Ambient on/off

Join the new world

 

Lietuvos karai [4]. Pirmoji Lietuvos okupacija bei siena su Kinija

Day 1,900, 09:47 Published in Lithuania Egypt by freshass


Sveiki. Tai straipsnių ciklas “Lietuvos karai”. Tai nebus politinių intrigų, svarbių ekonominių reformų ar skandalų atpasakojimas. Straipsniuose atsispindės geografinės padėties kitimas bei priežastys, Lietuvos diplomatiški santykiai su tuometinėmis kaimynėmis, sąjungininkais ar priešais.

Vienas straipsnis – viena prezidento kadencija.

Vienas straipsnis – mėnuo svarbiausių įvykių.

Tai bus tik vienas straipsnis, tačiau apie tą laikotarpį sužinosi viską. Dabar apžvelgsime 2011 metų rugpjūčio 5 – rugsėjo 5 kadenciją. EdgarSimeone kadenciją.

Ankstesni šios rubrikos straipsniai:
2011 metų gegužės 5 – birželio 5 diena. Prezidentas gliookas II
2011 metų birželio 5 – liepos 5 diena. Prezidentas gliookas II
2011 metų liepos 5 – rugpjūčio 5 diena. Prezidentas gliookas IIVyriausybės sudėtis:
Užsienio reikalų ministras: 1shakalas1, vėliau jį pakeitė Lariox
Vice Užsienio reikalų ministras: kas_is_to
Krašo apsaugos ministras: pokstasq
Vice Krašto apsaugos ministras: Krienas
Pirmą kartą prezidentu išrinktas praeitos kadencijos užsienio reikalų ministras EdgarSimeone. Dabar prisiminkime kokie įvykiai vyko praeitą mėnesį ir kokią Lietuvą jam paliko gliookas II.

1) Lietuvai perleidžiamas suomiškas regionas su aliuminio bonusu, bet tuo pačiu metu prarandamas Šiaurės Rusija
2) Šiaurės Rusija susigrąžinta ir pirmą kartą Lietuvos istorijoje šalis turi 100% maistui ir 60% bonusus ginklams
3) Nesutarimai su ONE dėl MMP su Argentina bei Baltarusijos žemių
4) Lietuva iš pradžių praranda svarbius rusų regionus, o vėliau ir Norvegijos teritorijas
5) Kol latviai sėkmingai smogia Rusijai, Lietuvai kadencijos pabaigoje lieka tik vienas baltarusiškas regionas

