Ambient on/off

Join the new world

 

Per nje qeverisje sa me te mire.!

Day 1,981, 13:51 Published in Albania Albania by Cerciz.Topulli

Pershendetje miq e vellezer sic e dini un kam hedhur kandidimin per te qen president i ardhshem .
Dhe duke u nisur nga kjo fryme per te qen cp i te gjithve mora hapin tjeter qe te dal nga MU-a ku jam forcu e ku kam dhen mundin tim per ta cuar deri ketu ku eshte , ku kam shoket e mij qe e vazhdojne kete pune

Me vjen keq qe po e le nje pune kaq te madhe pergjys .
Me vjen keq qe po le nje grup djemsh te vendosur dhe shum punetor qe periqen te japin maksimumin per te ardhmen e vendit …


Por kjo me fuqizon me teper sepse keto ide dhe alternative qe une I kisha per ti hedh ne te mire te 2Ha do ti shfrytezoj per te rregulluar Mu-te shteterore qe per fat te keq jane ne nje gjendje te mjerueshme …

Per ti sherbyer sa me mir vendit . Duhen nje ser reformash

REFORMAT…e Mu-ve Shteterore

Une jam mes 2 Reformave.
Per keto reforma do te konsultohem me lojtare me eksperienc ne kete fushe , me ish president dhe jo vetem .


1.Keto Mu te shkrihen dhe te kalohen private pra te kene nje menaxim privat.

2.Reformat te nisen qe nga komanderat. Kjo nuk do te thote qe komanderat do te nderrohen por komanderi nuk duhet te jete thjeshte per te nderruar DO apo per te vendosur linkun e chatit te My Feeds. Duhet te kete nje komunikim te vazhdueshem me te gjithe lojtaret .
Duhen riaktivizuar chatet e divizioneve perkatese dhe kapitenat nuk duhet te jene thjeshte per nje emere kapiten por duhet te japin maksimumin sebashku me komanderid per te organizuar punet .

Per cdo divizjon te jete nje grup special .
I cili nuk lufton per asnje shtet tjeter pervecse per atedheun e tije ky nr te jete te pakten 10 vete. Qe do te thote kur shqiperia te kete lufte serjoze te jene 10 veta qe munden me e rujt murin dhe jo sic futemi ne per te luftuar si njerez pa koke .


Edukim luftimi .

Duhet te edukojme lojtaret si te luftoje kush nuk bindet eshte e thjeshte PERJASHTOHET nga MU.
Do te dukem disi rradikal ne keto ide por ne fund te fudnit ushtria do disiplin . Kush eshte dakort me kushtet qendron kush jo eshte i lire te zgjedhi nje tjeter MU . Keto ne eAlbania nuk mungojne jane te shumta … Une kam qene prej kohesh per nje shtet ushtarak …Por qe te funksionoi duhet disiplina si ne mebyren e luftimit ashty edhe ne menyren e forcimit te acc (strg).. Keto reforma pritet te behen ne D1 dhe D2 por jo vetem .

Duke marre edhe eksperiencen qe po mirzbatohet tek ish Mu-ja ime , duhet te krijojme dhe nje menaxhim tejter te fabrikave . Luftetaret e Mu-ve shteterore duhet te punojne ne Fabrikat shteterore . Ne baze te ketyre punojsve krijohen edhe baza materiale per luftim..


Duhet nje pune e madhe per ti bere keto reforma dhe normalisht keto nuk behen qe diten e pare por edhe mbas mandatit tim te tjeret ta pasojne .

Ky eshte problem tek ne shqiptaret sepse nuk ndjekim punen e bere nga tjeteri deri me sot …


Ne ditet ne vazhdim do te jene me te shtjelluara ceshtiet qe i ceka pak me lart .

Ka ardhur koha qe ti leme dallaveret edhe hatermbetjeve mes njeritjeterit dhe keto nuk jane vetem fjale te bukura per tu bere CP se ne fund te fundit eshte thjeshte nje loje .KA ARDHUR KOHA TI LEME FJALET EDHE ATO QE KANE KALUAR POR TI PERVISHEMI PUNES RENDESI KA TE FITOJE SHQIPERIA SKA RENDESI PERSONI

Me respekt : Cerciz.Topulli


 

Comments

DArtagnann
DArtagnann Day 1,981, 14:09

"eshte e vetmia menyre per te shtruar adoleshentet qe e luajne kete loje "

Fraze teper e lezetshme per nje politikan apo jo ?

