Mogiļevas incidents

Day 1,335, 16:51 Published in Latvia Latvia by Lorencs


Trauksme Mogiļevā

Naktī no sestdienas uz svētdienu [ap pusnakti] poļu spēlētājs Inkwizytor_666 uzsāka dumpi Latvijas kontrolētajā Mogiļevas guberņā. Sākotnēji šķita, ka tas ir kārtējais feileris, kur baltkrievu armija pāris raundos izsitīs visas savas rezerves, un jau no rīta kauja būs uzvarēta.

Poļu kara kurinātāji

Atverot kaujas logu noskaidrojās, ka ne viss ir tik vienkārši, jo pret mums sitās poļi, precīzāk, viena no Polijas militārajām vienībām — Polish Operation Group, kurai vēlāk pievienojās arī kaujinieki no PERUN vienībām. Domājams, ka POG vecākie spēlētāji atceras vēl no V1 laikiem, kad vairāki šīs vienības karavīri Latvijā piedalījās poļu PTO grupā. Protams, tobrīd mēs atradāmies naidīgās aliansēs un to laiku notikumi nav nekā saistīti ar iepriekšminēto RW.

Pēc poļu klātbūtnes konstatēšanas ielūkojos Polijas presē, kur pamanīju rakstu 'proONE problem'. Te gan uzreiz jānorāda, ka tas noteikti nav šīs valsts valdības viedoklis. Principā tā ir analīze par proONE valstīm. Vairāk gan autora interpretācijas, tomēr nevienam nav liegts paust savu viedokli.

Dažos vārdos — publikācijas autors uzskata, ka proONE valstis atsevišķos gadījumos veic dubultu politiku, kur centrā tiek izvirzīts jautājums par ABC un citu valstu palīdzību Argentīnai. Turpretī vesela virkne ar draudzīgām valstīm tiek ignorētas vai apspiestas. Starp šīm tēzēm cauri spīd dažādi RL argumenti, piemēram, poļu-lietuviešu attiecības, vēsture u.c. argumenti, kuriem patiesībā nav nekāda sakara ar eRepubliku. Rakstā gan nav nevienas norādes uz Mogiļevas kauju, tomēr autora piederība POK militārajai vienībai, laiks un saturs norāda, ka starp abiem notikumiem ir saistība, kas gan ir un joprojām tehniski paliek privāta iniciatīva.

Argentīnas jautājums

Šeit pat noteikti nedaudz ir jāpaskaidro par Argentīnu. Tik tiešām līdz ar citām ABC valstīm Svolo4 prezidentūras laikā tika parakstīts MPP ar argentīniešiem. Svolo4 minēja, ka tas ir labās gribas žests. Tāpat rīkojās arī proONE Turcija un Indonēzija.

Pati Argentīna uz to brīdi bija Terras dalībvalsts. Reizē gan tā piekopa visai divdomīgu politiku un dažreiz atļāvās neparakstīt MPP ar alianses valstīm. Vēlāk tā pilnībā izstājās no Terras, tomēr tās MPP paketē joprojām ir līgumi ar EDEN/Terra valstīm.

Šobrīd Spānijai, kas ir viena no ONE dibinātājām, ir radušās problēmas Dienvidamerikā. Tātad savā ziņā ir saprotams kāpēc ap šo jautājumu ir sākušās noteikta rakstura diskusijas. Ja var ticēt atsevišķām ziņu drupačām par vakardienas ABC un ONE alianšu sapulci, tad Argentīnas MPP līgumi vairs netiks pārjaunoti.

Tomēr atļaušos minēt, ka MPP līgumi ar argentīniešiem netika parakstīti tīri aiz nav ko darīt, jo tā ir stipra valsts [savā reģionā] ar vērā ņemamu militāro potenciālu. Manuprāt ONE vai nu tieši, vai arī klusējot vēlējās caur šiem MPP līgumiem un sadarbību pietuvināt savai ietekmes sfērai arī argentīniešus. Protams, tas ir tikai mans minējums un pēdējo mēnešu notikumu interpretācija par šo jautājumu.

Jauna savienība un baltkrievu iekšpolitika

POK ir spēcīga poļu vienība, kas dienā spēj izsist apmēram tikpat vai vairāk kā visa Latvija kopā ņemta. Līdz ar to pirmajos raundos mēs zaudējām. No rīta, kad atkal apskatīju kauju, mēs bijām atguvuši iniciatīvu uzvarot vairākus raundus, tomēr dienas laikā baltkrievu, precīzāk, poļu puse atguvās un veiksme abām pusēm smaidīja ar mainīgām sekām. Tikmēr presē parādījās interesanti jaunumi.