Štai taip Lietuva atrodo rugpj82io dieną
Švedai kaip planuota per norvegiškus regionus pasiekė Rusiją ir paėmė jos vieną regioną, tačiau sulaukė kinų kontratakos. Kaip žinote, Kinija yra žymiai stipresnė už mūsų draugus ir tik laiko klausimas kada pasisavins dabar Švedijai priklausančias rusų teritorijas. Kaip įvykiai gali pakrypti toliau? Baiminamasi, kad Kinija priartės prie Baltijos šalių ir gali grėsti ataka iš Azijos atstovų. Ar tam yra pagrindo, greitu metu pamatysime. Tuo tarpu Rusija panašu, kad vykdo keršto planą. Tris mėnesius kentusi ONE bei ABC aljansų atakas dabar jau ji yra padėties šeimininkė. Pirmiausia užimtos beveik visos latvių teritorijos, kitas jų žingsnis – Lietuva. Lietuva skelbia NE rusams norėdami apginti savo kaimynę Latviją.
Ko turbūt labiausiai buvo bijoma, tai yra kinų priartėjimo prie Baltijos šalių, tas ir atsitiko. Tačiau skubu jus nuraminti: ne, Kinija mūsų nepuolė. Jos pagrindinis tikslas buvo išstumti švedus iš rusų žemių, taigi tai įvykdę, jie visas teritorijas netrukus perleis rusams. Tuo tarpu lietuviai gan sėkmingai atiminėja iš Rusijos užgrobtus originalius latvių regionus, kurie netrukus bus atiduoti Latvijai. Taigi jie ne mūsų, o mūsų braliukų, todėl teritorijos grįš teisėtiems jų savininkams. Paimtas taip pat ir Kaliningradas bei priimtas NE įstatymas baltarusiams. Tiesą sakant toks manevras man nelabai suprantamas, turint galvoje, kad Lietuva panašu rimtai įsivėlusi į karą su rusais. Kaip skelbiama, norima atsikratyti NE įstatymo ištrindami juos iš žemėlapio, (tada natūralus priešas pasinaikintų), o tada grąžinti jas atgal. Daugiau nieko iš jų nereikia – tai prezidento nuomonė. Bet ar mums nereikia vaisių arba elnių ir papildomų bonusų? Kam tą Baltarusiją užimti, nutekinti įtaką, o vėliau tas teritorijas lengva ranka grąžinti?
Kaip matote planas vykdomas, Baltarusija teturi vieną regioną, NE įstatymas panaikintas. Dabar visos teritorijos turėtų būti jai grąžintos. Negana to, iš Ukrainos pareina NE įstatymas Lietuvai, kurios priežastys tokios pačios: padėti atsikovoti teritorijas bei įvykdyti šiuo metu esančias misijas, kurios bus aktyvios dar dvi dienas. Verta paminėti, kad dėl susitarto teritorijų grąžinimo Baltarusijai Ukraina nieko nežinojo, tai gavosi šioks toks nesusipratimas.
Kai lietuviai nutraukė karinius mūšius su Baltarusija bei Ukraina, tada jiems liko tik karas su Rusija. O su ja kautis nelengva. ONE šiuo metu pasaulyje yra labai užsiėmusi, taigi tokios pagalbos kaip ankstesnėse kadencijose Lietuva jau nebesulaukia. Reikia verstis esamais kariais. Tuo tarpu Latvija naudojasi proga ir mušasi su baltarusiais. Rusai latvių kol kas neliečia, nes žino, kad Latvija nėra tokia stipri kaip Lietuva ir galės bet kada juos pamokyti. O su lietuviais mūšiai sekasi gerokai sunkiau nors ir svarstyklės yra būtent rusų pusėje.
Keli neorganizuoti mūšiai, keli nesukalti milijonai lemia skaudų dalyką: Lietuva pirmą kartą nuo gegužės mėnesio, kada pradėjome apžvelgti mūsų valstybė istoriją, ištrinta iš žemėlapio. Ką vertėtų kaltinti ir kokios to priežastys? Na visų pirma, kaip jau minėjau, tai griūvančios ONE sumažėjusi pagalba. Visų antra, nesutarimai pačio ABC aljanso viduje. Vidiniai nesutarimai, kurie kaip matote prie gero neprivedė. Tačiau problemos bandomos spręsti, judama teisinga linkme: žadama plėstis, priimti naujų narių, išrinkti nauji vadovai, Latvijos prezidentui priimta apkalta. Tikimės, kad rytojus bus šviesesnis.
Rytojus tampa tikrai šviesesnis, bet pažiūrėkime, kokia to kaina. Taikos sutartis su Rusija, kuri įsipareigoja iki kadencijos pabaigos atiduoti Lietuvai visas originalias teritorijas. Kaip vertintumėte tokį sprendimą? Tuo metu tai buvo prilyginama išdavystei ir klausiamai žvilgčiojama į prezidentą: kodėl? Tiek daug kovota, tiek daug viena kitai pasakytų blogų žodžių, tvyranti karinė padėtis, o dabar štai taip, taika. Vieni aišku gerbė tokį sprendimą, motyvuodami tuo, kad Rusija šiuo metu neturinti didesnių karų yra žymiai pranašesnė už mus ir protinga būtų susitaikyti, kiti kaip minėjau, teigė, kad tai išdavikiška taika. Galime šiek pažvelgti ir iš kitos pusės. Naujajam prezidentui paliekamos visos Lietuvos teritorijos ir visiška ramybė kitam mėnesiui, todėl galės improvizuot kaip reikia. Šis scenarijus gal būtent dėl to ir buvo suplanuotas, nes kitai kadencijai ruošiasi antrą kartą iš eilės eiti ir EdgarSimeone. Ar jam pavyks? Skaitykite apie tai kitame straipsnyje.


