Mi a baj a PHOENIX-szel? Elmondom...

Day 918, 19:53 Published in Hungary Hungary by charlie50
http://www.sg.hu/galeria/1080215672/10802156721268232665.jpg">http://www.sg.hu/galeria/1080215672/10802156721268232672.jpg">


Elolvastam Kolozs cikkét, melyet többen viccként fogtak fel, mások arra gyanakodnak, hogy Kolozs ezt a politikai erejének megerősítésére használja fel, megint mások szerint ez egy figyelmeztetés a PHOENIX-nek (én is ezt a variációt tartom a legvalószínűbbnek). Az igazságot valószínűleg csak Kolozs tudja biztosan, azonban míg a kommentek többsége Kolozs személyes okait fejtegeti, szinte senki nem foglalkozott vele komolyan, hogy konkrétan mi is a valódi probléma a PHOENIX-szel.

[EDIT: Közben megjelent Feherlo cikke is a témában, amely más szemszögből vizsgálja a dolgot, olvassátok el azt is]

Ahhoz, hogy a fiatalabbak is megértsék az egyik legnagyobb problémát, vissza kell tekintenünk a múltba. A PHOENIX elődje a PEACE GC volt, mely egyszerűen működésképtelen volt a nagy taglétszám és az ezzel járó érdekkülönbségek miatt. A PEACE GC „fénykorában” 32 tagállammal rendelkezett, és a „mindenki egyenlő” elv alapján minden ország 3-4-5 tagot delegált a szövetségbe. Könnyű belátni, hogy egy ekkora apparátus nem tud megfelelően reagálni olyan szituációkban, amikor perceken múlhat a siker, vagy kudarc. Ráadásul a nagy létszám az egységesség (de szép magyar szó) rovására is ment, ennek leglátványosabb példája a franciák kezdeményezése volt, hogy a PEACE GC zárja ki Indonéziát, mely javaslat kb. az utolsó utáni csepp volt a pohárban.

Ekkor határozták el az erősebb országok, hogy kisebb, mobilisabb, egységesebb szövetséget alkotnak. Mivel pár tárgyaláson személyesen is sikerült részt vennem, kikerestem a logokból az alapötleteket. Először is a létszámot akarták az alapító országok maximalizálni, első körben 6-, 8-, és 10-tagú szövetség ötlete merült fel (a 8-tagú szövetség volt a legnépszerűbb), majd kompromisszumos megoldásként a kétszintű szervezet ötletét támogatták legtöbben. Röviden leírva ez azt jelentette volna, hogy az erős alapító tagok döntenek az egyes kérdésekben és hozzájuk kapcsolódik egy „baráti kör”, azaz a második szint, akik nem vesznek részt a döntéshozatalban, de kölcsönösen támogatják a szövetség országaival egymást védekezésben, gazdaságban, stb. Nos, a megvalósítás sikerességéről elég beszédes adat, hogy jelenleg 17 tagállama van a PHOENIX-nek és további országok felvételét fontolgatják-sürgetik. A tárgyalásokon a következő kérdés egy szövetségi, mobil sereg felállítása volt, mellyel mindenki egyetértett. Megbeszéltük az anyagi eszközök előteremtését, mely gyakorlatilag a mai napig létezik a tagdíj intézményén belül, azonban a befizetett összegek semmiféle mobil szövetségi sereghez nem jutnak el (nem is létezik ilyesmi), helyette pár kiváltságos PHOENIX-vezető tankolását fedezik. Alapötlet volt még a csaták prioritásának meghatározása is, mely szerint a tagok eredeti területeinek biztosítása minden másnál előbbrevaló volt. Ez nem volt feltétlenül okos ötlet, hiszen vannak/voltak olyan (gazdaságilag, vagy stratégiailag fontos) régiók, melyekért megérte időlegesen beáldozni az eredeti területek egy részét, de a jelenlegi gyakorlat valami furcsa, torz keveréke a két módszernek.

