Ambient on/off

Join the new world

 

Muudame makse.

Day 1,846, 09:02 Published in Estonia Serbia by kjork

Plaanis siis tõsta income maksud 20% peale ning langetada import tax 1% peale ning vat 5% peale.See peaks tooma uusi müüjaid turule ning vähe odavamad q7 relvad.Ning ehk tõuseb ka päevane sissetulek.

arutelu
http://foorum.e-eesti.eu/viewtopic.php?f=10&t=5119
 

Comments

G3rak1
G3rak1 Day 1,846, 10:02

Maksumuudatustega olen nõus. Peab proovima erinevaid variante, et maksulaekumine kasvaks. Kuna ei oma Eesti kodakondsust ning seega pole Riigikogu liige, siis tahaksin detsembri eelarve kohta teha ühe märkuse. Eelarve on tehtud -33000 Eekine aga riigil on umbes 9000 Eeki. Eelarve peaks olema ikkagi reaalse kattega. Negatiivse eelarve võib alati teha kui riigil raha on aga kui pole, siis võiks ikka reaalselt mõelda 🙂 Parema maksutulu korral võib ju alati lisaeelarve teha.

Gerdionu
Gerdionu Day 1,846, 12:17

Pole probleemi, olengi pikka aega otsinud põhjust eEestist lahkuda!

T6upull
T6upull Day 1,846, 12:24

atixs, sa oled esimene, kes märkas, et eelarve on miinustes. või vähemalt keegi teine pole sõna võtnud

Margooni
Margooni Day 1,846, 12:27

5% VAT on liiga palju. Vähemalt relvadele. FAKT on see, et eEesti kodumaise tarbimisega makse ei kogu. AINUS võimalik variant on teha seda suure hulga käibe pealt. Seda saab teha AINULT siis kui hinnad konkureerivad näiteks Poolaga. Olen kindel, et paljud eestlastest ePoola kodakondsed müütaksid meeleldi sama raha eest oma tanke pigem eEestis. Seega oleks ainus võimalik TULEMUSLIK maksumuudatus alandada relvade VAT kas 1 või 2 % peale ja importmaksu 1% peale.

See on minu arvamus...

Margooni
Margooni Day 1,846, 12:40

t6upull, sa ootasid riigikogult mingit tagasisidet? haa-haa, eriline optimist : )

Ega sa ometi ei looda, et sealt ka mingit mõistlikku maksude teemalist arutelu tuleks?

eEesti riigikogu on ju nii mõttetu "koosus", et ammu oleks aeg foorumis "eluliste" teemade aruteludeks see riigikogu liikme staatuse piirang maha võtta. Kui kuskilt midagigi asjalikku on oodata, siis KINDLASTI MITTE eEesti riigikogust (atixs'i näide)... Mõtle selle peale

Pealik
Pealik Day 1,846, 13:13

Ma arvan, et kjorki mõte on hea. Teeme ära.

sodur
sodur Day 1,846, 21:33

vaadake mis palgad eestis on ja siis mõelge kui kauaks töölisi on, selline maksu muudatus viib viimsegi eestlase poola tööle ja maksu tulu langeb veelgi!

Margus oolb
Margus oolb Day 1,847, 23:12

selle teema põhjal ei saa kuidag ümber ,et suunurki alla suruda. Hea meelega redutan kuskil mujal. Oi oi kas eestis hakkatakse relvi ostma mida juba pool aastat toimunud pole. Tooge riik kaardile siis vaatake kas rahvas tuleb tagasi. Sellises poolpiduses riigis pole midagi teha ju mis on koguaeg kaardilt kadunud.

Kalev Nuri
Kalev Nuri Day 1,847, 23:30

Krt hea on öelda tooge riik kaartile, mismoodi kulla inimene sa seda ette kujutad? Sõda Soomega ei saa kuidagi läbi, Heal juhul 200+ sõdiva elanikuga on raske mingit survet avaldada,

Muusika
Muusika Day 1,847, 23:37

Kurb on lausa vaadata.
Kulla inimesed, öelge, MIS MOTIVEERIB KEDAGI TEGUTSEMA?
Kindlasti ei ole see teie vingumine, mida on täis 98% igasugune kommentaarium ja kindlasti ei ole ka motivaator "TEHKE TEIE, MA TULEN TAGASI SIIS KUI KÄES ON PARADIIS".
95% eEesti elanikest, ei teegi muud kui kasutab igasuguste ettepanekute vastu oma vetot "Ma olen mujal, ega kavatsegi tagasi tulla".
5% on eEestis neid elanike, kes ka reaalselt tegutsevad selle nimel, et neil siin hea oleks (jah suur üllatus küll)

Joonas Uss
Joonas Uss Day 1,847, 23:38

Ja kõige kõvemad vennad lebotavad välismaal ja inisevad, et tooge riik kaardile tagasi. Sellised pussukad ei tohiks üldse kuskil sõna võtta.

