Ambient on/off

Join the new world

 

PO apo JO - Otoringo per CP

Day 2,429, 07:40 Published in Albania Albania by 0toringo


Pershendetje ma te mdhajt ne erepublike . ma te dashmit edhe ma te fortit
Kete artikull e shkruaj veq per nje qellim , rreth kandidimit tem te serishem per CP . Ju e dini para dy muajsh qfar revulucioni te perbashket bem , fitore pas fitore edhe jemi sterknaqur me luftrat e njepasnjeshme.
Une nuk po e jap planin tim e as nuk po e bej zyrtare kandidimin tim sepse e gjith kjo nvaret nga ju , ajo qe dua te di nga ju eshte nje nga planet e mija qe edhe eshte arsya kryesore qe kandidoj per CP.
Mbushja e thesarit te shtetit , me food edhe CC do te ma munsonte nje sulme ajror , natyrisht une do ta mbushja pa i prekur asnje gold te shtetit por sado pak te ndihmohem nga ju , vendi qe do te sulmohej do jete i qarte dhe nuk do ta msheh as nga eBota , eshte fylol aka monkeymania vendi i dyte me i urryer ne bote per mua !
Kjo do te ishte nje mesazh i qarte per shtetin artificial te maqedonis per te gjitha ndodhit e kqija qe i bojne ne drejtim te popullit Shqiptar, fyrjet e tynve ne drejtim tone ,rrahjet e Shqiptareve dhe burgosjen e tyre.
Edhe per fund t’ju bej te qarte se kandidimin tim do ta vendos per CP ateher dhe vetem ateher kur me jepet leja nga populli qe ne menyre ajrore ta sulmoje Fylolin dhe ju lus nga ju qe me nje koment te jepni repliken se a duhet a sduhet te behem CP
 

Comments

Da White Death
Da White Death Day 2,429, 07:49

sipas meje sduhet te behesh....jo qe kam dicka personale me ty , por ajo qe ti sygjeron nuk me duket e arsyeshme sepse humbim aleat pershkak te atij gjesti... je nga Kosova ne mos gaboj ...degjoje pakez njerin qe eshte banor i Maqedonise , nuk e ka fajin maqedonasi per ato qe u ndodhin shqiptareve , por vet shqiptaret qe jon bythlepirsa , qe per nje post politik shkelin kombin dhe njerezit e vet vetem e vetem te jene ne qeveri qe te fitojne tendere dhe te ulen ne ate fotelen e bute dhe te shikojne ne TV se si po vriten njerezit ndermjet veti ... Vllau me vllaun nuk po folin njoni me tjetrin per shkak te ksaj politike kurv qe po zhvillohet ... nese do perparim duhet ta besh sic e ka bere Skenderbeu , ku ne fillim ka vrare shqiptaret pastaj ju ka sulur armikut sepse i ka dit tradhtaret jan vet Shqiptaret ....

mire mbetsh
o7

0toringo
0toringo Day 2,429, 08:36

Une kerkoje mendimin e Shqiptareve ne pergjithesi , ehde per ate u be ky artikull , pastaj nese do vendosej do dija qa do beja une por shohim ka dy dite per te kuptuar se a kan guxim Shqiptaret per nje veprim te till

Da White Death
Da White Death Day 2,429, 09:23

vlla nuk e kupton , ose te them me mire kupton po sdo te marresh vesh..😛 ...per guxim kemi po duhet me i mendu pasojat vlla...pune e madhe se do bejme AS maqedonin....cdo te ndodh pastaj..?? humb Kilin si aleat edhe shtete tjera te Aurora... epo Urime...nese shqiptaret kete e deshirojn ateher le te urdherojne por ta dini se do i prishim marredheniet me disa nga aleatet

Great White Ajkula
Great White Ajkula Day 2,429, 07:53

so if somebody kills 5 young albanians you give him lunch? xD

Da White Death
Da White Death Day 2,429, 07:57

we all know that was a set up ..they did not find the weapon of the crime and they accused them for terrorism for having the muslim holy book ... they said they were terrorists and a song that they heard made them do it ...If you check my PC and phone what songs I have you should accuse me of rape. terrorism , drugs , weapon carrying and a whole bunch of things ...

Open your eyes ..Albanians are not your enemies , you think they are

ALklNacionalist
ALklNacionalist Day 2,429, 08:01

no we try to find ho did that and put him to prison,

and dont get 6 macedonian in the first day without investigation to make a sensational news, propaganda to promote hatred between ethnic group so to polarize the electorate to win the election in name of nacionalism and common enemy,

p.s: if ur rl governament want peace should make public the proves which they accused them

Da White Death
Da White Death Day 2,429, 08:14

it wasn't six but a whole village .... they arrested old people too ...they entered their houses without a reason and no warrant ...but it is not their fault...it is the governments fault ..we have the people to represent us but they are acting against albanians too and we still go and vote for the same people...