Garbės lenta: parėmusiųjų sąrašas:
1. - miestiete (60 Q7 tankų) [1889 diena]
2. - Sharass (24 Q7 tankai ir 3 GOLD) [1889 diena]
3. - Giedrius-Wraith (30 Q7 tankų) [1889 diena]
4. - ZygaLTU (5 GOLD) [1889 diena]
5. - Ovidijus Ilkinas (19 Q7 tankų ir 500Lt) [1889 diena]
6. - jot1923 (20 Q3 tankų ir 117Lt) [1890 diena]
7. - mygatukas (65 Q7 tankų) [1893 diena]
8. - odinas03 (5 GOLD) [1894 diena]
9. - Aurimasss (50 Q3 tankų) [1895 diena]
10. - ReeLt (40 Q4 tankų) [1895 diena]
11. - Orifidas Balionas (35 Q7 tankų) [1895 diena]
12. - GodleSsS (3 GOLD) [1897 diena]
13. - LTEmperor (200 Lt) [1900 diena]


Kaip čia tapo jau įprasta mūsų visuomenėje, tai kuo aš išskirtinis. Jei kas norite ir galite paremti laikraščio egzistavimą, tai visada laukiami pinigėliai ar maišas auksinių. Bus man ant kelionių ir bilietų į egzotiškas šalis. Ačiū. 

Comments

TheUnit H. Pacas
TheUnit H. Pacas Day 1,900, 10:02

o7

Arius Nesakysiu
Arius Nesakysiu Day 1,900, 11:03

gerai kaip visada o7

Funnyte
Funnyte Day 1,900, 11:32

Būtent šiuo laikotarpiu aš gimiau, hehe.🙂

BlMBA
BlMBA Day 1,900, 11:51

v

Tautis_LT
Tautis_LT Day 1,900, 12:47

smagu dar sykį atmintį atgaivint : )
Kaip tik buvau užmiršęs jau kuriam žmogui teko liūdna dalia grąžint eLT į rūsčią realybę...

iPSiArt
iPSiArt Day 1,900, 14:13

es, kol kas viskas OK

Kaip buvęs šalia URM tuo metu pridursiu - eLT okupaciją tuo metu nulėmė ne tik išoriniai veiksniai (ONE, ABC), bet labiausiai - sumažėjęs CP diplomatinis aktyvumas. EdagarSimeone buvo tas CP, kuris prieidavo prie visokios vertingos tarptautinės info ir sugebėjo strateguoti, deja jam trūko ir diplomatiškumo (sakyčiau buvo kiek arogantiškas ir mėgo akcentuoti jėgos argumentus), tiek trūko ir asmeninės iniciatyvos ir energijos tvarkant vidinius ir išorinius eLT reikalus. O kai nedirbama su sąjungininkais, jie ir neateina, nes visada gali rasti mūšių kur kariauti.

WolfLT
WolfLT Day 1,900, 21:39

vote o7

auris0
auris0 Day 1,901, 01:35

Vote

MrEdo123
MrEdo123 Day 1,901, 01:51

ko noret is kawensko psicho... diplomatijos? nejuokaukit.

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,901, 02:18

Vote, šauniai kaip visada, dėkui : )

neriustLT
neriustLT Day 1,902, 00:59

vote

deiho
deiho Day 1,902, 01:27

ten kur Garbės lenta, tai paskutinis žmogus "LTEmperor" pakeiskit jo paaukojimo dieną, nes nesamonė parašyta..

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.