Politikos apžvalga, aktualijos, nacionalizmas ir Milda

Day 824, 18:16 Published in Lithuania Lithuania by Nacionalistas

Sveiki!
Po pertraukos grįžau į eLietuvos spaudą. O jau susikaupė nemažai temų:
1. Senas, neišpildytas pažadas HeDui įrodyti, kad RL nacionalizmas neturi nieko bendro su šovinizmu ar bet kokia jo forma (fašizmu, nacizmu, rasizmu).
2. Norėjau apžvelgti politinę padėtį eLietuvoje.
3. Mildos (ar tai GŽR partijos) straipsnis, tiesiogiai nukreiptas prieš mano vadovaujamą partiją.

Rašau iš savo laikraščio – Naujas kelias, o ne iš LNP naujienos. Ketinu pateikti savo, o ne partijos nuomonę. Taip pat rašydamas nesistengiu nieko įžeisti. Sakydamas partijų vardus aš turiu omenyje partijų politiką, lyderius, o ne eilinius partiečius. Tikiu, kad kiekvienoje partijoje yra šaunių žmonių.

Pagrindiniai nacionalizmo punktai realiame pasaulyje būtų:

-pasaulis istoriškai yra padalintas į skirtingas tautas, paprastai kalbančias skirtingomis kalbomis,
- kiekviena tauta turi teisę sukurti savo nepriklausomą tautinę valstybę tautos istorinėje-etninėje teritorijoje,
- istorinės-etninės tautų gyvenamos teritorijos ir politinės tautinių valstybių sienos turi sutapti,
- kiekviena tauta turi teisę pati spręsti savo pačios likimą savo įkurtoje valstybėje,
- valstybės esminė paskirtis yra sudaryti sąlygas valstybę sukūrusios tautos kultūriniam ir ekonominiam suklestėjimui šioje valstybėje,
- tauta yra pagrindinis valdžios šaltinis,
- jokia tauta ir jos sukurta valstybė neturi teisės kištis į kitos tautos ir jos sukurtos (ar dar kuriamos) valstybės reikalus,
- svetimų etninių žemių okupacija nėra teisėta ir negali būti įteisinta jokiais tarptautiniais ar kitokiais susitarimais ar sutartimis, nepriklausomai nuo to, kiek laiko okupantas valdo tą žemę,
- pasaulyje dar egzistuojančios imperijos turi būti padalintos į tautines valstybes,
- kitataučiai kolonistai ir imigrantai, nelojalūs ir kenkiantys tautinei valstybei, nepripažįstantys tautos teisės valdyti savo žemę ir savo valstybę, turi būti baudžiami ir iškeldinami į jų etninę teritoriją (valstybę), iš kurios atvyko jie patys ar jų protėviai.

Kaip matote realybėje nacionalizmas laiko kiekvieną tautą vertybe, jeigu ji gyvena savo etninėse/istorinėse žemėse. Sovietų propaganda iškreipė tiek nacionalizmo, tiek internacionalizmo sąvokas. Nacionalizmą ji tapatino su šovinizmu, fašizmu, nacizmu, internacionalizmą su kosmopolitizmu. Nacionalizmas, kaip pasaulio daugiatautiškumo išsaugojimas, kertasi tiek su kosmopolitizmu, tiek su šovinizmu. Šovinizmo atveju vienos tautos skaitomos aukščiau už kitas, kosmopolitizmo atveju - visos tautos laikomos niekinėmis. Nacizmas yra Hitlerinė kosmopolitizmo atmaina.
Tikiuosi, kad baigsite ir žaidime kaltinti LNP kažkokiu tai fašizmu, rasizmu, nacizmu. Raginu paskaityti XXI amžiaus literatūros. Pradėkit nuo A.Smitho, A.Smetonos ir t.t.