Great White Ajkula
Great White Ajkula Day 2,429, 08:16

we both don't know the true you cannot tell if they did it or not so won't i

Da White Death
Da White Death Day 2,429, 08:22

we are not saying that albanians don't kill , but those who went to jail I'm sure didn't do it ...just open your eyes and see around you..you are supporting a politic that puts albanians against macedonians...if macedonia is a multi ethnic country then why the fuck there is not a political party with both albanians and macedonians.. and why in every city there is a national battle who will get to lead the municipality...

answer this and you will see

Great White Ajkula
Great White Ajkula Day 2,429, 08:23

how are you so sure were you with them when the kids were murdered?

Da White Death
Da White Death Day 2,429, 08:29

because there is not a fucking way to prove it ..Don't forget ...Everybody is innocent until proven that they are guilty .... without proof they arrested them... you are fucking blind and it will be because of macedonians like you that maybe there will be another war in Macedonia...don't think that you will win the war , because in wars there are no winners and losers ..maybe the big countries will decide to split macedonia ....

Great White Ajkula
Great White Ajkula Day 2,429, 08:32

i don't wanna hear no more, making up things how it suits you

Da White Death
Da White Death Day 2,429, 09:24

you will hear a lot of things...just wait..continue like this and you will see

ShqiptariaZemer
ShqiptariaZemer Day 2,430, 01:11

its so ironic, the same thing happen in Peja during Milosceviç regim. They kill exatly 5 youngs serbs and they accused the albanian population. Much people get arrested and murdered and it was a pretext to start and make even more hard a regim military oppression. And find what, servia goverment admid now that that crime was made by udba shit because they need to motivate the crime that servs do.
Now we have the same situation and it change just the place, be patiente and u will see the truth.
There is no reason to kill 5 slavic guys instead there no reason to kill other 800.000 in the country, so this things are bullshit and only blind or to much fox people dont want to admid it.
If slavic population want the peace in the country they have to go with the albanians and ask for justice, tomorrow may be ur turn and nobody will protest for u.
So, wake up u freaky people and dont be fool, somobody is playing with ur life. And guess what, is the same group of person that is playing with the fire because nobody can break albanians spirit, they can try it, they can have some results but they can never, never, never break it...

KOSOVA Illyrian Fighter
KOSOVA Illyrian Fighter Day 2,430, 13:34

No...we arrest them when we have more proofs than some patriotic songs on their computers. And their nationality, race or religion wouldn't matter. But since this is probably a set up then we have to support them.

AsHeRoNn
AsHeRoNn Day 2,430, 14:36

no we didn't do them ! .It was Serbian agents that are repeating the same thing like in PANDA case in Peja !!!.I am from peja and this case is the same with them !

WafreyBG
WafreyBG Day 2,429, 07:59

Wafrey for CP xD

Da White Death
Da White Death Day 2,429, 08:04

you will have my vote..😃

Nori Durres
Nori Durres Day 2,429, 08:06

JO

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,429, 08:10

Mesa e di ti je pjese e Keshillit te Larte,dhe aty ke mund ta shohesh se kur patem diskutu per nje qeshtje te tille,te gjithe u paten shpreh kunder.
Sepse me shume humbim sesa qe fitojme nga nje veprim i tille.

Nese doni me u ba argat(punetor) te Asteria-s atehere vazhdoni.

p.s nuk po i them keto fjale nga dashuria qe kam per ata sllav te flliqt,por nese bejme diqka te tille do e fundosim veten,do dalim shume jo serioz para aleateve,dhe do i ndihmojme Serbise e Greqise.

Tek e fundit,i takon shqiptareve te Ilirides te vendosin,nese ata e ndjejne veten me te lehtesuar dhe me mire nese bejme AS atje atehere edhe une do te ndihmoj me cka mundem,se e kemi lehte une e ti te paragjykojme nga jashte se si eshte situata,por askush me mire se keta qe jetojne aty nuk e dine te verteten.

Da White Death
Da White Death Day 2,429, 08:19

lufterat asnjeher sjane fituar me zemer por me tru ...vetem kaq kam un

Insulting name
Insulting name Day 2,429, 08:19

Jam i mendimit tend Endritt.Mund te humbasim shume nese i sulmojme keta fqinje bythqira.por edhe nuk duhet ti perkrahim ne asgje pas asaj cka ndodhi ne Iliride.Une pata postuar nje status dhe te gjithe fyromsit ishin kunder protestave te shqipetareve !

