Ambient on/off

Join the new world

 

Rahatlatan Müzikler

Day 1,923, 11:32 Published in Turkey Turkey by Onur Akinci

Birçok insan film izlemeyi sever. Bazıları da film müziklerini filmin kendisinden de çok sever. Genel olarak müzikler tür bakımından konuldukları filmin türüyle benzeşirler. Çoğu soundtrack filmin de ötesinde bir şöhrete kavuşabiliyor. Örneğin son mohikan filmi ve müziği.

Ben bir dizi psikolojik rahatsızlık sahibi olduğum için genelde rahatlatıcı şeyler diinliyorum.

Genelde toplumumuzda klasik müzik pek ilgi görmez. Halbuki klasik müzik OKB'li bünyelere çok iyi geliyor. Uyumadan önce bir doz klasik müzik dinleyin. Beyniniz dinlenir. Yann Tiersen ve Beethoven naçizane tavsiyemdir. Soundtrack olarak da Lord of the Rings soundtracklarından Evenstar, Shire ve Lotr Lorien'i tavsiye ederim. Anlamadığımız şeyler demeyin müzik evrenseldir. Uyumak üzereyseniz kısık sesle bunları açıp dinleyin çok iyi gelir. Ama yok bene depresifliği seviyorum derseniz o zaman size arabeskle mutluluklar dilerim. Ayrıca eğlenceli ve sakin müzik olarak da Buena Vista ve Gypsi'yi öneririm.


Uyumadan önce yatakta herkes bir şeyler düşünür. ama OKB hastası düşünmekle kalmaz hem olumsuz düşünür hem de o anı yaşar resmen. Obsesif kişi her an her şeyi kafasına takar. Bu kişiler özellikle yatmadan önce olumsuz düşünce silsilesinin bitmez tükenmez saldırılarına maruz kalır. İşte bu durumlarda bir müttefiğe ihtiyaç duyarsanız müzik sizi kollamaya hazırdır. Beynin ruhum dostudur klasikler.

 

Comments

Mr. Thaddeus Sholto
Mr. Thaddeus Sholto Day 1,923, 11:38

pirinç

The Manyak
The Manyak Day 1,923, 12:01

ikinç

Halil Ibrahim K
Halil Ibrahim K Day 1,923, 12:04

Archive - Again... Benim vazgeçilmezimdir.

mostates
mostates Day 1,923, 15:26

Agora nın müzikleri de güzel.

AydinCakus
AydinCakus Day 1,924, 11:22

King Crimson - I Talk To The Wind, az epic olsun diyosan King Crimson - The Court Of The Crimson King de olur.

moroncan
moroncan Day 1,924, 14:50

darülacize terk amk

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.