Ambient on/off

Join the new world

 

Marreveshja e 7 partive

Day 1,889, 07:17 Published in Albania Republic of Macedonia (FYROM) by Kris the Intriguer


Levizja Vetevendosje
Partia Nacionaliste
Partia Revolucionare
Lidhja e Arbrit
Party of Ethnic Albania
The Simpson Family Party
Aleanca Kuq E Zi


Keto jane 7 partite me te medha te vendit te cilat kane rene dakort ne nje marreveshje te iniciuar nga une personalisht. Pikat e kesaj marreveshje jane ne te mire te vendit, per kete kemi rene dakort te tere ne kryetaret e partive.
Pra keto jane pikat e marreveshjes:

1. Propaganda politike duhet bere vetem me programin dhe ideologjine e partise
2. Perjashtohet ne menyre absolute dhenia e rryshfeteve qytetareve te ndryshem ne menyre qe ata te kryejne nje veprim te caktuar politik.
3. Deputetet tuaj ne parlament nuk mund te propozojne ligje pa u konsultuar fillimisht me pjesen tjeter te parlamentit.
4. Deputetet tuaj nuk mund te pranojne shtetesi pa marre me pare miratimin nga Ministria e Imigracionit.

Falenderoj kryetaret per bashkepunimin dhe mirekuptimin. Shpresoj qe ky bashkepunim te vazhdoje me tej midis partive tona.
 

Comments

Skenerbeuu
Skenerbeuu Day 1,889, 07:27

V +

maxXxy666
maxXxy666 Day 1,889, 07:28

Ma ne fund paskeni ren dakord per diqka

cLaw eagLe
cLaw eagLe Day 1,889, 07:28

V+S

Sandukaani
Sandukaani Day 1,889, 07:33

v

Mustafa XXL
Mustafa XXL Day 1,889, 07:40

V

A E N E A S
A E N E A S Day 1,889, 08:08

Signed o/

AlbTerminator
AlbTerminator Day 1,889, 08:11

Me ne fund nje marreveshje e perbashket ... Voted o/

Big.Damage
Big.Damage Day 1,889, 08:26

bravo shikoni ja paskeni arritur qellimit...


jonkastrioti to Big.Damage | 4 hours ago
Une jam Jonkastrioti, ish CP i Shqiperise dhe zv/President i Partise Revolucionare, nje parti e cila degjon zerin e popullit dhe e respekton ate, nje parti e cila ka pikesynim kryesor revolucionarizimin e eShqiperise duke e nxjerre nga kjo diktature qe e ka pushtuar, nje parti me pikepamje te qarta dhe me bazat e duhura per te qene partia me e mire ne eShqiperi. Ketu mund te lexoni dhe statutin e kesaj partie : http://tinyurl.com/bxzsl32 .

Une ju ftoj ne kete parti ku te gjithe jemi te barabarte. EJANI DHE JU, LE TA NDRYSHOJME SE BASHKU SHQIPERINE .
http://www.erepublik.com/en/party/partia-revolucionare-3880/1 join parti

http://www.erepublik.com/en/main/group-show/2451?page=1 hyne ne MU do te mundohemi qe tju ndihmojme
per gjdo ndihme me kontakton

Me respekt,
Jonkastrioti

Andiroid
Andiroid Day 1,889, 11:41

Kris duhet te saktesosh qe kjo eshte nje marveshje etike dhe respekti midis ketyre 7 partive!
Jemi dakord per keto pika sepse jane te ndershme dhe ne favor te eShqiperise, pastaj per gjera te tjera secila parti ka kendveshtrimet dhe idealet e saj.

Mendoj qe duhet te publikoje dhe ekstensinet e ketyre pikave te propozuara nga kryetaret e tjere!
Ahh dhe me sa di une AKZ nuk e ka "firmosur" kete pakt. ; )

@Big.Damage nuk eshte nevoja te publikosh ketu mesazhet personale edhe pse ne kete rast oferta per antarsim e Jonkastriotit eshte shume e mire dhe e drejte!

VisarJ
VisarJ Day 1,889, 11:54

shume e bukur kjo.

V.

KOSOVA Batoa
KOSOVA Batoa Day 1,889, 14:01

mir shume V

enzq
enzq Day 1,889, 14:56

Hajt per hajer V

Kthetra Alb
Kthetra Alb Day 1,889, 15:20

bravo shume mire VVV

Flower Expres
Flower Expres Day 1,890, 23:16

Lidhja e Prizrenit ne eRepublik.

Me ne fund.

O7

Viktor696
Viktor696 Day 1,890, 01:35

besa bese
o7

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 1,890, 07:01

Bravo shpresoj qe kjo te jete vetem fillimi i nj bashkimi kombetare!
Kris Hasa me qene se the qe eshte ide e jote, te shtoft zoti keta ide te mira 😉

VisarJ
VisarJ Day 1,890, 11:19

Pika e katert eshte shume e rendesishme, e posaqerisht pasiqe do kemi 20-40 kongresmen ne kete mandat.

V.

Erlindi
Erlindi Day 1,890, 12:30

V

Altaer
Altaer Day 1,890, 14:27

V

MDejzi
MDejzi Day 1,890, 16:27

V

AL KiLLER
AL KiLLER Day 1,891, 04:35

V

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,891, 04:56

@big.damage une te bera thirrje te bashkangjites partise nuk te propozova rryshvet as nuk hapa multi e nuk je i vetmi qe ke marr keso lloje mesazhe ne jena duke punu ne menyren e drejt askend nuk e kapim prej fyti me hy ne partine Revolucianare
E drejta ime eshte qe te ju informoj e drejta juaj eshte te pranosh a po jo

Arius argiri
Arius argiri Day 1,891, 05:03

Kris artikulli jot me te cilen presanton partine nacionaliste shkel koke e kembe kete mareveshje sepse nuk ben propogande me programin por me nje histori qe ne shume pjese eshte pseudo histori...
Vetem keto rrjeshta mjaftojne per te kuptuar qe ti nuk ke bere propogande aspak me programin e partise kur thua...
"Ne kemi rritur lideret e Shqiperise, kemi rritur ata te cilet e cuan vendin perpara. Kemi denuar tradhtite, parregullsite, sidomos une personalisht, kam qene i fiksuar pas tyre.(ky nuk eshte program por thjesht propogande duke lavderuar veten dhe duke share te tjeret per me teper duke i quajtur tradhetar !)
PN eshte e shkuara, e tashmja dhe e ardhmja." (kjo nuk eshte aspak pasqyrim i ideve te programit !) etjj etj etj ...
Me vjen kris po kjo mareveshje me ngjan si ajo historia e ujkut qe akozonte qengjin se po i turbullonte ujrat!!!

turbosala
turbosala Day 1,891, 05:30

v+s

AqifPasha
AqifPasha Day 1,891, 12:47

Me ka ren ne dore nje SS ku kryetari i PEA eshte i gatshem te thyeje piken 2.
çDikujt ja kam derguar edhe me PM ...
çfare te bej ta publikoj ?

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.