Na severu nova sila na obzorju - Finska

Day 1,431, 15:49 Published in Slovenia Slovenia by Ice Killa

Ko pomislimo, kako smo še pred kratkim popolnoma odmislili možnosti, da bi lahko eRepublik doživel še kakšen baby boom v bližnji prihodnosti, pa se pripeti ravno nasprotno. Kot nekateri pravijo, pričakuj nepričakovano in pričakovano se bo pripetilo. Glavni baby boom je seveda potekal v Srbiji, ki je prav zaradi referenduma o Kosovu bila spodvržena nenadnemu povečanju aktivnosti, naravnost fenomenalen je podatek, da je za Kosovo glasovalo osupljvih 9000 Srbov. Novice o "srcu Srbije" so bile sicer deležne tudi medijske pozornosti v resničnem življenju, kar je načeloma zgolj še eden izmed razlogov, zakaj je Srbija ponovno na pragu aktivnosti, ki je bila do sedaj v eRepublika neslutena. Največje število aktivnih igralcev je pred časom zabeležila Poljska na volitvah nemudoma po baby boomu, ki je pripeljal ogromno količino novih obrazov v to igro, le-to je doseglo številko okoli 6000 igralcev, ki so glasovali na volitvah v enem dnevu. Ko pomislimo na referendum, je potrebno v obzir vzeti dejstvo, da je bilo moč glasovati okoli 3 dni, sicer pa je še vedno to precej osupljiv podatek in nam lahko da vedeti, da se ponovno bliža zlata doba Srbije v tej igri. Povsem na severu pa je pozornost eRepublik skupnosti dobila Finska, še pred kratkim država, ki je bila še nedavno popolnoma okupirana s strani Estonije oz. se je v tem obodbju borila za suverenost, kar pa ji načeloma ni uspevalo. Brez skrbi, zgodil se je šok - gledano s strani Estoncev, in Finska je dobila prvi baby boom v svoji zgodovini, ki bo nedvomno okrepil njihov položaj na karti esveta. Igralci načeloma v celoti prihajajo iz "kopije" mednarodnega 4chana, torej spletne strani, ki sliši po imenu Ylilauta. Pri tem se seveda porajajo vprašanja, če se lahko ponovi primer slavne turške skupine iNCi, odgovor na to je sedaj še neznan, bo pa moč več povedati o tem v prihodnosti, ko se bo situacija na Finskem povsem razjasnila tudi za zunanje opazovalce in ne zgolj za finske posameznike, ki so o zadevi nedvomno bolje obveščeni.


Finski preporod se že kaže v tem, da so po dolgem času zopet v celoti neodvisni. Izgleda, da bodo Finci prvič tisti, ki bodo krojili zadeve in ne njihovi nasprotniki.

Se lahko Finska prelevi iz okupirane nacije v okupatorja?
Položaj Fincev je za nas zanimiv predvsem z vidika, da so oni svoje nasprotnike zamenjali za zaveznike in nasprotno. Torej, če je nekoč Rusija predstavljala enega izmed njihovih glavnih nasprotnikov in Švedska za zaveznika, se je položaj spremenil. Finska se smatra kot izjemno proEDEN orientirana in ne pristaja na kompromise z nasprotnim zavezništvom, pa čeprav so v preteklosti z njimi delili prijateljstva in skupne sovražnike. Stvari se spreminjajo, mišljenja se več kot očitno v tej skandivanski državi ne. Posamezniki sicer trdijo, da se je Švedska, torej soseda in zdajšnja sovražnica Fincev, pridružila zmagovalni strani in se povsem odpovedala svojim preteklim bratskim povezavam - načeloma se ne motijo, podobno je storila Poljska, ko je slednja zapustila Hrvaško in preostale balkanske EDEN usmerjene države. Iz tega lahko sklepamo, kakšen priokus so imeli Skandinavci ob odbobju pestrega dogajanja v zgodovini eRepublika.

