Ambient on/off

Join the new world

 

Prezentacja wyborcza, czyli Prophet009 po raz czwarty na prezydenta!

Day 2,175, 12:50 Published in Poland Poland by Prophet009
Witam Was gorąco!

W artykule tym zamieszczam swoją prezentację wyborczą na urząd prezydenta ePolski w listopadzie.


Na początku chciałbym podziękować Partii Złych Ludzi za wystawienie mnie ze swojej partii oraz: Narodowej Demokracji, Polskiej Partii Patriotycznej, Partii Piratów, za udzielone mi poparcie. Pragnę w tym momencie zapewnić, iż dołożę wszelkich starań by nie zawieść Waszego zaufania.


O mnie
Grę zacząłem w czasie wielkiego baby boomu na przełomie grudnia i stycznia 2009/2010. Do początku 2012 roku głównie byłem dwuklikiem. Przez chwilę pełniłem funkcję ambasadora ePolski w eChile, byłem żołnierzem Husarii (przez krótki okres czasu) oraz zaangażowałem się w akcję aTOmu, aby chronić mniejsze państwa przed wrogim przejęciem. Swoją karierę w MSZ zacząłem w styczniu zeszłego roku, jako stażysta, a w niecałe trzy tygodnie awansowałem na vMSZ. W maju otrzymałem stanowisko głównego ministra. W okresie od maja do października pełniłem tę funkcję 5 razy. W lipcu pierwszy raz zostałem prezydentem - w tym czasie udało nam się opuścić struktury ONE bez flejmu i podziałów, które to zaś towarzyszyły przy wyjściu z EDENu. Po tej akcji umocniliśmy naszą pozycję w Europie Zachodniej, a status ten przetrwał do dnia dzisiejszego.

Okres od czerwca do października był czasem tworzenia się nowego sojuszu zwanego CTRL składającego się z Polski, Brazylii, Hiszpanii i USA. Byłem zarówno jego założycielem, jak i jedną z głównych osób (obok PierreDzoncego), która ten sojusz rozwiązała. W listopadzie ponownie zostałem wybrany na urząd prezydenta naszego kraju. W tym czasie udało mi się odzyskać wszystkie organizacje narodowe dla ePolski i zapoczątkować procedurę wynajmu kilku z nich dla prywatnych dzierżawców – proces ten trwał, aż do rozdania organizacji przez Plato przy jednym z eventów. Jestem również założycielem starego-nowego sojuszu o nazwie The World is Ours (TWO), jednego z najsilniejszych w dziejach erepa, który trwa po dziś dzień.

W maju tego roku pełniłem funkcję vCP w rządzie Kherego, w czerwcu zaś po raz trzeci zostałem wybrany na prezydenta naszego kraju. Zakończyłem okres długotrwającej nudy i dołączyłem się do wspólnego gangbangu TWO na USA zwieńczoną długotrwałą okupacją, prowadzącą do kapitulacji Amerykanów. Zaś w mijającej kadencji wynegocjowaliśmy od nich okrągły milion waluty.
Obecnie po raz piąty pełnię funkcję vice prezydenta i 6 raz MSZta.

Teraz czas na plany związane z nadchodzącą kadencją:
Zacznę od polityki wewnętrznej a na pierwszy ogień idzie…

Szkolenie, czyli nowe kadry potrzebne do administracji krajem
Od długiego czasu mamy problem braku ludzi chcących/potrafiących poprowadzić nasze państwo, nawet osoby, które „zawsze” były w rządach również zniknęły. Zatem jest to chyba stały punkt w moich programach prezydenckich. Jeszcze trochę i w ePolsce nie będzie miał, kto rządzić tak, więc w tej nie będzie inaczej. Obecnie problemem wciąż jest MSZ, do tego od dłuższego czasu wąski wybór RR (ograniczający się ostatnio do Marcjanny) i MGiF. Na szczęście widzę, iż mamy kilku niedoświadczonych, aczkolwiek chętnych zajęciem się polityką zagraniczną. Chciałbym abyśmy poprowadzili je tak, by były gotowe do przejęcia stanowiska MSZta w 100%. Wybór RR uzupełniam o kilka powrotów do rządu, zaś MGiF przeprowadzi rekrutację chętnych do nauki w tym ministerstwie.
Nie chciałbym, aby zmiany były krótkoterminowe i jedno kadencyjne, tylko takie, ażeby ludzie, którzy podejmą się pracy mogli pełnić daną funkcję przez dłuższy czas. Jest to kolejny proces, który zamierzam zapoczątkować.

