Raport Rzecznika Rządu: 4

Day 737, 12:55 Published in Poland Poland by Radioaktywny
Raport Rzecznika Rządu: 4

Witam i zapraszam do kolejnego Raportu Rzecznika Rządu. Wróciłem już do zdrowia dlatego mogę kontynuować pracę. Chciałem na wstępie podziękować Ulthranowi za zastąpienie mnie, a także za pomoc przy pisaniu tego sprawozdania. A teraz, do sedna:


Dla niektórych wymarzone zakończenie tej kadencji 🙂

1. Peru po raz kolejny

Wyjaśnień już było co niemiara, ale jako, że zostałem poproszony, żeby również zdać sprawozdanie to kilka zdań dorzucę. Wystawienie propozycji MPP, ale zatrzymanie głosowania było działaniem aby przekonać Argentynę do rozpoczęcia rozmów z nami(i podziałało). Wznowienie głosowania było spowodowane tym, że do konfliktu miała zamiar włączyć się Brazylia, której nie zamierzaliśmy pomagać w zdobywaniu nowych regionów. Co Polska zyskała przez takie a nie inne postępowanie? Przede wszystkim, pomogło to w wybraniu obywatela naszego kraju(między innymi dzięki poparciu Hiszpanów) na głównego stratega EDENu(o czym niżej). To działanie, wbrew wielu głosom umocniło pozycję Polski w sojuszu(a dobro kraju zostało uznane za wyższy priorytet od interesu kilku prywatnych grup bojowych), co potwierdzają słowa Gabriela Lavanche, który stwierdził iż jesteśmy najaktywniejszym rządem polskim od początku EDEN. Rząd nie będzie podejmował wobec Grecji i Hiszpanii, żadnych działań "w ramach retorsji", gdyż nie działały one wbrew interesowi Polski.

2. Wybory w EDEN

No i stało się. Polska w końcu ma swojego człowieka w zarządzie EDEN, i to na stanowisku głównego stratega. Jest to niewątpliwy sukces obecnego Rządu, a zarazem po części wyjaśnienie Naszego stanowiska w sprawie Peru. Mam nadzieje, że ostudzi to zapał niektórych, co do opuszczania sojuszu. Więcej szczegółów w raporcie msz.


3. I znowu wybory

A w związku z nimi antyPTO w Bośni i Hercegowinie. Jak co miesiąc członkowie serbskiej DSS (Demokratska Stranka Srpske) próbowali przejąć bośniacki kongres. Jednakże, dzięki pomocy EDENu (głównie Polski, Chorwacji, Hiszpanii) oraz USA, udało się je udaremnić. DSS ma tylko 37% kongresu, dlatego nawet jeśli posiadają kilku "szpiegów" z innych partii, bośniackie MPP są bezpieczne. Chciałbym w imieniu całego Rządu podziękować tym, którzy poświęcili polskie obywatelstwo na rzecz pomocy sojusznikom. Jednocześnie prosimy o pozostawienie tego obywatelstwa na dłużej. Bośniacki Rząd ma ograniczoną ilość obywatelstw do rozdania, a to PTO zapewne nie było ostatnim.

4. What's up MEN?

Wczoraj jak grom z jasnego nieba spadła na nas wiadomość o rezygnacji aViego ze stanowiska Ministra Edukacji Narodowej. Ministerstwo przeżyło dzięki niemu rozkwit, jednak szanujemy jego decyzję i będziemy się starali, aby jego praca była kontynuowana z podobnymi skutkami. Póki co jego obowiązki przejęli dwaj viceministrowie Samar i Sztandarowy. Ostateczny, nowy, skład MEN zostanie ogłoszony niebawem. Zainteresowanych konkretnymi przyczynami odejścia odsyłam do źródła, czyli do pożegnania aViego.


5. Za mundurem panny sznurem

Wojsko Polskie rośnie w siłę. Zachęcony zaangażowaniem obecnych żołnierzy, a także dobrymi wynikami tej formacji, Minister Obrony Narodowej podjął decyzję o zwiększeniu ilości żołnierzy o połowę, do 150. Dodatkowo, w planach jest utworzenie mobilnego oddziału elitarnego. Unikając dublowania odsyłam was do artykułu rekrutacyjnego. Możecie tam obejrzeć także między innymi desant Wojska Polskiego na baseny termalne w Besenovej. 😉


6. Na skróty

Tradycyjnie zapraszamy do śledzenia oficjalnych artykułów rządowych:

Ministerstwo Obrony - znajdziecie tam rozkazy oraz inne ogłoszenia związane z wojskowością i Wojskiem Polskim;
Informator MSZ - znajdziecie tam informacje z areny międzynarodowej, w tym biuletyn ambasadorski;
Dziennik Urzędowy NBP - znajdziecie tam artykuły związane ze światem finansów. Artykuły są rzadkie, ale zawsze zawierają kluczowe informacje.

Zapraszamy także do odwiedzenia eGovernment, gdzie możecie znaleźć wiele statystyk na temat ePolski i ePolaków, a także artykuły rządowe. Możecie się także przyłączyć do akcji tłumaczenia eRepublik na język polski.

Na koniec w imieniu rządu, chciałbym pogratulować wszystkim wybranym do kongresu, oraz wyrazić nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna.

Rzecznik Rządu,
Radioaktywny