Mit kíván a magyar nemzet? - előzetes

Day 1,606, 08:20 Published in Hungary Bulgaria by maddictator
Mivel továbbra sem kívánom megcáfolni, hogy mindig másvalaki szócsöve vagyok, újra Gregorius Publius Naso új cikkét szeretném leközölni:

Mit kíván a magyar nemzet?

Mostani cikkemben a magyar társadalmi csoportokat fogom elemezni, de tervezek később egy politikai alapút is.
Kezdjük vagyoni alapon: én megkülönböztetek kis-, közép-, és nagybirtokosokat.

-kisbirtokosok
Q1-2 kajagyár, tehát nem önellátóak, bevételi forrásuk esetleges nyersanyagtöbbletből, fizetésükből származik.

-középbirtokosok (én is ide tartozom)
Q3-4 kajagyár, ezzel már napi egy bejelentkezést fedez, bevételi forrásnál számottevő már a nyersanyag vagy kajaeladás,Q4-el időnként lehet nyereségesen termelni. A középbirtokosoknak általában még egy Q1-2 fegyvergyár is rendelkezésre áll, ami napi 100 Ft körül jövedelmez

-nagybirtokosok
Q5-6 kajagyár, ezzel akár napi két bejelentkezést is fedezhet, bevételi forrásoknál elenyésző a bér, a fő bevételi forrás a kaja vagy fegyvereladás. Nekik általában vagy önellátásra vagy piacra berendezett Q3-6 fegyvergyáruk van, szinte teljesen függetlenek a piaci hatásoktól
Mindegyik csoportnak más az érdeke: a kisbirtokosoknak a magas nyersanyagárak vagy a magas bérek jönnek jól, a közép- és nagybirtokosság számára az alacsony nyersanyag és magas késztermék árak és az alacsony munkabérek jók
Általános tapasztalat, hogy minél több régiónk (inkább újónk😁 van, annál jobban esnek az árak, és paradox módon emelkednek a munkabérek. A mostani folyamatot szerintem egy krach fogja követni, mert nemsokára már csak hatos szintű gyárakban éri meg termelni, pedig volt idő, hogy én a 4-es kajagyáramban nyereségesen tudtam termelni. Ez a munkabérek zuhanását és az árak emelkedését fogja jelenteni. A jelenlegi folyamat a kicsik számára előnyös, mert magasak a bérek és olcsón tudják venni maguknak a nyersanyagot (hozzáfűzöm, hogy ez csak akkor igaz, ha nem tudják ellátni magukat nyersivel).

A status praesens előnytelen abból a szempontból is, hogy akik gyárépítésbe fektettek, nem tudják kihasználni, és így nincs forrásuk fejlesztésekre, amivel gazdaságosabbá tehetik a termelést (nyersanyaggyárak, magasabb szintre való fejlesztés).
Érdekes kérdés, hogy megéri-e most spekulálni mondjuk tankkal? Jelenleg viszonylag olcsók, és a közeljövőben a termelés csökkenése várható.
Az ellentét se jó: alacsony bérek, magas nyersanyagárak, magas késztermék árak. Azoknak akiknek a bevétele főleg a gyárakból származik, ráadásul önellátóak nyersanyagból ez kifejezetten előnyös, bár egy idő után a vásrlóerő csökkenése figyelhető meg.
Összegezve az eddigieket, a kisbirtokosok számára a nagy kiterjedésű, sok bónuusszal rendelkező ország, a nagyok számára pedig a kicsi, bónuszmentes ország kell, hangsúlyozom időlegesen. Az ideális helyzet valahol a kettő között lehet, kb. 40%-os bónuszokkal, közepes árakkal. Persze nem a gazdasági fejlődés a meghatározó a mai emagyar politikában, hanem a irrendentizmus és a nacionalizmus, de ez már egy másik cikk témája.

Köszönöm a figyelmet.
Üdvözlettel:
Gregorius Publius Naso