Megalakult az új Kongresszus – helyzetkép (ezúttal komolyan)

Day 1,196, 00:10 Published in Hungary Hungary by Mandalaa

Kedves Olvasóim!

Az előző cikk csak egy poén volt, mely a címéből nem volt előre sejthető. Emiatt néhány számomra kedves játékostársam áldozatul esett a fogyasztási társadalmunkban nem éppen szokatlan jelenségnek: Nem minden az, ami első ránézésre annak látszódik.



Ipath kommentjéből most már tudom, hogy ő az elköltésre előkészített vacsoráját osztotta volna meg a komolynak vélt cikkel, mely végül szimpla csalódáshoz vezetett csupán. 🙂

Az érme másik oldala meg az, hogy eddigi írásaim alapján nem számíthattatok tőlem ilyesmire, hiszen írtam az érzéseimről, gazdaságról, újaknak szánt tanácsokról, politikai témákról, véleményemről egy-egy helyzettel kapcsolatban.

Az IRL Mandala azonban nem csak komoly. Úgy gondoltam szeretném Nektek megmutatni ezt az oldalamat is, a gyermeki énemet is, hiszen ez is én vagyok. Például ha jókedvem van, akkor hajlamos vagyok túlontúl sok mindenből viccet csinálni, olyanokból is, amelyekből már nem kellene. Utólag ezeket észreveszem, de olyankor rendszerint már késő.

Az előző poénvadászat szerintem jól sikerült. Arra törekedtem, hogy pártsemleges legyen, személyeskedéstől mentes legyen, ízléses maradjon.
Nem mindenki gondolkodott így. A felkínált magas labdát Feherlo ütötte le, most már látom egy igazi gazfickó.
😃


Parlamenti helyzetkép


A ciklusban, ha a klasszikus erőviszonyokat nézem, akkor azt látom, hogy bármilyen variációban felállított kettő párt nem elég egy-egy javaslat megszavazásához, hiszen nem érik el az 51%-ot. Erőből tehát nem lehet keresztül vinni semmit.
Konkrétan:
- a jellegzetes, ősidőkre visszanyúló KARD-MHP szövetség 42,5%-ra elég,
- HMSZ-KAR😨 45%,
- HMSZ-MHP 42,5%.

Ami érdekes, hogy az említett három párt közül kettő megkerülhető 1-1 javaslat elfogadásánál, amennyiben a KARD, HMSZ, MHP valamelyike, és az összes többi kisebb politikai erő egyetért.

Akárkinek a jelöltje nyeri is meg március 05-én, az elnöki választást, abban biztos vagyok, hogy egy „Cimbalar féle” bizalmatlansági indítvány most sem mehet át, mert bármelyik jövendőbeli Elnök mögött lesz minimum 1/3-nyi szavazóerő a kongresszusban. (A legutóbbi indítvány bukása természetesen nem csak a „mi Elnökünk – vakon megvédjük-ön” múlott, hanem már maguk a kreált okok is tévesek voltak.)
A lényeg, hogy most is igazából csak propaganda értéke lehetséges a látványos akciónak, érdemi változáshoz sokkal több kell.
Nagyon egyértelmű és nyomos ok esetén lehetséges csak az elnök leváltása, mint például RL okok miatt, lásd AT esetében, vagy tényleg akkora baki kell hozzá.

Kb. most ennyi erről a ciklusról.




Szerintem a márciusi választások a mostaninál sokkal nagyobb izgalmat tartogatnak mindenki számára. Az etörténelemben példátlan módon most már annyira egymás nyakán vannak a TOP5 pártjai, hogy nehéz megmondani előre, hogy ki hányadik helyen fog végezni a következő alkalommal.
Személyes véleményem az is, hogy nehezen tudnám elképzelni a február 25-ei történéseket fakek nélkül. Érzésem szerint a március 25-ei eredményekben is tükröződni fog a nem tiszta eszközök játéka.

Ha tetszett a cikk, akkor fejezd ki kérlek akár mindhárom módon (V+S+K) 🙂


Mandala Ferdis

Ha szimpatikusak vagyunk számodra: