Ambient on/off

Join the new world

 

Parę pytań do starego piernika

Day 1,890, 15:27 Published in Poland Poland by Worot


Art krzmiga (o ten tutaj: http://www.erepublik.com/en/article/przemy-lenia-starego-piernika-2198922/1/20 ) bardziej zaciemnił niż rozjaśnił sprawę relacji WP-wszystko inne. Mam wiec parę pytań i mam nadzieję*, że ktoś mi na nie odpowie i rozjaśni sytuację na nowo:

1. Czy członkowie Wojska Polskiego z trzeciej dywizji (którzy biją z PGB) dostają pełen zwrot tanków za swojego hita, czy nie? I z której puli pochodzą pieniądze dla WPd3? Z kasy dla PGB czy z kasy dla WP?

2. Czy w twoich wyliczeniach uwzględnione są hity i influ d3 (a zwłaszcza tych ludzi z d3, którzy nie są w WP) i niższych dywizji? Mam uzasadnione podejrzenie, że twoje statystyki pokazują tylko stan dla d4, co jest dezinformujące, jako że duża część bojówek składa się w większości z bojowników w d3 i d2. Jeżeli się mylę, popraw mnie.

3. Dlaczego do dofów przekazanych na Wojsko Polskie nie wlicza się kosztów alternatywnych orgów posiadanych przez WP? Po wliczeniu w kwotę dofów przekazanych Wojsku Polskiemu wartości rynkowej dwóch orgów narodowych (według stawek z ostatnich licytacji, 92,5 golda za wynajem dwóch orgów na okres miesiąca, co przy stawkach 283pln/1g, czyli obecnych rynkowych daje dodatkowe 872,5 PLN dziennie, to jest od 2 do 4 procent całej puli dziennego dofinansowania, co z kolei biorąc pod uwagę punkt 2., daje nam wniosek, że Wojsko Polskie jest najlepiej opłacaną grupą bojową w ePL i obniżka części dofinansowania dla WP w postaci czystej gotówki zaowocowała większym WYRÓWNANIEM stawek między WP a PGB, jednak nadal z korzyścią dla WP.

4. Czy to, że Wojsko Polskie nie pobiera suppli od innych krajów oznacza także, że ŻADEN CZŁONEK WP nie pobiera suppli z #mercenaries we własnym zakresie? Jeżeli zaś są członkowie WP, którzy pobierają supple kanałów na ryżonie, to czym się to różni od pobierania suppli bezpośrednio przez całą bojówkę?

5. Czy krzyczenie, że "orgi są kompetencją Prezydenta i Kongresowi od nich wara" i równoczesne narzekanie/krytykowanie/nawoływanie do zmiany (niepotrzebne skreślić) polityki Kongresu w kwestii wydatkowania pieniędzy (w tym konkretnym wypadku na dofy), co jest niewątpliwie kompetencją Kongresu (ba, ustawa o przelaniu środków z budżetu jest jedną z niewielu ustaw - a w zasadzie poza innymi sprawami okołopieniężnymi i wiadomością powitalną dla nowych graczy, której Prezydent nie może nawet zaproponować), bo organowi podległemu Prezydentowi to się nie podoba jest HIPOKRYZJĄ?

6. Czy widzisz związek przyczynowo-skutkowy między zablokowaniem przez poprzedni rząd i obecnie nam panującego Marszałka Kongresu (który notabene powinien za to zostać usunięty ze stanowiska) ustawy o zmniejszeniu dofa dla WP do 15% całości dofinansowań w trakcie głosowania - a działaniami Kongresu i poszczególnych kongresmenów związanymi z ewidentnym przekroczeniem uprawnień rządu i MK na korzyść WP?