Lássuk hát, mik is a konkrét problémák a szövetségen belül. Első helyen kell említeni az aránytalanságokat. Sajnos sok tekintetben aránytalan a hozzájárulás mértéke, lehetne említeni például a tagdíj mértékét, melyről papíron ugyan be lehet bizonyítani, hogy arányos, ám vannak vele komoly gondok. Nem mindenki tudja például, hogy a fizetendő tagdíj mértékét erősen befolyásolja a pénznyomtatás. Odáig rendben van a dolog, hogy a gazdaságilag erősebb országok többet fizessenek, azonban a pénznyomtatás miatti bővülés után fizetni teljesen irreális. Elégetünk egy rakás aranyat a nyomtatáskor, romlik az árfolyam is és mindezek után még fizessünk plusz aranyat a szövetségnek? Az aránytalanság észrevehető az egyes országok sebzéseiben is majdnem minden csatában. Elég arra gondolnunk, hogy az oroszok milyen látványosan ütögettek puszta kézzel, vagy Q1 fegyverrel fontos csatákban, de érdemes egy pillantást vetnünk az áprilisi Győr elleni csata statisztikáira, amelynek következménye a magyar ipar nagy részének elvesztése volt, jól látszik, hogy mennyire ítélte fontosnak ezt a kérdést a PHOENIX. Még beszédesebb, hogy amikor elbuktuk Hellokittyt, 1 millió damage érkezett Magyarországon kívülről (ebben benne van a TO-zó magyarok 250.000-es sebzése is), míg Rhone-Alps ellen 11 milliós sebzést tudott bevetni a szövetség a magyarok nélkül, Liaoningben pedig 16 millió sebzést vitt be a PHOENIX a magyarok sebzését nem számolva. Liaoningben egyébként másfélszer annyit sebeztünk, mint az egész PHOENIX Hellokittyben, ezt csak azok kedvéért írom le, akik szerint mi sem teszünk eleget a szövetségért.
Az aránytalanságok sorában említhetjük még az egyes országok érdekképviseletét, személyes tapasztalatból mondom, hogy amikor előálltunk azzal az ötlettel, hogy nagyjából 20.000 arany befektetéssel nagy valószínűséggel sikeres hadjáratot indíthatnánk, melynek eredménye egy indo vas és egy-egy magyar, illetve szerb gyémánt régió megszerzése lett volna, a szövetség egyik vezetője lezárta a kérdést azzal, hogy egyelőre Németország felszabadítása és Rhone-Alps elvétele sokkal fontosabb, ráadásul szerinte a PHOENIX-nek „elég gyémánt régiója van”. Mármint Oroszországban, Dél-Afrikában és Ausztráliában… A jelenlegi helyzet ugye ismert, mindenesetre érdekes, ahogy öt perc alatt lesöpörték a négy legerősebb ország ötletét, mely nagy hasznot hozott volna a szövetségnek is.

Következő probléma a PHOENIX-szel a már említett létszámkérdés. Egyszerűen már megint túl sok tag van, sokfelé húzzák a közös szekeret a barm… akarom mondani a vezetők. Nincs egyetértés, nincs önfeláldozás, hiába a közös parancsok, egyes országok renitensen nem hozzák még a tőlük elvárható minimumot sem, ráadásul még nagyobb baj, hogy semmilyen következménye nincs az effajta viselkedésnek (egyes országok vezetői ugyanis nem sz..ják össze magukat attól, hogy mi lesz, ha megharagszik a PHOENI😵. Persze, ez így nem teljesen igaz, volt már rá példa, hogy a szövetség igenis megbosszulta, ha egy tagállama nem állt be a sorba, sajnos pont mi voltunk az áldozat az emlékezetes áprilisi hadjáratban. Lehet, hogy paranoiás vagyok, de a már említett elmaradt segítségek valami furcsa módon pont akkor következtek be, amikor közöltük a szövetséggel, hogy nem kötünk több felesleges MPP-t, csak ha kifizetik a költségeink felét, illetve amikor Jilin elesett és meglebegtettük a kilépésünket, hirtelen egyik csatában sem kaptuk meg az elvárható segítséget a PHOENIX-től.

További probléma a szövetséggel a „VIP-rendszer”, azaz hogy sokszor ugyanaz az ember indítja a szövetség által szponzorált RW-ket, ugyanő már lassan több BH medállal rendelkezik, mint baráttal. Ez persze nem lenne baj, hiszen a világ egyik legerősebb harcosáról beszélünk, csak éppen furcsa, hogy neki mindig van pénze tankolni, míg nekünk sokszor még a szövetséges védők repjegyét is ki kellett fizetnünk, mert különben „nem lett volna pénz” hogy jöjjenek és a PHOENIX nevében harcoljanak. Csak tájékoztatásképpen: hősünk egy csatában (két nap) tankolásra költött pénzéből nagyjából egy 700 fős sereg oda-vissza útját lehetne fedezni…

Megemlítenék még pár kisebb problémát, ha valakinek van kedve, nyugodtan kifejtheti részletesebben: a szövetségi elszámolás (különös tekintettel a „tanking” mező rugalmasságára); a tisztségviselők részrehajlása, illetve személyes érzéseik befolyása a döntésekben; a lassú döntéshozatal; valamint ezeknek a problémáknak a bebetonozása a jelenlegi rendszer miatt, amely szinte lehetetlenné teszi a jelenlegi vezetők kiejtését a hatalomból.

Összefoglalva tehát, én tökéletesen megértem, hogy Kolozs kibukott és hogy ki akar lépni a szövetségből, szerintem a lakosság legalább fele támogatná is. Persze nem szabad fejjel menni a falnak, meg kell szervezni, hogy utána is legyenek szövetségeseink, akár új szövetség alapítása árán is, hiszen nem csak mi elégedetlenkedünk a jelenlegi szituációban.

Mindenesetre az impeach nem megoldás, kilenc nap alatt még nagyon sok mindent lehet tenni, szóval állat felszegni, Kolozs és harcolj Magyarországért a szövetségen belül!


Köszönöm, hogy elolvastátok, szép napot mindenkinek!



Közérdekű információk:


A Magyar Közlöny a kormány hivatalos lapja

A Hadügyi Közlöny a Hadügyminisztérium hivatalos lapja

A Kongresszusi Közlöny a Kongresszus hivatalos lapja

Magyarország hivatalos fórumát itt találod meg, regisztrálj!

Támogasd a Nagy-Magyarországért Alapítvány és az Utolsó VédőVonal Alapítvány működését!