Nuk mendoj se problemi eshte tek ata qe nuk shtrohen por tek ata qe nuk dine si ti shtrojne. Dhe nuk mendoj se disiplina e perjashtimit do sjelle gje pozitive pasi me shum do i shtyje lojtaret e rinj ta lejn lojen sesa te bashkohen me nje MU tjeter.

Urdherat jan gje tjeter dhe denimini qe propozon ti, denim "stalinist" po e quaj nuk do ishte zgjidhje.

Gjithashtu disa nuk mund ti quajm reforma pasi nuk po vijn per her te par ne eShqiperi. Por do ishte reforme nese do te dije ku ti gjeje ata persona qe kerkon dhe jo njerez te afert ne loje por njerez me aftesite e duhura.

Ose te pakten te vazhdosh rrugen e qeverise se sotme ne loje. Mund te them qe eshte e para qeveri e bashkuar (deri diku) dhe sigurisht ka vend per permirsim si cdo gje e pare.

Gjithsesi suksese, shpresoj te besh me shum se ke shkruar (edhe pse nganjahere nuk ka rendesi sa ke shkruar pasi te shkruara kemi pare boll )

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,981, 14:15

I dashur DArtagnann kam qene ne editim e siper te artikullit te lus ta rilexosh . Faleminderit

DArtagnann
DArtagnann Day 1,981, 14:24

Mendimi mbetet i njejte.
Ate frazen ne fillim besoj se ti e ke shkruar edhe pse ishte ne editim, Por le ta harrojm ate pjese nuk ja vlen te merremi me te.

Per pjesen tjeter mendimi eshte i njejte. Politika me duket politik "staliniste" dhe komandantat e "zote" mendoj se thjesht duhet i zbulosh se ka , dhe nese eshte e mundur te tregohesh sa me i paanshem ( mos e merr si ofendim ).


Po te citoj perseri : "Ky eshte problem tek ne shqiptaret sepse nuk ndjekim punen e bere nga tjeteri deri me sot …"
Tek komenti 1 te keshillova qe te bazohesh tek qeveria aktuale pasi e kan hedhur hapin e 1 mjaft mire (sepse ne artikullin fillestar nuk e kishe kete fraze) . Po me vjen mire qe e ke shkruar kete pjese pasi shpresoj qe ta zbatosh .

AUTOCHTHONOUS ILLYRICUM
AUTOCHTHONOUS ILLYRICUM Day 1,981, 14:11

suksese,shpresojm te shohim dit te mira per atdheun tone

illegal name002
illegal name002 Day 1,981, 14:22

veq llaf be nanen ja kajsha o njerz jepnja dikujt tjeter e jo fmija me udhheq mos luni qoke me shtet qe 3 muj pa kongres per faj te ni fmije qe e shpalli ne serbin , pa e bo naj marrveshje me serbin skemi me pas territor edhe me muj te ter , bravo vllazni.

1Albania
1Albania Day 1,982, 10:57

cfar po thua marrveshje me serbin
a je ne vete
turp te vije je edhe nga kosova ti deshiron marrveshje me serbin
aq me pak ne loje

illegal name002
illegal name002 Day 1,982, 11:00

mos ma shurdho tlutna se i ri kuke (koke).

1Albania
1Albania Day 1,982, 11:14

po sikur te te thoja qe e ke gabim

iPanchO
iPanchO Day 1,981, 14:22

Po tregoj drejt , po pritoj me lexu krejt.. po diqka qe pash "privatizimi MU-ve" , per cilat MU e ke fjalen edhe si e mendon privatizimin?

o/

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,981, 14:24

lexoje dhe e kupton ; ) e kam shpjegu qarte ajo ka qene vetem nje alternativ

illegal name002
illegal name002 Day 1,981, 15:10

a u mytet tu rrejt /

C E M I C A L
C E M I C A L Day 1,981, 15:10

Se pari duhet me u mesu me shkru shoku,"komander" jo po komandant,apsolutisht je i papregadiur per CP,e kuptoj deshiren e secilit te jete president vendi,por ka lojtare ktu te vjeter qe e njohin lojen shume me mire dhe e kane provojen e duhur,po ta them troq se fjala troq eshte edhe hallall.