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,429, 08:23

Ti ndihmoj keta m*ta eshte gjeja e fundit qe me shkon ne mendje te bej.
Per ate arsye eShqiperia ka fillu diskutimet me Sirius,per t'u distancu nga Aurora e rrjedhimisht edhe nga keta fyromasit.

0toringo
0toringo Day 2,429, 08:31

Zotri kryetar ske spe e merr ngat zemres jam apo sjam pjese e Kshillit te Larte kjo oshte oferta ime per popullin Shqiptare , ate qe e them nese votohet edhe do ta bej , tek e fundit kemi luftuar edhe me pare me maqedon pse mos te luftojme prap e lere tash qe jemi te mllefosur , jemi nda keq zotri kryetar Shqiptar te ilirides shqiptar te kosoves , cameris , kines amerikes , permua ka Shqiptare te Shqiperis cdo kund ku preket shqiptari jemi te detyruar ta mborjme , se vetem ashtu lehtesohemi te gjithe .

Zotri Kryetar sikur na mungon guximi per te ber diqka me te madhe se sulmet ndaj shteteve 100% te sigurta qe marrim territor

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,429, 08:42

Lere fare vlla,te ka humb arsyeja tani flet vetem me ndjenja 😕

Ta permenda punen e Keshillit te Larte,sepse aty je edhe ti dhe mesa e di nuk eshte se ke fol kur eshte diskutu kjo teme.Pra nuk ke diskutu ku eshte vendi por po e ben per reklame politike.
Fatkeqesisht jane te pakte ketu ata qe kur kritikojne e bejne kete gje per te permiresuar gjerat,ndersa shumica e bejne per te promovuar vehten.

Ti a po e sheh qe vete shqiptaret qe jetojne atje nuk po e duan kete AS.Ti dhe une nuk mund ta dijme me mire se ata,as situaten as nevojen e tyre.

Tjetra,nuk eshte pune guximi por logjike.Se sa per mungese guximi do ia fusja AS edhe Argjentines,por cfare do fitoje me te?
Do i hargjoje te gjithe shqiptaret me barsa me arme me gjithqka.Dhe ne fund do te deshtonte AS,do mbesje pa kongres,dhe do duheshin 2 muaj per ta marre veten perseri.

Flisni me mendje jo me ndjenja

hazard rika
hazard rika Day 2,429, 08:43

Sic e tha dhe oto nuk ka Shqipetare te kosvoves apo Shqipetare te ilirdes ka vetem Shqipetare te Shqiperise.Nese ke luajtur dhe para 15 muajsh erepublik besoj se do e kesh pare qe kemi qene ne lufte vazhdimisht me maqedonsit. Cdo Shqipetari ja do zemra qe te lufotjme kunder atyre qe kane bere keq ndaj Shqipetareve kudo ne bote. Cdo personi ja do zemra qe te shikojme territoret Shqipetare te veshura me ngjyren kuq e zi. Dhe sa per aleatet ju kam qir ropte te gjitheve.

BigDamage

0toringo
0toringo Day 2,429, 08:53

Endrit te lutem , plotesisht e ke me vend eshte pune ndjenje 100% full verzion Shqiptare .Nuk eshte qe nuk kan deshiren per sulmu eshte se nuk kan guzimin siq nuk e ke ti ne kete raste , dhe menja qe ne heren e pare te ik tek miqt , miku i shqiptarit eshte vetem Shqiptari , se miqt tjera jan keshtu si siq na beri kroati kur beri mpp me servin dhe se bashku me USA-n na la jashte aleances , siq na ben argjentina me kujtohet nje kohe e cilsojshim nje mike te veqant ne loje e su u ndan aleancat u bashkua me servin ,siq na beri greqia 'qe ka te njejtin rast si maqedonia tash , te futemi ne aurora e te luftojm krah per krah me ta se na thojn kilianet e kshtu me rradh , kjo o menja juaj ?

bushiAL
bushiAL Day 2,429, 08:14

qe te zbresesh per cp mir do beje dhe sulm ajror prap mir do beje po nje gje se ketu jemi ne loi dhe si politik loje duhet mos te prishim mardheniet me aleatet sepse te vetem na ha ujku,,,sa per fylolet skan faj jam dakort me Da White Death qe fajin e kemi vet ne shqiptaret per politikanet qe votoim ,,bythlepirsa,, ne realitet.Megjithate ketu ne loi un te mbeshtes per cp sepse me pelqeve kunder bjellokurvave

