Referendumas dėl aljanso.

Day 1,995, 13:44 Published in Lithuania North Macedonia by Uzsienio reikalu ministerija
Sveiki tautiečiai!

Su jumis šįkart sveikinuosi gan sunkiu momentu, kai vis aštrėja konfliktas tarp mūsų dabartinio aljanso, CoT, ir mūsų gerų draugų iš TWO. Situacijos aprašymas, paremtas Ipsiart komentaru. Papildomos informacijos galite rasti šių trijų straipnsių tekstuose bei komentaruose.

Udros kreipimasis dėl Rusijos.

ZygaLTU atsakymas dėl Rusijos.

Nutzz rinkiminis straipsnis.


Iš esmės konfliktas kyla dėl to, kad abejose pusėse turime daug draugų. Ir mums reikia rinktis tarp konfliktuojančių pusių. Ne, neutraliais išlikti negalėsime - pusę pasirinkti turime, dėl to ir organizuojamas referendumas, kad visi piliečiai galėtų išsakyti savo nuomonę - kuriame aljanse turėtume būti?

Santykių priešistorės su Rusija, o taip pat priežasčių, kodėl jie buvo priimti į CoT bandomąjam laikotarpiui neaprašinėsiu - kam įdomu, pasiskaitykite aukščiau pateiktas nuorodas.

Paskutinėmis savaitėmis susiklostė tokia įvykių raida. Rusija nusprendė, kad jiems reikia treniruočių karo su Švedija. Jo eigoje jie savo gerus draugus švedus atkirto nuo mūsų, nederindami to su savo tariamais draugais - mumis, tiesa informuodami apie tai aljanso vadovybę (pasak aljanso vadovo Stoich, CoT HQ buvo pilnai informuota apie visus Rusijos veiksmus). Tačiau kažkodėl, turėdama šią svarbią informaciją, ja su mumis nepasidalino ne tik Rusija, bet ir aljanso vadovybė. Visas CoT, taip pat ir Rusija, puikiai žino kokie yra mūsų santykiai su Švedija ir kad jau antrą mėnesį kariaujame su Asgardu ir neketinome šio karo baigti todėl, kad Asgardas nenorėjo taikos. Tačiau ne tik Rusija, bet ir aljanso vadovybė nusprendė ignoruoti mūsų interesus ir netikėtai pradėtas treniruočių karas vyksta. Koks to tikslas žinau tiek pat kiek jūs, tačiau iš matomų faktų, o taip pat ir Rusijos diplomatinių veiksmų mūsų atžvilgiu galime aiškiai matyti, kad šis TW nėra atsitiktinis ir organizuotas prieš mūsų interesus, siekiant padėti Švedijai. Nors, matyt, atsiras užsieniečių, kurie tą neigs. Tai, kad informacija nebuvo perduota mumis, kelia didžiulį nusivylimą aljanso vadovybės veikla. Pirma jie prastūmė Rusiją į CoT nares, motyvuodami tuo, kad Rusija įsipareigojo nebepratęsti savo MPP su Asgardu ir daugiau nebeveikti prieš CoT nares (pirmiausia - mus), o kai jau buvome skambiais ir viešais draugystės įsipareigojimais ne tik iš rusų pusės, bet ir aljanso vadovybės paraginti žiūrėti ne tik į praeities skriaudas, bet pirmiausia į ateities perspektyvas ir naudą visam aljansui, kurio dauguma narių nori Rusijos atėjimo, ir nebevetavome Rusijos stojimo į aljansą, Rusija suvarė mums peilį į nugarą atkirsdama Švediją. O po to draugiškai šypsosi ir siūlo pasirašyti MPP, nuomotis 1 regioną iš Švedijos, kurį ir taip galime nesunkiai užimti ir išlaikyti už nerealią kainą ir mes dar už visą tai turime įsipareigoti pulti savo sąjungininkus iš TWO aljanso. Ir negana to, aljanso vadovybė visiškai palaiko tuos siūlymus įtikinėdama mus, esą mūsų karai mums daug kainuoja (tarytum kažkas kitas, o ne mes tą kainą mokėtume), turime atsižvelgti į aljanso interesus (o mes į juos neatsižvelgėme?) ir savo energiją kreipti mums nurodyta kryptimi (o Asgard jau nebe priešai?). Toks įspūdis, kad kažkas labai norėtų mūsų rankomis ne tik galutinai suykelti karą, pats tiesiogiai jo nepradėdamas ir tuo pačiu mus sukiršinti su senais draugais kitame aljanse, nepalikdamas jokios kitos išeities, kaip likti CoT’e visiškai priklausomais nuo rusų ir jų artimiausių sąjungininkų malonės.




