Ambient on/off

Join the new world

 

Pamje nga Kongresi 1

Day 2,108, 14:54 Published in Albania Albania by ArnoldDjin

Do më falni n.q.s artikulli do të jetë i gjatë apo edhe i mërzitshëm por ngjarjet e këtyre ditëve dhe ngjarjet që do ndodhin ditët në vazhdim bëjnë që artikujt që shkruhen nga cdo organ qeveritar të jenë informues dhe lodhës, por të gjitha ngjarjet që po ndodhin premtojnë lojë interesante dhe më të bukur.
Të parat janë mënyra se si kam votuar në këto ligjet që janë propozuar së fundmi këto dy ditët që kaluan.

1 - Ligji që u propozua nga deputeti arsimto por që nga sa mora të reja ishte një gabim nga deputeti dhe nuk kishte më diskutime, ishte ligji që propozon NE(armik të natyrshëm) por që nuk ishte propozuar asnjë shtet, pra thjesht nje gabim dhe e votova JO.


Ligji tani është votuar plotësisht dhe ka marrë 2 vota PRO dhe 15 vota JO pra është hedhur poshtë.
2 - Edhe pse ndoshta do të ketë debat në lidhje me këtë ligj besoj se është i volitshëm dhe na lejon nji shtet me fuqi të konsiderueshme si aleat.
Ligji është propozuar nga Presidenti Fessti dhe pse qeveria e tij këtë muaj ka lënë për të dëshiruar(shpresoj mos ti vijë keq qeverisë) ky ligj është veprim me intuitë dhe përvoje nga ana e tij.
Më duhet të saktësoj që ndoshta na afron më shumë me aleancen CoT, secili qytetar mund të ketë mendimin e tij por besoj se në këtë aleance kemi aleatin më të madh të Shqipërisë dhe asnjë nga më të urryerit(që s'ka nevojë për emra) pra për ta përmbyllur unë e kam votuar PO.


Ligji nuk është votuar plotësisht por me 33 vota PRO dhe 3 vota JO ai do të aprovohet.
Më duhet të shtoj që edhe Indonezia nga ana e saj e ka pritur mirë ligjin, me 21 vota PRO dhe 3 JO.
3 - Ky ligj është dhe ai më i diskutuari nga Kongresi ku propozohet nga deputeti albshkupi që taksat e importit për armët të ulen nga 35% në 7% dhe TVSH-ja po ashtu për armët të ulet nga 7% në 5%.
Duke u ulur importi vinë tregtarët e huaj dhe konkurrenca rritet duke u ulur cmimet dhe taksat nga 7 deri në 5% do i lejojne qytetaret të kenë cmime më të volitshme dhe më duhet të saktësoj se Shqipëria ka shumë pak tregtar që e luajnë lojën në mënyrë "biznesmeni" prandaj ndoshta i hapim rrugën të huajve.
Votuar PO


Ligji është shumë ngushtë si rezultat me 16 vota PRO dhe 15 vota JO, pra ka akoma kohë për tu vendosur.Punime të Sei Kaon
PS: Vlen për tu përmendur fakti që Pres. i shtetit Serv sot në menyrë tallëse apo idiote nuk e di propozoi MPP me Shqipërinë, ishte aq idiote sa dhe e cuditshme sa më duket se e hoqi Plato.
Shkatërrimet e artikujve të ndryshëm që ndodhin për shkak të komenteve të lojtarëve të ndryshëm po e parandaloj me një shtesë : N.q.s keni kundërshtime shkruajini po të paktën mos hidhni poshtë orët që shpenzojmë këtu prandaj ju ftoj të kundërshtoni me objektivitet.


 

Comments

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,108, 14:58

Poleado

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,108, 15:04

Ke sjelle freski ne kongres.Qe nga fillimi kam qene i bindur se do sjellesh me shume gjalleri dhe kreativitet dhe ate je duke e bere ne menyren me te mire te mundshem.

Suksese vella 🙂

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 2,108, 15:10

Shume flm me te vertete, kam per qellim qe transparenca dhe impenjimi nga personat qe marin postet te jete me i madh(jo se mungon fare por ta kemi per edukate), ky eshte qellimi im i vertete.

