Ambient on/off

Join the new world

 

Ndryshime te reja ne erepublik

Day 1,822, 09:35 Published in Albania Albania by Kafka II

Dita 1,822
Tituj te rinj
Qe nga sot jane vendosur 2 tituj te rinj : Lojtar te vjeter dhe te rinj.

Titujt e rinj do te shfaqen tek profili i cdo lojtari poshte datelindjes se eRepublik.

Cdo lojtar qe ka strength(force) me shum se 50 do te quhet lojtar i vjeter dhe nuk do te preket nga ndryshimet.

Ato me me pak se 50 fuqi pra lojtaret e rinj edhe pse arrijn levelin 20 ( ku fitohet te gjitha te drejtat) nuk do arrijn te bejne disa veprime.

Lista e veprimeve qe nuk munden te bejne lojtaret e "rinj"

-Te shesin All dhe gold ne monetary market
-Te blejne All dhe gold nga monetary market
-Te votojne
-Te nisin me shum se nje mesazh cdo 15 minuta
-Te vendosin produkte ne shitje
-Te blejne produkte qe jane ne shitje
-Te transferojne ALL,gold apo cdo tip produkti tek nje account tjeter
-Te punesojne lojtar te tjere

Ne menyr qe te beheni nje lojtar i "vjeter" sot e mbrapa te gjith ato qe jan lojtar te rinj kane per te plotesuar nje mision te ri qe do quhet " Become an Adult"

Qartesisht ky ndryshim eshte bere per te ulun numrin e multies dhe per ti "detyruar" lojtaret e rinj qe ta mesojn lojen sic duhet.

 

Comments

Catatumbo
Catatumbo Day 1,822, 09:51

voted

I am back for you ALBANIA
I am back for you ALBANIA Day 1,822, 09:57

v+s

Andiroid
Andiroid Day 1,822, 11:50

V + shout

Mr. BadAss
Mr. BadAss Day 1,823, 04:09

V

i Krisuri
i Krisuri Day 1,823, 06:25

Nuk jan vetem keto ndryshimet qe verehen ne e-republik e me specifike jane ndryshimet ne eAlbania, ku qeveria jone ka bere rritjen e taksave, nga 10 % ne 20 % per ata te cilet punojn, ndersa ne shitjen e produkteve kane bere masaker te vertet, kan ngrite taksat edhe me 30 %. shtet hajn si ne realitet si ne virtualitet,
Shume shpejt do te humbasim edhe ata pak lojtare te cilet mundohet te jene pjese e kesaj loje, dhe ne fund me siguri se do ta quaj veten: Gjeneralet i Ushtrise se vdekur

Lucifer aka Biuy
Lucifer aka Biuy Day 1,823, 10:51

V

toniloco1
toniloco1 Day 1,823, 11:40

v +S

Elton CrazyShady E
Elton CrazyShady E Day 1,824, 00:59

Giant V

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.