1.Privatizimi i MU-se shtetrore-gabim
2.Perjashtimi-destimulim i lojtareve-gabim.

Me start po tregon qe je ende i papjekun per me udheheq vendin.

o7

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,981, 23:27

Keto jane dy gjera ku gjithsecili te mundet te flasi per to me dit te tera dhe te jape idete e tije qe mund te jene te ndryshme nga te miat . Por kjo nuk do te thote qe nuk jam gati per Cp .

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 1,981, 15:12

Them se shteti ushtarak nuk mund te kryhet,sepse ka aq shum MU sa nuk i intereson tjetrit ti vesh kushte osht si puna kapitalizmit...

Arius argiri
Arius argiri Day 1,981, 23:57

shkrirjet e mu shtetrore apo kthimi ne menaxhim (drejtim apo administrimi !) privat ,krejtesisht dakord !
vendosja e disa rregullave ne MU! krejtesisht dakord!
duhet shtuar per mendimin tim edhe ajo qe mendoj se ka muguar gjithmone qe nese te pelqen mund ta shtosh ne program!
1.krijimi i nje shtabi te pergjithshem ne te cilin te marrin pjese komandantat e mu dhe presidenti i cili te kordinoj punen e Mu !
2.shperndarja e ndihmave shtetrore ndaj Mu te diskutohet ne kete shtab te pergjithshem dhe te kryhet ne pergjithesi sipas parimit te dm te kryer nga çdo Mu ne betejat e vendosura si paresore nga ky shtab i pergjithshem
3nese komandanti i nje Mu nuk pranon ti zbatoj urdherat e shtabit te pergjithshem ti ndalohet ndihma shterore

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,982, 09:17

Me pelqejne shum keto ide sebashku i kemi diskutuar edhe here tjeter por ne kete artikull mora vetem disa ceshtie qe lidhen direkt me MU-ne . Keto do ti diskutojme ne artikullin e rradhes . Respekte

tori01
tori01 Day 1,982, 01:40

Shkrirjet e Mu shtetrore nuk do te kene asnje ndikim. SEPSE
Nuk eshte problem i shqiperise as organizimi i MU, as organizimi i ndihmave , as organizimi i luftave.

Per mendimin tim keto jane detaje qe regullohen menjehere , po te kuptohet thelbi i problemit te eshqiperise.

Per mendimin tim shqiperia ka vetem nje problem thelbesor, qe nga krijimi i saj. (edhe ne realitet)
Me zgjidhjen e te cilit, pjeset e tjera jane vetem detaje te vogla.
Krijimi i grupimeve te ndryshme brenda lojes. Disa prej ketyre grupeve jane pjese e nje partie, disa pjese e nje MU, e keshtu me rradhe.
Shuarje (ose bashkimi) e ketyre grupimeve eshte detyre e CP.
Ky bashkim nuk behet me reforma diktatoriale ne ushtri, (o me ne, o kundra nesh) por me bashkim njerzish, idesh, eksperiencash...

Kete bashkim e realizoi andiroid ne kete mandat si CP, ( perjashto bashikimin me grupit tuaj natyrisht)
Dhe Cp i ardhshem (kushdo qofte ai) duhet ta coj kete bashkim me tej...

LiLo1
LiLo1 Day 1,982, 03:47

tori01 per mu personalisht ky eshte deshtimi ma i madh i njesojt me ate qe berin nino perveq fjales bashkim asigja ma shum nuk asht ba ..vetem fjale e fjale dhe kjo ka ardh si llogjike e 1 cp pa dije se si organizohet 1 lufte , pa pas kontakte me Eden, pa pas konakte me njerzt qe e rethojn pra aht kollaj me hedh kandidimin po asht ma e veshtir me dit me drejtu se sje ne MU ku shkrun komandanti i bani me qa serbet e me qit i prentscren,ne se ju ju duket e mire puna qe eshte ba ok po kajher pranojeni edhe kundershtimin e tjetrit ose shikoni pak ma larg hundes tuj sepse ka mundesi me pa rrealitetin ne sy,sepse me hapje supplies nuk eshte se ke ba maxx ke ba vetem detyren, ne Shqiperi perveq fjaleve te bukra tuaja nuk funksion gja ha harrova funksionon vetem shpirti i kundershtimit, premtut ndryshimin por rrealisht nuk ndryshut asu gja perveq se shtut deshperimin ne lojtar e po i bani edhe ato te me lan lojen ...Deri kur doni me ken kryeneq se eShqiperija me fjale nuk bahet,as me gazeta e tutoriale nuk bahet por bahet vetem me pune ja klm e te keshilloj me e marr ne menyren e duhur kete shkrim

