Ambient on/off

Join the new world

 

PYETJE DHE PERGJIGJE

Day 1,945, 08:21 Published in Albania Albania by jonkastrioti
NE KETE ARTIKULL KAM VENDOSUR TE PERGJIGJEM PYETJEVE RRETH QEVERISE TANISHME DHE ATYRE PERPARSHMETE GJITH JENI MIREPRITUNTE GJITH SE BASHKU PER NJE ARDHMERI ME TE BUKUR


JONKASTRIOTI
 

Comments

Alb0Golem
Alb0Golem Day 1,945, 08:24

V

LiLo1
LiLo1 Day 1,945, 08:28

Jonkastrioti he burr cili asht ndryshimi midis Cp qe ishte dhe ketij qe eshte panvaresisht qe vlerat e Ujku76 nuk mund te krahasohen me veprat e 1 fmiaqit por gjithsesi kisha pas deshire me dit mendimin tend si njeri i pjekun

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,945, 08:48

Se pari Ujku ishte nje nder CP me te forte qe kishte Shqiperia edhe pse ka pas tentime qe te njyllosen emrin e tij me disa parrola qe nuk ishte aktiv ne chat dhe nuk ka bere asgje per Shqiperine per nje muaj te plot , tani e shof se CP i tanishem eshte present vetem 5 min ne dite askush nuk ben pyetje se ku eshte CP qfare beri ai qfare eshte duke bere?
Une shof aktiv vetem Altinks'in, Kushtrimzz'in Krimiko e disa tjere qe mundohen te bejne diqka nga kjo qeveri . CP qfare ben ? NE dhe ik . Tani te gjith Shqiperia te qohen ne kembe te mundohen ta pastrojne gabimet e nje personi qe vjen fut rremuj dhe ik pa pyetur askend per pasojat qe do te vijne !!

LiLo1
LiLo1 Day 1,945, 09:34

pra me ket qe po thu Jonkastrioti duket qarte qe ka pas 1 sulm mbi ujkun vetem se ai nuk ishte i familjes se madhe dhe prandaj kundershtohej se para pak ditesh pash 1 koment te Cp te tanishem qe tha e majta fjalen per Kosoven kur ne fakt tek artikujt e tij ai thot nuk baj premtime dhe bashkohem me ty qe ai hedh gurin e msheh doren e pastaj ne se ai fiton del e merr meritat qe tjer i kan flm per pergjigjen e Hail Ujku76

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,945, 09:48

Gjithsesi puna e Kosoves ishte nje rastesi kesaj radhe 🙂

Snooop Lion
Snooop Lion Day 1,946, 12:34

do u remeber me? 😛

AgainstWAR
AgainstWAR Day 1,945, 08:33

nje gje kisha une .......:sa do vidhni ju teenagerat .....apo nuk ka me shteti ....i kane mbaruar qeverite perpara

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,945, 08:49

Me fal po nuk e kuptoj fjalen teenagerat 😉

Mr. BadAss
Mr. BadAss Day 1,945, 08:51

fol shqip 😛
jo teenagerat 😛 se s`ka kuptim 😛

Mr. BadAss
Mr. BadAss Day 1,945, 08:52

kishte edhe dy pika pë komenti im

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,945, 08:53

ska qka me vjedh me te shteti e kur nuk ka shteti populli vjedhet 😃

AgainstWAR
AgainstWAR Day 1,945, 08:53

teenager => adoleshent

LiLo1
LiLo1 Day 1,945, 09:31

ahaaah ke fut shum njerez ne kallep ne ate fjal po ka shum njerez qe sjan teenager qe mundohen me kriju dicka panvaresisht sa ja arrijn

jonkastrioti Day 1,945, 08:47

Comment deleted

Peja001
Peja001 Day 1,945, 08:56

1 pytje nuk e kam te qart a po jep shteti tanke q7 se e di qe e paten shajt shum ujkun se jepke 12 q6

AgainstWAR
AgainstWAR Day 1,945, 09:00

te pergjigjem une nuk ka arme .....ska fabrika e mori acc per vete ai miku

LiLo1
LiLo1 Day 1,945, 09:29

me sa di un acc e fabrika i ka èersoni i duhun dhe nuk mund te dyshoj noi gja te keqe te ai person por a ka a ska kete ju pergjigjet ai dhe mos harroni qe 1 fabrike Q7 ka edhe kosto prodhimit

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,945, 09:00

Nuk kam informata a jepe qeveria e tashme tenka por per mendimin tim Ujku ka bere nje zgjedhje te mire qe ishte kursim dhe pergaditje per lufte .