Muusika
Muusika Day 1,847, 23:39

Ja keegi kurat ei tegutse selle nimel, et TEIL hea oleks.

Kui teil on ettepanekuid, siis tooge need välja, meil on isegi väline foorum üleval, kus on arutelud võimalikud ning kus saaks välja tuua igasuguseid numbreid.

Kuskil oli tehtud artikkel, mis näitas, et väikestel riikidel on tegelikult reaalsem saada suuremat maksutulu väikeste maksudega, kui suurtega. (Kahjuks ei mäleta enam artikli aadressi või kes selle kirjutas).

Margooni
Margooni Day 1,847, 00:13

Muusika - riigikogu foorum, kus saaks teemadel arutleda, on ju "tavainimesele" blokeeritud. Keegi ei viitsi iga kord kui tuleb hea mõte, teha foorumisse avalikku kohta eraldi teema, kus siis kommenteerida mingit juba olemasolevat.

Mina näiteks olen kasvõi selle artiklil all esitanud konkreetseid argumente, ma ei ole aga MITTE ÜHTEGI näinud riigikogu foorumis. Keegi käis välja idee, et VAT võiks olla 5%, aga MIKS? Mina ei usu, et see toimib, aga tehke proovi.

...

Margooni
Margooni Day 1,847, 00:16

...

KINDLASTI aga on idiootsuse tipp tulumaksu tõstmine 20% peale. Vaadake nüüd, härrad riigikogulased, eEesti tööturu pakkumisi. Nüüd võtke sealt 20% maha. Kas teie teeksite sellise palga eest eEestis tööd? Nagu Sodurgi mainis - see maksumuudatus midagi head ei tõota...

Aga mida meie ka teame... Eks need kõige helgemad pead on ju riigikogus ja õiged otsused riigikogu foorumis põhjalikult läbi arutatud (:

Lohken
Lohken Day 1,847, 00:19

Tehke ära, saab midagi vähemalt tehtud. Küll hiljem näeb mis ta teeb aga eks just vigadest õpitaksegi, kui niisama paigal istuda siis kurat ei õpi ka midagi.

Margus oolb
Margus oolb Day 1,847, 00:20

Miks ma seda ütlesin on ju tõsi kuude viisi olen proovinud kuskil eestis sõdida mul hakkab juba mängu isu ka ära kaduma DO pärast ainult sõdin. Muu sõdimine on langenud 0 tasemele milleks pingutada kui midagi ei toimu.

Margus oolb
Margus oolb Day 1,847, 00:27

Kuskil väljamaal redutada on ka igav sisuliselt asi võõrkeelne ja üksluine

POLAND PLS
POLAND PLS Day 1,847, 00:46

en tajunnut mutta votesin silti

Joonas Uss
Joonas Uss Day 1,847, 02:01

Nüüd siis on RK Teie ülbuses süüdi. Tule taevas appi

erakles
erakles Day 1,847, 02:21

Margooni... see tulumaksu tõstmine ilmselt miskit erilist ei muuda, sest üsna suur arv töötab niikuinii kusagil üksuste firmades miinimumpalga eest.

Viskaja
Viskaja Day 1,847, 02:51

Ettevõtjana, kelle töölised saavad hetkel eEesti suurimat palka sularahas (vähemalt arvestades tööturul olevaid pakkumisi), olen mina tulumaksu tõstmise poolt. Tõsi küll, ega neid töölisi mul väga palju pole ka : )

Rait The Great
Rait The Great Day 1,847, 03:29

Impordimaksude vähendamine ei muuda Eesti turgu Poolaga konkureerivaks. Pigem muudab Eestis elavate eestlaste elu veelgi kehvemaks. Mina pooldaks pigem importmaksude tõstmist.

Enrii Lindebaum
Enrii Lindebaum Day 1,847, 04:50

Margooni, kui tõuseb läbimüük, tõusevad ka palgad, mis kompenseerib selle 10% tõusu tulumaksul.

Margooni
Margooni Day 1,847, 06:39

Rait the Great - sul on pooleldi õigus. Et turg muutuks konkurentsivõimeliseks, on vaja alandada ka KÄIBEMAKSU. Kindlasti ei tee odavamad tankide hinnad eEesti elanike elu kehvemaks. Selle teeb kehvemaks räige tulumaksu tõstmine.

