Ambient on/off

Join the new world

 

Ndihmat e Shqiptarve, Lojtar i ri

Day 1,826, 09:14 Published in Albania Greece by PerparimKosova

Pershendetje
Une jam rreth 2muaj ne eRepublik e hapa ket artikull per te shpreh se si nje lojtar i ri sikur un qe qfare shoh ne ket loj, se perderi sa Bota nuk i lejoj 2Gjermani te jetoj te ndara, e pse Ne Shqiptaret te jetojm ne 6a7 Shqipni kur e kem veq nje Nane Shqiperi, duhet hala te luftojm qe te jetojm me ni Atdhe qe eshtrat e te parve te ndijn qetsi, e ne qe jemi gjall te ndjem knaqesi.
Ne Shqiptart jem te shperndar ne krejt boten po kur vjen pune per Komb neve na zgjohen shqisat e gjakut t'Shqiptarit per bashkim e veprim, un ketu pash qe ne ju japim ndihm nje bebe te rrite sikurse mua qe kam lyp ndihm(po edhe pa lyp ndihm me jan lajmruar me vetdeshir) prej shume bashkombasve dhe me ndihmuan pa asnjelloj prites e me vullnet qe te msohem e te behem lojtar ma i fort, shpresoj qe mbas do muaj te behem nje shembull per te gjith sikurse ju per mua, pash edhe qe ka shume parti ketu ne eShqiperi qe kisha dashte qe te jene 2ose 3 jo ma shume qe te jem te bashkuar dhe te vazhdojm luftrat tona deri ne clirimin e te gjithave tokave shqiptare, une kam hala per te mesuar ketu do ti lodhi prap me pyjet e mija bashkombasi e mi deri sa te mesoj 100% se si ec loja, Nuk mbetet ven per te folur per veten veq qe kam Gjak ushtari dhe dua qe kur te behm i fort ne ket loj te marr pjse ne nje Njesi qe organizon lufta dhe qe lufton, edhe nese prij a jam i dyti ose i fundit nuk ka rendsi, rendsi ka te jem te bashkuar si ekip, te jem te nje fjale dhe ta mbajm fjalen dhe te shikojm te tjeret se si punojne pra duhet pune si permua ashtu edhe per ju, jan ato qe i pash edhe ato qe i mendoj ....Pra do ta kemi 1GJUHE1KOMB1SHTET dhe per fund kur lypa ndihm per artikullim tim te shkruj ne nje gazet me erdh ndihma meniher kshtu qe ne jemi duar hapur.
Duam Shqypni etnike "ma zor pomdoket ne loje me bo realitet se ne realitet qe (gati) e kem edhe ca rrug per ta kryer krejt amanetin e te parve tan'
Feleminderit qe e lexuat .

 

Comments

EFALB
EFALB Day 1,826, 10:56

V + S
Per te inkurajuar gazeten tende edhe artikullin e pare tendin ne vecanti.

PerparimKosova
PerparimKosova Day 1,826, 12:54

Faleminderi vlla, do te vazhdoj me stervitje kurr pa ndal se kam kohe per tu marr me ket loj, kshtu qe kam me qen aktiv ketu .

Krye Qendra
Krye Qendra Day 1,826, 13:42

V+S

Andiroid
Andiroid Day 1,827, 12:26

V+S Artikull i shkelqyer. Te lumt

p.s. Po pate nevoje per ndihma te tjera ke gjithmon shokun ktu 😉

uliks1
uliks1 Day 1,827, 15:14

te lumt

ILLYRIAN .PUNISHER
ILLYRIAN .PUNISHER Day 1,828, 05:03

Bravo vella, dhe ne te gjithe sebashku, Shqiperine do ta bejme : ) tung vella
V + S

PerparimKosova
PerparimKosova Day 1,828, 07:34

Faleminderit per mbeshtetjen 😁) do vazhdojm pa ndal.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.