Ambient on/off

Join the new world

 

Lietuvos karai [1]. Aukso amžius

Day 1,894, 14:01 Published in Lithuania Egypt by freshass


Sveiki, mieli skaitytojai. Spaudoje daugelis mane pažįstate iš rubrikos “Karinės apžvalgos”. Vyresni žaidėjai turbūt pamenate ir iš daug dėmesio sulaukusių straipsnių apie pasaulio valstybes. Įdomu sužinoti kas vyksta aplinkinėse šalyse, tačiau daug įdomiau manau susipažinti su savo tėvynės istorija, su mūsų Lietuvos karine situacija praeityje. Taigi pradedu naują straipsnių ciklą, kuris vadinsis “Lietuvos karai”.

Straipsniai bus nereguliarūs, kada turėsiu laiko, tada prisėsiu. Daug laiko atima informacijos rinkimas, faktų patikrinimas ir visa kita. Manau su tuometinių prezidentų ir žinomų žaidėjų pagalba straipsniai bus gan tikslūs ir kokybiški. Tai nebus politinių intrigų, svarbių ekonominių reformų ar skandalų atpasakojimas. Straipsniuose atsispindės geografinės padėties kitimas bei priežastys, Lietuvos diplomatiški santykiai su tuometinėmis kaimynėmis, sąjungininkais ar priešais.

Vienas straipsnis – viena prezidento kadencija.

Vienas straipsnis – mėnuo svarbiausių įvykių.

