzie placz? Jak powiem, ze jakis Turek nazwal mnie ujem to to tez bedzie placz?

Aga aka Zoska
Aga aka Zoska Day 1,987, 10:21

Syru, multi moje, ale zapominasz że od pTO Białorusi (a raczej już po nim) ulokował sie grunt na antyrumuńską demagogie oraz to co doprowadziło do nWo. Wprawdzie podwaliny były budowany przez półtorej roku, ale akcja z pTO Białorusi była ważnym elementem tej układanki, też sie dziwie ze ją pominąłeś. Wiesz że Cie lofciam, ale skoro piszesz prawde i całą prawde, to nie zapominaj o wkładzie Kebabarebaba w 2in1. A Hiszpanie chciały z ONe wywalić Polska z Węgrami, tylko Serbia postawiła wtedy veto. Bo jeszcze w PEACE Serbia nie lubiła Turków za wydażenia z ich "wspólnej" historii, a Wegry nawet jeszcze po wejściu Turcji do bloku EDENu uważały Turków za oddanych sojuszników.

lee-oon Day 1,987, 10:28

Comment deleted

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,987, 10:38

Greg, tylko to nie jest historia o hejcie na Rumunow. Chociaz przyznaje, ze sam zapomnialem o tym pTO, ale i tak mysle, ze przeceniacie je.
O Khere zapomnialem, o dziwo. Tak jak zapomnialem (a moze nie wiedzialem?) o Wegrzech.

lee-oon
lee-oon Day 1,987, 10:44

1. Odpisał Grzesiu
2. Wy = Ci co wprowadzali NWO miedzy innymi poprzez anty rumuńska propagandę.
3. Wymieniłeś to jako jeden z powodów nienawiści:
widzę że gubisz się już w we własnym chaosie.

"Najpierw należy dowiedzieć się dlaczego eTurcja jest nienawidzona.
Jednym z powodów...
Kolejnym powodem jest...
Chodzi również o ich butthurta nt. Ataturka...."

4. Jeśli to będzie się powtarzać przy każdej okazji to będzie to płacz. Ciesze się że Ty również nie traktujesz tego poważnie .

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,987, 10:49

2. Chcialbym miec az taki wplyw na NWO o jakim piszesz.

3. Mowiac o butthurcie nie chodzilo mi o zadne grozby, a spinanie dupy o rl. Tak samo nie lubie Serbow za spinanie dupy za Kosowo albo Sam-Wiesz-Kogo za Sam-Wiesz-Co. I tak samo srednio mi pasowaly okrzyki HURR DURR BIC NIEMCA.

4. Przeciez pisze o tym pierwszy raz...? Pierwsze slysze, ze ktos o tym wspomnial.

lee-oon
lee-oon Day 1,987, 11:04

ja już słyszałem o tym kilka razy [ po namyśleniu ] pisała chyba vin

lee-oon
lee-oon Day 1,987, 11:25

butthurt turków na Aze również nie jest powodem do nienawiści, też 'mnie to jebie'.
Nie zmienia to faktu że jestem zwolennikiem walczenie z u boku turków i Rumunów przeciwko Chile, Bułgarii itd.

Wiesz Chile to taki kraj który bardzo polubił ePl.
Chyba nawet bardziej od Meksyku i Wenezueli, wiec zgadzam się z tobą przystopujmy i rozglądnijmy się trochę;]
BTW dlaczego puszczamy brazylie do CoT czy ePolska (& TWO) dyplomacja jest tak słaba że bierze tylko resztki których nie chce CoT ?

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,987, 12:08

Nie jest powodem do nienawisci Turkow. Nie uzywam tego jako argumentu, zeby przekonac ludzi, ze Turasy to zlo. To byl...watek poboczny (kocham je).

Ano, Chile chyba teraz najbardziej lubi ePL. Moze poza Hiszpania. Tylko ze Chile jest i prawdopodobnie bedzie przez dlugi czas u boku Bulgarii. Niektorych rzeczy nie przeskoczysz.
Nie wiem, nie orientuje sie.

Xiunion
Xiunion Day 1,987, 09:37

Miło poczytać o starych dziejach, bo niestety, ale "stare wygi" sie schowały ;/

Misiasty93
Misiasty93 Day 1,987, 09:52

Dobry art! Vote

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.