CmenduriaMB
CmenduriaMB Day 1,982, 04:34

I vetmi qe vetem flet je ti vlla,se ke qe ne fillim te ketij mandati qe kritikon presidentin dhe punen e tij pa baza.Ti thua qe nuk eshte arritur bashkimi,por harron qe ne qeveri ka pjesetare nga te gjitha partite e rendesishme ne Shqiperi(pervec revolucionareve) dhe kjo eshte shume.Po ti nuk e di kuptimin e fjales bashkim prandaj s'po i jap shume rendesi kesaj pike.Kjo qeveri vec ndryshim ka sjelle,por normalisht ti se di as kuptimin e fjales ndryshim prandaj s'po i jap shume rendesi as kesaj pike,se e kuptojne ata qe ja dine kuptimin.
Persa i perket tutorialeve qe ti po thua qe nuk behet Shqiperia me to,po te them qe ti s'ja paske haberin fare sesi duhet te mesohen lojtaret e rinj dhe sa rendesi duhet ti jepet atyre.Ajo qe po behet eshte nje pune qe s'eshte bere me pare(jo kaq e plote) dhe qe do ngele si dokument per te gjithe brezat e lojtareve shqiptare ne Erepublik.Ne po mendojme per te ardhmen,por lije se me sa shoh nuk e ditke as kuptimin e fjales pune dhe perfundimisht e kuptova qe kot qe merrem me shpjegime....

tori01
tori01 Day 1,982, 04:46

Vlla ketu sjemi ne proces gjyqsor per te kryqezuar njerin e per te lavderuar tjetrin.
DHE
une nuk kam komentuar ketu as per te bere avokatin e andiroidit dhe as per te bere prokurorin e cercizit, apo ninos.

Une nuk komentova me fjale te bukura, por me llogjike dhe argumenta, te gjitha sipas mendimit tim personal. ( si nje ide e imja qe kantidatet per CP ta bejne pjese e programit te tyre, nese ju duket e gje e vlefshme)

Nese nuk te pelqejne keto argumentet e mia, eshte e drejta juaj, ti kundershtosh me ide te tjera me te mira (nese keni).

Pushteti merret me akuza, SHQIPERIA zhvillohet me ide dhe argumenta.

LiLo1
LiLo1 Day 1,982, 04:52

CmenduriaMb tosteroni te ka mbyt idet qetesoju e kuptoj qe fjalet e mija te vrasin po nuk eshte faji im qe ti apo nokush tjeter nuk ju njef kush me larg se chati i LeA per ate e kam fjalen me marr beteja duhet pune gjera qe ti apo nokush tjeter nuk i din,ne kete loje jeni shum shum larg te berit qeveri te drejtuarit qeveri se kush fiton prej ktyre 2djem ta garantoj qe do jen me mir se cp qe eshte tani te pakten njerzit i njohin(ah kto kan i te met se skan ba serbet me qa sic e ka ba cp)kshu qe urime te 2 djemve se do jen 1 milion me te mir

CmenduriaMB
CmenduriaMB Day 1,982, 10:01

@lilo1 Or vlla se ti s'kupton dicka,qe mua dhe shokeve te mi nuk na plas te na thone Hail e gjera te tilla pa vlere sesa na intereson te bejme per Shqiperine.Se cfare kam bere une e te tjere e dine ata me te cilet kam biseduar,kam punuar,kam ndihmuar dhe jam organizuar per te miren e Shqiperise,por ti nuk e kupton dot kete dhe me vjen keq.
Te perseris se nuk kam nevoje te me mesoje rreth lojes dhe luftes ne te dikush qe ka me pak njohuri se une,prandaj te kerkoj te mos na shesesh mend kot.Te gjithe kane sy dhe po e shohin shume mire qe kjo qeveri po mundohet dhe po punon,prandaj llafet e tua jane kot....

Andiroid
Andiroid Day 1,982, 14:04

Lejeni Lilon rehat o djema se ai i di te gjitha... xD loool
Vetem se per dy jave na ishte ber edhe qorr edhe shurdh edhe memec dhe nuk po gjente nje arsye te vlefshme per te kritikuar..