Visgi tenka pripažinti, kad realybėje naudojamas nacionalizmo supratimas ne visai tinkamas eRepublik žaidimui. Galėčiau išskirti tris požiūrio taškus.
1. Konformistinis – atsisakome etninės tautos sąvokos, kalbame apie erepublik piliečius, kuriais gali būti kas nori, atsisakome sąsajos tarp Lietuvos ir eLietuvos, požiūrio į karus, net prieš neutralias valstybes taškas – Svarbu tik eLietuvos interesai, visa kita – nusispjauti.
2. Modernusis – stengiamasi išlaikyti kertines nacionalizmo savybes, pritaikant jas žaidimui. Šiuo atveju tauta laikoma visi Lietuvos pilietybę turintys žmonės, tačiau kitataučiai kolonistai čia tampa nepageidaujami (jiems neišduodamos pilietybės). Ši nacionalizmo rūšis yra demokratiškos kilmės – siekiama stiprinti parlamento instituciją, kad jis, o ne ministrai ir ministerijos, valdytų valstybę. Taip valstybės politika turėtų būti pritraukta arčiau žmonių. Karo klausimu vadovaujamasi požiūriu, kad Lietuviai pirmiausia, tačiau nespjaunama į imperializmą prieš neutralias šalis. Šiuo atveju bandoma išlaikyti vidurį tarp pacifistiniės pozicijos RL nacionalizme ir būtinos karybos žaidime. Tėvynės ginybos klausimu kiekvienas nacionalistas turėtų kaip galima labiau prisidėti prie valstybės laisvės išsaugojimo, net atsisakant savų interesų. (Šiuo atveju siūlyčiau LNP partijai pervesti bent jau puse savo turimo aukso į KAM saskaitą, jeigu lenkai mus užpultų.).
3. Tikrasis – Stengiamasi išlaikyti nacionalizmo punktus. Šiuo atveju ideologija žaidimui bent šiuo metu sunkiai tinkama. Tautos sąvoka išlieka, kaip aukščiausia valdžia. Narystė tiek EDEN, tiek Fenikso gretose turėtų būti sustabdyta, nes abi sąjungos yra bent kažkiek imperialistinės. Būtų siekiama atsiimti Lietuvos etnines teritorijas – Punską, dalį Baltarusijos, Mažają Lietuvą. Karas turėtų vykti ne tarp tautų, o tarp ideologijų – vienoje pusėje Nacionalistai, kitoje – Kosmopolitai.

Žinoma čia tik pirmosios įžvalgos. Nereiktų to laiktyti kaip labai rimto dalyko, greičiau pamąstymų/diskusijos lygio. Aš simpatizuoju Moderniajam nacionalizmui. Pirmasis variantas sunkiai gali būti vadinamas nacionalizmu. Nacionalizmas lietuviškai – tautiškumas. Koks tautiškumas be tautos? Trečiasis būtų ypač įdomus, tačiau jis yra visiška utopija. Pasaulis turėtų dar labai keistis, o ir žaidimas – tobulėti.



Politinė situacija Lietuvoje

Visai neseniai pro šalį praūžė partijos pirmininkų rinkimai. Taip pat baiginėjasi seimo kadencija. Pabandysiu iš savo pozicijos apžvelgti rezultatus.
Praėjus kelioms dienoms po partijos prezidento rinkimų išsiunčiau sveikinimus dviejų partijų lyderiams – Sąjūdžio ir Lietuvos Laisvės Sąjungai. Sąjūdis , kaip pasakytų dabar jau pasitraukęs iš žaidimo cawx, yra ne partija, o judėjimas. Tai turbūt ir yra jo problema. Sąjūdis yra tautinės krypties judėjimas (tiek Lietuvoje, tiek eLietuvoje), tačiau rodos, kad Lietuvos klaidos kartojamos ir žaidime. Nėra aiškios ideologijos, kuri suvienytų lietuvius kurti tautinę valstybę, nėra įvardintų siekių. Manau, kad tik pp iniciatyva ir perėjimas iš judėjimo, į politinę eLietuvos partiją, galėtų realiai pakeisti situaciją. Partija, manau, turėtų tapti tautinio bloko dalimi ir kartu su LNP ieškoti kelių į stiprią, lietuvišką valstybę.
Panaši situacija ir Lietuvos Laisvės Sąjungoje. Tiesa, ši partija nebuvo deklaravusi aiškios tautinės politikos, tačiau naujasis išrinktas partijos pirmininkas yra aktyvus, partija vadovaujama jo turėtų kilti. Jie taip pat galėtų pasukti į tautinę pusę. Mielu noru kalbėčiausi su šiom dviem partijom dėl vieningo bloko sudarymo su aiškiu veiksmų planu, ką ketiname keisti ir kaip. Manau, kad šios trys partijos pripažįsta tai, kad eRepublik pergalės yra pasiekiamos tautos, o ne individų, todėl valdžia turėtų visų pirmą stiprinti ne individą, o tautą ir valstybę.