Vienas aljanso vadovų, Stoich, komentaruose rašė, jog mes nekovojam ir nepadedam CoT. Tai yra netiesa. Ne vienas mūsų pastaruoju metu kovojo už Bulgariją, Čilę ir kitas sąjungininkes, DO būdavo dedami į jū mūšius, jei tik nereikėdavo kovoti savo mūšiuose ar malšinti RW. Todėl tokie kaltinimai mažų mažiausiai nepagrįsti. Taip, mes padėjome ir TWO šalims - Lenkijai, UK - bet jie mūsų sąjungininkai ir, tikiuosi, tokiais liks. Taip, buvusi vyriausybė turėjo būti aktyvesnė, aktyviau dalyvauti susitikimuose, bet patys žinote kokia buvo situacija. Tačiau CP nėra vienintelis asmuo, su kuriuo aljanso vadovybė panorėjusi galėjo susisiekti -yra pilna žmonių atsakingų už bendravimą su aljansu (URM, KAM, turime savo atstovus prie aljanso karo vadovybės ir Aukščiausiame Teisme) tačiau nė vienas iš jų nebuvo informuotas. Rusijos URM neturėjo problemų kontaktuodamas su mūsų CP, o aljanso atsakingi pareigūnai nesugebėjo to padaryti. Aljanso valdžia puikiai supranta, kad bus karas su TWO ir dėl to bando kuo greičiau “prastūminėti” naujus narius. Nieko stebėtino - tai vyksta abejose barikadų pusėse. Tačiau ignoruoti ir spausti dabartinius narius elgtis taip, kaip naudinga kai kurioms šalims... Juk CoT aljansas buvo kuriamas tuo pagrindu, kad mažos šalys jame turėtų balsą ir būtų atstovaujami jų interesai. Negana to, iš aljanso vadovybės pusės teisinami Rusijos veiksmai, nepaisant mūsų pareikšto nepasitenkinimo ir laiškų aljanso vadovybei, kad tokių veiksmų mes netoleruosime.




Tikėjomės, jog Rusija laikysis aljanso chartijos ir bandys sąžiningai atlikti savo įsipareigojimus bandomuoju laikotarpiu - gal tai buvo naivu iš mūsų pusės, bet esame ramūs ir mūsų sąžinė švari - nepaisydami senų skriaudų ir įtarumo mes atsižvelgėme į aljanso interesą ir suteikėme dar vieną šansą. Ir dabar, nors visi matome, jog iš to nieko neišėjo, kadangi Rusijos ir jos draugai iš Assguard interesai keliami aukščiau už mus, mūsų bent jau niekas negali apkaltinti tuo, kad trukdėme aljansui plėstis, savo interesus iškėlėme aukščiau, nebuvome geranoriški.



Rusijos stripnis apie dabartinius įvykius

Асгард

Исторически сложилось, что у нас отличные отношения со всеми странами Асгарда. У некоторых из них мы арендуем регионы, со всеми у нас взаимопонимание и военная координация. Но к апрельским выборам в конгресс все страны Асгарда оказались выпилены, кроме Норвегии, которой мы специально под выборы освободили изолированный от других соседей регион. И что самое печальное, две из них - Швеция и Финляндия оказались выпилены при участии члена СоТ - Литвы. В условиях надвигающейся мировой войны такое распыление сил для СоТ весьма вредно, тем более что Асгард вполне положительно настроен к СоТ. Соответственно, нашей задачей было остановить войну и сблизить позиции Асгарда и СоТ. Был разработан план, учитывающий военные и экономические интересы всех сторон, он был в целом одобрен всеми заинтересованными странами и руководством двух альянсов. Войну между союзными нам странами удалось остановить. Дальнейшее уже зависит от новых президентов. Надеюсь, они справятся с этой задачей


Kas nesuprantat, pagrindinė mintis yra "rusai matydami kad Asgardas kuris yra "nepriešiškas" CoTui yra ištrintas, sukūrė karinių veiksmų planą, kuris tenkina " visų pusių interesus, jis buvo palaimintas iš aukščiau ir abiejų aljansų valdžios".



Pasibaigus mūsų ir Suomijos karui buvęs prezidentas, Magnus Dux, parašė tiek Stoich, tiek Rusijos prezidentui. Rusijos prezidentas išvis neatsakė, o Stoich užtruko dvi paras, kad pateiktų atsakymą. Ar tai normalu? Mūsų nuomone, mūsų aljanso atsakingi pareigūnai, kuriuos išrenkame ir išlaikome mokėdami nario mokesčius, turėtų reaguoti greičiau..



Jei pereitume į TWO, tai tikrai nereikštų, jog atsiskiriame nuo tokių ilgalaikių savo draugų kaip Indonezija, Makedonija. CoT ir TWO vis dar turi nemažai simpatijų, ypač dvišaliuose santykiuose. Tiek būdami TWO, tiek CoT, stengsimės išlaikyti kuo artimesnius ryšius su savo draugais. Tačiau dabar yra tas laikas, kai mums reikia apsispręsti kur einame.



Taigi, pagrindinis konflikto taškas, manau, yra matomas. Kadangi pliusai ir minusai realiai nepasikeitė, pasinaudosime anksčiau išdėstytais argumentais tuo klausimu:

TWO:

1) Ilgalaikiai draugai, kurie padeda neprašomi.

2) Atstatomas status quo regione (daugmaž) - mes, LV, EE, Lenkija vs. Assguard ir Rusiją.

3) Keičiant puses visada pažeidžiamas įvaizdis.

4) ACT/TWO norėtų mus matyti savo pusėje.

5) Dominuotume dieną, pralaiminėtume naktį (nieko naujo, a?)


CoT:

1) Išlaikom stabilų kursą

2) Prarandam daugumą sąjungininkų.

3) Išlaikom svarų balsą aljanse.

4) Realiai Asgardai yra proCoT, tai karai su jais nutrūks.

5) Galim vetuoti Rusijos narystę aljanse.


Tikimės, kad situacija aiški. Dabar belieka sulaukti jūsų sprendimo. Referendume gali dalyvauti visi 20 lygį pasiekę piliečiai (net jei turite užsienio pilietybę, bet esate lietuvis - balsuoti galite). Balsuodami parašykite ar norite likti CoT, ar pereiti į TWO. Balsavimas truks 48 valandas. Balsai, kuriuose nesuformuluota ar norite likti CoT, ar pereiti į TWO nebus skaičiuojami.

Pagarbiai,

eLietuvos Vyriausybė