Tai bus tik vienas straipsnis, tačiau apie tą laikotarpį sužinosi viską. Sudominau? Tai galime pradėti. Pradedame nuo tada, kai matomi dar politiniai žemėlapiai. Nuo 2011 metų gegužės 5 dienos. Nuo pirmosios gliookas II prezidentavimo kadencijos.Vyriausybės sudėtis:
Prezidentas – gliookas II
Prezidento pavaduotoja: Pantera7
Patarėjai: pokstasq, kas_is_to, Edgaras Mzk, Josef Terboven, jogaila.
Lietuvos kariuomenės vadas: Magnus Dux.
Užsienio reikalų ministras: Diplomaticus
Krašto apsaugos ministras: NONcom
Vice Krašto apsaugos ministras: MoGoM
KAM komanda: Dunis, RealD, Bato Usai, iPSiArt, Estor ir Magnus Dux.
Taigi pačioje kadencijos pradžioje Lietuva gan inirtingai kovoja su Ukraina. Kadangi tokio rimtesnio karo ir NE įstatymo jau seniai reikėjo, tai čia nieko blogo. Tačiau yra ir kita medalio pusė. Latviai gan kandžiai atsiliepę apie rusus ir juos provokavę, gavo skaudžių pamokų, kas reiškia, kad ji teturi vos vieną regioną. Rusijos prioritetas, kaip jie patys skelbiasi, nėra latvių originalių žemių užgrobimas, o greičiau tiesiog jų pastatymas į vietą ir pamokymas. Lietuvai tenka rinktis, tolimesnis karas su Ukraina ar latvių išvadavimas. Kaip manote, kokį scenarijų pasirinko lietuviai?
Pasirinko geriečių rolę. Latvių išvadavimo misijai pradėti, kaip jau minėjau, reikia uždaryti karą su Ukraina. Tokiam įvykių posūkiai pakrypus Ukraina taip pat geranoriškai nutaria nutraukti bet kokius karinius veiksmus su mūsų šalimi kadangi tiek mūsų, tiek jų karinis rezervas gerokai ištuštėjęs. Taigi, atsikračius pietinio karinio fronto, visas dėmesys dabar turėtų būti skiriamas ABC narių Latvijos išvadavimui bei Estijos padėjimui. Be to, Lietuva sulaukia rimtos naujos karinės jėgos. Indonezijos keliasdešimtinė grupuotė “Jelly Army” persikrausto į mūsų šalį bei pasiruošusi padėti įgyvendinti mūsų planus. God-mode – ON.
Laikas parodyti pasauliui ABC aljanso galią ir susivienijimą. Na gal ne pasauliui, o konkrečiai Rusijai. Rusai kaip anksčiau teigė, latvių žemių užgrobimas nėra jų prioritetas, tiesiog mažytė pamoka mūsų kaimynams. Tačiau ar valstybės ištrynimas iš politinio žemėlapio nereiškia ką kitą? Ar rusų draugės Baltarusijos originalių žemių Minsko ir Vitebsko nuoma už juokingą mėnesinę sumą nėra išsityčiojimas? Nuo šios akimirkos Lietuvos bei visų Baltijos šalių milžinei kaimynei laikas parodyti kas yra kas. Tas ir yra daroma. Latvija padedama daugiausiai Lietuvos susigrąžina visas originalias žemes. Estai naudodamiesi proga paima Volgą ir Maskvą. Netgi Maskvą! Lietuva tuo tarpu džiaugiasi mažomis kainomis Kaliningrade bei Leningrade. ABC atrieda atidunda!
Kai viskas tik jau įsisiūbavo ir Lietuvos piliečiai įprato galąsti kirvius, tada įvykiai pasisuko kiek netikėta linkme, kurio scenarijus vertas oskaro. Kas nutiko? Lietuva bei Estija neilgai trukus prarado kelias rusų teritorijas. ONE aljanso narės Lenkija ir Serbija liepia lietuviams susitaikyti su rusais bei pasirašyti taiką, nes jos užsiėmusios savo reikalais ir negalės tinkamai padėti kare. Dėl taikos kaip ir susitariama, ketinama pasirašyti MMP, priimti rusus į ABC stebėtojų teisėmis bei numatomas treniruočių karas (apie šiuos tris įvykius šiek tiek vėliau) iškart po Baltarusijos ištrynimo kartu su Turkija. Taip taip, pietine Europos valstybe, kuri lyg tankas praėjusi pro Ukrainą neketina sustoti ir sekantis jos taikinys Baltarusija. Tačiau turkai geri mūsų draugai ir šiuo mažyčiu kąsneliu noriai pasidalina su mumis: galite pasiimti tiek baltarusių teritorijų kiek spėsite. Gabalėlis tenka ir latviams.
Taigi grįžtant prie santykių su Rusija. Štai koks gražus bendravimas numatomas su kaimyne, tačiau tolimesni nutikę įvykiai iki šių dienų apgaubti paslapties šydu. Planuojamos gražios partnerystės su rusais, kuri tuometiniams, Lietuvos piliečiams toli gražu neatrodė tokia vyliojanti ir graži, neliko nė kvapo. Kai turkai, lietuviai bei latviai gan gražiai pasidalino Baltarusiją, o vėliau Turkija paskelbė rusams NE, tada ABC aljansui, o ypač lietuviams, sužibo akys. Atsivėrė begalinės Rusijos platybės. Prieš kelias dienas viešas afišavimas dėl partnerystės ir vos ne broliškų santykių saistai išnyko kaip dūmas. Taigi klausimas: ar tuo metu tai buvo akių dūmimas ir melavimas dėl tolimesnių įvykių? O gal buvo tikra, tik pasikeitusi situacija padiktavo kitokias sąlygas, kas leido užmiršti tą planuojamą draugystę bei pasinaudoti naujomis galimybėmis. Tikruosius niuansus žino turbūt tik keli asmenys ar vienas - tuometinis prezidentas. O mums mirtingiesiams belieka spėlioti.
Manoma, kad tai buvo taktinis politinis manevras norint turkus užsiundyti ant rusų. Jei taip iš tikro buvo, tai bravo! Nes Rusija puolama. Puolama stipriai. Didelis kąsnis tenka ir lietuviams, kuri šiuo metu turi didžiausią kada nors buvusią savo teritoriją. Latviai irgi nenuobodžiauja laikydami baltarusių žemes. Žodžiu viskas kaip ir gerai sekasi, tačiau laikas rusų žemes užleisti stipresnėms valstybėms, tai Lenkijai. Viskas suprantama, lietuviai naktiniuose mūšiuose negali tinkamai atsverti ką nors naktinėms Rusijos sąjungininkėms. Ruošiamasi visas vadžias atiduoti lenkams bei turkams, o lietuviai ir latviai apsiribos baltarusių žemių išlaikymu kol situacija nepasikeis. Tačiau visa tai kitame straipsnyje. O dabar baigiame šio mėnesio kadencijos apžvalgą, kuri buvo išties smagi ir su daug įvykių. Tai buvo Lietuvos aukso amžius.Garbės lenta: parėmusiųjų sąrašas:
1. - miestiete (60 Q7 tankų) [1889 diena]
2. - Sharass (24 Q7 tankai ir 3 GOLD) [1889 diena]
3. - Giedrius-Wraith (30 Q7 tankų) [1889 diena]
4. - ZygaLTU (5 GOLD) [1889 diena]
5. - Ovidijus Ilkinas (19 Q7 tankų ir 500Lt) [1889 diena]
6. - jot1923 (20 Q3 tankų ir 117Lt) [1890 diena]
7. - mygatukas (65 Q7 tankų) [1893 diena]
8. - odinas03 (5 GOLD) [1894 diena]
9. - Aurimasss (50 Q3 tankų) [1895 diena]
10. - ReeLt (40 Q4 tankų) [1895 diena]
11. - Orifidas Balionas (35 Q7 tankų) [1895 diena]