Gerovės sąjunga galima laikyti įtakingiausia partija Lietuvoje. Jau antrus rinkimus iš eilės ši partija susirenka beveik puse seimo vietų. Taip pat jie turi nemažai postų įvairiose valstybinėse organizacijose.
Tai būtų tikrai šauni, nors ir ne tautinė partija. Tačiau yra vienas bet. Ilgą laiką prezidentavus Ignui ši partija pradėjo naudoti juodąsias rinkimų technologijas – balsų perskirstymą. Tai skatina arba skatins – apatiją rinkimuose, kadangi balso reikšmė gerokai pamažėja, į seimą patenka ne geriausi – taip krenta seimo reikšmė (leiskit priminti, kad būtent seimas erepublikoje yra arčiausiai tautos esanti valdžios struktūra). Taip po truputi įvedama diktatūra. Jau antrą kartą po seimo rinkimų Ignui rašiau, kad tai neduos naudos. Jis motyvavo tuo, kad kiekviena partija gali perskirstyti balsus. Taip, tai yra teisybė. Tačiau leiskit priminti, kad skirtingai nei realybėje – slapti rinkimai nevyksta, čia galima pažiūrėti kas už ką balsavo. Taip perskirstant balsus Lietuvoje po truputi kuriamas vadinamas class politique – valdantysis elitas. O eLietuva po truputi eina diktatūros keliu. Šiuo atveju GS poziciją nepabijočiau pavadinti antivalstybine ir tikrai antitautinę. Visgi vilties yra – GS pp laimėjo nebe Ignas, o šviežias partijos kraujas – Bash_time. Sunku pasakyti apie jo lyderiavimą, jo poziciją tam tikrais klausimais. Laikas parodys.

Sunku man pasakoti apie savo vadovaujamą partiją – Lietuvių Nacionalistų Partiją. Pasakysiu gal tik sausą informaciją.
*Partija turi ideologiją – savo pamatinį dokumentą – statutą.
*Partija turi vygdomają valdžią – tarybą, visuotinį narių susirinkimą.
*Partija vadovaujasi bendra idėja, o ne vieno ar kelių asmenų laimėjimu.
*Partija turi savo organizaciją, laikraštį, forumą, skype pokalbių kambarį.
*Partija yra aktyvi.
*Partija siekia esminių permainų.
*Partija, nuo pat jos sukūrimo, buvo opozicinė, tačiau jai pavyko prastumti kelis savo projektus.
*Partijoje skatinama dirbti lietuviškose įmonėse, dalyvauti KAM veikloje.
*Partijos forume draudžiami naudoti nacistiniai, komunistiniai simboliai, slapyvadžiai.

Prieštaringai vertinamas Solidarumas darosi taip pat nykstanti partija. Sunku čia ką ir komentuoti. Populizmas eina ir praeina.
LDP –Kol kas apie juos girdėjau visai nedaug. Pastovi reklama, kviečianti sukurti partiją kartu – vadinasi partija dar neturi jokių pamatų. Taip pat teko girdėti, kad jų partija bando pervilioti LNP narius pas save. Masiškai. Aš sutinku, kad galima bandyti šnekėtis su individu, tačiau tik ne spaminant tą pačią žinutę. Rimtos partijos taip nedaro. Kitas faktorius – partija palaiko kitataučių politines galias Lietuvoje. Tai, žinoma, Leo. Jei neklystu, tai jis yra partijos kūrėjas. Manau to ir užtenka.


