Medal Bohater powstania - RH

Day 3,647, 02:31 Published in Poland Poland by Uzury Zezre

Helou!

Postanowiłem napisać artykuł o zdobywaniu medali Bohater powstania (Resistance Hero - RH). Może się komuś przydadzą zawarte tu informacje.
O zarabianiu na medalach, w tym na RH pisał nie tak dawno gracz Brakpomysłu.
https://www.erepublik.com/pl/article/poradnik-zarobkowy-medale-w-walce--2642056/1/20
Od tamtego artykułu zmienił się nieco kurs golda więc i opłacalność latania za medalami RH mocno spadła. Nadal jednak wychodzi się na plus.

W nagrodę za zdobycie medalu RH otrzymuje się 5 gold. Aby go zdobyć należy wziąć udział w organizacji powstania w wyniku którego dany region wyzwoli się z okupacji. Trzeba znajdować się w tym właśnie regionie i odświeżać stronę eRepublik. Wzięcie udziału w organizacji polega na wpłaceniu 1000 waluty jako jeden z dziecięciu graczy. Można to zrobić po pojawieniu się specjalnego okienka.

Tutaj okienko częściowo wypełnione organizatorami:



Po kliknięciu "Organizuj" należy jeszcze raz potwierdzić organizację tutaj:




Jeżeli zmieścisz się w okienku (do organizacji potrzeba 10 graczy a chętnych jest często więcej) zobaczysz jak awatar zostaje w nim umieszczony a z konta znika 1000 waluty. Kilka chwil, czasem minut, po wybuchu powstania dostaniesz taki alert:



Można organizować tylko jedno powstanie jednocześnie. Przy próbie poparcia drugiego powstania gra upomina czerwonym napisem.



Zorganizowanie powstania jest możliwe najwcześniej po 24 godzinach od zakończenia bitwy w której region został zdobyty przez okupanta. Niemożliwe jest zorganizowanie dwóch powstań w tym samym kraju, przeciw temu samemu okupantowi.
Na mapie świata, w informacjach o regionie, mamy teoretyczną możliwość podejrzenia od ilu dni dany region jest okupowany jednak w praktyce gra pokazuje że dany region jest okupowany przez 1 dzień nawet przed upłynięciem 24 godzin. Właściwie nie wiem jak interfejs mapy liczy te godziny. W praktyce informacja z mapy jest bezużyteczna. Inną możliwością wyciągnięcia informacji o tym kiedy dokładnie dany region został zdobyty jest wejście w toczącą się bitwę wojny treningowej, wchodzimy w statystyki bitwy i klikamy na ikonkę lornetki (Historia wojny).
Tam można odczytać kiedy jaki region został zdobyty.



W praktyce jednak ta metoda jest bardzo niewygodna, pracochłonna i wymagająca dobrej pamięci. Może jednak służyć jako metoda rezerwowa gdy zawiedzie (sporadycznie ale jednak) główne, najlepsiejsze, najwspanialsze źródło informacji.
Tym źródłem jest zewnętrzny serwis: https://www.erepublik-deutschland.de/en a konkretnie Filtr bitew: https://www.erepublik-deutschland.de/en/tools/battlewatcher/battlefilter . Ustawiamy filtr "Battle Type:" na "War". Uzyskujemy listę bitew wraz z dokładnym czasem ich zakończenia. Pokazany czas jest czasem eRepublik. Jest to swoisty rozkład jazdy pokazujący gdzie i kiedy pociąg do RH może zbierać chętnych pasażerów 😉 Pytanie do jakiego pociągu warto wsiadać a do jakiego nie. Jest bowiem w całej zabawie haczyk. Jeżeli powstanie które zorganizowałeś się nie uda i region nie wróci do państwa do którego oryginalnie należy nie będziesz mógł wziąć udziału w organizacji powstań przez następne 7 x 24 godziny licząc od zakończenia powstania. Czyli będziesz miał nieprzyjemną, dla kogoś kto się wciągnął w łapanie RH, blokadę. Przy próbie poparcia jakiegokolwiek powstania zobaczysz napis przypominający do kiedy obowiązuje blokada.



Które powstania warto organizować? Większość wojen w eRepublik to wojny treningowe które polegają na cyklicznym zdobywaniu i oddawaniu regionów. Łatwiej jest wymienić prawdziwe wojny. Powstania które prawdopodobnie będą bronione (no chyba że jest reset determinacji albo co ale trzeba mieć o tym informację):
- w Kanadzie, Japonii, Chorwacji i BiH przeciwko Serbii,
- na Słowacji przeciwko Węgrom,
- w RPA przeciwko Korei Południowej,
- w Armenii przeciwko Turcji,
- na Białorusi, Ukrainie i w Gruzji przeciwko Rumunii,
- w Korei Południowej przeciwko Tajwanowi,
- w końcu w Niemczech i na Litwie przeciwko Polsce chyba że rozkazy mówią inaczej!!!!