Andiroid
Andiroid Day 2,108, 15:28

Vote

Ca me t'thon me shume ty... ti kam thon t'gjitha xD

ps. Me nom ajo koka e gazetes se parlamentit

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 2,108, 15:32

Me mjafton vlla boll mke vleresu, ajo koka e gazetes osht shum flake dhe te drejtat e autorit i takojne Sei Kaon-it

Zai Kaon
Zai Kaon Day 2,109, 03:42

😃 ne fakt eshte bazuar te "Der Bundestagsanzeiger"

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 2,109, 14:54

E bauar e pashe por "old english" i ka dhon pamje tjt.

Send love to Plato
Send love to Plato Day 2,108, 15:49

V+S \o/

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 2,108, 15:56

Dr. thanx because i know you didn't understand a word...

cLaw eagLe
cLaw eagLe Day 2,108, 16:51

I pandalshem! \o/

enzq
enzq Day 2,108, 17:58

V

Kthetra Alb
Kthetra Alb Day 2,109, 01:26

Nuk kisha pa najhere artikull te tille. Bravo te qofte! Edhe koka e artikullit me ka pelqy shume. Po ma te rendesishme natyrisht jane permbajtjtet!!

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 2,109, 03:15

Flm kryetar...Pasqyrimi i votimeve duhet te fillonte heret ose vone, keshtu mund te behemi te gjithe me transparent.

Dr. A. Kulla
Dr. A. Kulla Day 2,109, 02:46

Vote

VisarJ
VisarJ Day 2,109, 03:48

Shume i bukur ky artikull dhe perkon me politikat time te transparences se plote.

Do te ishte privilegj qe te ishim bashkekuvendar kete mandat, po ja qe udheheqesia e partise sime (te cileve ju leshova udheheqesine) e gjykuan se une nuk jam i denje per kongres.

Bravo.

V.

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 2,109, 04:35

Shume i nderuar do isha dhe une, flm per konsideraten V. me vjen keq qe nuk kane ditur te gjykojne ose kane menduar se je "ujk plak" tani ne loje.

Kthetra Alb
Kthetra Alb Day 2,109, 06:49

VisarJ ti do e kishe vendin me mire ne nje parti me vlera me te larta!

Zai Kaon
Zai Kaon Day 2,109, 09:09

Vlerat shume te larta i ka PN po u bene disa hapa gabim

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 2,109, 18:07

Po partine nacionaliste e kan nen udheheqje ata qe muajin e kalum e shkputen "bashkpunimin" me qeverine tende per arsyje ende te panjohura per opinionin

Kliton C.T
Kliton C.T Day 2,109, 18:33

bravo sapo fitove I kile banane, shum I zgjut je 😁)

Zai Kaon
Zai Kaon Day 2,110, 03:21

JO nuk u shkeputem nga qeveria e Visarit ne.
A E N E A S biles ishte kryeminister qe u mor dhe me kredite e lojtareve te rinj per TG. Visari ishte kandidat i PN biles megjithese doli i LVV ne zgjedhje.

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 2,109, 18:45

@krisfor: flm per kompliment , bananet maji per vete se te gjinden per nevoja personale

Titani DS
Titani DS Day 2,109, 07:11

Big vote Arnold ke ber nje pun shum te admirueshme jam krenar per ty .

Sabri Hakuli
Sabri Hakuli Day 2,109, 07:56

big V

Invulner
Invulner Day 2,109, 13:14

VOTE shume mire e ke qartesuar artikullin arnoldi, dhe bravo.. punet deri tani spo na ecin dhe keq.. le te shpresojme per me mire dhe me fuqishem RROFT SHQIPERIA dhe SHQIPETARET.. te gjithe se bashku vellezer ta pushtojme eWorld.. 🙂

o/

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 2,109, 14:53

Mjafton te kalojme te vetmen penese tonen: Bashkimin.

Fessti
Fessti Day 2,109, 13:39

Te lumte vlla

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 2,109, 14:53

Flm Pres.

Al Punk
Al Punk Day 2,110, 00:36

V bravo

Ky Djali
Ky Djali Day 2,110, 01:20

bravo arnold

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 2,111, 03:23

Faleminderit te gjitheve vllezer !!!

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.