Polityka informacyjna:
Chciałbym, aby w przyszłej kadencji polityka informacyjna była kompletna, powinniście wiedzieć, co się dzieje. Dzięki większemu gronu RR wydania będą pojawiały się regularnie. Jeżeli ktoś nie boi się mojego spamu shoutów – to zapraszam do znajomych, postaram się zamieszczać na feedzie krótkie relacje z bieżących wydarzeń. Naturalnie później można mnie z tej listy usunąć, więc myślę, że to nie będzie stanowiło dla Was problemu.
Spotkania z rządem na kanale #men.public będą kontynuowane, lecz w poniedziałki o godzinie 19:00.

Inne:
Obecne bicie na hity zostanie oczywiście utrzymane, jeżeli chodzi o WP to współpraca będzie taka jak z pozostałymi bojówkami. Uważam wszelkie konflikty WP-rząd zostały rozwiązane jeszcze w tej, mijającej kadencji.
Jak i za poprzednich kadencji prezydenckich/MSZ zamierzam w pełni współpracować z kongresem.

Sprawy zewnętrzne czyli…
Polityka zagraniczna i kampanie militarne:


Na początek sytuacja z traktatami:
Tradycyjnie już przedłużamy umowę z naszymi północnymi sąsiadami, Niemcami. Wprowadzona przeze mnie i ówczesnego prezydenta Basowego, już od niemal półtora roku sprawdza się znakomicie. Do tej pory nawet nie było żadnych trudnych do stłumienia powstań.
Jeżeli chodzi o Holandię to w tym przypadku traktat może być tylko jeden – jednostronny o permanentnej kasacji, czy go zasygnujemy – tego jeszcze nie wiem. Żaden inny zaś nie wchodzi w grę.

Z Francją zaś w tej kadencji prowadziliśmy rozmowy nad potencjalnym traktatem, niestety nie chcieli dać żadnych gwarancji, oferując drobną kwotę, którą odrzuciliśmy. Jednak w tym przypadku jestem otwarcie nastawiony na przyszłe umowy, które jednak muszą być dla nas satysfakcjonujące.

Układ z Czechami – MPP + utrzymanie 2 regionów jest dla nas korzystne i nie będę starał się tego zmienić.

Czy Świat jeszcze długo będzie nasz?
Obecnie wygrywamy wszystko, co tylko chcemy. TWO, jako takie ma się dobrze, ale nie ma, co ukrywać, że brakuje tutaj jakiejkolwiek strategii czy planu działania. Każdy robi swoje, a fatalna organizacja przeciwnika nie jest w stanie nas zatrzymać.

W mijającej kadencji udało się jednak powstrzymać głośne niesnaski między sojuszniczymi krajami. Chciałbym by i tak pozostało w przyszłym miesiącu, jedynym argumentem zmieniania obecnego stanu rzeczy jest nuda, lecz lepiej jest się nudzić i wygrywać, niż przegrywać… i też się nudzić (tak, to wszystko tez nie jest rozrywką dla CoT).
Jeżeli zaś będzie reset obecnej sytuacji geo-politycznej (do której nawołuje wielu liderów… TWO), to obiecuję, że nie będziemy stali i przyglądali się nim tylko podejmiemy aktywne działania.

Tradycyjnie już będziemy zacieśniać nadszarpnięte więzy z Hiszpanią. Już teraz przywódcy Hiszpanii proponują nam szereg wspólnych akcji – dyplomatycznych jak wybory do HQ, a także militarnych – potencjalna wspólna akcja na dalekim wschodzie.

Dziki Wschód
Chciałbym aby Ukraina wraz z Węgrami na nowo doszły do porozumienia między sobą, a więc wystąpimy w roli mediatora. Myślę, że 2 regiony ukraińskie zwrócimy do prawowitych właścicieli. Naturalnie kluczem będzie nastawienie obu krajów do naszej propozycji.

