Liela eLatvija?

Day 645, 08:44 Published in Latvia Latvia by AIRNewbie

Mani saista ideja par lielu eLatviju un tāpēc paskatījos variantus. Šajā rakstā sniegšu savu pārdomu augļus.
Skatieties http://www.erepublik.com/en/map un pie informācijas informāciju par attiecīgo valsti un viņas reģioniem.
Kā izejas punktu pieņemsim, ka tomēr negribam ļaunprātīgi iekarot Igauniju un Lietuvu, bet, ka teorētiski var sarunāt, ka viņi uz laiku atļauj mums izmantot kādu savu reģionu.
Otrs izejas punkts ir tas, ka nav jēga vienkārši ieņemt kādu reģionu. Jēga ir tikai HIGH resursu reģionu ieņemšanai.
Kādi ir varianti?

Uz ziemeļiem
Lai tiktu pie mūsu senajiem "draugiem" somiem, mums ir jāiziet cauri eIgaunijai - Laane-Esti rajons nebūtu problēma - tur tāpat nekā nav, bet Pohja-Esti rajons ir Igaunijas bagātākais rajons ar Q5 hospitāli un High grain. Varētu teikt – tas pats, kas eLatvijai - Vidzeme, tā viņiem šis rajons. Ja vien reāli neieņemam Igauniju, tad nereāli.
Ja pieļaujam iespēju, ka ieņemam mums visdraudzīgāko valsti eRepublikā (piem. izveidojot Baltijas aliansi ar nosaukumu eLatvija vai kā tamlīdzīgi (es tikai teoretizēju)), tad tālāk tiekam uz eSomiju, kuru teorētiski varētu pat ieņemt neskatoties uz daudzajiem hospitāļiem un ļoti pieredzējušajiem spēlētājiem. Tālāk būtu eZviedrija, kurā nav neviena HIGH reģiona, taču viņu teorētiski arī varētu uzvarēt, jo viņa nav nevienā aliansē un cilvēku viņā ir mazāk nekā Latvijā, lai arī ar lielāku pieredzi. Vēl tālāk ir eNorvēģija, kuras HIGH Oil reģions būtu labs kumoss. 🙂
Problēma tik tā, ka eNorvēģiju visticamāk pirmā ieņems eKrievija, jo pašlaik eKrievija vēl koncentrē spēkus eASV pēdējo štatu ieņemšanai, bet esmu gandrīz pārliecināts, ka nākamais eKrievijas mērķis būs eNorvēģija. It sevišķi tāpēc, ka eNorvēģija kādreiz bija paņēmusi daļu eKrievijas un krievi to, protams, neaizmirst. Līdz ar to vienkārši iet uz ziemeļiem nav jēgas, ja vien mēs nevaram vienoties ar eKrieviju, ka viņa mums atstāj eNorvēģijas HIGH Oil reģionu.

Uz dienvidiem
ePolija pašlaik ir vismaz 2x spēcīgāka par mums, taču tīri teorētiski, viņa ir nepareizajā aliansē un tīri teorētiski PEACE varētu mūs atbalstīt ePolijas ieņemšanā. Lai tiktu līdz viņai, mums ir jāiziet cauri Lithuanian Highland (Q2 hospitālis) un Dainava. Teorētiski iespējams, tikai ko mēs iegūsim? ePolijā nav neviena HIGH reģiona un ir daudz hospitāļu un aizsardzības sistēmu. Apkārt viņai savukārt ir eUkraina, kura arī ir PEACE sastāvā (lai arī tikpat formāli kā Latvija), eSlovākija, kurai arī nav neviena HIGH reģiona, eČehija, bez neviena HIGH reģiona un eVācija, kurai gan ir divi HIGH Grain reģioni, taču tie mums īsti nav vajadzīgi un tos ļoti iespējams drīzumā savāks smagsvars eUngārija.
Ļoti teorētiski. Ja eUkraina sastrīdas ar PEACE, tad varētu iet uz eUkrainu. Viņiem bez HIGH Grain ir arī kārdinošais HIGH Iron Podolia reģionā, taču arī eUkraina pēdējā laikā visai strauji attīstās un viņiem iet diezgan labi sarunās ar lielvaru eUngāriju, kura bija okupējusi daļu eUkrainas, par reģionu atdošanu atpakaļ. Līdz ar to konflikta gadījumā baidos, ka pat, ja nebūs PEACE, eUkrainu aizstāvēs eUngārija.

Uz austrumiem = eKrievija
Bez komentāriem.

Uz dienvidaustrumiem = potenciālā eBaltkrievija
EBaltkrievija visticamāk, ka tāpat kā reālajā dzīvē sadarbosies ar eKrieviju. Nebūs viņiem īsti citu variantu un arī normālā loģika to prasa. Līdz ar to, lai arī kā daži domā par eBaltkrieviju kā par iespēju izvērsties „lielajai eLatvijai”, šaubos vai tas būs iespējams neaizskarot eKrievijas intereses.

KOPSAVILKUMS
Lai eLatvija varētu karot ne tikai treniņkarus vai ieņemt tukšus nevienam nevajadzīgus reģionus draudzīgajās kaimiņvalstīs, eLatvijai ir jābūt vienā līmenī ar lielvarām – eKrieviju, eUngāriju, eIndonēziju un eRumāniju, kā arī uzlecošo zvaigzni eFranciju. Kamēr tas nenotiks, vai netiks mainīti spēles noteikumi vai karte (valstu saskares punkti – piem., kāpēc Kurzemei nav robežas ar Gotlandi?) iekarošanas kari eLatvijai ir bezjēdzīgi.

P.S. Šīs pārdomas ir teorētiskas un neņem vērā to, cik šādi kari izmaksās.
P.P.S. Šīs pārdomas ir teorētiskas un nekādā veidā nav saistītas ar eLatvijas reālo ārpolitiku.