Ambient on/off

Join the new world

 

Pagat ditore ne eAlbania

Day 2,004, 08:58 Published in Albania Albania by Amarildo Memia
The eAlbania TimesPagat ditore ne eAlbania jane shume te ulta.
Dje kjo gje eshte nje problem shume i madh per shtetin shqipetar
Shume lojtar per shkak te mungeses se All detyrohen qe te kerkjone ndihma nga Mu ku ato jane.
E di qe Gjeja Kryesore ne kte loje eshte fuqia sepse sa me shume i forte te jesh aq me shume DMG mund te besh por per te luftuar duhen arme.
Pastaj keto gjera lidhen "zinxhir" me njera tjetren.

Cfare duhet te bejme per rritjen e Pagave ditore ne eAlbania ?
Per te ndryshuar gjendjen ekonomike ne eAlbania fillimisht duhet te ndertohen fabrika armesh ose food.
Fabrikat e armeve duhet te jen te pakten +Q3 (Q3,Q4,Q5,Q6,Q7) sepse fabrikat (q1 dhe q2) nuk sjellin shume fitime.
Pastaj me fitimet qe ju nxirrni mund te paguani punetoret tuaj me rroga me te larta + qe do te mbesinin dhe all per ju.
 

Comments

Denis Saliaj
Denis Saliaj Day 2,004, 09:24

mir e keni ju po puna eshte si ti cojme deri n Q3 fabrikat ne skemi as gold as all

Amarildo Memia
Amarildo Memia Day 2,004, 12:21

sigurish dhe me ndihmen e qeveris sepse eshte shum veshtir per te mbledhur aq shum gold

Scientist AL
Scientist AL Day 2,004, 10:04

nese deshiron te punosh per shqiptar dergoi pm atyre qe kan oferta pune edhe bjer dakort per pagen

Sei Kaon
Sei Kaon Day 2,004, 10:31

kjo do ishte gje e mire
pagen duhet ta kerkojne te arsyeshme se pastaj nuk ka kuptim

Scientist AL
Scientist AL Day 2,004, 10:33

normale

Amarildo Memia
Amarildo Memia Day 2,004, 11:39

nese duam te krijohen disa fabrika duhet te na ndihmoje dhe qeveria me gold

Dexter100
Dexter100 Day 2,004, 12:39

hahahahahah vlla qeveria ku ti mari goldet ?? kur skemi kongres qe 3-4 muaj ku ti marin?? kjo ideja jote eshte e pa zbatueshmet sepse se pari asnje nuk jep gold sepse te gjithe duhen vetem te perfitojne vete,
dhe se dyti kjo eshte krejtesisht gabim qe thua fuqia , per te rritur rrogat e nje shteti dhe te kaloje all ne treg dhe te kete qeveria gold... duhet qe te kemi ekonomi te zhvilluar gje qe ne nuk e kemi , per ta bere ekonomine e zhvilluar duhet te kemi shume lojtar gje qe edhe ate ne se kemi siq e ke pare as kongres skemi dhe investitoret nga jasht as nuk munden as nuk duan te vijne ne shqiperi sepse vetem dalin ne humbje se nese duam ta kemi ekonomine e zhvilluar atehere duhet te kemi investitore dhe lojtare te atij vendi qe kane kompani. Me kete menyre rritet rroga e jo si thua ti se me 7 kompani sben dot gje se te gjithe kane kompani nga 2-3 copa.GJITHQKA ESHTE E LIDHUR ME EKONOMINE. P.S dhe taksat jane te larta 😛

Shpresoj se u shpreha i qarte o/

Amarildo Memia
Amarildo Memia Day 2,004, 13:38

un nuk po thoja qe ndertimet e ketyre fabrikave duhet qe te behen tani sepse edhe un e di qe eshte nje pune e veshtire.
por po thoja qe me kalimin e kohes te mund ti ndertojme keto favrika .
Nese ne do te mblidhinim gold dhe do te ndihmonim njeri tjetrin ateher ne do mund ta realizmonim kete pune.Gjithashtu per ate punen e 7 kompanive qe the dhe budallai me o madh ne bot do ta dinte se nje vend nuk do te zhvillohej ekonomikisht me 7-10 kompani

JetonGreenForce
JetonGreenForce Day 2,004, 14:16

v+s 😉

FabianAl
FabianAl Day 2,005, 01:14

v+sub

Beni Koca
Beni Koca Day 2,005, 03:32

BRAVO per ket Artikull. Te lumshin duart bre vlla.