7. Czy zgodnie z twoją logiką odnośnie wyboru reprezentantów do Kongresu, Prezydent został wybrany przez jedną osobę (Gerald666, ówczesny prezes Narodowej Demokracji), a wszelka możliwość jego odwołania została zablokowana -poprzez wybranie drugiego kandydata, prawdopodobnie jeszcze mniej chętnego do współpracy z Kongresem niż pierwszego w związku z przynależnością do Grupy Bojowej (a w zasadzie do Armii Narodowej) przez druga osobę (Kijek93, ówczesny prezes Polskiej Partii Patriotycznej), co nadal daje Kongresowi przewagę 5:2 w byciu bardziej reprezentatywnym organem w ePolsce niż Prezydent?


Jak coś, to jest to MOJA OSOBISTA INICJATYWA i żadna PGB, żadna partia ani żadna instytucja rządowa nie ma z tym żadnego związku. To są TYLKO I WYŁĄCZNIE MOJE PYTANIA I KRÓTKIE ANALIZY POMOCNICZE.Z prywatyzatorskim pozdrowieniem,
Worot


*ta, jasne, już to widzę
 

Comments

kaydenn
kaydenn Day 1,890, 15:34

lubię placki

Mr QRCZEBLADE
Mr QRCZEBLADE Day 1,890, 15:35

to jest prawdziwy sposób prowadzenia dyskusji

Mizeroi
Mizeroi Day 1,890, 15:36

ja bym dodał pytanie nr 8:
Dlaczego do zysku WP nie jest dodany gold z BH wbitego podczas zbiórki, przecież to gold narodowy a nie prywatny

twatwaratwa
twatwaratwa Day 1,890, 15:36

Mame, tate i pania Gosie spod 15 pozdrawialem, wiec tym razem podrawiam braci: Buraka i Cyca.

tomas004PGU
tomas004PGU Day 1,890, 15:37

wiencej

hubertuses
hubertuses Day 1,890, 15:37

Jeśli można, podpisuję się pod tymi pytaniami. Poruszyłeś chyba wszystkie niejasne kwestie dając krzmigowi okazję do ich rozjaśnienia.

minikron
minikron Day 1,890, 15:46

Proponuję uznać za narodowe i podlegające rozliczeniu dochody z refów członków WP.
W końcu WP to własność państwa i wszystko powinni oddawać do skarbca.

Worot
Worot Day 1,890, 15:49

@minikron

reductio ad absurdum: robisz to źle

minikron
minikron Day 1,890, 15:49

Sorry, zapomniałem o goldzie kupowanym od plato. To też własność państwa.

Redrumovy
Redrumovy Day 1,890, 15:51

Typowy schemat obrony WP
Mam argumenty? -> Nie mam -> W takim razie potroluje

Sztandar
Sztandar Day 1,890, 15:53

minikrona, marmocika i innych staruszków aż szkoda czytać, ale chętnie się przekonam, co krzmig ma do (od)powiedzenia

minikron
minikron Day 1,890, 15:54

A możesz mi wytknąć to, co napisałm niewłaściwie, tzn co jest trollingie a co brakiem argumentów?
Czy znów przytyoczysz księżycowy argument 25% więcej allin?
Argumenty, redrum... A nie kongresowy flejm.

minikron
minikron Day 1,890, 15:56

Chorągiewek, do tej pory nie przeprosiłeś za pomówienia WP o kradzież, więc ... jak to było? Japa!

ShreQ ROW
ShreQ ROW Day 1,890, 15:57

Typowy schemat obrony WP
Mam argumenty? -> Nie mam -> W takim razie potroluje

minikron
minikron Day 1,890, 15:58

A możesz mi wytknąć to, co napisałm niewłaściwie, tzn co jest trollingie a co brakiem argumentów?

