LNP ir Solidarumas. Palyginimas

Day 1,067, 15:58 Published in Lithuania Lithuania by Nacionalistas

Trumpas palyginimas tarp Lietuvių Nacionalistų Partijos ir Solidarumo pozicijų įvairiais klausimais.
Išorė – partijos pareiškimai, nuomonės ir pan.

Politinė sistema
LNP – Tvarka, garantuojanti tautos ir valstybės klestėjimą
Solidarumas – anarchija arba bent jau autoritetų nepaisymas.

Naujokai
LNP – aktyvus dalyvavimas naujokų mokyklėlės veikloje.
Solidarumas – įmonės, kuriose dirba naujokai.

Praeitis
LNP – pastovi išlaikyta tautinė kryptis.
Solidarumas – Skandalinga praeitis, įskaitant net antilietuviškus Hedo pareiškumus, gerokai labiau subalansuota paskutiniu metu.

Karyba ir Kariuomenė
LNP – stipri parama Lietuvos kariuomenei, karo atveju LNP iš savo fondo perveda 50%+ finansų į Lietuvos kariuomenės sąskaitą. Stipri Lietuvos kariuomenė – Lietuvių tautos pasididžiavimas ir LNP prioritetas.
Solidarumas – Abejoja armijos reikalingumu. Bando patys ginkluotis ir kovoti, neretai taip tik padalindami Lietuvą į dvi arba tris puses.

Asmuo
LNP – kooperatyvizmas. Pergalė žaidime yra tautos, o ne individo pergalė. Tautos gerovė keliama aukščiau individo gerovės.
Solidarumas – Asmens teisės, didesnis atlyginimas asmeniui, kiekvienas už save.

Baby boom
LNP – AgaronTom. Komentarų turbūt nereikia. Žmogus, pakvietęs puse Lietuvos.
Solidarumas – realių veiksmų nepastebėta. Tikėtina, kad prisideda prie kitų asmenų akcijų (užvotindami ir pan), jų pačių veiklos nepastebėta.

Ekonomika
LNP – Tautos gerovė, Lietuvių verslininkų apsaugojimas nuo užsienio kapitalo konkurencijos, protekcionizmas, stabili valstybės finansinė būklė.
Solidarumas – Minimalūs finansai valstybei, maksimalūs – asmeniui. Tenka paminėti, kad turi kelis žmones, kurie ypač gerai nusimano šioje srityje (tačiau tai nereiškia, kad kartais neklysta).

Naujų narių pritraukimas į partiją
LNP – ideologija, tautinė idėja, vienijanti Lietuvos patriotus.
Solidarumas – pastovi reklama per ads, batonų akcijos.

Partijos finansavimas
LNP – bendras. Esant reikalui renkamas fondas, LNP seimo nariai paaukoja 1g partijai.
Solidarumas – finansuojamas kelių stambių verslininkų.

Partijos struktūra
LNP – Statutas, kuris yra beveik nekoreguojamas. Aukščiausia valdžia – partijos prezidentas, kuris suformuoja partijos tarybą. Nariai turi užpildyti anketas į narius, paskirstomi po LNP būrius. Esant kritiniam atvejui suformuojama spec. Taryba, kuri perima PP postą.
Solidarumas – viskas sprendžiama „bendrai“, kur, greičiausiai, lyderiauja Linksmo ir Tctarget nuomonės.

Bendravimas su kita paminėta partija(solidarumo su LNP, LNP su solidarumu)
LNP – dažniausiai kritika.
Solidarumas – dažniausiai kritika.

***

Stengiausi rašyti kaip įmanoma nešališkai. Suprantama, kad šališkumas kažkiek galėjo išlikti, tačiau mane pažįstantiems asmenims šis straipsnis pasirodys labai draugiškas. LNP taip pat nėra kažkokia visada teisi partija, niekada neklystanti. Mes klystame, nes esame žmonės, klaidas pripažįstame, padarome išvadas. Visgi paskutiniu metu susidarė tokia nuomonė, kad LNP nieko daugiau neveikia, apart purvo drabstymo, tuo tarpu kitos pusės tokį patį veiksmą kažkaip visuomenė pateisina. Iš esmės abi pusės yra gana panačios, tam tikri LNP nariai (na čia kalbu beveik apie save 😃 ) nelabai mėgsta „vynioti į vatą“, iš esmės nemėgsta veidmainiavimo ir išsako viską ką mano apie kitus viešai, kas kartais labai nepatinka kitai pusei. Lygiai taip pat mes sutinkame bendradarbiauti ir atšildyti santykius, jeigu yra bendras interesas (puikus pavyzdys su liberalų partijom). Mes niekada ir nesiekėme atrodyti geručiai, politkorektiški, su visais tinkantys. Mes turime savo valstybės modelį, kurio ir siekiame. Mes turime savo pasaulėžiūrą, lietuviškos valstybės troškimą, kurio trokštame. Mes matome priešiškas idėjas, jų įgyvendinimą, kurių nekenčiame ir bandome tam priešintis. Visa tai darome įvairias būdais.

Iš esmės šiuo straipsniu norėčiau parodyti esminius skirtumus tarp LNP ir Solidarumo, kuriuos daugiau ar mažiau išsakė abi partijos viešai. Yra aiškių vietų, kur partijų pozicijos susikerta, ką ir norėjau parodyt (tarkim požiūris į asmenį, požiūris į kariuomenę), yra vietų, kuriose viena ar kita partija turi pranašumą. Piliečiui pačiam reiktų pasirinkti kurią pusę palaikyti, kuri pusė jam yra artimesnė.

Dėkui už dėmesį,
Nacionalistas.