Krótko o eWyborach

Day 644, 00:00 Published in Poland Poland by Ciesin

Wybory w eRepublik odbywają się co miesiąc.
Mamy ich trzy rodzaje, a mianowicie:
-Parlamentarne - gracze wybierają w nich członków parlamentu swojego kraju.
-Prezydenckie - gracze wybierają w nich prezydenta swojego kraju
-Partyjne - członkowie partii wybierają nowego szefa partii.

Dzisiaj, jak za pewne wiecie, odbywają się wybory Parlamentarne. Kandydaci, są to członkowie poszczególnych partii, wybrani przez szefa partii. Każdy kandydat startuje w poszczególnym regionie.
Niby podobne do prawdziwych wyborów, a jednak...

Podczas takich wyborów partie bardzo często stosują manewr który ja nazywam "przepychaniem".
Wystawiają oni kilku kandydatów, będących swoistymi "czarnymi końmi" (gracze znani i zaufani), a reszta partii głosuje na nich w taki sposób, aby otryzmali oni co najmniej liczbe głosów dającą szanse na wejście do kongresu.
Manewr ten nie jest niczym złym, ale jednak ludzie ze słabszych partii (słabszych w znaczeniu: mniej znanych, z mniejszą ilościa członków), ale z jakimkolwiek, a czasem dobrym programem maja szansę mniejszą.
Mogą oni liczyć na obywateli nie prowadzących aktywnego życia politycznego, lub tych, którzy nie wspomagają swojej partii wyborach i działają obiektywnie. Co prawda w/w obywatele także nie zagłosują od razu na kandydata który zrobił jakiś plan.
Najczęściej głosują oni na tych których znają chociażby z widzenia i na tych którzy często się udzielają na scenie eRepa. Pomóc w tym może kanał IRC czy też polskie forum eRepa.

Jest to też dobry okres dla graczy z niskimi lvlami. Partie zaczynają różnorakie akcje chayrtatywne typu "rozdawanie broni q1" "rozdawanie jedzenia q1" itp. Innymi słowy: na wyborach nie tylko kandydaci i posłowie mogą zarobić. Aczkolwiek w dniu wyborów wszelkie akcje tego typu najczęściej się kończą, a przynajmniej chwalenie nimi się kończy, ze względu na ciszę wyborczą.
Więcej o przypadkach naginania praw wyborczych, można przeczytać w artykule Kernela

http://www.erepublik.com/en/article/mniej-oficjalna-strona-wybor-w-wybierz-na-prawd-i-na-prawd-zag-osuj--909035/1/20

Ryzyko PTO (Political Take Over czyli przejęcia przez inny kraj wystarczającej ilość miejsc z kongresie, aby móc przegłosowywać ustawy) spadło od czasu wprowadzenia modułu obywatelstwa, ale uważać powinniśmy nadal, oraz ostrożnie dawać nasze głosy kandydatom.
Pamiętajcie, to także w Waszych rękach jest los tego kraju.
Wybierzcie mądrze 😉

I pamiętajcie, PEACE czeka za rogiem, na Wasz zły ruch...

Na przykład się pochylicie...