Wojna
Jeżeli chodzi o kampanie to mamy mały wybór z tego, co mogę powiedzieć to pewnie odwiedzimy kraje z innych (przynajmniej domyślnych) stref czasowych. Zobaczymy też, co do zaproponowania będą miały pozostałe państwa sojusznicze. Niestety podawanie celów militarnych i uprzedzanie o tym wroga nie jest roztropnym wyjściem. Jeżeli zaś będzie trzeba zredukować ilość drainów do obowiązkowych 4 potrzebnych do utrzymania 10/10 i dalszym prowadzeniu kampanii to naturalnie to uczynimy. Nie ma sensu pompować Polski regionami bez żadnego znaczenia.

Proponowany skład rządu:
Prezydent: Prophet009
Doradcy prezydenta: Sir Marvin, MagicHereos
Byli prezydenci, osoby, z którymi współpracowałem przez długie miesiące i którym ufam. Pomogą nam wzmacniać pozycję w sojuszu.

vCP – Takelbery
Wielokrotna pani MGiF i MON, która zawsze wywiązywała się z powierzonych zadań najlepiej jak potrafiła. Jedna z niewielu najbardziej zaufanych dla mnie osób. Współpracować z nią będę już drugi rok, podejmując najważniejsze decyzje w ePolsce. Jestem pewien, iż zapewni mi wszelką niezbędną pomoc w administrowaniu krajem.

MON – Granat MW
Rozpoczął pracę zaledwie w zeszłej kadencji, a od razu wzorowo wykonuje swoje obowiązki. Uważam, że jest on odpowiednią osobą na tym stanowisku, jestem przekonany, że wraz ze swoją ekipą poradzi sobie bez problemu nawet w ciężkich sytuacjach.
vMON: El_Reto, kawa_89, Ajek, paper wings, Weinen

MSZ – MisziPL
Dwukrotny prezydent, obecny dSG TWO, osoba, z którą współpracowałem przez bardzo długi czas wywiązująca się ze swych zadań bardzo dobrze (stąd też wielokrotne powołania na vMSZ przeze mnie w przeszłości). Jest on również bardzo dobrze zaznajomiony w sytuacji międzynarodowej, co stanowi ogromny plus.
vMSZ – Sir Marvin, Thiocodin

MEN – Beatka84pl
Wielokrotna pani MEN, już po raz trzeci w moim rządzie obejmie to stanowisko. Poprzednio nigdy mnie nie zawiodła, a zatem jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Jestem pewien, że wzorowo poprowadzi to ministerstwo tak, aby ponownie lśniło.
vMEN - Kijek93, maxi1994, ka_ga, KapiRadom

MGiF Zawa99
Obecny MGiF dobrze wypełniający swoją rolę, a co najważniejsze współpraca między nim a MONem układa się wzorowo, dlatego też chciałbym by pozostał na pełnionym dotychczas stanowisku.

RR – Marcjanna, Ghanim, PrismTank
Małe zaskoczenie. Po pierwsze aż trzech rzeczników, po drugie dwóch z nich wracają do rządu po odbyciu rocznej kary. Marcjanna bardzo dobrze prowadzi gazetkę, lecz chciałbym powiększyć grono chętnych na to stanowisko tak by w przyszłości był jakiś wybór.
Zarówno Prism jak i Ghanim byli jednymi z najlepszych RR. Myślę, że kara spełniła swoją funkcję resocjalizacyjną względem tych osób i nie należy ich skreślać.

Dziękuję za lekturę i pozdrawiam,
Prophet009

 

Comments

paper wings
paper wings Day 2,175, 12:51

Witam

Minino.
Minino. Day 2,175, 12:52

Miau! \o/

Prophet 4 CP!

Mistrz Arkadiusz
Mistrz Arkadiusz Day 2,175, 12:52

Ów, czy ów?