Mizeroi
Mizeroi Day 1,890, 16:03

@ minikron, to dlaczego narodowość traktujesz tak wybiórczo? Kiedy mgif wypracuje narodowoymi orgami zysk, wówczas jest to narodowa kasa a nie mgifa. Stąd jeśli WPek robi BH za narodowe pieniądze, powinien ten zysk przekazać państwu.
Gold od Plato to inna sprawa, to jasne, ale użyłeś tego argumentu, żeby manipulować złym przykładem

Worot
Worot Day 1,890, 16:06

@mizeroi: gold za bh to już jest czepianie sie. nie dość, że IMHO niepotrzebne, to jeszcze pozwala się minikronowi i innym wycwaniać się w kwestii odpowiedzi na arta 😐

scyzoryck
scyzoryck Day 1,890, 16:09

Mizeroi a jeśli na zbiórce ktoś z PGB robi BH to co dalej? 😃

Mizeroi
Mizeroi Day 1,890, 16:10

może i tak, nie należy więc tego traktować jako próby zabrania golda za bh, ale jako argument w dyskusji: Co to znaczy armia narodowa?

Mizeroi
Mizeroi Day 1,890, 16:18

@scyzoryck
Jeśli ktoś z PRYWATNEJ Grupy Bojowej bije BH to jest to jego PRYWATNY gold, to chyba jasne. Sprzedał swój złom w skupie, dostał za to pieniądze, a dodatkowo trafił mu się bonus.
Kiedy ktoś z PAŃSTWOWEJ Grupy Bojowej bije BH, wówczas według zasady, za pieniądze państwowe gromadzi państwowy gold. WP nie sprzedaje złomu, tylko reaguje na rozkazy według z góry ustalonej stawki 16%, a nie 16%+5g

Ejdiejem
Ejdiejem Day 1,890, 16:21

@minikron moglbys sie odniesc do pytan z arta?

minikron
minikron Day 1,890, 16:27

Ejdiejem, postaram się, słowo, ale nie dzisiaj już. Głowa mi ciąży a chciałbym zachować zdrowe podejście.
Jedno mi tylko tak w oczy kłuje, co by wpek nie powiedział, to i tak wyjdzie na złodzieja. A ja, kurna, złodziejem nie jestem. I normalnie, po ludzku, boli mnie ten flejm.
NIE KRADNE!

krzmig
krzmig Day 1,890, 16:46

1. Tak, dostają pełen zwrot jak Div4, pochodzi to z puli dofa wp (te 16%)
2. Ci ludzie są w WP, na takich samych zasadach jak w Dvi4, jedynie rozkazy mają takie same jak PGB. Poza arkuszem w którym są zbiórki, pozostałe wyliczenia opierają się na wszystkich divach.
3. "Koszt" orgów jest wliczony, dlatego mamy dof 16% a nie 19%, natomiast przegłosowaliście (kongres) odebranie nam orgów, a nie sądzę aby za tym szło z waszej strony zwiększenie naszego dofa.
4. Pisałem w artykule iż nie sprzedajemy jako grupa tylko czekamy na zbiórkę i że pojedynczym członkom nie mogę zabronić brać suppli. A różni się to tym, że w takim wypadku jedna osoba idzie wziąć te tanki i tylko dmg tej jednej osoby nie jest do dyspozycji MONu (który i tak by nie był bo osoby biorące tanki najczęściej wychodzą).
5. Nie. Sprawy takie jak podział dofów powinny być CHOCIAŻ konsultowane z prezydentem, mgifem i monem. O zbyt wielu rzeczach decyduje kongres, często nie biorąc pod uwagę zdania osób, które za to odpowiadają i które powinny się (chociaż w teorii) na tym znać.
6. Nie widzę, mogło to oczywiście pogorszyć trochę sytuację, ale są osoby w kongresie, którym czegokolwiek nie przedstawisz one wiedzą swoje, a są one najgłośniejsze i działają źle na opinię o całości kongresu. Najlepszym przykładem jest ten kongresem, który opowiada na lewo i prawo o jego bólu dupy...
7. Nie, prezesi wystawiają kandydatów na prezydentów a ludzie głosują na konkretne osoby, wystawienie w wyborach prezydenckich przez ND czy przez PPP wcale nie oznacza prezydencji... W wyborach kongresowych, ludzie głosują na partię a prezes wystawia kogo chce. Będąc na kilku pierwszych miejscach do kongresu, ma się prawie pewne wejście. Widzisz różnicę?