-Ne fakt ka te drejte se kjo qeveri NUK arriti ti rrimerte trojet shqiptare qofte edhe per nje dite dhe pa u harxhu shume.
-Nuk arriti te siguronte 2500 tanqe q7 brenda 30 min pa ndihmen e fabrikave shtetrore EDENit per supp. per ne.
-Nuk arriti dot te mbledh rezerven e ushqimit te kerkuar per AS brenda 3 ditesh (rreth 680 Gold) madje duke publiku 5 artikuj te ndryshem ne 5 shtete mike.
-Nuk morem dot as 4 Org nga francezet (normalisht Lilo i di rendesit e Org-ve)
-Dhe sidomos harxhuam te gjitha ALL qe kishte Banka e Shiperise.
Phhhhaa ça qeverie skandaloze paska qen hahahahahaha

Prandaj djema kur flet Lilo1 hapini rrugen dhe jepini gjithmone te trejte se ai i di te gjitha... loooooool xD

LiLo1
LiLo1 Day 1,983, 03:19

zoti CP ti thu kam ba kete apo ate oki te lumte po e pranojm tashi me lind edhe i pytje...
Me qe ti bone mrekullira ku kemi territorin ??ku kemi airstrajkun???ku kemi Kongresin apo me sakte na jep te drejten me te votu partin tende??? ku i ke gjitha keto mir un sdi gja e smarr vesh po ti mor djal qe merr veshte ku i ke narren ne me 2.5k tankse apo me disa foood lale kaq am nuk e kam ndermend me te shkru mo noi gjo sepse ti nuk kupton dicka qeverisja jote eshte totalisht e deshtuar sepse ti ske pas potencialin me qeveris ke prit qe tjeret te bejn punen tende per ty.Un e kam than edhe ma perpara me mir Aneas Cp se ti ai te pakten eksperiencen e kishte ti hala ske msu me vu Campaign of the day plus qe pune organizimit ka qen 0 po me qe mandati po te ik edhe medaljen sta heq kush tashi mund te shkosh te ndryhesh prap te chati i LEA-s edhe te bejshpak damage si rradhen tjeter qe ti bejsh serbet me qa klm

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 1,982, 06:36

Bashkimi mendoj se nuk behet duke thirr njerez prej gjithve partive, nuk eshte i post qe ndrryshon situaten.
Per mendimin tim mjafton nje bashkpunim me ter Komandantet e MU-ve duke i mbajt si kolaborator dhe jo si kopila qe te zbatojn urdherat.
Pastaj duhet qe krejt shqipetaret te investojn ne fabrika armesh sepse skemi as gje.
Ne 90 veta po mbledhim Gold dhe po bejm fabriken e 3, kurse Shteti ka po ata fabrikat nga 2-3 vjet.
Shpenzimi eshte i madh dhe koha e duhur eshte e gjat, por vetem keshtu mundemi me bo diçka.
Pastaj EDEN ka ra ne tok, Romania sot doli, tashti ne çfare do bejm?
Askush nuk din se ça do na ndodhi.

Arius argiri
Arius argiri Day 1,982, 09:44

Eshte e bukura se ai grupi qe deri sa votat e shqiptareve e bene te binte nga fiku dhe ketu e kam fjalen per shefat e simpsonsave dhe nino grup qe nuk jane me shume se 7 apo 8 lojtare , te cilet per me shume se nje vit kundershtonin me te gjitha forcat çdo bashkpunim dhe qe andi ashtu si ne opozita kishim gjithmone premtuar i afroi pas humbjes te bashkpunonin ne qeverisje, tanime nuk lene rast pa nxjere vrere nga goja per qeverisejn e andit ashtu si edhe gezohen qe ish opozitaret e dikurshem jane perçare me e lagu se lagu!!!per mendimin tim si ata qe mbrojne qeverisjen e andit (midis te cileve jam dhe une) dhe ata qe e kundershtojne si ne rastin e lilos pra te gjithe ne ish opozitaret e dikurshem (te share dhe sulmuar agresisht per muaj e muaj nga nino simpsons grup!) me grindjet tona nuk po bejme gje tjeter veçse po pregatisim terrenin per ri ardhjen e Ninos!!!!kur them nino nuk e kam fjalen per ninon si lojtar por per mentalitetin e tij te drejtimit te vendit!

