Ambient on/off

Join the new world

 

Návod pre kongresmanov

Day 1,436, 13:54 Published in Slovakia Slovakia by martin 123456789
Drahí kongresmani

Hneď na úvod by som vám rád pripomenul pár základných úloh kongresmana (ako niekoho, kto je pre štát veľmi dôležitý, a kto nie je len bábka, hlasujúca za nezmyselné zákony a za zákony len for fun):

- Odovzdanie goldu zo získanej medaily v prospech eČSFR. Kedy, koľko a kam vám vždy bude upresnené Ministrom financií.

- Budete hlasovať za konkrétne návrhy, potrebné pre krajinu, preto nikto nenavrhujte nezmysly a zákony for the fun ( ako naposledy JA ).

Ak náhodou neviete ako hlasovať, opýtajte sa skúsenejších hráčov pomocou PMky alebo na Skype.

Na hlasovanie máte 24 hodín, takže nie je dôvod sa unáhliť v dôležitých veciach. ( nie tak ako to urobil posledný kongres )

Do kongresu sa nám dostali aj nováčikovia, ktorí si túto funkciu ešte nemali možnosť vyskúšať. Nezúfajte, nestratíte sa, naopak budete vážené kongresové osoby, ak si dôkladne prečítate následovné riadky... ( a ak niečo neviem opýtam sa starších, nikto nikoho nikdy nikam neposlal )
* Hlasovanie o prezidentských návrhoch zákonov

* Navrhovanie zákonov a ich hlasovanie

* Akceptácia občianstva* Kongresman dostane alert akonáhle je predložený nový návrh zákona.


* Ak kongresman opustí politickú stranu, nestratí svoj poslanecký mandát. jediným spôsobom, ako oň môže prísť je rezignácia.

* Kongresman má viac možností, ako obyčajný občan.
Tie nájdete v záložke TU

Toto je miesto predkladania návrhov zákonov. Každý kongresman má počas obdobia nárok ( nie povinnosť ) predložiť presne 2 návrhy zákonov.A toto sú zákony, ktoré kongresmani môžu predkladať:

New citizen fee

Zmena množstva peňazí pre nových občanov, ktoré dostávajú ako štartovací kapitál. nemôže byť nižšia ako 5 jednotiek v miestnej mene.Country donations

Prevedenie zlata alebo peňazí zo štátnej pokladnice do Národnej banky Slovenska. Počas dvadsaťštyri hodinového hlasovacieho obdobia je navrhovaný obnos meny vzhľadom na darovanie "zmrazený" a nepoužiteľný.Nikdy nehlasujte za presun peňazí inam, než do Narodnej banky SlovenskaIssue money

Zmení navrhnutý počet goldov z pokladnice za navrhnutý počet peňazí. Zahŕňa platenie dane z transakcie, ktorá je automaticky odpočítaná vo výške 0,005 Gold za jednu jednotku peňazí. ( v súčasnej dobe toto nie je pre eČSFR potrebné, ani žiadúce )Change taxes

Asi najkomplexnejší návrh zákona. Poznámka: Nemôže byť nižší ako 1% a vyšší ako 99% (pre dovoznú daň či DPH), alebo 50% (u dane z príjmov). Suroviny bez DPH. ( v tomto prípade je vhodná konzultácia s Ministerstvom financií )Minimum wage

Zmena minimálnej mzdy pre zamestnancov (za akú môžu pracovať v niekoho firme). Nemôže byť nižšia ako 0,10 jednotiek v miestnej mene.President Impeachment

Odstránenie prezidenta - nahradí ho kandidát, ktorý v predchádzajúcich voľbách skončil na druhom mieste, čo sa týka počtu hlasov. Aby impeachment prešiel v kongrese, je treba, aby 66% hlasujúcich kongresmanov hlasovalo "Yes".Natural enemy

Na vyhlásenie "národného nepriateľa" kongresom je treba, aby 66% hlasujúcich kongresmanov hlasovalo "Yes".


Dôležité upozornenie pri udeľovaní občianstva :
Nikdy to však nerobte bez súhlasu člena vlády, povereného na preverenie prisťahovalcov!!! Môže sa nám sem dostať všelijaká naplavenina, ktorá sa tvári príjemne, ale potom nám ublíži.Už nejeden člen kongresu sa popálil na tom, že udelil občianku niekomu, kto potom popáchal neplechu!