Mizeroi
Mizeroi Day 1,890, 16:54

nie, nie chodzi tu o żadną kradzież, problem polega na tym, że według nas istnienie WP na dzisiejszych warunkach jest niesprawiedliwością wobec PGB, które dają z siebie tyle samo co WP, a do tego muszą konkurować między sobą i nie mają takiego wsparcia państwowego jakie ma WP. To jest jakaś patologia.

A Wy - na wasze nieszczęście - unikacie rozmów, tylko zaadaptowaliście "nie gadaj z idiotą, bo itd itd", traktując nas jak idiotów właśnie - stąd flejm

Sollf
Sollf Day 1,890, 17:49

ad 7. Prezio wystawiony przez PPP i ND wygra na jakieś 90%. Wystawiony przez Partie Zielonych na hmm ... 1%? Zasada głosowania jest taka sama jak w kongresowych: ludzie glosują jak im prezes powie. Gdyby to było rzeczywiście głosowanie na osobę nikt by się nie ubiegał o poparcia. Inna sprawa: legitymacja nie równa się ilości kompetencji. Bo serio byśmy chcieli mgifa wybieranego przez lud? ; )

W tej grze system polityczny tylko pozornie jest demokratyczny. Tak de facto jest to jakiś rodzaj autorytaryzmu oparty na iluśtam wpływowych osobach. Powoływanie się wobec tego na legitymizacje jest śmieszne - bo tej nie ma jeśli chodzi o głosowanie. Każda strona może z dupy wyciągnąć jakiekolwiek wyliczenia, że kongres albo prezio mają większą legitymizacje wynikającą z głosów - co jest przysłowiową: "gówno prawda". Można mówić o legitymizacji opartej na szacunku społecznym, ale ta już odnosi się do osób - nie natomiast do stanowisk.

Franek  Dolas
Franek Dolas Day 1,890, 18:06

Mizeroi "nas" czyli kogo?
niesprawiedliwoscia w jakim sensie? jesli nie chcialo Ci sie czytac arta krzmiga to mogles chociaz spojrzec na tabelki i wyliczenia. Wy (jak rozumiem wypowiadasz sie za cale PGB) nie jestescie pokrzywdzeni. Zgodnie z zebranymi danymi (ktore nie byly traktowane wybiorczo, ani tez nie byly przedstawaine pod takim katem, by tylko uszlachetnic WP_ macie wiecej zbiorek i wieksze dofy. Ale to za malo. Trzeba isc do kongresu i obnizyc dofa WP - a najlepsze jest to, ze pod plaszczem "niesprawiedliwosci" pare osob chce sie na swoj sposob odegrac i pokazac kto tu rzadzi. Zabieraja orgi i juz planuja co zrobic by tylko bardziej nas zgnoic i doprowadzic do rozpadu WP:)

Mizeroi swoja droga piszesz, ze nie bedziesz sie wypowiadal dopoki WP nie przedstawi oficjalnego stanowiska - a jednak ciagle to robisz:) I oficjalnego stanowiska na jaki temat? orgow - wszyscy wiedza, ze mamy 2. Finansow? jak sam widzisz nie mamy najmniejszego wplywu na to ile kasy dostajemy.

Czy nie potraficie zrozumiec, ze ja jako WPek chce po prostu swietego spokoju? nie chce co chwile slyszec, ze kradne (Sztandar:* daj znac kiedy kolejne kalambury) zabieram komus dofa, mam 10 firm, ktore dostalam od panstwa i przetrzymuje miliony golda na orgu, ktory do mnie nie nalezy. Zreszta co do orgow... zalezy nam na tym jednym konkretnym orgu z tego wzgledu, ze mamy na nim swoja gazetke...

Mizeroi to nie my was wytykamy i wyzywamy od idiotow, zlodziei itd.. I na pewno nie unikamy rozmow - ale z naciskiem na rozmowe. Swoja droga - nie dajemy sie sprowokowac - zle. Wypowiemy sie - to jestesmu trolami.