CmenduriaMB
CmenduriaMB Day 1,982, 10:06

@Crazy Alboz,po flasim per koncepte te ndryshme!
Bashkimi per te cilin ne flasin eshte bashkepunimi midis te gjitha paleve politike,duke bashkuar forcat dhe duke patur cdo parti e rendesishme vend ne qeveri.
Ajo qe thua ti eshte organizimi.Komunikimi dhe vendimmarrja me komandantet e MU-ve nuk eshte bashkim mes shqiptareve(se ne aspektin ushtarak shqiptaret kane qene te gjithe te bashkuar,nuk mendoj se ka patur ndonje shqiptar qe nuk eshte i gatshem te luftoje me te gjitha forcat per shqiperine) por eshte organizim.Persa i perket organizimit te kesaj qeverie mund te flasin personat perkates qe jane marre me te...

BubullimaAl
BubullimaAl Day 1,982, 03:08

Suksese....

LiLo1
LiLo1 Day 1,982, 03:16

Suksese Cizi shpresojm si ti apo plisat te keni dicka parasysh pa parapergaditje e strategji nuk kemi gjo ne vije,pa organizim te MU-ve prap nuk do kemi gje ne vij thjeshte duhet pune e jo fjale me sa kam pa edhe me qeverin qe po kalon ishalla ik shpejt se per veq fjaleve te bukra gja tjeter nuk kam pa(nuk ishte kjo e vetmja se po ma marrin si sulm ndaj tyre)
Pra sic e di si tek ty e si tek plisinjo jem e di qe jeni djem punetor e ju kisha ftu te uleni bashke te bei i program idesh si duhet dal nga kjo rremuj e te ecim perpara ..gjithsesi te uroj suksese me pelqen edhe faki qe le MU-n per te qen me transparent tashi futju e hidh ne zbatim fjalet nga e shkrumja ne te bame
V per artikullin te fitojn ma i miri sepse kete muj po shoh me te vertet 2 kandidat qe ja vlejn me i votu (jo si muji tjeter)

Andiroid
Andiroid Day 1,982, 16:24

O çeço meri si te duash kto fjalet e mija po ki parasysh vlla qe nuk çalon GOMARI NGA VESHET...

Reformat e MU shtetrore jane problemi i fundit qe ka eShqiperia. Privatizimi nuk zgjidh gje, çdo besh do ja japesh MU shtetrore 4 shokve qe ti ndrojne emrin dhe logot? Riorganizimi eshte me i sakte te duhen vetem nja 4 vullnetar te zellshem qe te punojne aty...
Ene ato perjashtimet e lojterve te rinj qe nuk i binden rregullave mund te perkeqsoje akoma me shume gjendjen ne te ardhmen...

Per mu boj nje artikull/Hartim te trete ( se kto 2 te paret skan pas noi sukses tek opinioni publik) dhe jep nje plan-program te sakte duke e fillu qe nga:

1-Ngarjet e fundit ne EDEN... Ti çke ndermend te besh nqs behesh CP?
2-AirStrike dhe MPP.... Ke noi plan konkret per AS apo do e lesh fare dhe do rinovosh sa me shume MPP?
3-Kshilli i Larte... Do vazhdoj te jet aktiv apo do zevendesohet nga shoket e lagjes?
-Pastaj Politikat e Jashtme ato te Brendshmet dhe ne fund MU Shtetrore (qe jane per tu bo ne kohen e lire).

o7

BubullimaAl
BubullimaAl Day 1,983, 03:19

Andiroid nje pyetje qe qendron pezull nga beteja e fundit eshte : ku ishte qeveria ate dite???? qe te merrej me organizimin e luftes dhe me gjithcka sepse me sa manj ment nde mengjes ishim diku tek 60 me 33 me duket

