MOLDÁV KÖZTÁRSASÁG – Külön utakon?

Day 819, 10:43 Published in Hungary Hungary by vasmegye
A Pruton túl, a Dnyeszteren innen – földrajzilag így jellemezhető a kis állam Kelet-Európában, az orosz és a román érdekek ütközőzónájában IRL. Itt erepen ez egy kicsit másképp értelmezendő, hiszen a kezdetek óta a játékban lévő ország hamar a román érdekek középpontjába került, mely 2008 áprilisában kifejezésre is került egyesülési referendumok és gyorsan lezajló háború által, mely végén Moldávia megsemmisült. 10 hónapra rá kerül sor az újraalapításra a teokraták által, miután a románok megTOzták Pakisztánt. 2 hónapig egyetlen régióból, Transnistriából állt az ország, majd a magyarok dicsőséges tavaszi hadjárata során felszabadult a teljes ország, majd előbb újra rövid ideig román, aztán a beütött MPP-k segítségével ukrán fennhatóság alá kerültek a moldáv régiók. A románok ukrán TOja hozta meg újra a függetlenséget „Kis-Romániának”. Ezt követően magyar és román TO csoportok harcszíntere lett az ország. A TOt végül a románok nyerték meg. Így hamar EDEN-párti állammá vált Moldávia, ahová telepítve lett 1 Q5 és 3 Q4 kórház. Mostanában azonban a nagy testvérrel és szövetségeseivel való viszony megváltozott.

Történt ugyanis, hogy a „moldávok” csatlakozni szerettek volna az EDENhez. Annak viszont komoly anyagi vonzatai vannak, melyet Moldávia nem képes kifizetni. Ennek szellemében a csatlakozási kérelem el lett utasítva, ám a moldáv vezetés, az elnökkel, Maniu-val az élen megorrolt a „Brotherhoodra”, és vékonyabbra kezdte fűzni a szálakat a tagállamokkal, elsősorban a nyugati szomszéddal, Romániával.

Ennek első jele az lett, hogy nem kötöttek szövetséget EDEN állammal. Ez eddig is gyakorlat volt, hisz a 100 Goldos MPP-költség elég nagy, s így csak azokkal az államokkal kötöttek szövetséget, ahol biztos harcok ígérkeztek. A korábbi gyakorlat szerint ezek az államok EDEN, vagy ahhoz közeli államok voltak, ám mostanra ez is megváltozott, melyre majd később hivatkozok.

21 nappal ezelőtt jött a következő lépés, mely növelte a távolságot az EDEN és Moldávia között. Ugyanis a moldáv állam új szövetséget hozott létre, mely most még a The Treaty of Chisinau néven ismert, s melynek alapító okiratát Maniu közölte a játék fórumán. Az előbb 8, majd 9 pont értelmében a „Chisinau-i szerződés” államai semlegesek. Önállóan rendelkeznek az államok államkincstáraikkal és erőforrásaikkal, viszont az államok között szabad kereskedelem van. Logisztikai gazdasági és szociális projektekben segítik egymást. Az okirat utolsó pontja (mely előbb a 8., majd a 9. sorszámot viseli, a második verzió a topic második oldalán található) kimondja, hogy a szövetség nem támogatja a hódító háborúkat, és ha az egyik tagállam a másik ilyen szándékkal támadja, az agresszor kizárásra számíthat, míg a másikat a szövetség mobil erői támogatják.

A moldáv külügy egy nappal később akcióba lépett, meghívta az eVilág semleges, valamint az EDEN és a PHOENIX kisebb államait a szövetségükbe. Mivel a szövetség, ahogyan az alapító szövegből is kitűnik, alapvetően defenzív jellegű, ezért nem meglepő módon az Entente és a Sol tagállamok lelkesedtek az ötletért, ám még egyikük sem lépett be a szövetségbe. Az orosz vazallus Észak-Korea azonban tagja lett a szövetségnek. (Kedvenc térképészünk, Gobba is lemaradt mostanában a szövetségekről: „Chisinau” még nincs jelölve, valamint Paraguay-t még nem jelzi térképe Entente-tagnak, holott az). Érdeklődők a wiki szerint: a néhai Franciaország, Kína, Malajzia, Japán és a Fülöp-szigetek.

Az új iránynak megfelelően Moldávia megkezdte a szövetségkötéseket. Észak-Koreával nem került még sor MPPre (valószínű anyagi okok folytán), ám az érdeklődő franciákkal és kínaiakkal már igen. Az előbbiekkel való szövetség annyira szúrta már a románok szemét, hogy cselekedniük kellett, mégsem illik az, hogy a TOzott államban a szövetséges ellen üssenek. A döntés felettébb érdekes lett: TO a TOzott államban.

A románok a február havi elnökválasztáson hamar bevetették a nehézfegyvert: az egyik leghíresebb román politikus, a többszörös ex-román elnök smif indult az elnöki székért. A TO egyértelmű volt, mivel egy a román Partidul Liberal logójára kísértetiesen hasonlító pártban indult el. Az eredmény viszont a románok részéről bukta lett: Maniu második ciklusát töltheti az elnöki bársonyszékben.

Ez dicséretesen hangzik a moldáv semlegesség-barátoknak, ám a jelen és a jövő nem a „moldávoknak” kedvez. Ez már nem az a kor, amikor Moldávia függetlenségét szavatolják. Az ukránok mint román bábállam nem kedvez Moldáviának, míg Magyarország nem tud megérkezni a térségbe csak úgy, csupán egy jól összehangolt hadművelet eredményeként, melyben a románokat blokkolják. Ha nincs ilyen, akkor a magyarok nem érkezhetnek ki az ukrán sztyeppére az aktivált román MPP-k miatt (amit elfoglalnak egy régiót a magyarok Ukrajnából (Subcarpatia), jön a román blokk). A szövetségek jelen pillanatban nem sokat érnek, Franciaország halott, Kína meg a high régiói visszaszerzésén agyal, Észak-Korea segítsége meg nem reális, hiszen az egyetlen ország erepen Észak-Korea, melynek nincs kórháza. Az a tény, hogy az utolsó román-moldáv MPP 5 hónapja lejárt, csak növeli a kockázatot. Nem lennék meglepve, ha néhány hét múlva újra Nagy-Romániát látnánk a térképen.

vasmegye


Folytatva a divatot, következik a vasmegye-csomag.
Persze nem megszorítások lesznek benne, hanem újságok, melyeket örömmel ajánlok olvasásra.
Íme:
NalajaHeadless Chicken Grat az MM-hez!
torma99eZalai Hírlap
SmachMedian
IpathFlagellum Dei
outiszFuture sound of erep

További jó szórakozást!