Razmere na severu so trenutno v procesu tranzicije, kar bi po domače lahko razložili s tem, da obstaja možnost, da se Estonija iz okupatorja spremeni v okupirano nacijo, zares silovita sprememba. Pri tem se nedvomno porajajo vprašanja, kakšen je njihov medsebojni odnos v resničnem življenju - ta je prijateljski in s tem se možnosti za baby boom Estoncev silovito zmanjšajo, lahko se pa celo pripeti to, da se odpovejo svojim zaveznikom v Baltiku in se zavežejo s Finsko v zavezništvo. Do sedaj so se v eRepubliku dogajali tudi bolj čudni pripetljaji od tega, kot recimo Turčija in njena neodločnost pri tem, ali je članica Terre ali ne - da o njihovi nevtralnosti niti ne govorimo. Estonija je v danem trenutku sicer spodvržena ofenzivi s strani Finske, pred tem pa je izgubila vse okupirane regije v istoimenski držav. Podobno kot pri vsaki velesili napredek ne pride čez noč, ampak se gradi nekaj časa. Finsko bomo lahko čez določeno obdobje spremljali na višku moči in aktivnosti in bo celo močnejša od Slovenije kot celote - s tem mislim predvsem več aktivnih igralcev, več motivacije in več elana za spremembe, tega Slovenci nimamo in smo se povsem predali v svojo monotonost.

Srbija na poti do desete surovine
Po uspešnem prodoru preko Apeninskega polotoka v lovu za pobeglim vlakom, ki je slišal po imenu Hrvaška, so Srbi sedaj na dobri poti, da svoje originalne, hrvaške ter italijanske regije povežejo s tistimi iz Francije ter tako kot ena izmed redkih držav posežejo po polnem spektru surovin poleg Poljske, ki je edina iz ONE-a do sedaj, ki se lahko pohvali s tem. Če so še pred meseci imeli težave v sami miselnosti, ki je ni bilo, moč je seveda bila prisotna, imajo sedaj oboje. Nekoč sem se izrazil, da imajo mišičasto telo, ki pa je brez glave, tokrat pa so le stvari na svojem mestu in razultati so prisotni.


Srbija bo z zavzetjem gumarske regije postala ena izmed redkih držav s polnim arsenalom surovin.

Lahko si obetamo, da kamorkoli bo šla Hrvaška, ji bo Srbija sledila. Nekateri pravijo, da je to rivalnost, drugi pa kompleksnost. Resnica je nekje vmes, drži pa, da prav ta sovražnost Srbov do Hrvatov v eRepubliku prinaša zabavo v to igro. Ko omenimo zabavo, so seveda glavni krivci za le-to predvsem hrvaški upi in njihove vizije, da posežejo po tem, kar si v zgodovini niso mogli privoščiti oz. celo niso upali. Ko imaš ti nekoga, ki popolnoma stoji za svojimi besedami in je na vrhu države, kot je v tem primeru Argrob, imaš organizirano celoto in državo, ki služi svojim namenom.

Hrvaška melje po Mehiki in Kolumbiji
Hrvati so se očitno odločili, da bodo vajeti vzeli stvari v svoje roke. Z idejo, da bodo imeli zgolj mehiške regije, se niso zadovoljili, zato v danem momentu vojno med Kolumbijo in Mehiko izkoriščajo v svoj prid. Slednji so zmagali bitke napram Kolumbiji, kar torej omogoča Hrvaški, da si povsem podredi kolumbijske regije za lastne ter tako še razširi svoj spekter vpliva v eRepubliku. Kolumbija je za Hrvaško pomembna zaradi strateških razlogov, saj omogoča povezavo z Azijo, bolj natančno Indonezijo, ki je v teh trenutkih povsem pod baražo Terre, kjer glavno vlogo v ofenzivi igrajo Brazilci, Američani in Kitajci. Če je bila nekoč Azija povsem v primatu Indonezije, bo sedaj le-ta v rokah Terre, kjer pa Indonezija ne bo imela vloge primerljive z njihovo zlato dobo v začetku eRepublika v1.


