Matematikaóra kongresszusi tagoknak + köszönet + pénznyomtatás

Day 798, 13:01 Published in Hungary Hungary by hekkat

Köszönöm minden kedves választópolgárnak a rám leadott szavatokat, egyúttal kérek mindenkit, hogy a ciklus végeztével könyörtelenül kérje rajtam számon ígéreteimet.

A pénznyomtatásra nemmel szavaztam, amíg nincs elszámolás, a jövőben is így teszek.



A kongresszus mai alakuló ülése, ahogy ez rendjén van, nem volt mentes a vitáktól. A legnagyobb felzúdulást keltő téma az alábbi volt:

Kongresszusi alelnökválasztás

Ennek menete a következő: a jelölések összegyűltével (ezzel senkinek nem volt baja) Nalaja házelnök úr kitűzte a szavazást.

A 40 kongresszusi képviselő mindegyike 2 jelöltre szavazhatott a 6-ból.Az eredmények alapján a legtöbb szavazatot én kaptam (nem lényeges), a második helyen holtverseny alakult ki 12-12 szavazattal, ezért Nalaja új szavazást írt ki, itt mindenki 1 jelöltre szavazhatott a 2 holtversenyes jelölt közül, a nyertes kapta meg mellettem az alelnöki posztot.

A szavazás lezajlása után, (de csak az eredmények ismeretében) néhány képviselő nemtetszésének adott hangot, mondván, perfekt matematikatudásuk nem engedheti eltűrni ezt a rendszert. Ők új szavazást kértek. Nalaja módszere véleményem szerint jobb, mintha új szavazást tartanánk.

MOST BIZONYÍTÁST ADOK A MÓDSZER HELYESSÉGÉRE

Kezdetben, mint minden bizonyításnál fel kell állítanunk egy modellt, ami eltérhet a valós helyzettől a következők miatt:

1. feltétel Ebben a modellben mindenki fel tud állítani egy rangsort a szerinte legalkalmasabb jelöltekből, nem létezik holtverseny (vagy ha van is, mindenki eldönti, hogy melyiket támogatja). Itt nincsenek olyan képviselők, akik máshogy szavaznak másodszorra (bár én pont így tettem, ennek megvan az oka). Vegyük észre, hogy a valószínűsíthető pártalkuk ezt az állítást nem befolyásolják. Ez azt hiszem, elfogadható megkötés.

SZAVAZÁS, 1. kör.

a) eset: az első két hely egyikén sincs holtverseny.
Ekkor nincs szükség 2. fordulóra, ezért a módszer itt helyes (nem adott helytelen eredményt)

b) eset: holtverseny van az első helyen.
Ekkor nyilván ez a két jelölt lesz az alelnök. A megismételt szavazásra itt sincs szükség, ezért a módszer itt is helyes.

c) eset: holtverseny van a második helyen.
Ekkor az első helyezett nyilván megkapja a posztot, a módszer szerint a második helyért új szavazást tartunk a másik helyért (2 lehetséges válasz, mindenki 1et jelöl meg).

Nézzük, ekkor hogyan szavaznak a képviselők egyenként!

1. aki szavazott az elsőre és az egyik másodikra
Ő az 1. feltétel miatt arra a másodikra fog szavazni, akire eddig is. Megismételt szavazásnál tőle +1-et kapott volna a második, most pedig ugyanúgy +1-et kap a választott második.

2. aki csak az egyik másodikra szavazott, az elsőre nem
Ő a megismételt szavazásnál a választott másodiknak +1-et adna, itt pedig szintén +1-et kap.

3. aki mindkét másodikra szavazott
Ő a megismételt szavazásnál mindkét jelöltnek adna +1-et, itt viszont csak az általa jobbnak ítéltnek ad, tehát itt Nalaja módszere jobb eredményt ad.

4. aki az elsőre szavazott, a másodikra pedig nem
Ő a megismételt szavazásnál egyik másodikra se szavazna, a most alkalmazott módszernél pedig az általa jobbnak ítélt másodikra szavazna.

Tehát a c) esetben is mindig az a jelölt nyerné a második helyet, akit a többség alkalmasabbnak tartana.
Ezért a módszer kétségkívül helyes.


Qoud erat demonstratum, vagyis beláttuk amit akartunk.

Megjegyzés: itt tényleg feltettem, hogy a képviselők racionálisan szavaznak, nem pl. véletlenszerűen.



Természetesen ezt nem minden képviselő fogta fel.


Az SzP-HHH-tengely több képviselője, pl. Blizzke és Gorwian is azt hangoztatta, hogy így könnyebben el lehet érni a második szavazáson való másmilyen stratégiával (ami, mint beláttuk, nem létezik, ha minden képviselő a saját érdekei szerint szavaz). Persze nem mentek bele magyarázkodásba ("bárkinek szívesen elmagyarázom, de nem itt&quot😉.

Az általános reakció az volt, hogy így a többséggel rendelkező csoport mindkét választottját bejuttathatja.


Sajnos az a helyzet, hogy ez a sima szavazásnál is igaz, mert 2 jelöltre lehet szavazni, így a többség lazán betolhatja a 2 jelöltjét egyszerre is.



Várom kommentben az ellenérveket, DE:

nem kérek maszlagot, aki ezzel nem ért egyet írja be, hogy melyik az általa hibásnak vélt mondat.

Köszönettel: Hekkat