PS po tym jak sie odezwales na priv i wymienilismy sie kilkoma wiadomosciami sadzilam, ze jestes w porzadku. No coz. Naiwna jestem

PS 2 dzieki wszystkim, ktorzy zrozumieli arta Krzmiga w taki sposob, w jaki mial byc zrozumiany - czyli, ze samodzielnie wyciagnali oni z niego wnioski. A nie z gory powiedzieli WP jest zle:)

jak ktos cos chce to priv - nie bede tu juz zagladac

scyzoryck
scyzoryck Day 1,890, 18:39

Mizeroi
PGB jakby nie patrzeć też biją z PAŃSTWOWĄ kasę, więc skąd ten "należny bonusik", który powinien być odbierany WP? po tym co piszesz mogę odczuć dziwną tendencję:
- jesteś w WP - oddawaj kase za BH złodzieju, bo bijesz za państwową kase.
- jesteś w PGB - dostaje państwowe dofinansowanie, ale jestem prywatny, więc mogę wszystko.
Choć mam nadzieje, że to tylko skutek późnej pory i po prostu źle Cię zrozumiałem, więc jeśli możesz to rozwiń co miałeś na myśli, ale już bez skrótów myślowych.
Pozdr.

Qjon13
Qjon13 Day 1,891, 23:59

"co nadal daje Kongresowi przewagę 5:2 w byciu bardziej reprezentatywnym organem w ePolsce niż Prezydent?"

Bingo

Aniol Zaglady
Aniol Zaglady Day 1,891, 00:00

Przestańcie srać we własne ePolskie gniazdo trole.
Nawet jak mają 1 % więcej - to co aż tak was dupa boli? Aż tak wiele stracicie ?

Prędzej doprowadzicie kilkunastu graczy do odejścia z tego poletka wojowania polsko-polskiego.

Dajcie sobie siana....

expession
expession Day 1,891, 00:01

najlepszy pokemon to bulbasaur

mablo
mablo Day 1,891, 00:01

vote o/

----

"Czy nie potraficie zrozumiec, ze ja jako WPek chce po prostu swietego spokoju?"

Dobro powraca
Dobro powraca Day 1,891, 00:05

scyzor, Ty nie miałeś na urlop iść?

Mustafa Kemal Atajerk
Mustafa Kemal Atajerk Day 1,891, 00:32

"Kiedy ktoś z PAŃSTWOWEJ Grupy Bojowej bije BH, wówczas według zasady, za pieniądze państwowe gromadzi państwowy gold."
http://i1.memy.pl/obrazki/19f421876_chyba_cie_pojebalo.jpg

Papa Franciscus
Papa Franciscus Day 1,891, 01:12

Anioł zagłady - dobrze mówisz, nie potrzebne kłótnie nie wiem skąd wynikające skoro Polska ciagle rozszerza swoje granice, broni się gdzie ma się bronić, pomaga sojusznikom i to funkcjonuje jak widać a tu się kłócą jakbyśmy ledwo tylko tereny rdzenne posiadali i dawali ciała w bitwach a tak nie jest i WP jak i PGB dobrze sobie radzą jak widać a WP no-lifi i są nasza pierwsza linia uderzeniowa, sorry ale taka prawda są Armia Narodowa i trzeba do nich mieć jakiś szacunek oczywiście PGB tez dużo daje w bitwach dzięki tym dofom i dzięki swoim prywatnym środkom ale nadal są to prywatne bojowki i trzeba się cieszyć ze ktoś wymyślił dofa dla PGB 🙂

Papa Franciscus
Papa Franciscus Day 1,891, 01:15

A tak ogólnie to jest tylko gra lecz zasady pomagają ogarnąć i jednoczyc państwo 🙂

Mizeroi
Mizeroi Day 1,891, 01:49

@scyzoryck:
nie o to chodzi byście oddawali gold za bh do skarbca. Chodzi o to, by pokazać wam jak wybiórczo traktujecie pojęcie narodowości i używacie go tylko wtedy, kiedy jest wam to na rękę. Worot przewidział, że nie skumacie tego i sflejmicie: "Mizeroi chce nam gold za bh zabrać".