Enrii - sa pole vist endiselt pihta saanud eRepi "majandusele". Palk ei sõltu läbimüügist vaid tanki hinnast. Üks inimene toodab eEestis 10 tanki - end of story. Müües 10 mehe toodangut, ei saa sa kõigile rohkem maksta. Palk sõltub AINULT tanki (ja raw) hinnast.

Margooni
Margooni Day 1,847, 06:42

Kokkuvõtteks: mis siin ikka salata - eRepis ei ole väikeses riigis võimalik kasumlikult ettevõtlusega tegeleda. Seda saaks teha riigi vaesuse hinnaga. eEestil on ainuke ellujäämisvõimalus importmaksude pealt mis paraku tähendab seda, et eestlased saavad samuti turul konkureerida AINULT siis kui hangivad endale tootmist soosiva kodakondsuse.

Kas see meeldib meile? Kindlasti mitte... Kas on teisi variante? Mina kahjuks ei näe : (

hallvatt
hallvatt Day 1,847, 09:46

Hea meeleg anõus veidi rohkem maksu maksma antud juhul. Vähemalt me siin üritame midagi muuta, selle asemel, et kuskilt Poolast targutada.

Joonas Uss
Joonas Uss Day 1,847, 09:54

Nice hallvatt, nice 🙂

Muusika
Muusika Day 1,847, 10:41

Midagi muuta läbi mõtlemata on ka kaunis mõttetu 😉

sodur
sodur Day 1,847, 12:10

kehv asi on see muutus teeb asja ainult hullemaks, kui pole riigil bonuseid ega töölisi pole ka riiki! Varsti seis ongi, et meil riigikogulasi sama palju kui eesti aktiivseid e-kodanike! Küsimus kas sellist e-eestist me tahtsime????

Joonas Uss
Joonas Uss Day 1,847, 13:22

No tegelikult on seis selline, et mis meil enam kaotada on. RKs on 5-6 aktiivset inimest, valitsuses on vähemalt kõik aktiivsed. Inimesed käivad ainult korra päevas sees teevad oma 2 klikki ja lähevad minema. Seis on juba praegu katastroofiline.

Dk os
Dk os Day 1,847, 13:53

kõik tore, aga kas ei peaks alustama veidi kaugemalt. oma riiki oleks vaja. ok, keeruline, aga millised oleksid võimalused soomega rahu tegemiseks? ma ei tea, kuidas sommidel, kuid usun, et enamusel eestlastel on kõrini sellest permanentsest jamast. see pole enam huvitav. oleks aeg leida uued väljakutsed ja mingeid uusi arenguid. praegu on juba pikem paigalseis. isegi plato pole enam mingit jama külvanud. ja usun, et sommidelegi praegune olukord eriti pinget ei paku
.

L7.QualifiedWarrior
L7.QualifiedWarrior Day 1,847, 14:04

Lapimaa vallutamine jääb vist ära.

SlashTail
SlashTail Day 1,847, 21:57

keegi tark olevat öelnud midagi sarnast: "me oleme sitas, kuid see sitt on tuleviku väetis."

sisuliselt import maksu 1% peale langetamine, võib isegi, et e-eestile natuke rohkem raha sisse tuua, kuid kindlasti nöögitakse selle käiguga kohalikke tootjaid. tegelikult juba hetkel on kasumlik "full bonus" riikides toodetud tankid e-eestis maha müüa - kasum on suurem. kuid miks seda ei tehta? vastus on rahva arvus. ....

SlashTail
SlashTail Day 1,847, 22:01

.... kui pannakse 200+ tanki korraga müüki, on sisuliselt turg tankidest üle küllastunud, sest keegi ei osta neid. nüüd peab kohalik tootja tanki hinda langetama, kui soovib oma tankidest lahti saada. see aga tähendab teadagi mida.

von baer
von baer Day 1,848, 01:22

nojah

Margus oolb
Margus oolb Day 1,848, 08:42

yep minasiin ja kui keegi päevas 200 tanki ostaks tunniga eestis siis oleks jumet 5 tk päevas ei tasu jännata mis pees see pees.

Ei hakka mina eesti tanke tootma ükskõik millise hinnaga sest keegi ei osta. parem sõdin need 20 tanki ära ja elu lill. Hetkel isegi ei viitsi sõdida sest jumet pole ja ka riiki. Peab ikkagi sebiasse kolima uuesti.

Läbi aegade on eesti pekki läinud oma sõdade ja munemisega kus mass quit toimub.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.