Sztandar
Sztandar Day 2,175, 13:37

ów

Laciek
Laciek Day 2,175, 15:12

ufff

Prophet009
Prophet009 Day 2,175, 12:52

o/

Thiocodin
Thiocodin Day 2,175, 12:52

Vote \o/

Marcjanna
Marcjanna Day 2,175, 12:53

\o/

Sarrena
Sarrena Day 2,175, 12:53

Poparcie ND = będzie jakiś fail 😛

Jan Karal Chadkievicz
Jan Karal Chadkievicz Day 2,175, 12:54

o7

Granat MW
Granat MW Day 2,175, 12:55

O nie znowu ten nieogar w monie, bez vote

Zawa99
Zawa99 Day 2,176, 05:49

i jeszcze pisze że się z MGiFem dogaduje bo razem kasę kradną napewno 😃

Soulcraft
Soulcraft Day 2,175, 12:56

o7

mordlulec
mordlulec Day 2,175, 12:58

Weinen ❤

mordlulec
mordlulec Day 2,175, 12:58

pozdrawiam Weinen

mordlulec
mordlulec Day 2,175, 12:58

i Weinen

El Reto
El Reto Day 2,175, 13:00

I tak Ci nie da.

mordlulec
mordlulec Day 2,175, 13:01

czego?

Sarrena
Sarrena Day 2,175, 13:07

Od kiedy Ty wolisz dziewczyny?

mordlulec
mordlulec Day 2,175, 13:29

to uczucie wynikające tylko z podziwu dla osoby a nie z pociągu seksualnego 🙁

Weinen
Weinen Day 2,176, 03:43

mordlulec :oooOo

Weinen
Weinen Day 2,176, 04:06

mordlulec
mordlulec Day 2,176, 04:10

KielekPL
KielekPL Day 2,175, 12:58

Uszanowanko

Cavalekh
Cavalekh Day 2,175, 12:58

Prophet \o/
Mój ulubiony CP spośród dotychczasowych. W stu procentach za!

Sztandar
Sztandar Day 2,175, 12:59

Zagłosowałbym, ale hik.

El Reto
El Reto Day 2,175, 13:00

Życzę udanego zmarnowanego miesiąca.

jjjajo13
jjjajo13 Day 2,175, 13:04

Do boju Prophet i do zobaczenia na privach, ktorych chyba nas duzo czeka...

Sarrena
Sarrena Day 2,175, 13:10

cyberseks 😮

Sor3naa
Sor3naa Day 2,175, 13:05

o/

Ghanim
Ghanim Day 2,175, 13:12

Dziękuję za miłe słowa i zaproszenie do ekipy rządowej. To będzie dla mnie przyjemność móc relacjonować ważne wydarzenia i poczynania takiego profesjonalnego rządu 🙂

Goxi HN
Goxi HN Day 2,175, 13:15

sretno

Prophet009
Prophet009 Day 2,175, 13:15

hvala brate

KapiRadom
KapiRadom Day 2,175, 13:23

głosowałbym o/

tomas004PGU
tomas004PGU Day 2,175, 13:24

czy bedzie wiecej artów niż rzeczników O:

Prophet009
Prophet009 Day 2,175, 13:25

nie sondze

HIK ERAPOWY IDIOTA ZNIK
HIK ERAPOWY IDIOTA ZNIK Day 2,175, 13:26

no v + no s .
Głosuje na GREEk

Ogreshaman
Ogreshaman Day 2,175, 13:45

Hik, nie poddawaj się, a napewno kiedyś bedziesz prezydą :F

Albacetenis
Albacetenis Day 2,175, 13:27

good luck Prophet!! 😃

benjiparis
benjiparis Day 2,175, 13:30

\o/

XenthuS
XenthuS Day 2,175, 13:39

RIP SPOLAND :V

XaVeR.PL
XaVeR.PL Day 2,175, 13:45

\o/

xRunixx
xRunixx Day 2,175, 14:05

vote bo Prism

jedimindtrick
jedimindtrick Day 2,175, 14:08

V

metronilze
metronilze Day 2,175, 14:09

Moj CP \o/

Kto to Thiocodin ?

El Reto
El Reto Day 2,175, 14:24

Lek na kaszel.

brejniak
brejniak Day 2,175, 14:41

narkotyk 🙂

Thiocodin
Thiocodin Day 2,175, 15:01

Jestem lekiem

Aniaa
Aniaa Day 2,176, 13:00

na cale zlo

Thiocodin
Thiocodin Day 2,176, 14:04

Tak

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.