Kaip čia tapo jau įprasta mūsų visuomenėje, tai kuo aš išskirtinis. Jei kas norite ir galite paremti laikraščio egzistavimą, tai visada laukiami pinigėliai ar maišas auksinių. Bus man ant kelionių ir bilietų į egzotiškas šalis. Ačiū. 

Comments

Tautis_LT
Tautis_LT Day 1,894, 15:46

smagiai susiskaitė 🙂 lauksiu sekančių straipsnių

BlMBA
BlMBA Day 1,894, 15:49

kada bus purvas ir meslas?

auris0
auris0 Day 1,895, 00:16

Vote

Arius Nesakysiu
Arius Nesakysiu Day 1,895, 00:56

Kaip visada puikus straipsnis. Didelis vote.

LT Vytautas
LT Vytautas Day 1,895, 02:00

o7 Jei slepiama kokia nors gliooko išdaiga - puikiai pavyko. Jei ne, o tiesiog norima pasidžiaugt puikiais laikais Lietuvai - puikiai pavyko. Ačiū autoriui. o7

odinas03
odinas03 Day 1,895, 02:09

vote kaip visada o7

freshass
freshass Day 1,895, 02:13

LT Vytautai, tiesiog pasidžiaukime Lietuvos praeitimi ir gerais laikais. Niekas nieko neslepiama. Jei ką praleidau, sakykit, gal ką pražiopsojau

Manncius
Manncius Day 1,895, 03:11

Laukiam gliokusenkos failu...

LS HQ
LS HQ Day 1,895, 03:48

Glookas apgavo priesus, pasirase netikra sutarti ir lauke turku ateinant:). Vertinant is sios pozicijos buve geras geopolitinis zaidimas:).Tiesa reiktu pridet kad per ABC kovojo Lenkija tp.🙂...na bet sakau-chebra gal vel pakartojame tai?😁. Nuobodoka pas mus ir jokiu koloniju nera:)

iPSiArt
iPSiArt Day 1,895, 06:30

Taip, tuos laikus (2011 m. vasarą) galima vadinti aukso amžiumi, tas teisybė.

Bet labai tikiuosi, kad lygiai taip pat bus pateikti faktai ir iliustracijos ir po to buvusių epochų apie tai, kas vyko po vasaros, (Turkijai pasitraukus iš ONE ir ONE praradus persvarą, kurią įgijo TEDEN), kaip sekėsi Lietuvai ir jos vadovams karuose...

Kaip ir RL Lietuvos istorija susideda ne vien iš viduramžių ir Gediminaičių valdymo laikų...

Funnyte
Funnyte Day 1,895, 07:03

Įdomu, lauksiu kitų apžvalgų.

GintV
GintV Day 1,895, 07:11

Puikus straipsnis, v+s

neriustLT
neriustLT Day 1,895, 07:35

vote o7

kamikadze77
kamikadze77 Day 1,895, 12:21

jo butu idomu praskaidrinti kasdienybe.

EmuSV
EmuSV Day 1,895, 14:35

Tikrai smagiai parašyta ir puiku sužinoti kas vyko ankščiau eLT o7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.