Tu je link ktorý žiadateľovi pošlite aby ho vyplnil, následne kontaktujte MoIA ( min vnútra ) alebo prezidenta alebo niekoho zo starších kongresmanov s otázkou čo robiť.
Opakujem, neudeľujte občianstvo nikomu bez predchádzajúcej konzultácie

Každý navrhnutý zákon môžu kongresmani a prezidenta špecifikovať a bližšie popísať tu: Discussion area (Doposiaľ bolo zaužívané pravidlo, že pokým návrh zákona Discussion area nemal, automaticky sa hlasovalo NO, Bolo by dobré, aby sa to zmenilo na konkrétny odkaz na článok, prípadne nejaký iný relevantný link.).
Každý kongresman môže dať presne 2 návrhy počas obdobia, prezident môže navrhovať zákony neobmedzene.
Doba, po ktorú je možné za zákon hlasovať, je 24 hodín. Na tom, aby zákon prešiel, sa musí zhodnúť viac ako 50% hlasujúcich kongresmanov ! Výnimkou sú iba zákony "President impeachment" a "Natural Enemy", na ktorých sa musí zhodnúť 66% hlasujúcich kongresmanov. Za všetky zákony hlasujú ako kongresmani a prezident.


Vo väčších krajinách funguje kongres na vyššej úrovni, to znamená, že jeho členovia sa združujú napríklad na fóre a o zákonoch a o hlasovaní vopred diskutujú.
Preto by bolo vhodné, aby teraz, keď bude v kongrese aj množstvo nových hráčov, títo navštevovali Skype chat (ak tam nie sú, budú prizvaní), kde sa preberajú návrhy, kde sa kongres dohodne na hlasovaní, udelení občianstiev a kde budú môcť poslanci medzi sebou komunikovať.
Samozrejme v klube bude prítomný aj prezident ako hlava štátu, člen vlády, poverený kontrolou a udeľovaním občianiek a človek, predkladajúci iný druh zákonov.LEN NA PRIPOMENUTIE

inšpirácia v predchádzajúcich článkoch : Ghostbiker, Lawyee
korekcia : Luxia Borgia, Burko Burian
preklad : bude spravený

p. s.
poprosím všetkých kongresmanov o V + S aby som vedel, že si to prečítali

 

Comments

Burko Burian
Burko Burian Day 1,436, 13:56

BIG VOTE (:

Markusiak
Markusiak Day 1,436, 13:58

v za namahu a shout bude hned : )

conta.srdr
conta.srdr Day 1,436, 14:00

gabberattack
gabberattack Day 1,436, 14:02

V skratke: nebudte dementi a pred navrhovanim cohokolvek pouzivajte rozum. Ak ho nemate, spytajte sa niekoho kto ho ma.

Deph
Deph Day 1,436, 14:21

...dobrá práca Martin o/

Bieszkow
Bieszkow Day 1,436, 14:28

Vote : - )

Jovan Tekelija
Jovan Tekelija Day 1,436, 14:29

vote
cant understand any of it though xD

Vlastimil
Vlastimil Day 1,436, 14:33

vote. Potom ma prosím pridajte na skype.

Luxia Borgia
Luxia Borgia Day 1,436, 14:40

voted

Luxia Borgia
Luxia Borgia Day 1,436, 14:41

Jovan: its about you, and they say really horrible stuff

totalDEVASTATOR
totalDEVASTATOR Day 1,436, 14:58

hustééé : ) Dobrá práca!

doco11
doco11 Day 1,436, 15:04

gabber 😃:D

vote, dobra praca : )

Aenemya
Aenemya Day 1,436, 15:51

Vďaka : )

gabberattack : D

pustokvetlalia
pustokvetlalia Day 1,436, 16:08

V aj S, pekny článok

Ghostbiker
Ghostbiker Day 1,436, 18:30

s mojím odobrením o/

xdxm
xdxm Day 1,436, 21:51

vote vdaka za inštrukcie

Reno 22
Reno 22 Day 1,436, 22:46

krasaa:)

Mali Joza
Mali Joza Day 1,437, 00:40

VOTE!

ave michal
ave michal Day 1,437, 04:05

super! VOTE

abec3
abec3 Day 1,437, 05:54

prečítané

Rudzjo
Rudzjo Day 1,529, 13:42

Vote !
give me link to skype in pm

BroF
BroF Day 1,625, 13:11

voted

Nibur
Nibur Day 1,822, 01:30

OK

lacionne
lacionne Day 1,822, 01:41

good job !

xcover
xcover Day 1,978, 07:43

Beriem si to na vedomie. Dobrá práca!

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.