Spróbuję jeszcze raz

krzmig twierdzi, że jesteście narodowi, tak jak mon, jak mgif i men. Otóż nie jesteście. Bo mgif zarabiając orgiem zarabia do kasy państwowej. Wy zarabiając orgiem nie zarabiacie dla państwa ale dla siebie, bo de facto jesteście prywatną grupą bojową. Bylibyście np. wtedy oddając cały zarobiony gold do kasy państwa. Pojęcia narodowość używacie tylko po to, by zachować monopol na małe zbiórki, co jest patologią. Już jasne?

Anioł Zagłady: jesteś narazie najbardziej agresywny w tej dyskusji, więc przeczytaj własny komć i się zastosuj

Aniol Zaglady
Aniol Zaglady Day 1,891, 02:15

Najlepszą obroną jest atak.
Nigdy nie byłem w WP i nie mam zamiaru. Od lat jestem w PGB. I jakoś mi lata czy mają 16% czy 15%, czy może nawet 19%

To jest tylko gra panowie, a wy się sracie jakbyści co najmniej gadali o budżecie realnej PL.

Co do tej wybiórczości. Ja inaczej zrozumiał krzmiga. Państwowa jest ARMIA - a nie żołnierze. To są normalne jednostki. Sorry ale nawet wujek Stalin nigdy nie pomyślał o tym by z jednostki zrobić państwową własność...
Państwowy jest ich DMG gdy PAŃSTWO tego potrzebuje. I chociażby góry się waliły, krzmig kupił sobie bostera do dmg by wbić BH, a nagle przyjdzie rozkaz MON - bić tu - to on ma tam uderzyć i zostawić swoje marzenie o BH - Jeżeli ma się tak zachowywać to uważam iż specjalne finansowanie jest uzasadnione.

a reszta krzyków to po prostu prostackie trololo....

Mizeroi
Mizeroi Day 1,891, 02:59

@Anioł Zaglady: zgadzam się - tak to powinno wyglądać. Ale nie wygląda, bo to jest tylko gra, nie ma tu przymusu siły, a żołnierze WP są tylko ludźmi i zachowują się jak ludzie. Nie tylko nie reagują na rozkazy ale czasami biją wbrew rozkazom, by zdobyć wymarzone BH. Otrzeźwiej!

@aga86: skoro Twój dowódca chowa głowę w piasek i nie potrafi wypowiedzieć się w imieniu swojej jednostki, czemu Ty sądzisz, że wypowiadam się w imieniu całej PGB? Nie, nie wypowiadam się. Twierdzę jedynie, że WP niczym nie różni się od PGB i nie powinno być finansowane w inny sposób, nie powinno dostawać allin na pół godziny przed PGB, nie powinno używać orgów, za które PGB musi płacić, nie powinno otrzymywać stałego wynagrodzenia niezależnie od ilości bitew i ilości zbiórek.

vejderr
vejderr Day 1,891, 03:10

@Mizeroi
Nie bijemy przeciwko rozkazom.

Kusznik Paulson
Kusznik Paulson Day 1,891, 03:18

Wojsko Polskie ma orgi, ale większość członków WP zarabia poniżej swoich mozliwości i nie ma dostępu do żadnych orgów, są co prawda pewne bonusy w strukturach WP jak przydział tanków i profesjonalne podejście bicia na komendę, są tam rygorystyczne zasady co do bicia - ktoś kto się spóźni na zbiórkę kilka minut nie ma prawa bić, bije się tylko na komendę... itp.
Natomiast co do golda, to nie ma zwykły żołnierz żadnych profitów w goldzie. Stąd i tam są notowane odejścia zwłaszcza wśród tych którzy mają wyśrubowanego stronga.
Zaprzestańcie nagonki na WP, bo to przypomina "polowanie na czarownicę", chcecie wiedzieć więcej startujcie na Prezydenta. Będziecie mieć wgląd w finanse państwa.
Po za tym WP przypomina jednostke specjalną - łatwiej jedną grupę wyekspediować na wylotówkę niż całe zastępy PGB.