Užgesus solidarumui atsirado nauja, beveik identiška populistinė partija. Skirtingai nei solidarumas, ji ne tik kad naudoja tautinę simboliką savo partijos emblemoje, tačiau ir pavadinimas skamba ypač tautiškai – Geltona Žalia Raudona. Ir visgi nieko tautiško joje nėra.
Taip po truputi pereisiu ir prie trečiosios šio straipsnio dalies. Manau, kad ši partija galėtų nustoti klaidinti tautiečius ir pasivadinti Draugų darbininkų partija ar Pasaulio komunistų internacionalu. Tada bent partijos politika ir partijos pavadinimas sutaptų. Partija yra ultrakairi , autoritarinė. Kairioji diktatūra – Stalinizmas. Apžvelkime partijos narius . Vienas iš jų naudoja zeitgeist II dalies avatarą. Zeitgeist pasisako už: religijos panaikinimą, tautų sunaikinimą suvienodinant jas, vieną pasaulio valstybę. Šauni pradžia. Kairysis kosmopolitinis globalizmas (Imperializmas? Koloborantizmas?). Jam į kompaniją draugas slapyvaldžiu komunistas. O dar pridėkime Milda, garsėjančią savo kosmopolitizmu.

Taigi – perliukas - http://www.erepublik.com/en/article/geltona-alia-ir-raudona-1210537/1/20 jų partiją pristatantis straipsnis. Norėčiau paklausti Mildos kokiu matu yra matuojama meilė Tėvynei? Gal ir motinai meilė gali būti normali ir „apakinanti protą“? Gal gali paaiškinti šią savoką? Aklas protas? Huh.
Įdomiausios straipsnio vietos – kalbos apie imigraciją ir patriotizmą. Įsivaizduokime situaciją – Lietuvos krepšinio rinktinė, kurioje žaidžia tik vienas lietuvis, finale kovoja su latviška mūsų brolių latvių komanda. Kurią pusę palaikysite? eRepublik žaidimas ir jo pergalė yra tautos ir valstybės. Nesuprantu kur čia yra patriotizmas, jeigu nori, kad tavo valstybė būtų apgyvendinta užsieniečių, kur lietuviai sudarytų mažumą. Ar tada būsi laiminga, Milda? Užsieniečiai čia gali dirbti, kariauti, gydytis, pirkti mūsų produkciją ir pilnai gyventi. O kam jiems reikalinga pilietybė? Ji reikalinga tam, kad galėtum dalyvauti politiniame gyvenime. Pilietybės davimas – savanoriškas žingsnis link Lietuvos PTO. Kaimynė Lenkija turi 60.000 žmonių. Lietuvoje aktyvių yra gal tūkstantis. Ar norite pražudyti Lietuvą?

Atsakymą į šį klausimą radau komentaruose. Milda, GŽR pp, pasisako už Lietuvos PTO.

Atleiskit, gal aš nebemadingas, tačiau ar patriotizmas dabar yra noras sugriauti savo valstybę ir užsienietiškais elementais atmiežti tautą?

Man tavo patriotizmo modelis nepatinka.
Aš manau, kad tikra pergalė bus tik tada, jeigu ją iškovos lietuviai, Lietuvos gyventojai.
Patriotizmas yra meilė tėvynei, meilė savo tautai. Taip, tai nėra neapykanta kitoms tautoms, tačiau tos kitos tautos turėtų gyventi savo žemėje. Jeigu Lietuvai pavyks kažkada iškilti, tapti elitine pasaulio valstybe, tai sveikindamas su tuo lietuvius norėčiau pasakyti, kad tai padarėme mes, lietuviai!
DIDŽIUOJUOSI, JOG ESU LIETUVIS!