AgainstWAR
AgainstWAR Day 1,945, 09:02

po a je ne qeveri ti ore NUK JEP LUTEN ATA TE DIV 1

VisarJ
VisarJ Day 1,945, 14:40

Per sa i perket shperndarjeve, ato ishin si pjese e programit te UML. Nuk e di se a ka ndonje program aktiv te mireqenjes sociale. Ka iniciativa private nga MU te ndryshme me aq sa kam informata, po jo dicka universale. Ujku ne muajin e kaluar e kishte bere nga fondet personale dhe fabrikat i shfrytezoi vetem per nja 1000 tanke Q7 dhe 30,000 ushqim Q5; raportet: http://www.erepublik.com/en/article/shperndarjet-nga-fabrikat-shteterore-shkurt-2206415/1/20

Si menaxher i fabrikave, jam duke prodhu rregullisht me kapacitetetet qe kane fabrikat. Kerkesa e vetme e Qeverise se Marsit ka qene per 2000 tanke Q7 per lufterat. Raportet: http://www.erepublik.com/en/article/shperndarjet-nga-fabrikat-shteterore-mars-2225864/1/20

Si pjese e rezervave fabrika per momentin ka reth 6,000 tanke Q7 dhe 23,000 ushqim Q5.

Kete muaj bleva me pare personale edhe nje supply pack per FabrikaShteterore - http://img259.imageshack.us/img259/9664/fabrikapayment.png

Kjo na mundesoj qe te ndertojme edhe nja dy Rubber Plantation ku tanime kemi bere 7 cope dhe 34 Saltpeper. Ne foto te vjeter jane vetem 6 cope - http://img827.imageshack.us/img827/3939/fabrikarubberk.png

Kshtu qe interisti86 mos u bo kastravec me deklaru i mori ai miku se ato nuk ishin te Ujkut, e as te mijat, po jane te ketij komunitet qe plot lojtar kane ndihmu si me gold, si me para te verteta e si me kohe.

Me respekt,
V.

TroyannForc
TroyannForc Day 1,945, 09:09

Qaj Hazarddark4 Hajn i Madh a ? qe u kon Mofa ne Qeverin Tonde

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,945, 09:12

Po bre po mos harro se eshte shum burr i mire edhe pse eshte hajne 😃

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,945, 09:17

Duke marre parasysh pergjigjet subjektive qe shoh me siper do thoja ti pergigjeshe pyetjeve per qeverine e meparshme se ne te tanishmen nuk je dhe ske cte pergjigjesh. V

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,945, 09:23

Edhe pse nuk jam ne qeveri jam me aktiv se ti syte i kam per me pa gabimet qe beni dhe jeni duke bere 😉 dhe mendoj qe te gjith duhen te jen te informuar sa me mire se qfare beni ju tani .

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,945, 09:33

"cfare beni ju"? shikoje listen e qeverise dhe sbesoj te me gjesh. kam refuzuar te jem pjese sepse skam koh te mjaftushme per te perballu dhe qeverine dhe HoH. Dhe si mund ti informosh njerezit me kesi pergjigjesh? "Nuk kam informata a jepe qeveria e tashme tenka por per mendimin tim Ujku ka bere nje zgjedhje te mire qe ishte kursim dhe pergaditje per lufte." Ti spaske informacion per vete. Pra do te thote se ky artikull behet per arsye politike.

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,945, 09:34

Pra me komentet thua se ske informacion per qeverine e tanishme ose jep pergjigje negative dhe jep opinione per qeverine e meparshme ku nuk kerkohen ; )

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,945, 09:40

O burri kur them se nuk kam informata dmth se nuk ka ndihma edhe nuk e bej per arsye politike aspak vetem dua qe i informoj qytetart sa me mire

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,945, 09:48

"Nuk kam informata a jepe qeveria e tashme tenka".
Nuk e di se si i filozofon ti gjerat, nje her thua se nuk kam informata, nje her thua se me kte do te thuash qe nuk jep me qeveria. Te lutem te jesh i drejtperdrejt me njerzit se kshu bohesh corap. Sa per pjesen e politikes kush ka 2 pare mend e kupto vet.

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,945, 09:55

Kris me fal po ti koke i trash pak duhet qe ta vizatoj nuk kam informata qe qeveria jepe tenka dmth se qeveria nuk shprendan tenka

Ti ke probleme me kuptu diferencen ne mes te dollarit e euros e katron me .arin 😃

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,945, 10:02

flm per komplimentin. shpresoj qe mesuesja jote e letersise te mos jete duke punuar ne kte koh se kan me ngel ter maturat e saj. kur thua se ske informata nese qeveria ndan apo jo tanke do te thote se nuk je ne dijeni nese po shperndan. nese je i sigurt se nuk po shperndan atehere thuaj "QEVERIA NUK JEP TANKE". ske pse e zbukuron pff

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,945, 10:14

shpresoj qe mesusja jote me mesusen time nuk jan gja nder veti se ishin kan sot ne te njejten situat po un e shkruj Shqipen ashtu si ha buk he burr skam pse me e zbukuru per ty 😛

