Raspad u 45 minuta

Day 955, 09:49 Published in Croatia Croatia by 4marko4

Nakon što su u prvom dijelu igrali odlično i vodili 1:0, Brazilci su se sasvim raspali u drugih 45 minuta. Zasluga je to i Nizozemaca, koji su brzopotezno postigli dva gola i poraz pretvorili u pobjedu. Posljednji čavao u brazilski 'lijes' zabio je Felipe Melo koji je glupo zaradio isključenje i ostavio suigrače na cjedilu.Nizozemska je po četvrti put u svojoj povijesti, prvi put nakon 12 godina, izborila plasman u polufinale SP-a nakon što je u četvrtfinalu u Porth Elizabethu preokrenula vodstvo Brazila u pobjedu 2:1.Pogodak za vodstvo Brazila je zabio Robinho nakon odlične asistencije Filipe Mela.Do kraja poluvremena Brazil je ima jos dvije odlične prilike,pucali su Kaka i Maicon,ali je Stekelenburg bio na visini zadatka.U drugom poluvremenu je istrčao potpuno novi Brazil.U 53.minuti nakon ubačaja Sneidera ,Cesar griješi te lopta završava iza njegovih leđa,Nizozemci su zabili god koji im je dao krila.68.minuta Robben je izveo korner koji je odveo Nizozemce u polufinale SP-a.Robbenov centaršut je sa prve stative prenjeo Kuyt te je Sneider lagano pogodio mrežu i donjeo pobjedu.U 73.min. još jedan šok za Brazilce,potpuno nepotreban i naivan start Mela te opravdano isključenje.Naime FIlipe Melo je nagazio na Robbena, dok je on ležao na travi, te mu je japanski sudac potpuno zasluženo pokazao crveni karton.