I vetmi qe e kupton ket loj. Kjo nuk esht Single Player loj por Team Playing Loj.

Vazhdo keshtu.

V+ SH + Sub

Amarildo Memia
Amarildo Memia Day 2,005, 04:15

flm

Emmanuel Malaj
Emmanuel Malaj Day 2,005, 07:40

une per veti skam krize. kam punetor me rrog 20all dhe nuk kam ndo1 fabrik me rendesi po qe te nxjerr fitim po vetem qe te ndihmoj ata qe kan pak all. per sevap 😛

Amarildo Memia
Amarildo Memia Day 2,005, 09:01

ok shum mir ke bere

Emmanuel Malaj
Emmanuel Malaj Day 2,005, 10:06

po burr duhet me ndihmu ciftin tend si paske apliku me punu te une. po normal se me 19 all rrog kush nuk do

Amarildo Memia
Amarildo Memia Day 2,005, 10:23

emmanuel une ato all qe marr me to blej food q1 dhe jua shperndaj lojtareve falas.

zamzon
zamzon Day 2,005, 08:29

V

namelesstrikeagain
namelesstrikeagain Day 2,005, 09:20

nuk ka cti beje as qeveria as perendia as buda as shinto as pornhub ketij moduli ekonomik se sa t kete rob t fixum qe dun me pas q7 gjithcka plato nxjerr lekun e papame prandaj me pak kursime dhe me nje organizim te lojtarit vete mund ta kaloje kete krize ekonomike

Amarildo Memia
Amarildo Memia Day 2,005, 09:23

sigursiht nese do te kishim organizim ateher gjithcka mund te behet

namelesstrikeagain
namelesstrikeagain Day 2,005, 09:25

mundesh me u organizu vete rri 1 muaj pa bo DO nuk t kushto gje thjesht kursen paksa sa t hedhet Q8 dhe t shpetojm t gjith se na hapi karamahmut bushatlliun ky platoja

Scientist AL
Scientist AL Day 2,005, 09:33

perse do shtohet kualiteti i 8 ne loje ??

namelesstrikeagain
namelesstrikeagain Day 2,005, 09:36

ka nja 3 muaj qe mkan thon kshu dhe normal qe plato ka me bo dicka me nxjerr me shum lek dhe q8 eshte perfektja se fabrikat q7 kolapsojn t gjitha cmimi i gold rritet n treg dhe zgjedhja e vetme i ngelet me ble gold nqs dun fabriken q8

Scientist AL
Scientist AL Day 2,005, 09:41

eshte shume e ngaterruar kjo puna e ekonomise ne erep pasi jane gjerat e lidhura me njera tjetren

namelesstrikeagain
namelesstrikeagain Day 2,005, 09:43

jo o burr po thjesht gjithcka sillet rreth portofolit t platos bravo i qofte

DeltaJuliet SFO
DeltaJuliet SFO Day 2,005, 15:13

un kam puntor me 12 ALL ... fabrikat i kam Q2 😃

Scientist AL
Scientist AL Day 2,005, 16:28

e ke llogaritur sa fiton ose me sakt sa humbet nga kjo gje?

DeltaJuliet SFO
DeltaJuliet SFO Day 2,005, 18:50

fitoj ... nuk humbas 😉 ... se te ishte ashtu nuk i jepja 12 ALL. kam dy puntore, njerin 12 ALL dhe tjetrin 5 ALL .. te dy i perdori per armet. 😉

Scientist AL
Scientist AL Day 2,006, 01:17

ok shume mire por llogarit edhe cmimin e raw materials

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.