Miben látom a sajtó válságát?

Day 941, 04:41 Published in Hungary Hungary by bkzhf0123

Kedves Olvasók!

Először is arra kellene magyarázatot adnom, miért van válságban a sajtó. Bár a legtöbben így vannak vele, az én indíttatásaim sokkal inkább személyesek, mint az egyéb érvek. Mert mit mond más? Nincs cikk, válságban a sajtó. Nincs háborús esemény, nincs miről írni.

Nos lényegében ez a felfogás rövid úton el is vezet oda, amiért véleményem szerint a sajtó válságban van. Ismét szabadkoznom kell, hogy ez személyes - ha úgy tetszik - felfogásom a sajtó szerepéről.

Miről is van itt szó? Ha nagyon szigorúan nézzük, akkor elég lenne körülbelül néhány tucat újság, és punktum. Azoké, akik már rendelkeznek nem kevés subbal és elég profin is művelik azt, amit. Most hadd ne soroljak neveket, elég sokan olvassuk példának okáért a Mediánt vagy az Achtung, panzert. Ezek az újságok hiteles és szakmai képet adnak bármiféle eseményről, valóban minőségi szinten írják őket, minden tiszteletem a szerzőké.

Csakhogy: akkor minek ezerkilencszázhuszonhét ugyan ilyen újság, amelyek nagy többsége elintézi 2 egyszerű mondattal azt, amit a fentiek 2 oldalban? Ha megjelenik kismillió cikk, attól nekünk jó lesz, és majd nem lesz rossz állapotban a sajtó?
Ha még mindig nem világos: attól, hogy hirtelenjében megjelenik 500 cikk RA elfoglalásáról, meg Lio megvédéséről, attól még nem lesz semmiféle fellendülés a sajtóban, nem fog kilábalni a hullámvölgyből. Mert már sokkal inkább egy szakadék mélyén poshad a média.

Ha valaki a sajtó rossz állapotán azt érti, hogy nincs sok cikk, annak a felfogása enyhén érdekes és felelőtlen. Felelőtlen, amennyiben a mennyiség - minőség kettősében az előbbire fekteti a nagyobb hangsúlyt.

Arról nem beszélve, hogy a hírközlés - mondjuk ki, na - unalmassá válik egy idő után. Amikor már a 7. elemzést olvasom, hogy miért "de jó nekünk RA, akkor már abból is elegem van. Nincsenek hatalmas elvárásaim (dehogynem!), megértem én, hogy nem újságírókkal népesül be ehazánk. De próbálkozni azt lehet.

Amit viszont hiányolok, azok a kritikák, a vélemények, az álláspontok ismertetése. Mondjuk ez megint egy más tészta: merje valaki leírni, hogy x y pártból származó elnök miért nem jó, és egy perc után mint keselyűk tépnék cafatokra bizonyos z emberek, csinálnának belőle hülyét elvéve a kedvét a további munkától.

Ha már a sajtó válságáról beszélünk, nem ártana definiálni a célokat: az kell, hogy 5000 harsogják ugyan azt a véleményt, vagy legyen egy olyan médiánk, ahol különböző vélemények is napvilágot látnak, és csak azért, mert szembe mennek valaki mások véleményével, még nem lesznek kevésbé megfontolandóbbak.

Ámbár belegondolva, hogy irl milyen emberek neve alá biggyesztik oda az "újságíró" szót mint foglalkozás...szóval van még hová süllyedni.
EK