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,945, 10:16

zbukuro pergjigjen se shqipja e bukur esht vet ska nevoj per ty : P

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,945, 10:21

Nuk jena ne fakultet letersise ketu edhe shikoje gabimet e tua, ti e shef mizen ne koken e tjetrit e bullin nuk e shef ne koken tende 🙂

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,945, 10:25

hahaha jo jo, thjesht pergjigja jote ishte e kundert me ate qe doje te thoje prandaj e vura ne dukje

Peja001
Peja001 Day 1,945, 15:05

ta kisha dit qe ajo pytje ka me qel 1 debat nuk e kisha bo hiq po njs 😃

Dren Krasniqi 22
Dren Krasniqi 22 Day 1,946, 10:04

a more KRIS HASA qka lyp qi nanen ti po shyqyr qe ooo veq loje e sem bjen me tpa asniher live se tkisha kallxu qysh kishe hanger mut ti ktu . kastraveci i keq 12 vjet en both si ki e vjen filozofon ktu jo se ki shkru mir jo e ki shkru mir .trus bothen e mos ta ni zanin ma a more vesh ?

Mr. BadAss
Mr. BadAss Day 1,945, 09:47

bese plato eshte accounti i dyte ne erepublik

http://www.erepublik.com/sq/citizen/profile/2

cili ka qene i pari ?

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,945, 09:52

Pula pa koke
http://www.erepublik.com/sq/citizen/profile/1
Po pergjigjem une se mbase personi qe eshte ofruar me u pergjigj do te te japi nje pergjigje aq kontrapedal sa sdo e kuptosh : P

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,945, 09:58

Krisi tu pergjegj si duket e ka humbur koken 😃

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,945, 10:04

vote per fjaline me pa kuptim qe me zune syte qe para disa ditesh

Mr. BadAss
Mr. BadAss Day 1,945, 10:00

Gjynaf qe ia paskan prerë koken
Duhet te kete qene burre i mire, më i mire se plato

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,945, 10:27

edhe ti probleme me gjuhen shqipe? 😛
thash pule, jo gjel, smund ti thuash burre pules : P

Mr. BadAss
Mr. BadAss Day 1,945, 10:59

jo m nu kam probleme me shqipen une : p
vetem se ndoshta ka qene pule shemale : O
: p

Da White Death
Da White Death Day 1,946, 13:09

@nonakrimit shemale ...?? 😛 ..mesa e di nuk eshte shqip...xD 😛

Mr. BadAss
Mr. BadAss Day 1,946, 13:18

e si ta them shqip une xP

Andiroid
Andiroid Day 1,945, 11:56

jonkastrioti kisha une nja ca pytje dhe shyqyr qe doli dikush vullnetar te pergjigjet!

1-UML eshte akoma aktive dhe nqs jo nga marrin supp. ojtaret e rinj???
2-Kush eshte rsyeja e vertete e NE me Serbine (sepse ate punen e fitimit te kohes e hajne vetem fillestaret)
3-C'po ben eshte MoE??? Gjall eshte??? Se gojet e liga u ankonin per ate te muajit te kaluar qe organizonte kuize dhe informonte lojteret... Po kjo e ketij muaji çpo ben???

Faleminderit dhe respekte : )

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,945, 13:43

UML nuk eshte aktive tani

Arsya qe beri NE eshte perfitim personale siq e shof une e ka bere vetem qe te tregoj aleatve qe keshe po ju ndihmoj por ne te kudreten Shqiperine e ka demtuar shum thelle .Ka pas disa opcione ne leverdi te Shqiperise psh NE maqedonin ose malin e zi , me e mira do ishte qe te mos kemi NE 😉 sepse serbia nuk ka asnje interes qe ta sulmoj Shqiperin per resurse , serbia e di qe e kena USA mbas shpine dhe do i kushtoj shtrejt per resurse qe nuk i vyne .

MoE nuk eshte aktiv siq e shof une .

Andiroid
Andiroid Day 1,945, 13:52

Plotesisht dakord sidomos me pytjen e dyte edhe pse ky ishte nje film i pare sepse gjate qeverise se kaluar Nino kishte propozuar ne PM e grupit qe ne rast fitoreje ne RW e Tiranes (day.1922) Ujku te bente NE Serbine...
Ujku nuk do ta bente... dhe RW e humbem!!! interesante apo jo : )

Presim nje here te shohim se çdo behet per kongres.

oldvujo
oldvujo Day 1,946, 06:23

Un kam nje pytje a ke ndonje informat se pse e ka cekur nino54 se do ket nje program ne MoE qe lojtart te marrin me pak xP e me shum STR si so behet kjo ?

Andiroid
Andiroid Day 1,946, 11:56

Dje doli nje artikull nga MoE qe fliste pak a shume per diçka te tille por me pas ai artikull u fshi.......

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.