Nawiasem mówiąc

Day 4,445, 01:53 Published in Poland Poland by Damio22

Cześć. Dzisiaj kontynuacja pewnego tematu oraz sprawy bieżące.

Numer 261. Zapraszam do lektury!

Przegląd prasy

Gotujmy pyszne po bułgarsku. Garść przepisów na dania z kuchni bułgarskiej. Niestety, coś chyba w tłumaczeniu poszło nie tak - w przepisie na paprykę przeczytałem: "Usuwacie uchwyty i nasiona". Jakie uchwyty?! 🤔

POTĘŻNA aktualizacja erepa [ANALIZA]. Co się zmieniło w erepie? 🤔

Kilka słów o powstaniach

Dzisiaj w naszym mini cyklu wspominamy powstanie styczniowe. Wybuchło 22 stycznia 1863 i trwało do jesieni 1864. Było skierowane przeciwko Rosji. Zakończyło się przegraną Polaków.

Niechciane emoty - część 2

Kontynuacja tematu z numeru 124. sprzed kilku miesięcy.

Ostatnio znowu trafiłem na irytujące buźki, których wcale nie powinno tam być. Przynajmniej nie było to intencją autora. Gdy używamy nawiasów, czasem wychodzi takie coś. Na listę tych niepożądanych dopisuję %) czyli 😵

Q&A

Iroh89 napisał: "jakie najwieszka przygoda miales?"
Odpowiedź: Myślę, że dwa tygodnie w Anglii podczas wakacji w 98. Dużo zwiedziłem. Niestety, w tamtych czasach nie robiło się zdjęć na każdym kroku. 😉

Czas na szachy

Informacje o rozgrywkach szachowych (ukończonych, bieżących i tych dopiero planowanych) znajdziecie na stronie Szachy info.

Szachowe Mistrzostwa eRepa. Pierwszy turniej sezonu drugiego. W czwartej rundzie trafiłem na zawodnika z Polski. Tym razem znowu przegrałem. Jeden z lepszych graczy zrezygnował z zawodów, to już trzeci w tym turnieju. Wyniki turnieju możecie śledzić tutaj.

Mistrzostwa ePolski w Szachach. Pierwszy turniej sezonu drugiego. W moim drugim meczu był remis 1:1. Pierwsza partia była wyrównana, dopiero końcówka przesądziła o mojej przegranej. W drugiej partii zdobyłem przewagę w środku gry i przeciwnik się poddał. Info o turnieju tutaj.

Puchar eŚwiata w Szachach. Nadal można się zgłosić przez pm, czekam do 26 stycznia 2020. Pierwszy turniej w lutym, więcej informacji tutaj.

Słowo roku - konkurs

Trzecia edycja tego konkursu. Wybieramy słowo minionego roku. Mamy już dwanaście nominacji. Propozycje można podawać w komentarzach, czasu pozostało niewiele - tylko do 22 stycznia.

Informacje o tegorocznej i poprzednich edycjach znajdziecie na stronie konkursu.

Słowo na koniec

Czekam na pytania, komentarze, voty, suby. Zapraszam do nominacji w konkursie Słowo roku.