Srednja Amerika popolnoma v barvah Hrvaške. Dolgoročni obstanek Hrvatov na zahodni poloboli je v primeru popolnega zavzetja Kolumbije in Mehike skoraj zagotovljen.


Povsem v bližini hrvaških regij(Kolumbija meji na posamezne indonezijske regije) Terra uspešno žanje uspehe svoje ofenzive na Indonezijo.

Poljska uspešno sklenila mir z Nemčijo
Ko smo že menili, da za Nemce ni več upanja, sta se obe strani dogovorili za mir, ki Nemčiji "pripisuje" 2 izmed centralnih nemških regij in jim tako posledično omogoča delno neodvinost, ki je pred tem niso imeli. Lahko rečemo, da je to izjemno poštena poteza s strani Poljakov, ki bi se lahko zavezali tudi k temu, da nad Nemčijo ohranjajo svoj teror, kot smo bili temu priča v preteklih mesecih.


Poljski mir z Nemčijo je slednji omogočil povrnitev dveh izmed številnih regij v njihovo prvotno last. Dogovor vključuje tudi pogoje kot so nenapovedovanje naravnega sovražnika in prepoved borbe v uporniških vojnah.

Zahodneje se Poljaki približujejo temu, da ponovno v celoti okupirajo prav vse francoske regije s pomočjo Srbije, ki prodira iz juga in cilja na edino manjkajočo surovino, torej gumo.

Makedonija v večnem boju z Grki
Poraz, zmaga, poraz, zmaga, torej toplo hladno, bi se lahko z drugimi besedami izrazili. Makedonija ima določene prebliske, vendar se problem poraja pri tem, ker nima neke konstante, ki bi omogočala, da bi svoj vpliv razširili do Egipta, saj jim to do sedaj onemogočajo Grki. Če se bodo stvari ujele ne svoja mesta, lahko še pred koncem tedna pričakujemo, napoved vojne Makedonije na Egipt, seveda ob predpostavki, da bo Grčija v celoti okupirana, kar pa je bolj ali manj utopično, ko pomislimo na to.


Vprašanje je, če lahko Makedonija upa na popolno okupacijo Grčije in če bo imela možnost za prodor v Egipt, kjer so še pred meseci imeli številne regije poleg Savdske Arabije.

Pred časom so imeli izjemno priložnost, da preidejo v Afriko oz. na Bližnji vzhod, a tega niso izkoristili. Grčija bo za Makedonce kot Hrvaška za Srbijo, s tem se za zdaj še niso sprijaznili, a bi se počasi morali. To je mrka resnica, ko imaš določene frustracije s svojimi sosedi v resničnem življenju.

Sovražniki - kdo?
To je zdajšnje vprašanje Slovenije. Če smo se še pred kratkim ubadali s tem, kako se znebiti Hrvaške in ponovno dobiti Italijo v naše roke, je trenutni položaj ta, da nimamo nasprotnika, kamor bi lahko "poslali" svoje težnje in vojaške ambicije. Srbija je na zahodu in jugu blokirala naše upe, medtem ko nam pa napad na Avstrijo ne prinese nič razen še ene izmed nesmiselnih uporniških vojn, kjer profitirajo zgolj lovci na medalje.


Slovenija ima spet težave, tokrat s tem, da nimamo primernega sovražnika. Kakšna ironija, mar ne?

Sicer obstajajo določene ideje, kot recimo, da bi Slovenija napadla originalne regije ZDA preko Francije, ali pa celo, da bi pomagali Makedoniji na jugu, a to je bolj ali manj sanjarjenje, saj Slovenci sami ne bi mogli povzročiti neke odločilne spremembe. Smo premajhni in naša moč ni velika, svet krojijo velesile in eRepublik je zgolj še eden izmed dokazov, da je temu tako. Lahko postorimo nekaj, če si upamo, to je vse, kar lahko rečemo v položaju Slovenije.

Lepo vas pozdravljam,
Ice Killa aka Howly