Jest też kilka wojen które mogę określić słowami "nie ogarniam tej kuwety" co nie znaczy że inni gracze ich nie ogarniają. Każdy kto zajmuje się łapaniem RH ma swoje ulubione miejsca, wojny i swoje spostrzeżenia.
Najpewniejszą opcją dla ePolaków jest udział w organizacji powstań w polskich wojnach treningowych. Jeśli jakieś powstanie ma być bronione ("nieudane") dostajemy o tym informację na feedzie rządowym, na feedzie PCA i na Discordzie. Udział w organizacji powstań w innych krajach wiąże się z większym ryzykiem. Mamy mniejszą szansę na otrzymanie informacji o planowanych zawirowaniach w cyklu zdobywania i oddawania regionów. Wszystkie wojny treningowe mogą być także zakłócone przez graczy, czy grupy graczy, tak jak niedawne działania Collina i spółki w Polsce i w Finlandii.

Według mnie najpewniejszymi w tej chwili wojnami treningowymi, pod względem zdobywania medalu RH, poza polskimi, są wojny:

- Iran - Armenia,
- Iran - Pakistan,
- Estonia - Filipiny,
- Holandia - Kanada,
- Japonia - Czarnogóra.

Ale tak jak pisałem, każdy gracz ma swoje ulubione, sprawdzone przez siebie miejsca gdzie łapie RH.

Garść informacji, uwag, spostrzeżeń.

- To że ktoś napisał na feedzie bojówki że MWP 4/10 to nie znaczy że masz zaraz lecieć i organizować. Upewnij się najpierw czy są rozkazy mówiące o, na przykład, resecie determinacji.

- Nie trać głowy na widok okienka powstania. Takie okienko to nic niezwykłego. Nie lataj po jakichś Koreach w RPA. Nieroztropnym kliknięciem można utknąć na długie dni w oczekiwaniu na wybuch powstania które w dodatku będzie bronione.

- Jeśli zobaczysz tekst: "Na jutro potrzebuję 10 supporterów na godzinę 8:50, płatne 2500 cc od supportu,..." oznacza to poszukiwanie organizatorów bronionego powstania. Za taki support dostaniesz proponowaną kwotę w walucie ale będziesz miał też tygodniową blokadę na wywoływanie powstań.

- Jeżeli podróż do regionu gdzie planujesz wziąć udział w organizacji powstania kosztuje więcej niż 50 zł zobacz czy nie tańszą opcją będzie zakupienie biletów Q5.

- Jeśli bawisz się na całego w łapanie RH dobrze jest, po załapaniu się na powstanie, wstępnie zaplanować kolejne, żeby wiedzieć kiedy być online. Oczywiście plany mogą ulec zmianie. Ekspresowe powstanie trwa około 14 godzin. To są takie 8 rundowe, bez przepychania muru w ostatnich minutach. Jeśli kraj okupujący ma już więcej niż 16 punktów w bitwie to nie skończy się na ośmiu rundach (nie uwzględniając występowania epików).

- Okienko powstania może się pojawić także 2 minuty przed planowanym czasem. Sporadycznie nawet 4 minuty przed czasem. Trzeba odświeżać stronę i wypatrywać.

- Można próbować załapać się na kolejny pociąg do RH już w momencie kiedy poprzednie powstanie jest jeszcze na liście wojen ale powstańcy zdobyli już co najmniej 94 punkty i dywizja w której jesteś też już skończyła bitwę (dla bitew ponad ośmio rundowych). Nie trzeba czekać na okienko z nagrodą i informacją że masz medal. W praktyce wygląda to tak że jak chcesz się załapać na następne powstanie a poprzednie się kończy to trzeba klikać i próbować. A nóż pociąg poczeka 😉 Nieraz po załapaniu się na kolejne powstanie wcale nie widziałem okna potwierdzającego zdobycie odznaczenia ale otrzymanie medalu potwierdzało + 5 gold na koncie i kolejny numer pod medalem w profilu.

- Kiedy przy okienku jest okropny tłok i wielu graczy próbuje się załapać dzieją się różne rzeczy. Czasem nie miniaturyzuje awatarów, czasem w ogóle zwisa jakoś dziwnie. Jeśli ilość graczy zbierze się bardzo szybko nie zobaczysz okienka po odświeżeniu. Pewnym potwierdzeniem załapania się jest ubytek waluty a potem, już po wybuchu alert o którym pisałem.

- Jeśli wśród organizatorów powstania nie ma graczy z obywatelstwem krajów prowadzących wojnę to nie znaczy że będzie to nieudane powstanie. Różne są zwyczaje organizatorów wojen treningowych.

- Najwięcej zakłóceń wojen treningowych zdarza się tuż przed wyborami kongresowymi. Czasem wojny są przerywane w tym czasie.

- Odnoszę wrażenie że wraz ze spadkiem kursu golda determinacja do udziału w zabawie w łapanie RH spada. Jakoś łatwiej się dopchać do okienka. Trudno się temu dziwić.

Na zakończenie coś dla oka.

Ładna e-Pani:



oraz miłe e-wspomnienie 🙂




Róźowy kucyk Pinky Pie zerka na Was uroczym wzrokiem. W jej wielkich, słodkich oczach widać pytanie "Chyba nie chcecie zapomnieć o komci?"



Nie chcecie prawda?? 🙂