Ave Imperium!

krzmig
krzmig Day 1,891, 03:33

Mizeroi
"skoro Twój dowódca chowa głowę w piasek i nie potrafi wypowiedzieć się w imieniu swojej jednostki"

Ciągle chcesz oficjalnego stanowiska? Powiedz w sprawie czego... Wiem, że chciałbyś przeczytać z gazetki WP coś w stylu "Dajecie dof w wysokości X% albo idziemy bić do innego kraju!", ale tego nie uświadczysz i serio nie widzę sprawy, do której musiałbym się odnosić publicznie w imieniu WP a nie np. rozmawiając z prezydentem czy kongresem...

Mizeroi
Mizeroi Day 1,891, 03:57

krzmig, ta cała sprawa robi się paranoiczna, właśnie z tego powodu, że wy nic nie piszecie oficjalnie. Nigdy nie można się do niczego odnieść, a przecież ja jako reprezentant Narodu, mam prawo wiedzieć co się dzieje z armią narodową. I nie, nie chciałbym przeczytać, że idziecie bić dla innego kraju, to byłaby porażka ePL.

ZDEN3K
ZDEN3K Day 1,891, 04:31

@Poza arkuszem w którym są zbiórki, pozostałe wyliczenia opierają się na wszystkich divach.
dobre X D
a div 3 wp bije wtedy kiedy pgb ?
czyli wszystkie zbiórki pgb sa również zbiórkami wp, ale nie odwrotnie
c.b.d.o.

acz nie boli mnie że ktoś ma wiekszego od mnie (dofa ofc), boli że sadząc sie na armie narodową nie trzymacie zaworów i nie potraficie powstrzymac włąsnych żołnierzy a i dowódców od bicia wbrew rozkazom.

Rastamaniek90
Rastamaniek90 Day 1,891, 04:45

@Mizeroi " przecież ja jako reprezentant Narodu"
Nie jesteś moim reprezentantem, więc przestań manipulować faktami. Brzmi znajomo?

Do tej pory jedynym zaniedbaniem ze strony WP moim zdaniem jest brak wyceny zysków z ich orgów.
Ot cały problem leży w tym, że oni chyba wyobrażają sobie złote góry, a przynajmniej 2 samochody kupione za gold sprzedany na allegro z tych orgów. Oni, bo lepiej nie wymieniać z nicka nikogo.
Jeśli taki wielki problem jest dla PGB to proponuję dofa dzielić tak samo : suma wypłacana z CT + kasa z orgów WP dzielona po równo. Tylko mam dziwne wrażenie, że okaże się to mniej dla nas niż wcześniej.

scyzoryck
scyzoryck Day 1,891, 04:59

Mizeroi - idąc dalej Twoim tokiem rozumowania - MGiF powinien oddawać kasę z BH bo jest narodowy? 😃

Papa Franciscus
Papa Franciscus Day 1,891, 05:55

cały rząd scyzoryck 🙂

entrick96_pl
entrick96_pl Day 1,891, 06:17

v + s

scyzoryck
scyzoryck Day 1,891, 09:09

a kongres? tylko z BH po stronie PL, czy przeciwnej też?

Mizeroi
Mizeroi Day 1,891, 09:37

scyzoryck, jestem pewien że to rozumiesz, tylko nie chcesz tego przyznać:

mgif zarządza państwowym orgiem i zarabia pieniądze dla państwa

wp zarządza państwowym orgiem i zarabia pieniędze do prywatnej kieszeni

mgif nie sprzedaje influ państwu i wbija bh jako prywatna osoba

wp sprzedaje influ i wbija bh za pieniędze podatników

mgif nie pobiera pensji ze skarbu państwa (wyjątek: TY)

wp pobiera wynagrodzenie ze skarbu państwa

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.