Andiroid
Andiroid Day 1,983, 05:07

BubullimaAl ajo RW ka qen e paprogramume. Vendosem me e provu ne momentin e fundit kur pame qe TWO ishte e zene me betejen e kines kunder Indonezise.
Per te pas koordinim me EDEN duhet me lajmeru 24-48 ore para ata, por RW kunder Serbise nuk perputheshin duke pas parasysh qe Bosnja dhe Kroacia nuk do luftojne me serjozisht.
Pranej ne vendosem ta provonim me forcat tona dhe ne shpresen qe USA do na kishte prio1.
Duke qen se kto gjona nuk ishin te planifikume dhe u bon ne momentin e fundit edhe organizimi nuk ishte i mire. U bo ça ishte e mundur.
Kush pati mundesi erdhi te jepte kontributin e tij si vullnetar ne sperndarjet e supp, edhe pse nuk ishin pjese e qeverise.
Une supp. i kam mor nga AlSoldier (vullnetar) ne 23:00 dhe ja kam dorzu ne 7:00 tek TheWakened (vullnetar tjeter)
32 veta jan fut me mor supp gajt nates edhe pse kan qen ON for All Div.
Per USA ishim prio mobile edhe pse ju kerkuam mbeshtetje maksimale... dhe gjat nates jane futur ne D3-D4 vetem per nje beteje.
Me nje fjale ishim vetem kunder Serbise...
Ne mengjes ne oren 7:00 rezultati ka qene 62 me 53...

Monsieur DjOnce
Monsieur DjOnce Day 1,983, 06:30

Me vjen keq qe keto fjale shkruhen nga ti 😕 Thjeshte po tregon veten sa egoist je ... Me vjen keq qe LeA ka ngel te kordinohet nga persona te tille ............................ Pas nje bisede te gjate qe beme mbreme sot shpresoja te lexoja dicka me terheqese ... Gjithsesi eshte idea jote dhe me vjen keq qe e them por une kesaj rradhe nuk e rrespektoj..

Andiroid
Andiroid Day 1,983, 06:37

@Monsieur DjOnce ato me lart jane keshilla vlla jo kritika...
Megjithse mund te kem perdorur nje ton tjeter nuk kam kritikuar asgje por vetem i kam thene qe ti kushtoje vemendje ktyne gjonave ashtu siç paska bo sot kunderkandidati i tij.

Dhe gjithsesi LeA nuk varet nga une kshu qe mos u kap kot me kete gje.
Mund te flisni me PP e LeA-s dhe me ish PP nqs doni mbeshtetje jo me mua.

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,983, 10:42

Epo gomari jot kete Muaj nga veshet caloi ......
SE bashkimin kombetar dhe AS ti e mbushe po ce do qe nuk dite te organizoje qofte dhe 1 betej . o7 shiko bej naj gje ti per Eden se ke dit akoma . Apo filluam ne te flasim per muajn tjeter dhe tu mbyll mandati ty .......

BubullimaAl
BubullimaAl Day 1,982, 23:56

Cerciz,pak me siper te kam uruar suksese,tash dua te them dicka kjo jo vetem per ty por pergjithkend qe do fitoj zgjedhejet, nje pike kyce qe duhet ti kushtohet rendesi eshte krijimi i SHATABIT TE PERGJITHSHEM, ku te bejn pjese te gjithe komendatet e MU-ve shteterore apo private qofshin, si dhe te krijohet,po e quaj GPA (grupi i kontaktit me aleatet)qe te merret vetem me kordinimin e levizjeve ushtarake ne Shqiperi. Gjithsesi dhe njeher te uroj suksese.

LiLo1
LiLo1 Day 1,983, 03:12

bubullima e kupton kuash jep keshillime ai qe i kishte ne dore per 20 dit pak a shum,krijoi nje strategji sketerr i boni Shqiptaret me luftu pa noi lloj kordinimi tashi del e thot un bana AS(un hala se kemi sulmu kend)na tregon per rrealizimet e famshe e tjer e tjer un i pytje kam Ku jan mrekullirat qe ky djali ka bo??Sa territore kemi??? sa para kemi ne Banke sa MPP kemi ???? keto jane pytjet jo te mijat po te Shqiptareve pastaj te kalojn ne planin ball per ball e te shohim cili po ka njohuri ne krijimin forcimin e MU-ve apo te shtetit sepse kur lilioja e shoket e tij siguronin tankse me jo me 2.5k se ato ishin si thermijat per ne se ato i siguronim ne 2 minuta po me shum po tju pergjigjet Shqiptareve per punen e dobet ajo vlen me shum

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,983, 10:45

Ju faleminderit per mbeshtetien atyre qe ma kane dhene . Dhe ju faleminderit atyre qe po me dalin kunder se normalisht mund te kene ndonje alternative me te mire per te me dhene ....

Vetem per dicka me ben pershtypje ... Ne artikujt e mij ata qe me dalin kunder nuk jane ata te zakoncmit sec kane nje nur te ri .

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.