Pirmkārt, Baltkrievija, Ukraina, Čehoslovākija [Čehija+Slovākija] parakstīja Trīspusējo paktu (krievu presē tika vilktas paralēles ar kādu citu paktu), kas paredz, ka tās neuzbruks viena otrai, sadarbosies militārā jomā, kā arī to, ka pakts neaizskar dalībnieču dalību aliansēs.

Te nu var izvērst visdažādākās versijas, jo, piemēram, Slovākija faktiski ir Polijas kolonija, kas rada jautājumus par tās saimnieces attieksmi/interesēm šajā jautājumā. Krievijā un citās EDEN/Terra valstīs šo paktu uztvēra ar skepsi un tulkoja kā šo valstu tuvināšanos Polijai. Grūti spriest, jo Polija nav paudusi savu nostāju šajā jautājumā. Nevar gan noliegt, ka RW laikā pret mums sitās ukraiņi un slovāki, turklāt paralēli tika pacelti RW lietuviešu un igauņu kontrolētos reģionos. Tātad sadarbība notiek ne tikai uz papīra. Noprotams, ka vēl viena EDEN sērdienīte — Somija, arī nav palikusi malā.

Otrkārt, ja var ticēt Krievijas presē atrodamajām ziņām, tad jau kopš jūnija otrās puses Baltkrievijas prezidents Hyena Black uzsāka kontaktēties ar Polijas spēlētājiem jautājumos par iespējamo Baltkrievijas atgriešanu uz kartes.

Šeit mēs uzreiz varam atcerēties, ka mūsu prezidents pēdējā publikācijā minēja, ka Maniek M esot lobējis jautājumu par Baltkrievijas atgriešanu uz kartes. Kalvis3 paskaidroja, ka poļu prezidents par šādām idejām nebija informēts. Tātad mēs varam secināt, ka baltkrievi tik tiešām ir vērsušies pie noteiktām aprindām Polijā un tās uz personiskās iniciatīvas pamata uzsāka RW, izmantojot atsevišķu vienību kaujiniekus. Mūsu problēma droši vien slēpās tajā, ka kara kurinātājiem izdevās ļoti labi gan izmantot mirkli, gan apstākļus, kas noveda pie ļoti sīvas cīkstēšanās līdz pat pēdējiem RW raundiem.

Nevar arī nepieminēt to, ka Baltkrievijā tagad norisinās iekšpolitiski nemieri. Šajā valstī pastāv divas nosacītas frakcijas — prokrieviskā un antikrieviskā. Līdz ar to notiekas pamatīga mētāšanās ārpolitikas nostādnēs. Kad mēs uzbrukām Baltkrievijai, tad pie varas bija otrā frakcija, kas nevēlējās tuvināties ar Krieviju. Valsts zaudēšana noveda pie prokrieviskās frakcijas uzvaras vēlēšanās. Savā ziņā tas deva atspaidu, jo Krievijas un Ukrainas uzbrukums radīja pamatīgas problēmas ABC valstīm. Šobrīd valsti atkal vada antikrieviskā frakcija. Attiecīgi mēs varam noprast, ka uzmest pilnībā okupēto Krieviju, tālo Bulgāriju u.c. bijušās sabiedrotās tai nebūtu problēma. Tātad krievu puņķi un asaras par nodevību nevarētu būt tikai emocijas.

Neizpratni gan rada baltkrievu ārpolitika, jo viņi mēģina atgriezties uz kartes caur aizmugures durvīm, respektīvi, sākumā viņi pieslējās Krievijai, bet tagad sāk stūrēt Polijas virzienā. Tai pat laikā ar mums viņi nevēlas runāt. Iespējams, ka runa nav par baltkrievu stūrgalvību, bet to, ka dažādām aprindām kaimiņvalstīs ir viegli manipulēt ar baltkrievu politiķiem.

Noslēgums

Gan ar saviem karavīriem un tankiem, gan ar sabiedroto desantniekiem dumpis pēc 14 raundiem tika beidzot apspiests. Tas prasīja gandrīz vai diennakti un kopumā atmosfēra līdz pat pēdējam brīdim bija nokaitēta. Lai arī negribētos tuvākajā laikā nonākt līdzīgā situācijā, tomēr savs labums bija arī no šī Mogiļevas incidenta, jo tas atkal sapurināja mūsu komūnu. 🙂

/Ar cieņu, Lorencs.