NoobFromAL
NoobFromAL Day 2,429, 08:28

jo se nuk jam i pajtimi qe te sulmojnaa vetum per poltiken reale duhet te kqyret gjendja ne Eshqipra jo ne jeten real, nuk kam naj sen personale me ty por nuk je pe CP

Th3 Jurgen
Th3 Jurgen Day 2,429, 08:30

Ore kete muaj qe vjen e ka radhen dikush tjeter 😛

Sa i perket kandidimit te sugjeroj mbas pushimeve verore sepse shumica nga ne po shijojme pushimet verore . Nese biem dakort mund t'i bejme nje AS sepse ne kete lufte do kemi perkrah greket qe ta siguroj ata do japin max per ne sepse i urrejne maqendonasit . Gjithesesi kete gje do e shohim ne te ardhmen .

0toringo
0toringo Day 2,429, 08:35

😛 Nuk e lejoj dot 😛

armando.aka.Zamiri 7 Day 2,429, 08:49

Comment deleted

Lyrical Warfare
Lyrical Warfare Day 2,429, 08:52

Presidenti i ri do dali nga Ish-PlayBoy Tani Lidhja e PlayBoy 😑

tironsi007
tironsi007 Day 2,430, 08:25

edhe ti ke qene anetar i Playboy,mos e shkel buken ku ke ngrene xD

Lyrical Warfare
Lyrical Warfare Day 2,430, 10:25

Po kam qene antar por jo krijusi kryetari etj ajo qe ndodhi tek lea ishte PTO dhe nuk e mori nje ish antar si une po krijusi dhe lideri i play boy une u largova sepse ata ne grup mesazhe bejne thirrje me lujt me multi pastaj edhe puna e 2 ligjeve per rrezimin e presidentit

tironsi007
tironsi007 Day 2,431, 04:58

nuk ke faj qe flet se playboy te dha medaljet e kongresit dhe te duket vetja i rendesishem ne loje por qe realisht asnje nuk te perfill

armando.aka.Zamiri 7
armando.aka.Zamiri 7 Day 2,429, 08:55

ik o otoringo se skena lek t'vogla me te dhon 😛

0toringo
0toringo Day 2,429, 09:01

.kb armando duka :Phahaha qoft e shkruar per mu ba edhe do bahet 😃

hazard rika
hazard rika Day 2,429, 09:09

Te vetmit aleate qe nuk na kane tradhetuar jane.... 😕 oopps harrova qe te gjithe na kan tradhetuar neve 😕

U lodhem duke pritur pergjigje nga Aurora dhe Sirius.U lodhem duke u shkuar mbrapa si qente. U lodhem duke levizur sa nga prosirius ne aurora. U lodhem me "aleatet" tane.

Nese realizohet sulmi ne maqedoni atere une do sponsorizoj sulmin ne greqi,ndersa malin e zi e marrim pa mund.

Jemi gati te rrijme 10 ore duke bere multi vetem qe te shohim SHQIPERINE NATYRALE.

Fuck Sirius!
Fuck Aurora!
Hail EDEN!

P.S seshte e nevojshme qe te bejme AS pasi mundemi ti sulmojme direkte.

0toringo
0toringo Day 2,429, 09:15

24/7 cdo dit cdo nate gati per me kallcu qa duhet me bo:D

Naumoski MKD
Naumoski MKD Day 2,429, 09:28

http://www.erepublik.com/en/main/law/Greece/145968
Greece NE to Albania 😃
hahahahha
you will not have territories to AS Macedonia 😉

hazard rika
hazard rika Day 2,429, 09:34

wait for BOOM!

WafreyBG
WafreyBG Day 2,429, 11:21

No one want to AS Macedonia 😉

hazard rika
hazard rika Day 2,429, 11:22

wafrey shtfu

0toringo
0toringo Day 2,429, 11:29

i want wafreyBG ?

WafreyBG Day 2,429, 11:20

Comment deleted

E g z o n i 06
E g z o n i 06 Day 2,429, 10:01

une te perkrahi per cp po nuk jam dakord me bo as ne fyrom

armando.aka.Zamiri 7
armando.aka.Zamiri 7 Day 2,429, 10:15

ste pyti njeri ty o kollovar 😃

E g z o n i 06
E g z o n i 06 Day 2,429, 10:17

ma honksh pecin ti >D

armando.aka.Zamiri 7
armando.aka.Zamiri 7 Day 2,429, 10:46

TE ME HASH TRANGULLIN 😛

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.